Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 18. Apr 2024, 13:59:14
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Neuklapa se u semu  (Pročitano 4111 puta)
03. Apr 2004, 01:27:44
Prijatelj foruma
Legenda foruma


Bez Kralja ne valja

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 36126
Zastava Tamna Strana Meseca
mob
Apple Kineska kopija
Dugo sam razmisljao ova pricica koju cu vam ispricati u koju kategoriju foruma spada, da li politika, dali tek onako opsta blebetanja, mada bi bila uvreda za coveka o kome se radi te kad videh da u podnaslovu istorije stoji sledece: "Kutak zaboravljen u nekom proslom vremenu, kutak istine o nama i svetu oko nas" .
Nas junak da ga nazovemo Dimitrije je bio rodjen negde tamo daleke 1888 ili 1889 neznam tacno jer mi nikada nisu to rekli niti su smeli mnogo da pricaju o njemu. Za vreme prvog svetskog rata prepesacio je Solunski front, otisao za Francusku i tamo na Sorboni zavrsio masinsvo. Posto mu je brat od strica bio licni vojni Adjutant Kralja Petra I, sto znaci da je imao neke veze u domovini, a u to vreme mu se rodi sin - prvenac, resi da napusti Francusku i dodje za Srbiju te dobi posao u ministarstvu zeleznica. U Francuskoj je dosta slusao o Komunistickoj ideji, citao i procitao skoro sve knjige vezane za to i nikada kraja radosti, kada je cuo da se i u tadasnjoj Jugoslaviji osniva Komunisticka partija. I tako bio je utemenitelj i osnivac te iste i ucesnik cuvenog Osnivackog Vukovarskog kongresa KPJ. Tako je radio i sve vise i vise vreman provodio u partiji, mada je kuci imao zenu i troje dece. I onda krenuse kola nizbrdo za njegove ideale... Dolazi do zabrane KPJ, odlazak u ilegalu, ali ujedno i motivacija za jos veci rad... Dodje nekako i drugi svetski rat, dodje do velikog razmimoilazenja u porodici, jer Dimitrije veliki komunista, vodja ilegale u Beogradu, dok njegov sin osniva cetnicki pokret sa njegovim drugom iz studenskih dana u Francuskoj, na Ravnoj Gori.  Prodje i taj rat. Pobedise crveni. Pobedi i Dimitrije. Dodjose izbori, pobedi opet Dimitrije, Predsednik gradskog okruga, ali Drugovima nesto smrdi, jer znas u semu ulaze obicni ljudi,  sa dva tri razreda osnovne skole, proleteri, a bre ovaj francuski djak, umesto majstor ili jos bolje zvuci bravar pa jos segrt on masinski inzinjer, umesto da jedva prica Srpski svoj maternji jezik, on covek govori i pise tecno francuski, nemacki i engleski. E taj covek nikako neulazi u semu, problem je narod ga izabrao, znaci moramo nesto smisliti i smislise.
Morao Dimitrije po partiskom zadatku u Bor u rudnik. Neko se zajeba, otvori pogresne ventile u napuni jamu sa vodom. Udavi se Dimitrije, ali sve u svemu nije lose jer se taj covek nikako nije uklapao u semu.
Kako se istorija ponavlja... Pitam se kako je Nemacki pilot saznao za informaciju i bas tada da skenja bombu koja ubi Ivu Lolu Ribara, ili kako je gestapo saznao da ce bas te veceri narodni heroj Zivka Damnjanovic prenociti kod svoje sestre, kako se slucajno otkoci zakocena puska i ubi Miodraga Novakovica Dzudzu, kaka se pokvarise kocnice na vozilima prvo Krcuna na ibarskoj magistrali, posle Mije Milacica kod Majura, pitanja pitaja, a odgovori? Nesto mi pade na pamet pa ni na kamionu koji je jurio Draskovica nisu bile bas najbolje kocnice, a i Djindjicu se onda na povratku sa Zlatibora isto naprasno pokvarise ...
Ja poceh da pricam o Dimitriju, coveku koji se nikako nije uklapao u nepismenu semu, pa da i zavrsim pricu o njemu. Igrom slucaja a zaslugom moga kuma nosim isto ime i prezime kao taj moj predak, jer taj Dimitrije koga su crveni mucki ubili 1948 godine je bio moj deda.

Neznam zasto vam ovo ispricah, ali nije vazno,
neka je slava mome Dimitriju.
IP sačuvana
social share
Za sve nase [Lobotomiste], igrajte se i vi
Pogledaj profil WWW GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Zvezda u usponu


Legum servi sumus ut liberi esse possimus.

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 2135
Zastava tako blizu, a tako daleko
mob
SonyEricsson 
Zanimljiva priča, lijepo ispričana i drago mi je da si je postavio baš u ovaj forum.

Imao bih i ja svašta zanimljivo ispričati o obojici mojih djedova, ali mislim da baš ne bi leglo na forum i ne nakon tvoje priče.

U svakom slučaju pozivam ostale da ako znaju nekakvu priču o nečijoj sudbini, slobodno postave u ovom topicu, samo nemojte raditi copy-paste sudbina vama nepoznatih ljudi, niti nemojte pisati u količini u kojoj bi pisao Tolstoj.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Reign in Blood

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 20579
Zastava SRBIJA
Istorija se upravo i sastoji od ovakvih prica koje vrlo cesto znaju da rasvetle neke dogadjaje. Inace i istrazivackoj terminologiji se nazivaju tercijalni izvori i u nedostatku podataka su veoma vazni. Kad god neko nesto ima treba da postavi.
Slava tvom dedi i svim mucenicima koji  su svoje zivote ugradili u ovu zemlju.
IP sačuvana
social share
 
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Neprilagodjen... znam ih par.... i moj je bio neprilagodjen... ali je srecom i danas ziv... bio je najveci junak svog kraja u ratu, ratni komandant grada, posle rata najbolji student vojne akademije u Omsku... kad god je pokusao razmisljati svojom glavom, bivao je ucutkivan... ubrzo penzionisan... ima 3 sina, mali stancic u Bg i kucu na selu u kojoj je sve vreme.... da je neka normalna zemlja mom dedi ne bi isle suze kad prica sta je bilo na slobodi, a srce mu bilo puno kad prica sta je bilo u ratu
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2771
Mogao bih i ja da ispircam poneku pricu... ali to je tako tragican i tuzan splet sudbina da bih se radije skoncentrisao na buducnost negoli na proslost.
IP sačuvana
social share
Nije bitno sta imas, bitno je koliko dajes.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Kada si ispod donje granice svi te sazaljevaju, kada si iznad... svi te sputavaju.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 18. Apr 2024, 13:59:14
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.072 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.