Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Prestani da jedeš iz dosade!  (Pročitano 3397 puta)
04. Feb 2006, 11:24:25
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows 98
Browser
Mozilla
mob
Apple iPhone SE 2020
Prestani da jedeš iz dosade!

Tinejdžerke često jedu iz puke dosade, ili zbog nekakvog nezadovoljstva, odnosno rade to i onda kada nisu zaista gladne. Možda je to i tvoj problem? Pogledaj kako bi mogla da ga rešiš

Treba, pre svega, da praviš razliku između prave i umišljene gladi. I da znaš ovo: ako si stvarno gladna po ceo dan, za to postoji realan fizički razlog. Ti rasteš, i tvom telu je potrebno puno goriva za sve one promene koje će te lagano pretvoriti u odraslu ženu. Hronična glad je način na koji tvoj organizam "zahteva" dobru hranu. Ali u nju ne spadaju kolačići i čokolada. Umesto njih, moraš da jedeš voće i povrće, hleb od integralnog brašna, zatim pahuljice, ribu, piletinu. Jednom rečju, ono što je zdravo, što je nakrcano vitaminima i mineralima.

S druge strane, tvoja žudnja za jelom može da bude izazvana dosadom, potrebom da odložiš učenje, usamljenošću, tugom, razočaranjem, ili nečim drugim. Zato dobro razmisli šta šta ti nedostaje na emocionalnom planu i što bi te učinilo srećnijom. Ako otkriješ koju "rupu" u svom srcu pokušavaš da zatrpaš hranom, moći ćeš da se usredsrediš na pravi problem, i biće ti mnogo lakše da se oslobodiš "kljukanja đubretom".

- Shvati da je hrana samo gorivo koje ubacujemo u telo da bismo "išli dalje", a ne nešto magično, oko čega bi trebalo da se preterano uzbuđujemo. Istina, ona može da ima čaroban ukus. Ali mudrije je da prihvatiš moto "jedi da bi živeo" nego da se držiš onog "živi da bi jeo". Zbog ovog drugog bi tvoj život bio dosadniji, i sigurno bi se jako ugojila.

- Baci se na vežbanje. Ono će ti smanjiti apetit, i pomoći da brže sagorevaš kalorije onda kada preteraš s jelom.
- Pij vodu u velikim količinama jer i ona suzbija apetit, i čini da kosa i koža izgledaju zdravo. Pokušaj da svakog dana popiješ osam do 10 povećih čaša hladne vode. I najpre se prihvati čaše onda kada pomisliš da tvoja čežnja za hranom ne potiče od prave gladi. Tako ćeš tu čežnju bar malo ublažiti.

- Svaki put kada osetiš da si gladna, zapitaj se da li mogla da "smažeš" neku voćku. Ako ti se ideja o voću ni najmanje ne dopadne, znaj da te mori umišljena glad.

- Počni da u toku jela obraćaš pažnju na signale koje ti šalje stomak. On će ti tačno "reći" koliko je pun. Ne nastavljaj da jedeš ukoliko "kaže" da ćeš ga uskoro prepuniti. Drugim rečima, potrudi se da prepoznaš da li poruka o gladi stiže iz tvog trbuha, ili iz glave. Ukoliko zaključiš da je u pitanju "lažna uzbuna", pozabavi se nečim što će ti odvući pažnju od hrane.


Izvor: Glas Javnosti \ Prevela S. Prokić
   
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Jet set burekdzija


niente paura

Zodijak Libra
Pol Žena
Poruke 7714
Zastava Neptun
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.0
mob
Samsung Galaxy Ace Fleur
Uopste ne zelim da se resim tog problema  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


ljubav,cvece,drvece...

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 4109
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Ja sam gladna kad sam nervozna i vrlo je tesko razlikovati pravu glad od *laznih*...Ako sam jela pre sat-dva,sasvim je sigurno da mi se nije ponovo javila prava glad.E,sad,ne znam bas nakon koliko vremena,nakon obroka,treba da se javi sledeci *pravi* signal...Ja racunam na 6-8 sati.
IP sačuvana
social share





Sve sto se jednom desi
ne mora se nikad vise desiti.
Sve sto se desi dva puta,
desice se sigurno i treci put!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.099 sec za 19 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.