Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: "Montevideo, Bog te video" kao serija na RTS-u  (Pročitano 11447 puta)
28. Dec 2011, 18:02:40
Moderator
Legenda foruma


Before all else, be armed.

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 33603
Zastava Beograd, Mirijevo
Browser
Mozilla Firefox 3.6.25
mob
HTC Smart
Televizijska serija “Motevideo, Bog te video” reditelja Dragana Bjelogrlića prikazivaće se u januaru i februaru naredne godine na prvom programu RTS-a.



Danas je potpisan ugovor o saradnji RTS- a i produkcijske kuće “Intermedia Network” koja stoji iza filma Dragana Bjelogrlića.

- Smatram da je pun pogodak što će serija i film "Montevideo, Bog te video" biti prikazani na RTS-u - izjavio je urednik kulturno-obrazovanog programa RTS-a Miodrag Zupanc.

Reditelj fima Dragan Bjelogrlić očekuje da će se serija od 24 epizode koje će biti podeljene u dve sezone nadmašiti uspehe svih serija koje su do sada prikazivane na nacionalnoj televiziji.

- Ovo je logičan i lep sled života filma i serije "Montevideo" i nije bilo sumnje da će biti prikazane upravo na RTS-u. Serija je za razliku od filma autonomno delo. To je originalan materijal sa mnogo scena koje publika nije imala prilike da vidi na filmu - rekao je Bjelogrlić.

Već prvog dana Nove godine na RTS-u će premijerno biti prikazan film "Montevideo, Bog te video". U serijskoj verziji sage o fudbalskim junacima iz 1930. godine pojaviće se i mnogo novih glumaca kojih nema na filmu kao što su Tanja Bošković, Miloš Filipović, Igor Đorđević i Miroslav Ćiro Blažević.



Izvor: Blic
.......................................................................................................................................................

Фино. Коначно једна нова серија на РТС-у која ће вероватно и ваљати. Још увек нисам набавио филм, тако да ће ми ово бити веома интересантно за гледање. Smile
« Poslednja izmena: 28. Dec 2011, 18:03:28 od monk13 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 17305
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.21
Citat
Фино. Коначно једна нова серија на РТС-у која ће вероватно и ваљати.

+1

Gledacu, film mi se svideo Smile
IP sačuvana
social share

Calmly.. walk down the road.. and into your death..
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Before all else, be armed.

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 33603
Zastava Beograd, Mirijevo
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.26
mob
HTC Smart
Kreće serija "Montevideo, Bog te video"

Serija "Montevideo, Bog te video", u režiji Dragana Bjelogrlića počeće da se emituje 13. februara na Prvom programu Radio televizije Srbije, a gledaoci će moći da je prate svakog ponedeljka od 20.05 časova.

Televizijska serija od 24 epizode o formiranju državne reprezentacije i njenom uspehu na Prvom svetskom prvenstvu u fudbalu u Montevideu, imaće dve sezone. U prvoj sezoni biće prikazano devet epizoda.

Serija je, u poređenju sa filmom, potpuno autonomno delo, zasebne naracije, tako da će gledaoci u toj verziji priče o fudbalskim junacima iz 1930. imati priliku da vide više od pet dodatnih sati materijala kojih nema u filmu.

U seriji se pojavljuju i novi glumci kao što su Tanja Bošković, Milovan Filipović u ulozi Miloša Crnjanskog, Igor Ðorđević, kao i specijalni gost Miroslav Chiro Blažević.

Uloge Dragana Petrovića Peleta, Branke Pujić, Marka Nikolića, Gordane Ðurđević, Marka Živića, Bojana Dimitrijevića, Mihaele Stamenković i Anje Alač u seriji su znatno proširene.

Prve epizode upoznaće gledaoce sa glavnim junacima i njihovim životima, kao i prilikama u Beogradu tridesetih godina 20. veka, fudbalskim utakmicama u gradu, sukobima unutar fudbalske organizacije i pripremama za odlazak na prvi Mondijal.

Ostale epizode govore o putovanju u Montevideo i mnogim komičnim dogodovštinama sa ove velike avanture, dok poslednje epizode svedoče o tri utakmice na prvenstvu i osvajanju trećeg mesta naših reprezentativaca, kao i o njihovom trijumfalnom povratku u Beograd.

Glavne uloge u TV seriji "Montevideo, Bog te video", kao i u filmu, tumače Miloš Biković, Petar Strugar, Danina Jeftić, Nina Janković, Predrag Vasić, Vojin Chetković, Nebojša Ilić, Nikola Ðuričko, Viktor Savić.

Film i igrana serija rađeni su u produkciji firme "Intermedia Netvork", a scenario, inspirisan knjigom poznatog sportskog novinara Vladimira Stankovića, napisao je Srđan Dragojević uz asistenciju Ranka Božića.

