Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: “ Школу, која није вежбаоница..."  (Pročitano 4703 puta)
06. Feb 2006, 15:15:14
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1606
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 
“ Школу, која није вежбаоница у врлинама и која производи људе непоштеније и побрканије од неписмених људи, Србин сматра злом и то злом које се скупо плаћа,тј.купује. Рекламаторску, бездушну и капиталистичку културу он излаже духовном подсмеху и порузи, а у души страхује од ње као од лукавог непријатеља који се са осмехом увлачи у његову малу  земљу да му разори све националне светиње“.

Владика Николај Велимировић



`Оћемо ли ми да демантујемо или да потврдими смисо овог дела беседе Светог нам владике Николаја. Шта радити и како се опходити према актуелним дешавањима где су нам руке везане а ноге обогаљене...у чему видите спас душа и тела наших..?
IP sačuvana
social share
Слава Богу на висини, на земљи мир, међу људима добра воља
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


lepim plakate po gradu

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 5550
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Blagostanje kao temelj za telesno i duhovno uzdizanje coveka. Kako to blagostanje postici bez kapitalizma kao generatora stvaranja materijalnih blaga? Idealisticka slika o gorskom cobaninu prepunom vrlina!!! Dugo su nas takvi i predvodili i "usrecivali", vreme je za pismene, koji nemaju fobije prema Zapadu i drugim stranama sveta.
IP sačuvana
social share
Izreci, pa se ispeci
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1606
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 
Видим напредујемо...само ми реци када смо се ми то последњи пут придржавали тог става ка неком најпре очувању а у наставку обогаћивању духовним и телесним благом. Ако рачунаш на те који су се као таквим презентовали  речима а делима били гори чак и од својих наводних неистомишљеника, резултати говоре све. Не кажем да се не треба борити за усавршавање и тежити неком цивилизацијском напредку, чак напротив, јако сам активан у томе. Међутим, рецепт (ако он уопште постоји) којим се иначе (а поготову последнјих деценија) служимо, нам свакако неће спремити богату трпезу, ни метеријалну а камо ли духовну. Ево остатак света одавно заузима твој став и видим лепо се враћа, све има своју цену...али полако, утакмица тек почиње. Ми смо нажалост одавно резервни играчи и то у трећој лиги тако да смо актуелни само када се треба неко дочепати победе у купу, али када је првенство у питању није да не учествујемо него су наше утакмнице већ унапред продате и то баш захваљујући твојим истомишљеницима који би неком пречицом до балга које је (вероватно теби на жалост хтео ти то да признаш или не) веома ограниченог рока упутребе. Но, како буде биће...знамо по чијој вољи...у ѕдравље и на спасење
ПС
И ако мене и надам се неке моје истомишљенике сматраш чобанином (овоземаљским наравно, пошто у другачијем сегменту знамо ко је) због оваквих ставова и мишњељења много ти хвала, то је комплимент за мене ("уууууууууууууууу,што волим што сам примитиван, просто ми прија")
IP sačuvana
social share
Слава Богу на висини, на земљи мир, међу људима добра воља
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


lepim plakate po gradu

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 5550
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Da li mi uopste znamo da stvorimo drustvo blagostanja, da li tome uopste tezimo kao zajednica i kao pojedinci??? Premudri chobanin koji "lako" resava svako problem snazno udarajuci batinom!!!

Drustvo blagostanja se ne moze stvoriti preko noci, cak i ako bi nam nekim cudom poklonili velike parustine, sustinska zelja za tako necim u ovoj zemlji ne postoji.

Grcka je pravoslavna zemlja (NATO, EU) i ne vidim da je tamo pravoslavlje ugrozeno, naprotiv!!!!

Sa mnogo manjim prirodnim potencijalom su se izgradili!! Imali su i Grci svoja lutanja dok se nisu opasuljili!!
IP sačuvana
social share
Izreci, pa se ispeci
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 590
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Siemens m45
"Рекламаторску, бездушну и капиталистичку културу он излаже духовном подсмеху и порузи, а у души страхује од ње као од лукавог непријатеља који се са осмехом увлачи у његову малу  земљу да му разори све националне светиње"
Sto je ta zemlja mala?
Sta je bezdusno i sta je lose u kapitalizmu?
"("уууууууууууууууу,што волим што сам примитиван, просто ми прија")"
Primetili smo...
IP sačuvana
social share
Skromnost je moja vrlina!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1606
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 
Па ти си рођени политичар-иди покупи од првог комшије кравату, првомајско одело, торбицу од лап-топа, по могућству са нечим унутра, али није обавезно) и придружи се свим осталим празнословцима  у беспрекорно лупетање. Одличан си, нема шта, још то када почнеш да вадиш из концепције неку реченицу која је у начелу симболичног карактера, просто си у старту положио елементарно-елиминацијски пријемни испит. Свака ти част. Почећу чак да те готивим. Може нека фука тебра или лапо гудра да се земба мало, мојне като.... а...како би се претпостављам по твом жаргону изразио примарни набој и ефекат добро организованог дружења...препоручићу те уметничком директору картун-нетворка да те "начини" <-> са акцентацијом на А молићу/  хит идолom свог програма...комплетно се уклапаш са њиховом програмском коцепцијом...
« Poslednja izmena: 07. Feb 2006, 02:12:37 od producnenad »
IP sačuvana
social share
Слава Богу на висини, на земљи мир, међу људима добра воља
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1606
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 
Da li mi uopste znamo da stvorimo drustvo blagostanja, da li tome uopste tezimo kao zajednica i kao pojedinci??? Premudri chobanin koji "lako" resava svako problem snazno udarajuci batinom!!!

