Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 01:10:55
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Na ovom forumu, mozete postavljati teme sa informacijama o glumcima i glumicama, komentarisati ih, hvaliti... 
Ukoliko zelite da postavite novu temu, obavezno proverite da li je ta tema vec postavljena. 
 

Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Milla Jovovich - Mila Jovović  (Pročitano 12007 puta)
25. Jul 2005, 16:28:46
Moderator
Legenda foruma


Moje ime je Ozymandias.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 38906
Zastava Kragujevac
Mila Jovović

17 Decembar 1975, Kiev, Ukraine




Mila Jovović, najuspešnija holivudska glumica srpskog porekla, rođena je 1976. godine. Svoje prve uloge imala je sa samo 11 godina u filmovima "Two Moon Junction" i "The Night Train to Kathmandu". Iste godine je kao perspektivna mlada glumica učestvovala u nekoliko šou-emisija na američkoj televiziji.

Prvu uspešniju ulogu ostvarila je sa samo 15 godina u filmu "Povratak u plavu lagunu". Iako veoma mlada, već sledeće godine je dobila zapaženu ulogu u filmu "Kuffs", sa Kristijanom Slejterom. Posle ovog filma, napravila je kraću pauzu u filmskoj industriji. Paralelno sa glumačkom karijerom, Mila je gradila i karijeru modela. Sve do svoje dvadesete godine, imala je veoma uspešne modne revije, a pojavljivala se i na naslovnim stranicama najvećih svetskih modnih časopisa.

Veliki povratak na bioskopska platna ostvarila je 1997. godine ulogom u filmu bivšeg supruga Luka Besona, "Peti element", gde je imala glavnu žensku ulogu i gde joj je partner bio Brus Vilis. Mila se venčala sa Besonom decembra 1997. godine. Veliki uspeh postigla je i ulogom u filmu "Jovanka Orleanka", gde je, takođe, igrala glavnu žensku ulogu. Nekoliko meseci posle snimanja ovog filma, krajem 1999. godine, razvodi se od Luka Besona.

U toku naredne tri godine, Mila je bila veoma aktivna i imala je nekoliko zapaženih uloga, od kojih se posebno izdvojila uloga u filmu "Resident Evil". Trenutno učestvuje u snimanju još dva filma: "Crvena Amerika" i "Američki heroji".


Slike:






Linkovi:


Oficijalni sajt - http://www.millaj.com/


« Poslednja izmena: 27. Jul 2005, 18:35:43 od Iceman »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 1057
Svetsko a naseeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

[Edit by shone83: Pisanje teksta velikim slovima [ALLCAPS] zabranjeno Pravilnikom Burek Foruma. Koristite blagodeti formatiranja teksta ako zelite nesto naglasiti!]
« Poslednja izmena: 23. Sep 2005, 02:56:13 od shone83 »
IP sačuvana
social share
Kada su pitali Ajnstajna,sa kojim oruzijem ce se voditi treci svetski rat,
on je odgovorio neznam,ali znam da ce cetvrti kamenjem...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Superstar foruma


Званични Лоодак ::Бурек:: Форума

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 78747
Zastava Beograd
mob
SonyEricsson k800i
dobra u 5.om elementu
IP sačuvana
social share


Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.50
mob
Apple iPhone 6s
Mila Jovović
 
Mila Jovović (engleski: Milla Jovovich, srpski: Milica Jovović (Milica Jovović), ruski: Milica Йovovič, rođena 17. septembra, 1975), je glumica, muzičar i foto model koja trenutno živi i radi u SAD.

Sadržaj
1 Rani život
1.1 Karijera
2 Privatni život
3 Porodična istorija
4 Filmografija
5 Diskografija
6 Ostalo
7 Izvori
8 Spoljašnje poveznice



Rani život

Mila Jovović je rođena kao Milica Jovović u Kijevu, Ukrajina (u to vreme deo Sovjetskog Saveza). Otac joj je bio srpski doktor Bogić Jovović a majka ukrajinska glumica Galina Loginova Jovović. Porodica se preselina u London, a 1981. u Sakramento, Kalifornija kada je Milica imala pet godina. Sedam meseci kasnije nastanili su se u Los Anđelesu.


