Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 00:03:44
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Na ovom forumu, mozete postavljati teme sa informacijama o glumcima i glumicama, komentarisati ih, hvaliti... 
Ukoliko zelite da postavite novu temu, obavezno proverite da li je ta tema vec postavljena. 
 

Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Ewan McGregor ~~ Juan Mek Gregor  (Pročitano 5347 puta)
24. Feb 2006, 00:36:29
Moderator
Krajnje beznadezan


I'm a riddle so strong, you can't break me...

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 12686
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung Galaxy Nexus
31.03.1971, Crieff, Pertshire, Scotland, UK
Ewan Gordon McGregor

O njemu se uvijek priča, njega svugdje ima, i na filmu i u kazalištu, brbljav je, znatiželjan, otac dvoje djece, oženjen, neozbiljan, teško mu je ostati obučen pred kamerama..

Nakon što je napustio školu s 16 godina, na nagovor roditelja (?!?) pridružio se kazalištu Perth Repertory Theatre, a nedugo zatim upisao je školu glume Guildhall School. Upis mu je donio ulogu u muzičkoj komediji 'Lipstick on Your Collar' (1993). Prvi nastup na velikom platnu uslijedio je ukratko nakon toga, malom ulogom u epizodi 'Being Human' (1994).

Inspiracija za showbiz pojavila se ponajviše zbog njegovog ujaka, glumca Denisa Lawsona, koji je glumio u 4 - 6. epizodi 'Star Warsa'. Nametnuo se ulogom u Danny Boyleovom 'Shalow Grave' (1994), a zatim je izgubio skoro 15 kila da bi se pripremio za ulogu narkomana u  filmu 'Trainspotting' (1996), istog redatelja.

Film je pokupio odlične kritike, a McGregor je postao planetarno popularan. S redateljam Danny Boyleom i scenaristom John Hodgeom, s kojima je surađivao na filmovima 'Shalow Grave' (1994),  'Trainspotting' (1996) i 'A Life Less Ordinary' (1997) posvađao se i još uvijek ne pričaju jer je uloga u filmu 'The Beach' (2000), za koju je bio siguran da će je dobiti, dodijeljena Leonardu DiCapriu.

Poslije 'Trainspottinga' prihvatio je ulogu u povijesnoj komediji 'Emma' (1996), nakon koje slijede impresivne uloge u 'Brassed Off' (1996), 'The Serpent's Kiss'" (1997), 'A Life Less Ordinary' (1997) i 'Velvet Goldmine' (1998).

1998. Ewan započinje s radom na 'Star Wars' projektu. Iste godine radi na još nekoliko projekata, a osniva i produkcijsku kuću, Natural Nylon, zajedno s Jude Lawom, Sean Pertweeom, Sadie Frost i Jonny Lee Millerom. Nadaju se da će producirati cool filmove koji nisu ni nalik holivudskim.

Sljedeće godine izlazi film 'Star Wars: Episode I: The Phantom Menace' (1999). Iako je izjavio da ima averziju prema takvim blockbusterima, ipak je bio oduševljen tom ulogom, a glumio je Obi-wan Kenobija i u sljedeća dva nastavka: 'Star Wars, Episode II: Attack of the Clones' (2001) i  'Star Wars: Episode III' (2005).

Kompanija Natural Nylon producirala je film 'Nora' (2000), napravljen po istinitoj priči o piscu James Joyceu (Ewan McGregor) i Nori Barnacle (Susan Lynch). Zatim je pjevao zajedno s Nicole Kidman u 'Moulin Rougeu' (2001), gdje glumi mladog pjesnika ludo zaljubljenog u prelijepu kurtizanu.

2003. mu donosi nova iskušenja, Tim Burtonov film 'Big Fish' (2003) i David MacKenzievu dramu 'Young Adam' (2003) koja je premijerno prikazana na kanskom festivalu. Trenutno radi na trileru 'Stay' (2004) i na 'Star Wars: Episode III' (2005).

Oženjen je francuskom producenticom Eve Mavrakis s kojom se prvi puta sreo na snimanju TV-showa 'Kavanagh QC' (1994). Oženili su se u Francuskoj u ljeto 1995. i imaju dvije kćeri: Claru Mathilde i Esther Rose.

