Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 11:32:27
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 21
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Budizam  (Pročitano 28052 puta)
12. Jan 2006, 01:08:19
Clan u razvoju


Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke 31
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5
mob
SonyEricsson 
Šta mislite o ovoj religiji?

Po meni to je najrealnija religija, iako se za budizam može reći da je više  način shvatanja sveta i života.

Takodje mislim da je i najpravednija! Budizam nam ne nameće svoje religijske obaveze već pokušava da nas nauči nekim važnim stavovima koji nam mogu puno pomoći u životu dok npr. hrišćanska vera više donese lođih stvari nego dobrih... malo se osvrnite na istoriju (krstaški ratovi, monopol pape itd..)
IP sačuvana
social share
Listen very carefully! I shell say this only once!
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 244
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Verovatno da si u pravu da je "najpravednija" , ali se postavlala pitanje sta je to pravda , dobro i zlo . Kopajuci ispod povrsine se dolazi do zakljucka de su te pojmove definisale religije i budizam je zaista najpravedniji po tim merilima . Medjutim jedino se moze reci , da ona nije licemerna kao ostale jer nije tesko biti "OK" kada sam stvaras merila po kojima ce se to utvrditi . Druge religije su samo vise odstupale od principa koje su same formulisale , a nikada ne treba zaboraviti da su ti principi u osnovi i formulisani da bi zaludjivali mase i da bi se neko time koristio .
IP sačuvana
social share
Maximalno!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke 31
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5
mob
SonyEricsson 
Plus + Buddha je osoba koja je zaista postojala (postoje podaci da je on bio ziv u navedeno vreme) i on nije bio cudotvorac kao npr. Isus Hrist. Samim tim smatram da Budizam nije religija (ja pod religijom smatram sujeverje tj. verovanje u prazno) jer nema nista nemoguce u njihovim pripovedanjima. Po meni to je filozofsko pripovedanje tj. ucenje a ne religija.
IP sačuvana
social share
Listen very carefully! I shell say this only once!
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 132
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
mob
HTC Desire X
Ja mislim da je budizam ako nista drugo... NAJMIROLJUBIVIJA (yebote kolka rech) religija... i naravno najrealnija Smiley da me ne mrzi postao bih budista   [smilie=life.gif] [smilie=sumo.gif] icon_poke
IP sačuvana
social share
You can turn your back on a human, but never turn your back on a drug!!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Jet set burekdzija


Just be what you are.....

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 6424
Zastava Belgrade
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5
mob
Samsung S7
Po meni je Budizam vise filozofija nego religija.Nisam bas puno upucen,ali koliko vidim miroljubiva je.........ali opet ne znam o njoj bas nesto preterano.
IP sačuvana
social share


This is where we hold them!This is where we fight!! This is where they die !! King Leonidas
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


lepim plakate po gradu

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 5550
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Stabilna poljoprivreda na bazi pirinca i pratece zanatstvo. Rat da bi se osvojila susedna drzava, pa si nekako na istom. To je i stvorilo uslove za miroljubivu religiju/filozofiju. Evropa je dosla do odredjenih limita, pa je i budizam postao prihvatljiv kao stav.
IP sačuvana
social share
Izreci, pa se ispeci
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 1047
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Budizam: ciniti, ali ne htjeti ciniti; ciniti, ali ne zeljeti ciniti; ciniti, ali sa onom kravljom nezainteresovanoscu, onim kravljim nezainteresovanim pogledom, itd.

Sve religije svijeta su tu da bi masi, narodu (a na kojemu se i vrsi vlast, koji i jeste "predmet" vlasti, vladanja, itd.) - okrenuo pogled od prirodnog ustrojstva stvari! Tako i Budizam.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 132
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
mob
HTC Desire X
Budizam: ciniti, ali ne htjeti ciniti; ciniti, ali ne zeljeti ciniti; ciniti, ali sa onom kravljom nezainteresovanoscu, onim kravljim nezainteresovanim pogledom, itd.

Sve religije svijeta su tu da bi masi, narodu (a na kojemu se i vrsi vlast, koji i jeste "predmet" vlasti, vladanja, itd.) - okrenuo pogled od prirodnog ustrojstva stvari! Tako i Budizam.
Al si ti ljut na nekoga!!!
IP sačuvana
social share
You can turn your back on a human, but never turn your back on a drug!!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke 31
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5
mob
SonyEricsson 
Naglasila bih:

Buda je učio da je svako postojanje prolazno, jer ne postoji ništa ni u nama ni oko nas što bi bilo trajno, stabilno, večno, što nije podložno propadanju i razaranju, što je uvek isto. Sve se neprekidno menja. Život je poput vode u reci ili plamena sveće, koji ni u dva susedna trenutka nije isti.
Kada razumemo da su ljudi i situacije prolazni i da se stalno menjaju, tada svakom trenutku našeg odnosa sa nekim prilazimo otvorenog uma. Postajemo sposobni da na svaku novu situaciju odgovorimo bez vezivanja za već zastarele ideje o ljudima. Tada prijateljstvo može biti plodonosno. Uspeh u životu zavisi od nečije sposobnosti da se prilagodi promenama situacije i na najbolji način iskoristi prilike koje iskrsavaju.


Ostatak teksta mozete naci na  http://www.geocities.com/budizam/
IP sačuvana
social share
Listen very carefully! I shell say this only once!
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
ako vidish Budu ubija ga ! - budisticka poslovica
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 21
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 11:32:27
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.107 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.