Karijera

Već sa 11 godine zapazio je fotograf Ričard Ejvdon koji ju je predstavio u Revlonovim reklamama "Najnezaboravnije žene sveta". U oktobru 1987. predstavljena je na naslovnoj strani italijanskoj magazina Lei što je bila prva od mnogih naslovnih strana na kojima se pojavljivala. Nastavila je karijeru fotomodela, a objavila je i muzički CD album pre nego što se pojavila u prvom filmu Two Moon Junction 1988. Njeno pojavljivanje u filmu Povratak u Plavu lagunu 1991. izazvalo je neizbežno poređenje s drugim detetom modelom koje je postalo glumica, Bruk Šilds (koja je glumila u prvoj Plavoj laguni jedanest godina ranije). U većini svojih ranih filmova glumila je sporedne uloge.

Do kasnih devedesetih dobijala sve više honorare i ušla u svet akcionih junakinja glumeći u Petom elementu i u dva popularna filma zasnovana na seriji horor video igara Resident Evil (najavljeno je njeno učešće u još dva filma iz te serije u 2006. i 2007. godini).

U 1994, Jovovićka je, pod svojim imenom, Mila, objavila svoj prvi muzički album „Božanstvena komedija“, koji je kritika dobro prihvatila. Album je sadržao mnoge originalne pesme, a njena muzika upoređivana je Tori Ejmos i Kejt Buš. Iako je više pažnje poklanjala svojoj filmskoj karijeri, njen glas se pojavio i na albumu Legion of Boom 2004. koji je izdala muzička kuća The Crystal Method.


Privatni život

Mila Jovović se udala za glumca Šona Endrjusa oktobra 1992. za vreme snimanja filma „Dazed and Confused“; taj brak je poništen mesec dana kasnije. Kasnije, 1997, udala se za režisera „Petog elementa“ Lika Besona. Razveli su se 1999. Bila kratko verena za pisca i režisera Pola Andersona („Resident Evil“) 2003.

Mila Jovović tečno govori više jezika: srpski, ruski, francuski i engleski.


Porodična istorija

Njena porodica je poreklom iz Crne Gore, a imaju imovinu u Metohiji u Zlopeku blizu Peći. Njen pradeda Bogić Camić Jovović bio je barjaktar iz plemena Vasojevića i gardijski oficir (perjanik) kralja Nikole I; ime njegove žene bilo je Milica, po kojoj je Mila dobila ime. Njen pradeda Bogdan Jovović bio je komandant vojnog područja Priština, a kasnije je bio vojni finansijski inspektor u vojnim područjima Skoplje i Sarajevo, gde je otkrio veliku proneveru zlata. Kažnjen je jer je odbio da optuži svog prijatelja za taj zločin. Kasnije, koministička vlada Jugoslavije ga je utamničila na Goli Otok. Bojeći se da će ponovo biti uhapšen, pobegao je u Albaniju a kasnije je prešao u Sovjetski Savez, u Kijev. Druga verzija priče je da je zapravo on uzeo zlato. Milin otac, Bogić Jovović, se kasnije pridružio njenom pradedi u Kijevu, gde su on i sestra diplomirali medicinu.[1]


