Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 20. Apr 2024, 02:05:57
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Na ovom forumu, mozete postavljati teme sa informacijama o glumcima i glumicama, komentarisati ih, hvaliti... 
Ukoliko zelite da postavite novu temu, obavezno proverite da li je ta tema vec postavljena. 
 

Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Elisabeth Tailor - Elizabet Tejlor  (Pročitano 10189 puta)
15. Feb 2006, 16:23:07
Moderator
Legenda foruma


Moje ime je Ozymandias.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 38906
Zastava Kragujevac
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.51
Elizabet Tejlor

Jedna od najpoznatijih glumica u svetskoj istoriji rođena je 27. februara 1932. godine u Londonu. Zbog Drugog svetskog rata, Elizabet sa porodicom 1939. godine odlazi u Los Anđeles.

Ljubičasta boja njenih očiju bila je toliko upadljiva da su je holivudski režiseri primetili još u desetoj godini i dali joj manje uloge. Već sa 12 godina dobila je ugovor sa filmskom kućom Metro-Goldwyn-Mayer i do svoje sedamnaeste godine snimila je čak pet filmova. Njeni najpoznatiji filmovi iz tog perioda su "Sintija" i "Život sa ocem".

Od svoje osamnaeste godine počinje da dobija ozbiljnije uloge i u narednih deset godina snima blizu 15 filmova. Filmovi "Father of the Bride", "Mesto pod suncem" i "Džin" doneli su joj prve Oskare i nagrade Akademije. Godine 1960. dobila je ponudu vrednu milion dolara (što je u to vreme bio apsolutni rekord) da glumi u filmu "Kleopatra". Sve do osamdesetih godina aktivno je snimala filmove, a tada se povlači iz filmske umetnosti. Tih godina počinje da glumi u pozorištu i osniva sopstveno privatno pozorište.

Imala je osam brakova i četvoro dece. Prvi brak je osnovala sa svega 18 godina, a poslednji put se razvodi 1997. godine, kada je imala 65 godina. Ima i devetoro unučića. Posle poslednjeg braka, odlazi na lečenje od alkohola, a vrlo brzo leči se i od stečene zavisnosti od lekova za smirenje. Jedna je od prvih slavnih ličnosti koja je javno branila žrtve obolele od side i koja je osnovala sopstveni fond za borbu protiv ove bolesti.

Poslednjih godina otkrila je da ima kancer kože, a 2000. godine operisala je tumor na mozgu. Više nije aktivna u glumi i uglavnom provodi vreme u svojim vilama po Evropi i Americi.

Izvor: Krstarica

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

elizabet.jpg
(10.66 KB, 148x193)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Before all else, be armed.

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 33603
Zastava Beograd, Mirijevo
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.16
mob
HTC Smart
Razvratni život Elizabet Tejlor

Tek posle smrti popularne glumice, na svetlo dana izlaze dokazi o, blago rečeno, razvratnom životu Elizabet Tejlor koja je smatrana ikonom američkog filma i velikim dobrotvorom među organizacijama u SAD.
Elizabet Tejlor navodno je tokom života sakrivala da ima kćerku Noru, otkrio je medijima Džon Kohan koji je bio njena osoba od poverenja.



Pokojna glumica ga je, kako pišu britanski mediji, zamolila da tajnu, koja je progonila do smrti, ne otkrije pre nego umre, pišu engleski mediji.

Tvrdi da glumica nije znala ko je Norin otac jer je u to vreme spavala s trojicom muškaraca.

Agenti iz studija i majka navodno su je naterali da se odrekne devojčice koja je odrasla u Irskoj i kasnije nije želela da ima ikakav kontakt s njom.

Liz, koja je nedavno umrla u 80. godini života, udavala se osam puta i ima četvoro dece. S drugim suprugom, britanskim glumcem Mihaelom Vildingom, ima dva sina, Kristofera (55) i Mihaela (57). Kćerku Lizu (53) dobila je u braku s trećim suprugom, filmskim producentom Mihaelom Todom. U braku s četvrtim suprugom Edijem Fišerom započela je postupak usvajanja devojčice Mari iz Njemačke koja danas ima 49 godina. Njen peti suprug Ričard Barton kasnije je usvojio njene obe kćeri.

Izvor: Poznati.info
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Moje ime je Ozymandias.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 38906
Zastava Kragujevac
OS
Windows 7
Browser
Opera 9.80
Citat
Tvrdi da glumica nije znala ko je Norin otac jer je u to vreme spavala s trojicom muškaraca.

 Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Before all else, be armed.

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 33603
Zastava Beograd, Mirijevo
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.25
mob
HTC Smart
Životna priča Elizabet Tejlor

Na pragu devete decenije, posle nekoliko opakih bolesti koje je uspela da prevaziđe i osam brakova, legendarna Elizabet Tejlor preminula je u 79. godini života

Slavna glumica imala je problem sa srcem, pa je zbog toga pre dva meseca primljena u bolnicu Sedars Sinaj. Dvostruka dobitnica Oskara i ranije je imala ozbiljne zdravstvene problem: 1997. odstranjen joj je tumor na mozgu, a nekoliko godina pre toga su joj ugrađeni veštački kukovi. Pored maestralnih uloga koje je godinama ređala, ova živa legenda svetskog glumišta, privlačila je pažnju i svojim brojnim brakovima koji su se neslavno završili. Ovu vlasnicu jedinstvenih ljubičastih očiju opisali su mnogi književnici u svojim delima, a iako je postala simbol glamura i ženstvenosti, život je nije mazio i pazio. Međutim, ona je uvek s lakoćom, koja je bila svojstvena samo njoj, uspevala uvek nekako da se podigne na noge. Elizabet Tejlor rođena je 27. februara 1932. godine u Londonu, u jevrejskoj porodici kao drugo dete Sare Viole, nekadašnje glumice, i Fransisa Lena Tejlora, prodavca umetničkih dela. Elizabet je imala i starijeg brata Hauarda Tejlora za koga je u detinjstvu bila izuzetno vezana.

- Majka mi je pričala da devet dana nakon rođenja nisam otvorila oči. Kada sam ih konačno otvorila, prvo što sam videla bio je verenički prsten i toj slici ostala sam verna do danas – izjavila je Elizabet jednom prilikom.

Kada je napunila tri godine, roditelji su je već tada upisali na časove baleta, a čim je počeo Drugi svetski rat, kao američki doseljenici u Britaniji vratili su se u Sjedinjene Države kako bi izbegli ratne sukobe koji su počeli da se zahuktavaju unutar Evrope i naselili se u Los Anđeles.

- Kada smo stigli u Ameriku, roditelji su, zbog moje lepote za koju su tvrdili da je nezapamćena, odmah želeli da postanem glumica. Ispostavilo se da je baš taj izgled obeležio čitav moj život, ali ja nikada nisam bila od onih dama koje tvrde da su pametne i kako im lepota smeta. Oduvek sam govorila da mi je izgled samo pomagao u životu – tvrdi slavna glumica.

Glumačku karijeru otpočela je još kao devojčica, najpre je potpisala ugovor sa producentskom kućom Universal Pictures, a nakon toga i sa filmskom kompanijom MGM za koju je kasnije snimila svoje najuspešnije filmove. Sa deset godina snimila je prvi film Rodi se svake desete minute, a sledeće godine dobila je ulogu u kultnom ostvarenju Lesi se vraća kući i ogromnu naklonost publike. Za razliku od svojih vršnjaka, slavna diva nije imala tipično detinjstvo već su njeni dani prolazili na snimanjima, gde je provodila i po nekoliko dana bez prestanka.

- Vrlo mlada okusila sam život jer je moja majka bila preambiciozna, ali to joj nikada nisam zamerala. Poštovala sam je i nikada joj se nisam suprotstavljala, što smatram ispravnom odlukom – pričala je Elizabet koja je sa dvanaest godina postala zvezda zahvaljujući filmu National Velvet, da bi u devetnaestoj briljirala u filmu Mesto pod suncem.

S prvim glumačkim uspesima, nizali su joj se usponi i padovi u privatnom životu. Kao devetnaestogodišnjakinja prvi put je stupila u brak sa Konradom Nikolasom Hiltonom, potomkom bogataške porodice Hilton. Brak je trajao samo osam meseci, a u medijima se pisalo da je Konrad bio pijanac i narkoman koji je tukao svoju suprugu i da nije želeo da s njom vodi ljubav.

- Veoma rano sam stupila u bračne vode. Majka mi je dala slobodu da izlazim sa muškarcima koji su bili dobra prilika, ali Konrad i ja ipak nismo imali dovoljno životnog iskustva da bi naš brak opstao. Nije da ga nisam volela, ali želela sam od života mnogo više, a on nije bio taj koji bi mogao to da mi pruži. Iako je imao kule i gradove, nešto je tu nedostajalo, ne znam tačno šta, ali jednostavno nismo bili jedno za drugo – rekla je slavna glumica u jednom od svojih intervjua, dok je glumica Za Za Gabor, koja je bila u braku sa Nikijevim ocem, tvrdila da je Elizabet bila surova prema Hiltonu Džunioru i da ga je tretirala kao roba.

