Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 10:22:32
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 34
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Bog je vrhunsko Zlo !!!  (Pročitano 21955 puta)
17. Dec 2005, 07:23:27
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
hipoteza: bog je vrhunsko zlo.

dokaz:
bog je stvorio ljude.
bog je ljudima dao slobodnu volju.
ljudi svojom slobodnom voljom chine zlo.
slobodna volja je uzrok zla.
bog je lljudima dao zlo.
zakljuchak 1: bog poseduje zlo.

bog je vrhunski u svemu .
svaka osobina koju poseduje bog je kvalitetom bolja od slichne osobine
drugog bica (bog je najbrzi , najjaci ,najpametniji ...)
bozje zlo je kvalitetom najbolje.
zakljucak 2: bozje zlo je vrhunsko zlo.

bog je apsolutan.
ono shto je apsolutno je potpuno i nema ni traga svoje suprotnosti.
bozje zlo nema ni traga dobra i potpuno je.
zakljuchak 3:poshto u bogu nema ni traga dobra onda je bog zlo.

krajnji zakljucak : bog je vrhunsko zlo.
« Poslednja izmena: 17. Dec 2005, 07:34:17 od SerbianFighter »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 1047
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
 Smile

Ljudi su stvorili boga. Evo, ja, npr., svakog dana kada ustanem, na brzinu smislim sebi jednog boga, pa kada mi dosadi, unistim ga i smislim nekog drugog koji mi odgovara itd. Potpuno su pod mojom vlascu. Tako sam jednom stvorio jednog boga koji me je danima molio da ga ne unistim, da ga zadrzim cijelog zivota, klecao je na koljenim zbog toga, ali ja sam ga ipak unistio, jer su se stvari postavile tako da mi je bio potreban jedan drugaciji bog. Ali to su moji vlastiti bogovi sa kojima se igram i koje ne namecem nikom drugom.

Ali oni su smislili nekakvog boga i nametnuli ga drugima. Narodu. Narodima. I smislili su ga na takav nacin da, namecuci ga silom narodu, on sada zavlaci ruku u njihovu kesu, i njima donosi novce. Taj njihov bog, i ti njihovi bogovi, izgledaju upravo onako kako njima odgovara. Ako se baci oko kroz sve danas poznate religije, a isto tako, i kroz sve istorijski poznate religije, vidjece se da je bog takva jedna tvorevina od koje su uvijek imali korist oni koji su ga i stvorili. Bog je igracka u rukama lukavih. On je ona lagana ruka lopova koja se, narodu, prevarenom narodu, neopazeno zavuce u kesu, i zgrabi novac, odnoseci ga onima koji su ga i stvorili.

Oduvijek je bilo tako. I tako ce biti dok god svaki pojedinac drustva ne shvati da je bog igracka u rukama covjeka. Tako ce biti dok god covjek, svaki pojedinac ne izraste u jednu licnost, u jednu zrelu licnost kojoj vise niko nece moci podvaljivati.

Zbog toga, bog nije vrhunsko zlo, bog je samo igracka u rukama lukavih. Vrhunsko zlo su oni koji stvaraju takve bogove koji i dalje rade na zatupljivanju covjeka, na njegovom slabljenju, na njegovom zaglupljivanju, itd.

Vrhunsko zlo su svi predstavnici svih religija u svijetu. Takvo zlo da se zlije, mislim, ne moze.

Jedini napredak ce se postici kada se bude djelovalo u onome smislu da se od svakog pojedinca nasega drustva sagradi jedna takva licnost koja ce se umjeti igrati sa bogovima, i sve u tom smislu.

Dobro je sve sto upire prstom u tom smijeru.

Zlo je sve ono sto pokazuje u suprotnom smijeru, ili na bilo koji nacin sprecava, otezava, ili zaklanja onaj gore pometnuti smjer.


Odrasti vec jednom glupi covjece!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Smile

Zbog toga, bog nije vrhunsko zlo, bog je samo igracka u rukama lukavih. Vrhunsko zlo su oni koji stvaraju takve bogove koji i dalje rade na zatupljivanju covjeka, na njegovom slabljenju, na njegovom zaglupljivanju, itd.


ovde se naravno ne radi o bogovima
koje ljudi izmishljaju ,nego o "pravom"
bogu ,odnosno o onom koji postoji
nezavisno od nechijeg iskustva ,pod uslovom
da takav entitet uopshte postoji
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 1047
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
 Smile

Posmatrajuci prirodu, onima ocima koje nisu zatrovane nikakvim zlocinackim religijama, naukama i filozofijama, potpuno je jasno da nesto kao nekakav "centralni um", ne postoji. Njena spontanost je vidljiva i dokaziva i u onom njenom najkratkotrajnijem drhtaju.