Filmografija:

Being Human (1993)
Shallow Grave (1994)
Blue Juice (1995)
Brassed Off (1996)
Emma (1996)
Trainspotting (1996)
The Pillow Book (1997)
A Life Less Ordinary (1997)
The Serpent's Kiss (1997)
Nightwatch (1997)
Velvet Goldmine (1998)
Little Voice (1998)
Desserts (1998)
(1999)
Rogue Trader (1999)
Eye of the Beholder (2000)
Nora (2000)
Anno Domini (2000)
Moulin Rouge! (2001)
(2002)
Black Hawk Down (2002)
Down With Love (2003)
Young Adam (2003)
Big Fish (2003)
Robots (2005)
Valiant (2005)
(2005)
The Island (2005)
Stay (2005)
Gnomeo and Juliet (2006)
Flora Plum (2006)




dakle, opinion please!! ja ga obozhavam Smile

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

180px-Ewanasobiwankenobi.jpg
(16.91 KB, 180x244)
« Poslednja izmena: 24. Feb 2006, 00:43:09 od Paralelni_Svet »
IP sačuvana
social share
  

"Nobody expects the Spanish Inquisition!"
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Mudrijas Burek Foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 29267
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.00
jao, ja njega zaboravih.. obi-wan.. maestralno je odradio tu ulogu.. nije los ni u The Island.. Trainspotting naravno..
IP sačuvana
social share
You can't get unfamous. You can get infamous but you can't get unfamous.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


I'm a riddle so strong, you can't break me...

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 12686
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung Galaxy Nexus
heheheh!! ima neko ko njega necje zaboraviti Smile Smile Smile   Smile
IP sačuvana
social share
  

"Nobody expects the Spanish Inquisition!"
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Mudrijas Burek Foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 29267
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.00
may the force be with you P. Svet Smiley
IP sačuvana
social share
You can't get unfamous. You can get infamous but you can't get unfamous.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


I'm a riddle so strong, you can't break me...

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 12686
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung Galaxy Nexus
thank you my friend... Smile   Smile
IP sačuvana
social share
  

"Nobody expects the Spanish Inquisition!"
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Moje ime je Ozymandias.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 38906
Zastava Kragujevac
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.52
Ko nije gledao film Big Fish neka obavezno odgleda da vidi kako je covek odglumio  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Before all else, be armed.

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 33603
Zastava Beograd, Mirijevo
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.28
mob
HTC Smart
Juan Mekgregor: Alkohol me pretvarao u manijaka

Britanski glumac Juan Mekgregor priznao je kako je njegov najveći porok na početku karijere bio alkohol pod čijim je dejstvom imitirao Igija Popa.

Juan Mekgregor koji se proslavio ulogom u filmu "Trejnspoting" otkrio je da se mnogo opijao pre nego što je dospeo u svet slavnih. Iako već 12 godina nije okusio kap alkohola, poznati glumac se prisetio najturbulentnijeg perioda u svom životu.

- Nisam mogao da verujem da sam postao deo svega toga. Družio sam se sa Oejzisima i Damonom Albarnom, bio je to definitivno vrhunac mog života. S druge strane, svakako je bio i period potpunog razvrata. Doduše, to su bile moje dvadesete - rekao je Mekgregor, koga su opisali kao nekog ko je pio više od svih sa britanske muzičke scene.

- Uspelo mi je da prođem više-manje neopaženo. Kad sam pio bio sam potpuni manijak, ali tog se razdoblja sećam isključivo sa toplinom u srcu - rekao je glumac. Voleo je da se zabavlja u garderobi Igija Popa.

- To je bilo grozno. Glumio sam ga u filmu „Velvet Goldmine“, a upoznali smo se tako što sam mu ja banuo u garderobu nakon Versaćeove revije, već prilično "pod gasom". Došao sam k sebi tek kad sam shvatio da on sedi i mirno me posmatra kako izvodim svoje Igi Pop pokrete. Oponašao sam Igija Popa Igiju Popu i to je bio jedan od najnezgodnijih trenutaka u mom životu - kaže glumac.

Izvor: Blic

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

230780_evan-mekgregor-foto-rojter_f.jpg
(16.07 KB, 470x270)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 00:03:44
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.163 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.