U drugi brak glumica je ušla 1952. godine kada ju je tokom snimanja filma Ivanhoe u Engleskoj osvojio britanski kolega Majkl Viding. Za Za Gabor nije mogla da odoli pa se u svojim memoarima dotakla čuvene Liz i njenog novog izabranika.

- Moj muž Džordž Sanders kasnije mi je priznao kakva je zapravo bila slavna diva. Jednom se na nekom snimanju kartao sa kolegama kada su se odjednom otvorila vrata i na njima se pojavila prelepa Elizabet u prozirnoj spavaćici. Rekla je: Ko od vas momaka želi da spava večeras sa mnom. Tada se javio Majkl, njen drugi suprug – ispričala je Za Za Gabor.

Nakon pet godina braka u kojem je dobila dva sina, Majkla Hauarda i Kristofera, rastala se i od britanskog glumca s kojim, po njenoj priči, nije mogla da izdrži jer je sputavao njene želje i potrebe.

- Imam samo dvadeset četiri godine, a već se osećam mrtvom. On je otac mojih sinova, ali i najdosadniji čovek na svetu, što više nisam mogla da izdržim. Podario mi je dva najlepša deteta i to je ono što će nas povezivati čitavog života, ali ljubavi tu nikada zapravo nije ni bilo – rekla je 1956. jedna od najlepših žena svih vremena.

Veru u život i ljubav vratio joj je producent Majkl Tod za kojeg se udala 1957. godine i već sledeće rodila ćerku Lizu, čijom je lepotom bila oduševljena.

- Moja ćerka je nešto najsavršenije na svetu! Njena lepota ne može se opisati rečima. Veoma mi je drago što sam posle dva sina konačno dobila naslednicu kojoj ću pružiti sve na svetu – rekla je tada Elizabet koja je te godine dobila i svoju prvu nominaciju za Oskara u ostvarenju Raintree Country.

Ipak bračna sreća nije dugo trajala jer je njen treći muž poginuo u avionskoj nesreći 1959. godine, što je slavnu lepoticu učinilo veoma nesrećnom.

- Danima sam sedela kod kuće i plakala. Bila sam neutešna i more suza teklo je iz mojih očiju. Iskreno mogu da kažem da sam zapala u depresiju i da do tada nikada nisam bila toliko tužna. Ipak, shvatila sam da ne vredi očajavati i kako moram da nastavim da se borim, kako zbog sebe, tako i zbog moje dece – pričala je glumica.

Zbog svoje četvrte udaje, Elizabet je dobila epitet rasturačice brakova, a njen novi suprug bio je pevač Edi Fišer koji je zbog prelepe glumice ostavio suprugu Debi Rejnolds. Iako su mnogi verovali da će taj brak potrajati, sudbina kao da je iza ugla vrebala holivudsku legendu i u život joj poslala glumca Ričarda Bartona. Njih dvoje su se upoznali 1962. godine u Rimu na snimanju filma Kleopatra kada je planula neobuzdana ljubav puna strasti. Njihova veza punila je novinske stranice širom sveta, a Elizabeta i Ričard proglašeni su parom veka.

- Nas dvoje smo se nekako ignorisali. On mi se udvarao, a ja ga nisam primećivala zato što sam mislila da je nadobudan. Onda se između nas rodila velika ljubav prouzrokovana ogromnom količinom strasti, o kojoj ne mogu da pričam jer sam ja, pre svega, jedna dama – kaže Elizabet.

S obzirom na to da su oboje bili u braku, njihova ljubav postala je javna 1963. godine kada su se i jedno i drugo razveli od svojih partnera. Prvi put su se venčali 1964. godine u Montrealu na privatnoj ceremoniji.

- Obožavala sam Ričarda, bio je tako muževan, obrazovan i stvarno nisam mogla da mu odolim čak i kada je konzumirao alkohol – govorila je Elizabet koja je zbog njega počela i da pije.

Njihove svađe u alkoholisanom stanju postajale su sve češće jer su oboje bili prilično agresivni kada bi se napili, pa su se u isto vreme voleli i mrzeli, a 1974. godine prvi put razveli.