Drustvo blagostanja se ne moze stvoriti preko noci, cak i ako bi nam nekim cudom poklonili velike parustine, sustinska zelja za tako necim u ovoj zemlji ne postoji.

Grcka je pravoslavna zemlja (NATO, EU) i ne vidim da je tamo pravoslavlje ugrozeno, naprotiv!!!!

Sa mnogo manjim prirodnim potencijalom su se izgradili!! Imali su i Grci svoja lutanja dok se nisu opasuljili!!

Када би знао кавим се они проблемима баве у склопу опстанка и борбе за својим унутрашњим идентитетом коментар би ти био другачији. А то да се по сваку цену уђе у ЕУ само зато што је ЕУ мислим да то и не води ка неком  просперитету, нарочито не онаквим какав теби фали. О да, наравно, прима ЕУ своје нове чланове, али за које намене... па то ти је исто као кад "Интерконтинентал" или ти " Хајат" прима нове чистаче и спремаче. Није битно шта се ради и чему служиш, битно забога да ти радиш у "Интернконтинеталу...." Али добро...видећемо већ докле ће нас одвести та [/b]демонкратија[b]...у осталом пријатељу није битни да ли смо ја или ти у праву...битно је да се путем којим се иде донесе теби, твојој породици и покољењима твојим оно што ће нам дати снаге за опстанак и спасења душа наших...
ПС
надам се да ти не смета овакав завршетак уз индиректно споменутог нашег Спаситеља јер се ако ми је познато изјашњаваш као хришћанин...до даљњег...на радост и на спасење...
IP sačuvana
social share
Слава Богу на висини, на земљи мир, међу људима добра воља
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


lepim plakate po gradu

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 5550
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Gorski chobanin kao "mali car" nad svojim stadom od desetak koza...

Radi kao kuvar u "Interkontiju" sazidao uz pomoc porodice kucu u Batajnici... Sta mu to vredi kad nije "gorski car" tjah!!!

Moji su rodom iz planinskih krajeva (gorski carevi uzvisenog duha...) ponos cele familije - postao priznati lekar specijalista!!!

Uzdarje kad se zaredis kao pravoslavni svestenik, nije to vrhunac ljudskog roda, a i ne moze citav narod tako ziveti!!
IP sačuvana
social share
Izreci, pa se ispeci
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1606
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 
Не постоји дефинисан кадар који све може или пак не може обогатити духом, неко ко не деградира или велича прави смисао живота, ма из ког друштвеног, националног или идеолошком слоја био. Не делим људе по чиновима ни по друштвеном положају, а још мање по пореклу, већ их разликујем по ономе чему теже.То не значи да сам бољи или да неког мрзим,напротив, трудим се да сваког разумем. Међутим утицај који ми долази таквим струјама воде ме ка странпутици од онога што сматрам вечним.
IP sačuvana
social share
Слава Богу на висини, на земљи мир, међу људима добра воља
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 590
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Siemens m45
I ko je ovde demagog.Samo si ispljuvao psot i zaobisao ga a na pitanja nisi odgovorio...
Probaj da umesto sto pljujes odbranis svoje teze argumentima.
"А то да се по сваку цену уђе у ЕУ само зато што је ЕУ мислим да то и не води ка неком  просперитету, нарочито не онаквим какав теби фали. О да, наравно, прима ЕУ своје нове чланове, али за које намене... па то ти је исто као кад "Интерконтинентал" или ти " Хајат" прима нове чистаче и спремаче. Није битно шта се ради и чему служиш, битно забога да ти радиш у "Интернконтинеталу....""

A jel bolje da bez posla sedis kuci i ceses lenju ... glavu?
Sta bi ti?
Oces da budes direktor interkontinentala?
na osnovu cega?
pa zaradi covece...Pa posle od cistaca videcemo sta ces postati...Ali to je vec politika...

ODGOVORI NA PITANJA IZ MOG PRVOG POSTA
IP sačuvana
social share
Skromnost je moja vrlina!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  
Oznake: stanlija

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.114 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.