Bog, dakle, taj "centralni um", je izmisljaj, nastao iz htijenja za vlascu nad covjekom. Nista drugo njega nije pokrenulo, i zbog toga su njegovi tvorci ono vrhunsko zlo. On, bog, taj njihov izmisljaj, taj, dakle, "centralni um", je alfa i omega za mogucnost vlasti nad covjekom, nad narodima. Jer, po njima, kako postoji bog koji upravlja sa vasionom, kako je, dakle, sav svijet ustrojen na taj nacin da neko upravlja njime, onda je logicno, iz te lazi, da se i ljudi okupljaju u onakve cjeline koje ce imati isto takav neki "centralni um", dakle, neprikosnovenog vodu.

U vezi sa tim, slazem se sa tobom da je bog vrhunsko zlo. Samo sam htio da ne izostavimo njegove tvorce!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Aum Namah Shivaya

Zodijak Cancer
Pol
Poruke 278
Zastava Nikšić
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.6
mob
Apple iPod Touch
ovde se naravno ne radi o bogovima
koje ljudi izmishljaju ,nego o "pravom"
bogu ,odnosno o onom koji postoji
nezavisno od nechijeg iskustva ,pod uslovom
da takav entitet uopshte postoji
Da li to znaci da je monoteizam nemoguc (paradox)?  Smile Smile
« Poslednja izmena: 18. Dec 2005, 02:28:21 od Astral Projection »
IP sačuvana
social share
Peace, Love, Unity, Respect
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
ovu temu sam pokrenuo
da bi se raspravljalo o bogu kao vrhunskom
entitetu pod uslovom da on postoji ( u
ovo veliki broj nekritichki veruje) i
posledicama takvog postojanja .

nije mi namera da raspravljam
o dokazima postojanja boga jer
to zasluzuje posebnu temu zbog svoje
kompleksnosti ,ni o zloupotrebi
religije iz istog razloga .

vishe bih voleo da se tema ogranichi
na osobine takvog entiteta uz
eventualno dokazivanje da je samo
postojanje takvog bica paradox.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


主天下

Zodijak
Pol
Poruke 2225
Zastava in the back of your mind ;-)
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
Ne postoji samo jedan bog. Postoje mirijade (ne samo "milijarde", nego zaista mirijade!) bozanstava.

Naravno, ideja bozanskog nije identicna pojmu zla, ali to ne znaci da ne postoje i bozanstva koja manifestuju zlo. -- Medjutim svakako ne samo takva, mnogo vise je onih drugih.
« Poslednja izmena: 23. Dec 2005, 05:52:06 od Tralalalala »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 1047
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
 Smile

Ideja bozanskog je identicna pojmu zlo. Zlo ju je i pokrenulo. Izdikala je ona iz htijenja za vlascu nad covjekom.

Koja stanica, koji organizam u prirodi, koja tvar, stvar, koja "bilo sta" u prirodi "stvara" nekakvu tvorevinu koju ce onda postaviti iznad sebe; koju ce onda smatrati vaznijom od sebe; kojoj ce podrediti svoje "zivlenije"; koju ce "proglasiti" vaznijom od sebe itd.

Ideja bozanskog je identicna pojmu zlo. Tu ideju je pokrenulo htijenje za vlascu nad covjekom. Ideja bozanskog je upravo suprotna i covjeku i zivotu. Sem ako ne govori o covjeku kao bogu i zivljenju kao bozanskom.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 255
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.50
Brate, budi dobar, posten, i voli druge. To treba da bude tvoj Bog, i tu nema greske.
IP sačuvana
social share
Sta je brze ili zec?
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Jet set burekdzija


Nisam zgodan,al sam zato nezgodan!

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 6249
Zastava Konoba kod Goce i Renata
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung Note 10+
Ja bih predlozio da vas postavimo za vrhunska bozanstva.
Toliko ste genijalni da zelim da vam sluzim.
Sto se tice mog Boga on je olicenje dobra i nema nikakvog zla u njemu,dok smo mi ljudi otrovani zlom.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 34
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 10:22:32
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.095 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.