- Tada sam ga stvarno mrzela. Bio je ogavan prema meni, što nisam smela da dopustim. Ja sam dama koja drži do sebe i nisam smela sebi da dopustim da s njim gubim vreme– tvrdila je tada glumica, ali je njihova ljubav bila toliko jaka da su se pomirili i ponovo venčali 1975. godine u Bocvani. Ipak sve je ostalo isto. Ponovo su se samo opijali i svađali čemu nije bilo kraja, pa su se zato ponovo razveli nakon četiri meseca. Posle razvoda, Elizabet se prijavila u kliniku za odvikavanje od alkohola.

- Nisam više smela sebi da dopustim da budem jadna, a i alkohol je počeo da utiče na moj razum i lepotu, pa sam se zato prepustila lečenju. Dobro je što je bilo tako jer sam se izvukla iz tog pakla – pričala je glumica.

Zvezda nije mogla mnogo da izdrži sama, pa se ponovo 1976. godine udala za advokata i lokalnog političara Džona Vornera, od kojeg se razvela 1982. godine, da bi tada i otkrila zbog čega je toliko puta izgovarala sudbonosno da.

- Plašim se da budem sama, a i ne volim da spavam u praznom krevetu. To je sasvim normalna stvar. malobrojni su ljudi koji mogu da uživaju u svojoj samoći, ali ja ne mogu, nisam tako vaspitana i nisam za to rođena. Čim osetim da sam sama, pomislim da smrt kuca na moja vrata, što je užasan osećaj – objasnila je glumica koja je dobila Oskara za ulogu u filmu Mačka na usijanom krovu.

Sedam godina u samoći bilo je dovoljno da ponovo poželi da pored sebe ima novog partnera i to je ovog puta bio dvadeset godina mlađi vozač Lari Fortenski, s kojim je bila u braku četiri godine, sve do 1995. Poslednjih godina u vezi je s agentom za mlade talente Džejsonom Vintersom za koga planira da se uda. Pored brojnih supruga, celoga života imala je problema i sa zdravljem, operisala je tumor na mozgu, dva puta je prebolela upalu pluća, rak kože, teškoće sa srcem i probleme sa kukovima, zbog čega je ostala u invalidskim kolicima. Pre nekoliko godina nagađalo se da je velikoj umetnici stvarno došao kraj, sve dok u intervjuu kod Larija Kinga nije objasnila da njoj bolesti ne mogu ništa.

- Jeste da sam oduvek bila lošijeg zdravstvenog stanja, ali još nije došlo vreme da se opraštam od sveta. Vrlo se dobro osećam i ne planiram uskoro da umrem. Ova zvezda sijaće još dugo na holivudskom nebu, dive ne umiru tako brzo. Dosta je bilo sa bolestima – rekla je Elizabet.

Izvor: Story

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

1.jpg
(192.94 KB, 464x640)
2.jpg
(163.09 KB, 450x640)
3.jpg
(276.41 KB, 605x640)
4.jpg
(167.75 KB, 452x640)
5.jpg
(149.78 KB, 448x640)
6.jpg
(192.07 KB, 640x488)
7.jpg
(95.49 KB, 325x640)
8.jpg
(161.42 KB, 476x640)
9.jpg
(202.11 KB, 427x640)
10.jpg
(143.79 KB, 445x640)
11.jpg
(139.32 KB, 419x640)
12.jpg
(149.43 KB, 520x640)
13.jpg
(164.48 KB, 640x491)
14.jpg
(154.23 KB, 640x464)
15.jpg
(241.08 KB, 424x640)
16.jpg
(218.99 KB, 584x640)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Before all else, be armed.

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 33603
Zastava Beograd, Mirijevo
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.28
mob
HTC Smart
Život Elizabet Tejlor ukratko

Objavljen je prvi trejler za film o, i te kako burnom, životu jedne od najcenjenijih glumica ikada.



Svi nestrpljivo očekuju televizijski film "Liz & Dick" o životu holivudske dive Elizabet Tejlor i njene najveće ljubavi Ričarda Bartona sa Lindzi Lohan i Grentom Baulerom u glavnim ulogama.

Elizabet je u filmu prikazana u svim životnim situacijama - dok blista sa dijamantima oko vrata na crvenom tepihu, "šepuri" u ulozi Kleopatre na snimanju, ali i dok besni na svoju veliku ljubav, gađa ga flašom i vodi ljubav sa njim...

Snimanje je završeno u julu, a film će biti prikazan 3. novembra.

Izvor: Mondo

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

v260525p0.jpg
(82.28 KB, 610x395)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 20. Apr 2024, 02:05:57
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.525 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.