Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 07:24:56
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: The Cardigans  (Pročitano 4173 puta)
07. Jan 2006, 23:26:27
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.50
mob
Apple iPhone 6s
The Cardigans

The Cardigans
Pop   
   
Država:   Švedska   
Članovi:   Nina Persson
Peter Svensson
Bengt Lagerberg
Lars-Olaf Johansson
Magnus Sveningsson   
Karijera:   1992. -   
Izdavač:   Mercury   
Recentna
diskografija:   
Super Extra Gravity(2005.)
Long Gone Before Daylight(2003.)
Gran Turismo(1998.)

The Cardigans su švedski indie-pop sastav koji je karijeru započeo 1992. godine. Najpoznatiji su po albumima "Life" i "Gran Turismo", te iznimno popularnoj skladbi "Lovefool".
Sadržaj [sakrij]
1 Članovi
2 Povijest
3 Diskografija
4 Vanjske poveznice

Članovi
Peter Svensson na gitari
Magnus Sveningsson na bas-gitari
Bengt Lagerberg na bubnjevima i puhačkim instrumentima
Lars-Olaf Johansson na gitari i klavijaturama
Nina Persson, glavni vokal

Povijest

Svensson i Sveningsson, obojica glazbenici heavy metal izričaja, osnovali su sastav 1992. u Jönköpingu, Švedska, a ubrzo su im se pridružili i ostali članovi sastava čija se postava poslije nije nijednom izmijenila. Stanovavši zajedno u istom stanu, The Cardigans su snimili demo snimku koju je zapazio producent Tore Johansson, koji im je potom ponudio snimanje u studiju u Malmöu. Rezultat tog rada, album "Emmerdale", izdan je u Švedskoj i Japanu 1994., a ponovno za svjetsko tržište 1997. Singl s tog albuma, "Rise & Shine", postao je veliki hit i u anketi glazbenog časopisa Slitz proglešen je najboljom snimkom 1994. godine.

Ostatak 1994. godine proveli su na europskoj turneji i snimajući album "Life", koji je izdan 1995. "Life" je postao međunarodno uspješan, prodan je u milijunskoj nakladi, a u Japanu je dosegao i platinasti status. 1996., "Life" je izdan i za američko tržište, no u izmijenjenom izdanju, kao kompilacija skladbi s oba dotad snimljena albuma.

Nakon neslućenog uspjeha s albumom "Life", The Cardigans potpisuju ugovor s izdavačkom kućom Mercury i 1996. za njih izdaju album "First Band on the Moon". Skladba "Lovefool" s tog albuma do danas se pamti kao njihov najveći uspjeh, posebice u SAD-u, te ponovno u Japanu, gdje je u rekordna tri tjedna postigao platinastu nakladu.

1998. godine izlazi i mnogo mračniji album "Gran Turismo", koji je hvaljen od kritike, te smatran njihovim najzrelijim albumom. Izdavanje tog albuma slijedit će duga stanka u radu tijekom koje će članovi sastava raditi na svojim solo-karijerama.

Tijekom te stanke, Persson je izdala album pod imenom A Camp i otpjevala s Tomom Jonesom obradu skladbe "Burning Down the House" skupine Talking Heads, Svensson je radio na projektu "Paus", a Sveningsson je snimao materijale kao Righteous Boy. 2003., The Cardigans su se vratili s mnogo tišim i osobnijim albumom "Long Gone Before Daylight", s kojeg su potekla dva umjereno uspjela singla, "For What It's Worth", te "You're the Storm".

Nakon toga, sastav se okrenuo još mirnijem glazbenom izričaju vrlo sličnom country glazbi. Novi album, "Super Extra Gravity", dovršen je u svibnju 2005., i očekuje se da će do kraja godine biti i izdan; najavni singl I Need Some Fine Wine and You, You Need to Be Nicer izašao je krajem listopada.

Diskografija
"Emmerdale" (1994.)
"Life" (1995.)
"First Band on the Moon" (1996.)
"Gran Turismo" (1998.)
"The Other Side of the Moon" (kompilacija starijih materijala izdana samo u Japanu 1998.)
"Long Gone Before Daylight" (2003.)
"Super Extra Gravity" (izlazi oko listopada 2005.)

Izvor: Wikipedia
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Easy rider .::Akinnen::.

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 658
Zastava Zagreb - JAR
OS
Windows 98
Browser
Mozilla
Meni je to OK band, pogotovo zato sto je pjevacica super-zgodna  Smile
IP sačuvana
social share
Certamen bikini-suicidus-disci mox coepit?
Catapultam habeo. Nisi pecuniam omnem mihi dabis, ad caput tuum saxum immane mittam.
Burek member since: 05. Okt 2005
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Mudrijas Burek Foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 29267
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.51
ima lepe ochi.. pevacica..  Smile
IP sačuvana
social share
You can't get unfamous. You can get infamous but you can't get unfamous.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Moje ime je Ozymandias.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 38906
Zastava Kragujevac
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.51
Da, plave  Smile Ali ne peva nista posebno Smiley
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Mudrijas Burek Foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 29267
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.51
ja samo to gledam.. plave ochi..  Smile
IP sačuvana
social share
You can't get unfamous. You can get infamous but you can't get unfamous.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Easy rider .::Akinnen::.

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 658
Zastava Zagreb - JAR
OS
Windows 98
Browser
Mozilla
pa nije bas da lose pjeva... meni je dobra i ovako i ko pjevacica... ima one jamice na obrazima kad se nasmije, mene to odmah baca u trans  Smile
IP sačuvana
social share
Certamen bikini-suicidus-disci mox coepit?
Catapultam habeo. Nisi pecuniam omnem mihi dabis, ad caput tuum saxum immane mittam.
Burek member since: 05. Okt 2005
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Moje ime je Ozymandias.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 38906
Zastava Kragujevac
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.51
pa nije bas da lose pjeva... meni je dobra i ovako i ko pjevacica... ima one jamice na obrazima kad se nasmije, mene to odmah baca u trans  Smile

Ti si je verovatno slusao samo kroz studijske snimke pa tako pricas. Obicno ljudi tako pricaju dok ne cuju uzivo. Slusaj uzivo covece jer i moja baba moze da dobro zvuci kad obrade njen glas u studiju. A i nisam rekao da lose peva vec da ne peva nista posebno!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Easy rider .::Akinnen::.

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 658
Zastava Zagreb - JAR
OS
Windows 98
Browser
Mozilla
istina, ali nisam te bas shvatio, brijao sam da si ju bas popljuvao  Smile

nego prije par godina su bili negdje u madjarskoj ili austriji pa sam trebao ici, a nisam... volio bi ici na koncert, imaju par dobri stvari, indie mi je zakon zika... laganice i to.
IP sačuvana
social share
Certamen bikini-suicidus-disci mox coepit?
Catapultam habeo. Nisi pecuniam omnem mihi dabis, ad caput tuum saxum immane mittam.
Burek member since: 05. Okt 2005
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 07:24:56
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.093 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.