Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 15:36:08
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Mistake Mistake  (Pročitano 5091 puta)
14. Feb 2006, 20:13:26
Supervizor foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 20016
Zastava Novi Beograd
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.51
mob
Apple iPhone
Energija vremena koje dolazi

Mistakemistake je nastao u drugoj polovini devedesetih godina kao projekat braće Bon - Edija, magistra astrofizike zaposlenog u beogradskoj opservatoriji i Ivana, jednog od najtalentovanijih mladih vajara izašlih sa Fakulteta primenjenih umetnosti u Beogradu. Muzika koja je izlazila iz njihovog kućnog studija prostirala od elektro-dub i eksperimentalnih muzičkih formi do sešn svirki po uzoru na Can, čija je jedna pesma poslužila i kao inspiracija za ime benda. Na prvoj pesmi koju su objavili na kompilaciji "Belgrade in clubbin we trust" (HMK, 1999) pridružio im se Milovan koji je svirao gitaru i pevao rege deonice, a zatim je krenula i saradnja sa Elenom, tada već priznatom zvezdom u Nemačkoj (bend Stella). Prvo strano izdanje objavljeno je za L'AGE/D'OR 2000. godine (remix pesme "Finger on the trigger for the years to come" grupe Stella), što je označavalo početak saradnje sa Elenom koja je sa bendom uradila singlove "Move on" i "Don't be so bad". Ostali vokali, Milovan, Zoe Kidah i Constructa, pridružili su se bendu tokom 2002. godine, a prvi album "Hipelectroragga2hopreggaestep" izašao je 2004. godine za Masterplan Records (svetsko izdanje) i Multimedia Recods (izdanje za SCG). Naredni album je u pripremi, i neke od numera koje će se na njemu naći, publika će moći da čuje u beogradskom SKC-u.

Ono što Mistakemistake čini jedinstvenim bendom na ovim prostorima su neverovatna energija na njihovim nastupima (Exit, Nisomnia, Plastic, Akademija, Dom omladine, Ana4pištolja...), jedinstveni miks više muzičkih žanrova koji ne poznaje nikakve usiljeno postavljene granice i neodoljiva kombinacija ličnosti koje čine bend. Braća Bon, kao spiritus movens Mistakemistake organizacije, sa svojom scenskom kraftwerk-like pojavom i zvucima kreiranim mešavinom matematike i umetnosti; Elena, egzotični vokal, magistar filozofije i japanologije iz Hamburga; Milovan, rege vokal za koga svi koji samo čuju njihov materijal mise da je crn; Kidah Zoe, apsolvent španskog jezika, r&b/soul vokal, odrasla na muzici Mary J. Blige, Erykah Badu i ostalih diva crne muzike; Constructa, asistent na Arhitektonskom fakultetu i ženski rege vokal i Shobaya, bivši član kultne grupe "Mravi" kao gitarska podrška. Na koncertu u SKC-u, bend će svojim Mistakemistake VJ setom podržati Đorđe Petrović.

Mistakemistake su u svojim emisijama vrteli Gilles Peterson, DJ Goldfinger, MTV, a saradnju im nudio Steven Brown iz grupe Tuxedomoon. Jedan su od retkih bendova na ovim prostorima koji peva na engleskom jeziku bez lokalnih akcenata, a pri tom svojoj muzici daje notu nečeg specifično eskapističkog, proizašlog iz sredine u kojoj je nastalo. Koncert u SKC-u 23. februara je njihov prvi veliki samostalni koncert, podržan specifičnim scenskim dizajnom, koji označava novi početak. Koncert sa kojeg niko neće izaći ravnodušan.


elem... drze koncert 23.02.2006. u  21Č u SKC-u......
podrska: DJ Flip
specijalni gost: Sky Wikluh MC

ne znam za vas, ali ja ih jako gotivim i icu cu na koncert... cena karte je 380 kinti.....
IP sačuvana
social share
Preporuka za clanove: Srpski pravopis 

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


.::I am a man who walks alone::.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 2996
Zastava Valjevo
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
SonyEricsson P1i
 Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supervizor foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 20016
Zastava Novi Beograd
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.51
mob
Apple iPhone
Smile

sta predstavlja ovaj smajli?
IP sačuvana
social share
Preporuka za clanove: Srpski pravopis 

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


悪い

Zodijak Leo
Pol
Poruke 7274
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.1
ja sam ih slusao 1. put kad su bili predgrupa prodidziju i moram priznati da sam se malkice smori ....
ali planiram da ide na njihov koncert u skcu sad skoro ...  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supervizor foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 20016
Zastava Novi Beograd
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.51
mob
Apple iPhone
e i mene su smorili kao predgrupa Prodigy-u ali to je bilo zbog toga sto treba da nastupi Prodigy! ko god da im je bio predgrupa, smorili bi me, jer sam cekao pravu stvar.....
inace, album im uopste nije los, bas poslednjih par dana ga cesto slusam....
IP sačuvana
social share
Preporuka za clanove: Srpski pravopis 

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

Postoji samo jedan istiniti goblin, SerbianGoblin!

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 1
Zastava Majka Srbija
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 6600
Da li mozes da mi kazes gde da nadjem Mistakemistake - Move On.mp3?

Ne mogu da ga nadjem!
IP sačuvana
social share
Pozdrav Majci Srbiji!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


悪い

Zodijak Leo
Pol
Poruke 7274
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Safari
al slusao sam i u plasticu poslednji put (kad su nastupali oni,wolfgang s,mkdsl...),bas su otkinuli koliko su bili dobri.
bas su jaku svirku imali to vece  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Mudrijas Burek Foruma
Krajnje beznadezan


vid' noge, prava transformerska :chuckel:

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 14402
Zastava beograd
OS
Windows 2000
Browser
Internet Explorer 6.0
zanimljiva druzina Smiley
IP sačuvana
social share
u pocetku sam krenuo slabo,a onda sam naglo popustio...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 15:36:08
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.109 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.