Izvor: Novi magazin
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 2168
Zastava SRB
OS
Windows Vista
Browser
Chrome 17.0.963.56
mob
Nokia 5310 Xpres
Jel ima negde da se gleda na Youtube 2 epizoda  , ja ne mogu da nadjem Smiley 
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Before all else, be armed.

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 33603
Zastava Beograd, Mirijevo
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.27
mob
HTC Smart
Izbacili su me iz filma jer sam Hrvat!

Izgleda da genijalnost Miroslava Ćire Blaževića nema granice! Ovoga puta priča nema veze s fudbalom pošto je „trener svih trenera“ zablistao pred filmskim kamerama.



Svi oni koji su u ponedeljak uveče pratili treću epizodu serije „Montevideo, bog te video“ mogli su da uživaju u scenama u kojima briljira Ćiro tumačeći izbornika Anta Pandakovića. U ekskluzivnom razgovoru za „Alo!“, harizmatični hrvatski stručnjak nam otkriva šta se dešavalo iza kulisa tokom snimanja ultrapopularnog filma, ali i serije.
- Čestitamo na glumačkom debiju. Kako ste zadovoljni, kakve kritike dobijate?
- Prezadovoljan sam. Upravo su me zvale i vaše kolege iz „Slobodne Dalmacije“ i saopštile mi da je u Splitu bila prava ludnica i da su svi zbog mene gledali seriju „Montevideo, bog te video“.

- Kako vam se dopala uloga izbornika Ante Pandakovića?
- Velika mi je bila čast što su baš mene izabrali da glumim selektora tadašnje reprezentacije Jugoslavije. Samo da znate, kada su mi dali scenario, ja sam pocepao tekst, bacio sam ga u kantu i poručio im da ću da pričam svojim jezikom. Okrenuo sam sve na zajebanciju i njima se dopalo.
- Otkrijte nam još neki detalj sa snimanja...
- Oko hiljadu stažista je nakon snimanja skandiralo: „Ćiro, majstore!“ Uzvratio sam im pozdravima i poljupcima. Posle toga je moj prijatelj Radomir Antić organizovao večeru u moju čast. Bilo je predivno, uživao sam na snimanju. I biću iskren - gluma je mnogo teža od fudbala i za nju vam je potreban božji dar. Ja ga nemam, ali sam se svojski potrudio da to publika ne primeti.
- Nego, nije vas bilo u filmu, samo u seriji?
- Ne znam kako su mogli tek tako da me izguraju iz filma. Sigurno su me bojkotovali pošto sam Hrvat (smeh). Šalim se, sine moj... Vole me oni, a volim i ja njih. Taman posla da im uzmem za zlo tako nešto, sve su to zlatni ljudi.
- U scenama u kojima se pojavljujete najdužu konverzaciju ste imali sa Sergejom Trifunovićem, koji tumači lik načelnika Anđelka Komatine... Šta ste zaista pili iz onih čokanja - rakiju ili vodu?
- Pa, lepi moj, zar sumnjaš? Kod nas nema mesta za improvizaciju i za foliranje. Kakva crna voda?! Prepečenicu smo pili.
- Debitovali ste na pozornici u osmoj deciniji života, ostaje li žal što se niste ranije pojavili u svetu glume?
- Što ranije?! Pa ja sam u najboljim godinama i uloga je stigla u pravom trenutku. Očekujem da uskoro kontaktiraju sa mnom iz Amerike! Smatram da sam spreman za Holivud - šmekerski je u svom stilu završio razgovor Ćiro Blažević.

Moša je bio poput Šukera!

Ćiro Blažević, koji je rođen davne 1935, za razliku od mnogih, imao je priliku da na delu vidi prve majstore fudbala sa naših prostora - Mošu Marjanovića i Aleksandra Tirnanića.
- Moša je bio pravi golgeter, rešavao je bez problema situacije iz šesnaesterca. Bio je tip igrača poput Davora Šukera. Ali, fudbalski je Tirnanić bio jači. Zamislite Dragoslava Šekularca, samo što je Tirke bio još inteligentniji. Ma njih dvojica su bili čudo - s ushićenjem priča Ćiro.

Tirke me je uveo u reprezentaciju!

Tokom ćaskanja sa Ćirom, saznali smo još i ovo... Blažević je lično upoznao čuvenog Tirketa.
- Pokojni Tirke je bio moja zvezda, fatalni čovek i fudbalerčina. Obožavao sam ga. Znate, upravo me je on selektirao u jugoslovensku reprezentaciju. Bilo je to 1958. godine kada sam igrao za Sarajevo. Došao je da gleda neke igrače, a posle meča se ispostavilo da sam ga baš ja fascinirao. Sećam se da je rekao: „Ovakvog igrača tražim, tog malog hoću u timu.“ I tako sam na debiju u Ljubljani za B reprezentaciju sa 24 godine doživeo neverovatan maler. Sudario sam se sa golmanom i izvrnuo koleno. Usledile su tri operacije i bio je to početak mog igračkog kraja.

