Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Mar 2024, 15:45:28
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Na ovom forumu, mozete postavljati teme sa informacijama o glumcima i glumicama, komentarisati ih, hvaliti... 
Ukoliko zelite da postavite novu temu, obavezno proverite da li je ta tema vec postavljena. 
 

Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Jodie Foster - Džodi Foster  (Pročitano 7146 puta)
15. Feb 2006, 15:36:34
Moderator
Legenda foruma


Moje ime je Ozymandias.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 38906
Zastava Kragujevac
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.51
Džodi Foster

Ališa Kristijan Foster (Alicia Christian Foster) rođena je 19. novembra 1962. godine u Los Anđelesu. Njen otac napustio je porodicu pre nego što je ona rođena. Majka je podizala svoje četvoro dece radeći kao asistent jednog holivudskog producenta. Već sa tri godine Džodi je sa svojim starijim bratom učestvovala na audiciji za jednu reklamu i kasnije su izabrani za snimanje reklame. Ostala je poznata po toj široko prihvaćenoj reklami u Americi kao Coppertone girl.

Do svoje desete godine, kada je imala svoju prvu filmsku ulogu u projektu kompanije Dizni, snimila je preko 40 reklama i učestvovala u mnogim šou-programima američke televizije. Do svoje četrnaeste godine, snimila je 11 filmova, od kojih se posebno izdvaja uloga u filmu "Taksi vozač", u kom je igrala prostitutku. Ona je tada bila jedina četrnaestogodišnjakinja koja je imala ulogu prostitutke u holivudskoj produkciji.

Bez obzira na to što je imala puno posla u glumačkoj profesiji, ova devojka je redovno studirala na Jejlu i 1985. godine diplomirala na odseku za književnost. Međunarodnu pažnju privukao je pokušaj atentata na Ronalda Regana i atentator Džon Hinkli, koji je rekao da mu je osnovni motiv bio da impresionira Džodi Foster. Ona je odbila da da bilo kakav komentar na ovaj incident.

Sve do 1988. godine, Džodi nije imala velike filmske uloge. Ponovni nagli rast popularnosti ostvarila je ulogama u filmovima "Optužena" i "Kad jaganjci utihnu". Za obe uloge dobila je Oskara za najbolju žensku ulogu. Od svoje 29. godine počela je da se bavi poslovima režisera i producenta. U ovim poslovima imala je solidne uspehe i nekoliko nominacija za Oskara i Zlatni globus, ali se njena prava remek-dela tek očekuju.

Poslednju ulogu imala je sa Nikol Kidman u filmu "Soba panike", koji je i koproducirala.

Poznata je kao slavna ličnost koja ne otkriva svoj privatni život. Ima dva sina, ali javnosti nikada nije želela da kaže ko su im očevi.

Izvor: Krstarica

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

dzfoster.jpg
(10.05 KB, 128x169)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Before all else, be armed.

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 33603
Zastava Beograd, Mirijevo
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.16
mob
HTC Smart
Džodi Foster: Srećna sam zbog raskida sa devojkom

Glumica je progovorila o raskidu svoje lezbejske veze s devojkom Sindi Bernard.

Džodi Foster kaže kako je taj trenutak uspela da iskoristi da ponovo zadobije svoju slobodu. Iako joj je raskid bio bolan, oporavila se i iz njega izvukla najbolje za sebe.

"Postoje tri grozne stvari koje se tokom života događaju većini ljudi. To su smrt roditelja, odlazak dece kada odrastu i prekid duge veze. Ali te nesreće istovremeno pružaju i mogućnost slobode. Imaš deset sekundi da to prihvatiš, i ja sam to učinila i promenila život", kaže 48-godišnja glumica, koja je pre četiri godine priznala da je gej.

Džodi se trenutno brine o svojoj majci, koja boluje od demencije. Kaže kako će to raditi sve do majčine smrti te joj ne pada na pamet da je smesti u neku instituciju. "Nema šanse za to. Želim da umre dostojanstveno i da moje lice vidi poslednje. Demencija je zanimljiva stvar. To je najteže što sam ikada videla i iskusila, ali je na neki čudan način i sveta", kaže glumica.

