Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 16:37:16
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Psihoze,neuroze ,stresovi  (Pročitano 42300 puta)
26. Mar 2004, 14:33:10
Clan u razvoju


Zodijak
Pol
Poruke 24
Sta sve znate o ovim bolestima. Sta ko zna o njihovim nastajanjima,
lecenju i uopste o njima. Ima li neko licna iskustva ili poznaje ljude koji su bolovali od njih.
IP sačuvana
social share
Nisam jos nista pametno smislio.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2771
Poznajem coveka koji boluje od psihoze.
Sto se tice neuroze, to je opaka bolest koja je veoma suptilna. Ja sam se, verujem, izlecio od nje, sva slava knjizi "Primalni krik" doktora Dzanova.
Stres - od toga valjda svi patimo povremeno.

Toliko za sada od mene... ako mi jos nesto padne na pamet, pisacu.
IP sačuvana
social share
Nije bitno sta imas, bitno je koliko dajes.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Zodijak
Pol
Poruke 24
Trazim tu knjigu da je procitam. Ako mozes opisi od kakve psihoze boluje tvoj drug. Kako se manifestuje i kako se leci. Mozes i nesto o svojoj neurozi da kazes, sta je to bilo?
IP sačuvana
social share
Nisam jos nista pametno smislio.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Ima da se kupi u maltene svakoj knjizari u gradu
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2771
Baltazare, tesko je opisati neurozu ovako preko Foruma, to jedino da pokusam uzivo mozda.

O mojoj neurozi - bila je suptilna, prikrivena, kao sto neuroza uvek jeste, koren su joj bile nezadovoljene potrebe i razne traume, kao sto je slucaj kod mnogih. Neuroza je veoma univerzalna i tesko uocljiva jer ima sjajnu moc mimikrije i "odigravanja". Milioni ljudi pate od nje, a da toga nisu svesni. Tek kada sam iscelio sebe (barem donekle) od toga, poceo sam da uocavam koliko postoji neuroticnih ljudi kod nas.

Pa, eto, to je bilo, traume i nezadovoljene osnovne potrebe od ranije, koje su rezultirale "odigravanjem" u kasnijem zivotu. O detaljima ne bih, posto nije nista preterano inspirativno, naprotiv. Ali sam, ako nista drugo, poceo bolje da shvatam sebe, svoje probleme i mnoge druge ljude.
IP sačuvana
social share
Nije bitno sta imas, bitno je koliko dajes.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 55
Citat: Sasha1
Baltazare, tesko je opisati neurozu ovako preko Foruma, to jedino da pokusam uzivo mozda.

O mojoj neurozi - bila je suptilna, prikrivena, kao sto neuroza uvek jeste, koren su joj bile nezadovoljene potrebe i razne traume, kao sto je slucaj kod mnogih. Neuroza je veoma univerzalna i tesko uocljiva jer ima sjajnu moc mimikrije i "odigravanja". Milioni ljudi pate od nje, a da toga nisu svesni. Tek kada sam iscelio sebe (barem donekle) od toga, poceo sam da uocavam koliko postoji neuroticnih ljudi kod nas.

Pa, eto, to je bilo, traume i nezadovoljene osnovne potrebe od ranije, koje su rezultirale "odigravanjem" u kasnijem zivotu. O detaljima ne bih, posto nije nista preterano inspirativno, naprotiv. Ali sam, ako nista drugo, poceo bolje da shvatam sebe, svoje probleme i mnoge druge ljude.


A jesi li uspeo da se izlecis samo pomocu knjige ili si morao da ides kod psihijatra jer i ja nisam cist.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Knjige ti mogu pomoci da nesto prepoznas... ne mogu da te izlece...
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik


Zodijak
Pol
Poruke 15
Vidim da nemate ništa o psihozama.
Ja sam još uvek F29      nespecifikovana neorganska psihoza.
Nisam se puno bavila psihologijom da sebi pomognem, tako da nisam sigurna da li su halucinacije uobičajena pojava kod psihoza.
Meni su one bile najinteresantnije.
Uopšte se nisam trudila da otkrijem uzroke. igrala sam svoje igre inspirisana time što lekari zovu bolest. I dalje to radim.
Lekovi su korisni samo ako si u akutnom stanju inače ih treba izbegavati.
Dosta sna i redovna klopa i eto zdravlja:)
Omladina kriza identifikacija nije losa knjiga, ne sećam se autora.
Odgovori se ipak traže u sebi i niko, ali niko, ni najbolji prijatelj ne može ti pomći.
IP sačuvana
social share
comica
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Cenis da ti prijatelj ne moze pomoci da nadjes odgovor u sebi?
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Zodijak
Pol
Poruke 24
FREYA, molim te ispricaj nesto vise o F29. Jel to medicinska dijagnoza to sto si napisala "nespecifikovana neorganska psihoza". Kako se manifestovala itd...
IP sačuvana
social share
Nisam jos nista pametno smislio.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 16:37:16
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.097 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.