Boda Ninković: Ćiro je pravi lik!

Boda Ninković, koji u „Montevideu“ igra sportskog novinara Đorđa Kustodića, nije krio oduševljenje ljudskim i glumačkim kvalitetima Ćire Blaževića.
- Saradnja sa Ćirom je bila odlična. Čovek je lik. Vrlo je duhovit i komunikativan, što je doprinosilo dobroj atmosferi na snimanju. U pauzama je bio opušten i izuzetno dobro se snašao kao glumac, što se i videlo u seriji - rekao je Boda za „Alo!“.

Bjela bolji od Felinija

Na pitanje kakvo mišljenje ima o Draganu Bjelogrliću, reditelju filma i serije „Montevideo, bog te video“, Blažević je očekivano dao krajnje originalan odgovor.
- Bjela je genijalac. Verujte mi da će on vrlo brzo nadmašiti i čuvenog Felinija i da će biti jedan od najboljih reditelja na svetu - mrtav ozbiljan je Ćiro.

„Montevideo“ gledalo skoro pola Srbije!

Novu epizodu serije „Montevideo, bog te video“, emitovanu u ponedeljak uveče, gledalo je 39,2 odsto ljudi koji su u tom trenutku bili kraj malih ekrana. Toliko iznosi takozvani šer, dok je izmereni rejting za pomenutu seriju iznosio 19,62 odsto, čime je ona u toku ponedeljka bila najgledaniji program tog dana, računajući sve ostale televizije.

Izvor: Alo
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Before all else, be armed.

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 33603
Zastava Beograd, Mirijevo
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.28
mob
HTC Smart
Završava se emitovanje prvog dela serije “Montevideo, bog te video”

Devetom epizodom TV serije “Montevideo, Bog te video”, koja će biti prikazana u ponedeljak 2. aprila, biće završeno emitovanje prvog serijala ove izuzetno gledane serije.

Drugi serijal, od narednih 15 epizoda, biće na prvom programu RTS do kraja ove godine.

Prema rezultatima gledanosti agencije AGB Nielsen prvih 8 premijernih epizoda TV serije “Montevideo, Bog te video” je prosečno videlo 2.150.000 gledalaca.

Izvor: Blic

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

216507_bikovic_f.jpg
(33.75 KB, 470x270)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Before all else, be armed.

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 33603
Zastava Beograd, Mirijevo
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.28
mob
HTC Smart
Boža Dunster ljubi baronicu

Šta će se sve desiti "Na putu za Montevideo" saznaćemo uskoro. Glumci su nam otkrili neke detalje koji nas očekuju u nastavku tv serije.

Scene uzbudljivog putovanja koje ćemo gledati samo u ovim novim epizodama odnose se na onaj deo priče ove fudbalske sage koji je smešten između dva filma i neće biti ponovoljene u drugom delu filma.

U prvom delu filma "Montevideo, Bog te video" gledali smo kako se formirao nacionalni tim koji pred Prvo svetsko fudbalsko prvenstvo u Urugvaju.

U novih devet epizoda serije pratićemo putovanje naših reprezentativaca do Urugvaja, koje je počelo vozom od Beograda preko Hrvatske, Austrije, Švajcarske i Lihenštajna sve do Francuske i marsejske luke gde su se ukrcali na prekookeanski brod "Florida" da bi nastavili putovanje do Montevidea.

Putovanje je trajalo više od mesec dana, a događaji koji su prikazani u seriji plod su mašte filmske ekipe. Jedan od zanimljivih događaja na tom putovanju biće ljubavna afera Bože Dunstera s baronicom Helenom. Nebojša Ilić je mnoge osvojio svojim likom selektora Boška Simonovića, a i sam je bio iznenađen što su mu scenaristi u nastavku dodelili romansu u vozu sa lepom hrvatskom glumicom Bojanom Gregorić.

Izvor: Mondo

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

v273522p0.jpg
(66 KB, 610x395)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Blejac u kraju!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 26936
Zastava Vozdovac
OS
Windows 7
Browser
Chrome 23.0.1271.97
mob
Samsung SGH-E590
Moj drugar se pojavljuje u ovom drugom delu serije.... Zao mi serije! Smile
IP sačuvana
social share

Realnost je iluzija koja nastaje usled nedostatka alkohola.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 42576
Zastava BG, Savski Venac
OS
Windows 7
Browser
Chrome 24.0.1312.57
Jedva čekam večeras da pogledam seriju ( inače gledam serije oko 11 na RTS-u pošto mi je tada nagodno )  Smile Smile Smile Smile Smile

Film mi se toliko svideo ...
IP sačuvana
social share
Bolje da me mrze zbog onog što jesam, nego da me vole zbog onog što nisam

Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 19845
Zastava Šabac , Srbija
OS
Windows 7
Browser
Chrome 24.0.1312.57
mob
Sony 
Film je bolji od ovog nastavka serije, mada nije loše ni ovo.. Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.207 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.