Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 20. Apr 2024, 02:28:21
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Musolinijeva slika  (Pročitano 6661 puta)
13. Nov 2005, 09:54:51
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Reign in Blood

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 20579
Zastava SRBIJA
   Duce, kako su od miloste zvali Benita Musolinija, je bio veliki  glumac i pozer. Ovde ga vidimo u vazduhoplovnoj uniformi kako se kocoperi ispred postrojenih italijanskih vazfuhoplovaca.  Prilicno je polagao na ta javna pojavljivanja. Inace ne treba se cuditi sto je ovde bio prikazan u letackoj opremi jer je njegov sin Bruno bio pilot i svojevremeno dao izjavu kako je lepo bombardovati divljake u Abisiniji [ nisu imali oruzje pa su mnogi koristili koplja u odbrani svoje zemlje Smile ]. Jedino sto je pametno uradio Bruno je izdavanje monografije o italijanskom vazduhoplovstvu negde pocetkom '40. Imao priliku da je vidim.

Inace ovu fotku sam dobio juce od mog saradnika iz Italije - grazzie amico Claudio "Starfighter"

[ izem ti ovaj moj italijanski Smiley ]

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

bn1.jpg
(51.13 KB, 640x445)
IP sačuvana
social share
 
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 5
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
zainteresovanima za biografiju porodice Musolini preporucujem film "Eda" u produkciji RAI ....interesting stuff
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Tko lezi ne bezi

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 120
Zastava Београд
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung i3
Ma Musolini nije mogao da prodje ni kao pozer.On je bio nula od vodje.Pogledajte samo na sta mu lice piloti, kao da ih poplava izbacila.

A sta rade ovi iza njegovih ledja?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Reign in Blood

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 20579
Zastava SRBIJA
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
Junker... nisi bas upoznat a sad da ne stavljam gomilu slika njihovih pilota koji izgledaju kao manekeni. Al ajd da ne preterujem...
IP sačuvana
social share
 
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Tko lezi ne bezi

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 120
Zastava Београд
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung i3
Nije vazno kako izgledaju, nego kakav im zar sija iz ociju.Ovi mi deluju kao na smrt preplaseni.Nemacki piloti su bili neprikosnoveni.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Reign in Blood

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 20579
Zastava SRBIJA
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
Pa mala je slika- na vecoj koju imam se to ne vidi. A nemci, pa ne znam, kako ko. Meni je bio simpatican Priler "Pips"... al nije ni priblizno imao neki ostar pogled nego pitom i voleo je rakiju.
IP sačuvana
social share
 
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma


Moje ime je Ozymandias.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 38906
Zastava Kragujevac
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.51
Nije vazno kako izgledaju, nego kakav im zar sija iz ociju.Ovi mi deluju kao na smrt preplaseni.Nemacki piloti su bili neprikosnoveni.

Ako ti iz ove slike vidis da nema zara u ociju onda svaka cast.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Tko lezi ne bezi

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 120
Zastava Београд
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung i3
Ma dobro, nije ni vazno kakvi su im pogledi.  Smile Hteo sam samo da kazem da sam poprilicno skeptican kada su u pitanju italijanske vojne (u ovom slucaju pilotske) vestine.Da li znas koji je italijanski pilot imao najvise vazdusnih pobeda u drugom svetskom ratu i koliko?

Inace omiljeni nemacki piloti su mi Hartman, Marsej, Rudel i Barkhorn.Mozda bi peti mogao da bude Valter Novotni.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Reign in Blood

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 20579
Zastava SRBIJA
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
Novotni je bio budala a Gerhard Barkhorn dobar lik kao covek. Hartman je dugo drzao restoran u nemackoj.

Pa ne znam bas mno o italijanskim asovima ali imam sliku jednog koji je u balkanskoj kampanji postigao sedam pobeda. To je tenete [porucnik] Livio Basi i za to je odlikovan sa Medelia di Oro [zlatna medalja].
IP sačuvana
social share
 
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Reign in Blood

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 20579
Zastava SRBIJA
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
Evo i fotke gore pomenutog asa. Fotka je vlasnistvo Stato de'l Maggiore de'l Aeronautica a dobio sam je od pukovnika [colonelo] Aveta Paskvale. Nisam bas sto posto siguran ali mislim da je Livio poginuo kasnije.

Svojevremeno sam cuo da je uniforme za njih i nesto za nemce dizajnirao Armani i da jos od tada vuce onaj znak orla. Nisam siguran i ne uzimajte ovo zdaravo za gotovo.

Musolini se trudio da bude u narodu i da prati sva zbivanja. secam se kad sam gledao arhivski snimak pocetka sezone zetve i Italiji. Muslovini je radio na prvom otkosu, okruzen zvanicnicima ali i zemljoradnicima, skinuo se do pola go i pakovao slamu u masinu za baliranje. I to je vidim dobro radio. Takodje se protivio nemackom uticaju o proterivanju jevreja iz Italije.

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

17.jpg
(26.45 KB, 448x306)
IP sačuvana
social share
 
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 20. Apr 2024, 02:28:21
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.223 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.