Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 21:30:33
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.


Tema za pitanja
o SMF forumu, phpBB2 i phpBB3 forumu, Wordpress i Joomla CMS sistemima!

Za vecinu drugih pitanja nacicete odgovor citajuci Top teme!

Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Mambo & SMF  (Pročitano 3594 puta)
07. Dec 2005, 15:13:19
Pocetnik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.50
mob
Samsung D500
Pozdrav dobri ljudi!  Smile

Imam par pitanja, nadam se (verujem) da cete umeti da ih resite. Uzdam se najvise u ljubaznog administratora koji mi je u rekordnom roku izasao sinoc u susret.

Instalirao sam Mambo i SMF forum. Povezao ih i sve radi lepo. E sada mene zanima sledece: kako da se sa foruma vratim na sajt? Mada bi najbolja opcija bila da se forum otvara unutar sajta. Da li je to moguce izvesti?

Ako je odgovor dugacak, uputite me na neki tutorijal.

Hvala unapred.
IP sačuvana
social share
Ne, ja neću postati novi, ja ću uvek biti ko pre, ja svoj ponos prodati neću, ja ću uvek reći ne...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.50
mob
Apple iPhone 6s
Koristi gotove template za Mambo&SMF integraciju: [link]
Integrating the forum into your site... - [link]
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.50
mob
Samsung D500
To je to sto sam trazio. Smile

Hvala.
IP sačuvana
social share
Ne, ja neću postati novi, ja ću uvek biti ko pre, ja svoj ponos prodati neću, ja ću uvek reći ne...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.50
mob
Samsung D500
Gos'n Admin, imam jedno pitanje za tebe. Smile

Aj mi malko pojasni sta ovo znaci.

Citat
Moving to Your Layout

The next step is, of course, to make it look like your site.  I assume that, to do this, you already have a "template" of sorts made out of html - your site without the main content.  If you don't, making one would help markedly, but you may be able to wing it too.

Once you have this done, you'll want to split it into two parts: the header, and the footer.  Doing this makes it much easier to customize things, and can even make it easier to design your own site (with basic shtml or PHP includes.)  Put these two parts in a "header.php" and "footer.php" - don't worry, they don't have to have HTML in them at all, but they can.

The next step can be done in two separate ways.  One is cleaner, and makes it easier to use SSI to power your site (as is done here.)  The other is notably simpler and easier.  I'll cover the simpler one first.

Pogledao sam nastavak "Cooler way" i to kontam, ali ovo mi bas nije najjasnije.
« Poslednja izmena: 07. Dec 2005, 22:56:15 od WhiteSkull »
IP sačuvana
social share
Ne, ja neću postati novi, ja ću uvek biti ko pre, ja svoj ponos prodati neću, ja ću uvek reći ne...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.50
mob
Apple iPhone 6s
Nije bas najjasnije ali se svodi na to da header i footer podelis stavis u zasebne fajlove pa ih posle zoves iz template-a.. mozda gresim, nisam se igrao sa time doduse...
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.50
mob
Samsung D500
To i ja kontam, samo ne razumem koga treba da podelim na header i footer. Smile

Citat
Next, you'll want to make a copy of the default theme.  To do this, go into your administration center, and select "Theme and Layout Settings".  From there, under "Install a New Theme", type a name for your theme next to "Create a copy of Default named" and click Install!  You will be prompted to click OK - please do so.

Now you have a copy of the default theme.  If you want to customize the images for your theme, go to the theme's settings and change the URL from default/images to "yourname"/images, and use an FTP client to copy the files from default into your theme.

After this is done, you can use the style.css in your theme's directory to customize most of the colors.  Of course, this isn't exactly what you're looking for, but bare with me and get those customized.  There are comments in the file, but the main ones to worry about are titlebg (blue), windowbg and windowbg2 (shades of gray), and bordercolor/tborder. (backgrounds for tables, grid lines, etc.)

Evo sta pise pre "Moving to Your Layout"

Dakle, napravio sam kopiju teme i podesio URL. Znam kako da se igram sa styles.css, ali ovo dalje ne razumem.

Aj ako ti nije frka i kad budes imao vremena, baci pogled na onaj drugi link koji si mi preporucio, jer ja zaista ne kontam ovo, a verujem da ces se pre ti snaci nego ja. Nije frka HTML i PHP sto treba da se sredjuje, to donekle znam, ali ne razumem sta se trazi od mene. Znaci, opusteno, kada stignes. Nigde ne zurim. Ako te mrzi ili nemas vremena, nije frka. Vec si mi dovoljno pomogao. Smile

Hvala ti u svakom slucaju.
IP sačuvana
social share
Ne, ja neću postati novi, ja ću uvek biti ko pre, ja svoj ponos prodati neću, ja ću uvek reći ne...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.50
mob
Apple iPhone 6s
Pazi.. tutorijal nije potpuno primenjiv na mambo jer se ovo sto se ovde navodi odnosi na klasican template ne vezan za mambo.. template gde imas recimo header footer i neki sidebar a u sredini ti fali.. tako da.. nije bas jednostavno.. bolje probaj koristiti neki gotov smf&mambo template ako te mrzi da pregledas mambo template koji koristis da bi ga integrisao
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.50
mob
Samsung D500
Da znas da si u pravu. Bolje da ga ja prvo namestim da radi, pa da ga onda provaljujem, nego da radim nesto sto ne znam. Nije da me mrzi da pregledam (da me mrzi ne bih se ni trudio), nego ne razumem. Smile

ps. Ocekuj da ti uskoro ponovo dosadjujem. Jednog dana kada ti budem konkurencija bice ti zao sto si mi pomagao. Smile
IP sačuvana
social share
Ne, ja neću postati novi, ja ću uvek biti ko pre, ja svoj ponos prodati neću, ja ću uvek reći ne...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 6
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
Kako u vec postojeci joomla dodati smf forum a sve to da radi u istu bazu?
Citao sam nesto po netu, ali ne razumem. Poskidao sam i onaj bridz i sve, ali neznam sta s njim...
Please help!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.10
mob
Apple iPhone 6s
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 21:30:33
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.112 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.