Filmografija
 
Mila Jovović u prvom filmu „Resident Evil“ (2002)
Godina   Film   Uloga   Napomene   
2007   Resident Evil 4   Alice   (announced)   
2006   Resident Evil: Afterlife   Alice   (pre-production)   
2006   Welcome To America   Veronica   (filming)   
2006   .45   Unknown   (post-production)   
2006   Ultraviolet   Violet      
2004   Resident Evil: Apocalypse   Alice      
2002   You Stupid Man   Nadine      
2002   No Good Deed   Erin      
2002   Resident Evil   Alice      
2002   Dummy   Fangora 'Fanny' Gurkel      
2001   Zoolander   Katinka Ingabogovinanana      
2000   The Claim   Lucia      
2000   The Million Dollar Hotel   Eloise      
1999   The Messenger: The Story of Joan of Arc   Joan of Arc      
1998   He Got Game   Dakota Burns      
1997   The Fifth Element   Leeloo      
1993   Dazed and Confused   Michelle Burroughs      
1992   Kuffs   Maya Carlton      
1992   Chaplin   Mildred Harris      
1991   Return to the Blue Lagoon   Lilli Hargrave      
1988   The Night Train to Kathmandu   Lily McLeod   (TV)   
1988   Two Moon Junction   Samantha Delongpre      


Diskografija
The Divine Comedy (Božanstvena komedija) album - objavljen aprila 1994 (singl: "Gentleman Who Fell")
The Peopletree Sessions – neautorizovano izdanje iz 1998.

Kompilacije u kojima je Mila učestvovala:
The Million Dollar Hotel - "Satellite of Love"
Hollywood Goes Wild benefit compilation - "On the Hill" by her band, Plastic Has Memory
Underworld - "Rocket Collecting"


Ostalo
Ima plavo-zelene oči i smeđu kosu.
Ona je međunarodni prpmitovni model za L'Oreal kozmetiku.
Bila je vođa benda zvanog Plastic Has Memory.

Izvor: Wikipedia
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 6
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.0
Kacete da izbacite seron ston na vasoj stranici

[Edit by shone83: Pisanje teksta velikim slovima [ALLCAPS] zabranjeno Pravilnikom Burek Foruma. Koristite blagodeti formatiranja teksta ako zelite nesto naglasiti!]
« Poslednja izmena: 06. Feb 2006, 18:34:00 od shone83 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Moje ime je Ozymandias.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 38906
Zastava Kragujevac
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.51
Sharon Stone tema vec postoji [ovde]!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.50
mob
Apple iPhone 6s
Potražnja za Milom Jovović raste od prvog trenutka kad se našla na naslovnoj strani modnog časopisa - kad joj je bilo samo 11 godina. Do 24. godine života je ostvarila uspešnu karijeru kao model, snimila ploču i film – ali je i pobegla od kuće, poništila jedan brak, udala se ponovo i opet razvela. ‘’Ne radim glupe stvari’’, kaže Mila. ‘’Bar ne u profesionalnom životu.’’

Mila Nataša Jovović je rođena 17. decembra 1975. godine, od oca Bogića Jovovića, doktora iz bivše Jugoslavije i majke Goline Loganive, ruske glumice. Rođena je u Kijevu, u Ukrajini koja je tada ulazila u sastav bivšeg SSSR-a. Napustili su dobar život u Ukrajini kako bi se otisnuli za Ameriku, kada je Mili bilo pet godina.

Smestili su se u Kaliforniji gde su Bogić i Golina radili kao posluga u kući Brajana de Palme. ‘’Moji roditelji su, poput mnogih drugih emigranata, počeli od nule… radili su svakakve poslove kako bi zaradili novac’’, priča Mila. ‘’Dali su me na časove glume, i svu svoju pažnju usmerili na mene, kako bih bila pravilno obrazovana.’’

‘’Kada sam otkrila igračke u ‘’R’’-u i pomfrit, mislila sam da ću umreti od sreće’’, priča Mila o svom odrastanju u Americi. Ali, dok je odrastala Mila se zahvaljujući svojim plavim očima i mačkastom izgledu brzo probila u svet mode. Postala je najmlađi model koji se našao na naslovnoj strani časopisa, i nazvana je ‘’Revlonovom nezaboravnom ženom’’ pre nego što je napunila 12 godina. Zarađujući 3.500 dolara dnevno, pojavila se na naslovnim stranama trinaest modnih časopisa pre nego što je postala tinejdžerka.