Izvor: S media
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Moje ime je Ozymandias.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 38906
Zastava Kragujevac
OS
Windows 7
Browser
Opera 9.80
Nisam znao da je lezbejka Smiley
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Before all else, be armed.

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 33603
Zastava Beograd, Mirijevo
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.17
mob
HTC Smart
Nisam znao da je lezbejka Smiley
Ни ја, потпуно изненађење. Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Before all else, be armed.

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 33603
Zastava Beograd, Mirijevo
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.18
mob
HTC Smart
Džodi Foster: Slava je kao igla koja se zabada u oči

Za mene je slava kao kada vam neko zabada igle u oči. Srećom, izgleda da su se ljudi zasitili mene. Sada ih više interesuju Anđelina Džoli i Bred Pit, što mi odgovara - kaže slavna glumica.

Američka glumica Džodi Foster, koja je još 1976. godine bila nominovana za Oskara za ulogu devojčice prostitutke u čuvenom filmu "Taksista", tvrdi da je slava poput igala koje vam zabadaju u oči.

"Za mene je slava kao kada vam neko zabada igle u oči. Srećom, izgleda da su se ljudi zasitili mene. Sada ih više interesuju Anđelina Džoli i Bred Pit, što meni odgovara", izjavila je 48-godišnja glumica u intervjuu za britanski list "Dejli ekspres".

Poznata glumica kaže da uprkos svemu voli svoj posao, ali dodaje da je nemoguće opstati u svetu filma "ukoliko ne poseduješ dozu ludila".

Izvor: Novosti
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Before all else, be armed.

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 33603
Zastava Beograd, Mirijevo
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.18
mob
HTC Smart
Džodi Foster traži vanzemaljce

Američka glumica Džodi Foster našla se u grupi donatora koji su pomogli u ponovnom pokretanju 42 radio teleskopa na vodećem kalifornijskom institutu koji traga za vanzemaljskim životom.



Institut SETI (Potraga za vanzemaljskom inteligencijom) u Kaliforniji teško je pogođen smanjenjem budžeta i zbog toga je morao da u aprilu stopira projekte i zaustavi rad teleskopa uperenih u svemir.

Posle kampanje na svom sajtu, SETI je dobio 223.000 dolara od 2.557 donatora, uključujući Džodi Foster.

“Vanzemaljski teleskop je spreman i moramo da ga vratimo traganju za novim planetarnim svetovima i vanzemaljskom inteligencijom“, rekla je glumica.

Prisetivši se svoje uloge astronauta koji pokušava da stupi u kontakt sa vanzemaljcima u filmu ''Kontakt“ iz 1997. godine, Foster je navela da bi teleskopi ''mogli da naučnu fantastiku pretvore u naučne činjenice, ali samo ako aktivno pretražuju nebo“.

Ne zna se koliko novca je poznata glumica poklonila.

Astronaut '''Apola 8“ Bil Anders, koji je pokrenuo SETI kampanju, rekao je da je ''apsolutno neodgovorno od ljudske rase da ne traga za dokazima o postojanju vanzemaljske inteligencije“.

Zahvaljujući donaciji, institut će ponovo pokrenuti svoje projekte idućeg meseca.

Izvor: B92
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Before all else, be armed.

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 33603
Zastava Beograd, Mirijevo
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.28
mob
HTC Smart
Džodi Foster će verovatno snimati filmove za kablovsku

Američka glumica i režiserka Džodi Foster izjavila je da je kablovska televizijiska mreža dobar format za njene filmove i da "razvija nekoliko stvari" koje će se verovatno pojaviti na kablovskoj.

"Mislim da ću provesti neko vreme na kablovskoj", rekla je 49-godišnja zvezda na julskom skupu obožavalaca stripa i druge popularne umetnosti "Komik kon", gde je promovisala naučnofantastični film "Jelisej", u kome glumi s Metom Dejmonom.

Film "Jelisej" režisera i scenariste Nila Blomkampa izlazi u martu.

Džodi Foster je rekla da namerava opet da režira, ali da još nije našla nov projekat. Dosad je režirala filmove "Mali čovek Tejt" iz 1991, "Kod kuće za praznike" iz 1995. i prošlogodišnji "Dabar".

Izvor: Beta
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Mar 2024, 15:45:28
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.108 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.