‘’Ne trudim se da brojim na koliko sam se naslovnih strana pojavila’’, izjavila je tada trinaestogodišnja Mila. ‘’Kada su modeli mojih godina u pitanju, postojim samo ja.’’ U kasnijim godinama je priznala da je bila ‘’derište’’. ‘’Tako sam mlada počela da se bavim ovim poslom’’, priznaje. ‘’Na prvo snimanje sam otišla kad mi je bilo jedanaest godina, a ponašala sam se kao seksi žena od dvadeset. Slava mi je malo udarila u glavu.’’

U roku od tri godine započela je filmsku karijeru igrajući u filmu Povratak u Plavu lagunu, zbog čega su je često poredili sa Bruk Šilds, negdašnjim tinejdž modelom. Sa 15 godina je postala svetski poznat model sa milion dolara na bankovnom računu, dok se u isto vreme ponašala buntovnički, sasvim u skladu sa svojim godinama – farbala je obrve u plavo kako bi nervirala mamu. Njeni roditelji su bili zapanjeni kad je 1993. godine, kad joj je bilo tek 16, pobegla od kuće.

Brak sa dvadesetjednogodišnjim partnerom iz filma Dazed and Confused, Šonom Endrjusom je poništen nakon samo dva meseca. Mila kaže da je u to vreme bila ‘’izgubljena’’, dok njena majka objašnjava: ‘’Nije znala na koji drugi način da odraste.’’ Četiri godine kasnije se udala za 38. godina starog Luka Besona, režisera Petog elementa, ali se razvela 18 meseci kasnije. Međutim, izgleda da je i po treći put spremna da stane pred oltar, jer je zaručena za engleskog režisera Pola Andersona, sa kojim je radila 2002. godine na filmu Resident Evil.


Za razliku od glamurozne devojke u svetu mode, Mila na filmu glumi potpuno drugačije osobe – poput natprirodnog bića stvorenog bio-inžinjeringom iz Petog elementa, Jovanke Orleanke pod oklopom teškim 23kg u istoimenom filmu i vođe komandosa iz Resident Evil-a. ‘’Volim fizičke aktivnosti’’, priznaje Mila. ‘’Volela bih da ljudi o meni misle kao o savremenoj Sigurni Viver. Mnogi se možda ne bi složili sa mnom po tom pitanju, ali ja volim da mislim da je tako.’’

Nekadašnji najmlađi model, bila je prinuđena da rano odraste i zna kako da se snalazi u nezgodnim situacijama – i čini se da tu lekciju koju je naučila u Holivudu zna da primeni na svaku životnu situaciju. ‘’Sve se u životu svodi na pravljenje grešaka’’, tvrdi Mila. ‘’Nije da sam Džodi Foster ili Meril Strip. Ja sam samo Mila. Biti u stanju da napravite pogrešan potez – to je najlepša stvar u životu. Nemati straha – prihvatati se svega. Padneš u blato, ali se okupaš i započneš stvar ispočetka.’’

Iako je glumila sa poznatim imenima kao što su Brus Vilis i Denzel Vošington, junakinji Zulandera gluma nije jedini poziv. ‘’Obožavam muziku’’, priznaje pevačica i gitarista, koja je izdala debi album 1994. godine. ‘’Ona predstavlja moju ličnost, njenu prijatnu, ali čudnu, paranoičnu, depresivnu stranu.’’
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Belive in life energy and thrust it!

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 32
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.50
mob
Nokia n73
Pa u resident evilu 2 njoj se vidi ribica! ! ! !   Smile 

[Edit by shone83: Pisanje teksta velikim slovima [ALLCAPS] zabranjeno Pravilnikom Burek Foruma. Koristite blagodeti formatiranja teksta ako zelite nesto naglasiti!]
« Poslednja izmena: 04. Apr 2006, 20:25:37 od shone83 »
IP sačuvana
social share
zokan
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik


Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 15
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.6
mob
Nokia 6070
mila jovović ne govori srpski jezik
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 01:10:55
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.085 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.