Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Jin líng shí san chai (The flowers of war)  (Pročitano 2689 puta)
28. Okt 2011, 08:23:10
Moderator
Legenda foruma


Before all else, be armed.

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 33603
Zastava Beograd, Mirijevo
Browser
Mozilla Firefox 3.6.23
mob
HTC Smart
http://www.imdb.com/title/tt1410063/

The Flowers of War, previously called Nanjing Heroes and 13 Flowers of Nanjing, is an upcoming historical drama war film directed by Zhang Yimou, starring Christian Bale and Shigeo Kobayashi. The film, which is based on the novel The 13 Women of Nanjing by Geling Yan, has been selected as the Chinese entry for the Best Foreign Language Film at the 84th Academy Awards.

Plot

The film is set in 1937 in Nanjing, China during the Nanking Massacre, at the time of the Second Sino-Japanese War. A group of escapees, finding sanctuary in a Church compound, risk their lives as they struggle to survive the plight and persecution brought on by the violent invasion of the city. Christian Bale portrays John Haufman, a mortician-turned-priest who helps to house a group of students and prostitutes in the church.

Cast

    * Christian Bale as John Magee
    * Shigeo Kobayashi as Lt. Kato
    * Paul Schneider

Izvor: Wikipedia
 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

The Flowers Of War je već kandidat za Oskara.

Objavljen je prvi trailer najnovijeg filma u kojem glumi engleski glumac Christian Bale. Film se zove "The Flowers Of War", a radnja se dešava tridesetih u Kini.

Bale glumi misionara, Johna Haufmana, katoličkog sveštenika koji se nalazi u Nankingu kada je u grad stigla japanska armija 1937. godine.

Kritičari kažu da će film sigurno biti u konkurenciji za Oskara a u bioskope dolazi 16. decembra. Ovo je sjajna prilika da prekratite vreme do novog Betmena koji stiže u junu 2012. godine i u kome Bale tumači glavnu ulogu.



Izvor: Domino magazin



Овај филм нема шансе да пропустим. Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Before all else, be armed.

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 33603
Zastava Beograd, Mirijevo
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.24
mob
HTC Smart
Kristijan Bejl pomaže Kinezima da se domognu oskara

Glumac Kristijan Bejl pomaže Džangu Jimuu da se domogne filmskog Oskara preko najskupljeg kineskog spektakla o zloglasnom masakru iz 1937. u Nanđingu.

Džang Jimu, jedan od najpoznatijih kineskih reditelja, računa da će mu holivudska zvezda Kristijan Bejl i najnoviji ratni spektakl o tragičnom poglavlju iz istorije zemlje pomoći da se Kina domogne Oskara.

"Cvetovi rata", kineski kandidat za nagradu Američke filmske akademije za najbolji film na stranom jeziku, film je o pogrebniku (Bejl) koji je uhvaćen u vrtlog Nanđinškog masakra 1937. i pokušava da iz kandži japanskih okupatora spase grupu devojčica.

Bivši "Betmen" Bejl glumi Džona Haufmana, pogrebnika koji dolazi u Nanđing da pokopa lokalnog sveštenika u trenutku zahuktavanja ratnog ludila. U tim nastojanjima on stupa u vezu sa kineskom kurtizanom visoke klase, s kojom pronalazi i ljubav i lično iskupljenje.

Kritičari koji su imali prilike da pogledaju film tvrde da je reč o ratnom spektaklu koji se ne propušta.

Film će kineski gledaoci moći da vide na premijeri u petak, a nedelju dana kasnije će biti i u bioskopima u Sjedinjenim Državama.

Najskuplji kineski film u istoriji, kako tvrde, bavi se pričom koju svaki Kinez dobro zna, zloglasnim masakrom iz 1937, kada su japanski vojnici pobili na desetine hiljada kineskih civila i silovali hiljade žena nakon osvajanja grada Nanđinga.

Za kinesku publiku, japanski okupacioni vojnici su poprimili stereotip krvnika-ubica koji traži mlade device za silovanje, jer to je ono što od malih nogu Kinezi uče u školama, u lekcijama o događajima iz neposredne istorije koji još opterećuju odnose dve zemlje, piše Rojters.

Film je nabijen nacionalizmom i obojen patriotskim ponosom tipičnim za kineske filmove o emotivno osetljivim delovima njihove nacionalne istorije.

Bejl ipak kaže da misli ne bi bilo fer gledati na taj film samo kao na propagandni. "To je istorijsko delo. Ja nikada na to nisam gledao tako. Verujem da bi to bila malo refleksna reakcija. Ako je iko imao takav osećaj, ne verujem da je gledao dovoljno pažljivo film." Po njegovim rečima, "to je više film o ljudskim bićima - kako čovek reaguje na krize i kako možete da svedete ljude na životinjske instinkte, ali i da ih i podignete do najčasnijeg ponašanja kome ste ikada bili svedok".

Kina tvrdi da su okupacione japanske trupe masakrirale u nekoliko dana 300.000 ljudi, žena i dece u Nanđingu, tada poznatom kao Nanking. Saveznički sud je posle Drugog svetskog rata procenio da ta cifra iznosi 142.000 ubijenih.

Međutim, japanski nacionalistički istoričari kažu da je priča o masakru preuveličana, a pojedini japanski konzervativci negiraju da je uopšte bilo masakra.

Kinesko-japanski odnosi su godinama pomućeni onim što Peking kaže da je odbijanje Tokija da prizna zločine koje su počinili japanski vojnici u Kini između 1931. i 1945.

"Očigledno na Zapadu ima malo ljudi kojima je poznato "Silovanje Nanđinga". Ja sam znao za to. Imam i knjigu o tome, ali je nikada nisam pročitao. Sad znam mnogo više o tome", rekao je Bejli za Rojters.

Reklamiran kao prvi kineski film u kome igra veliki zapadni glumac, ovaj film budi velika očekivanja u zemlji da bi mogao da donese Oskara.

Džang, međutim, nastoji da utiša ta očekivanja.

"Možemo da damo sve od sebe, ali stvarno sve zavisi od bogova. Ja stvarno ne razumem kakva su pravila da bi ste dobili Oskara", kaže on.

Izvor: Glas Javnosti
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 42576
Zastava BG, Savski Venac
OS
Windows 7
Browser
Chrome 15.0.874.121
 Smile

Ostao sam u soku posle gledanja ovog kratkog isecka ...

Smile
IP sačuvana
social share
Bolje da me mrze zbog onog što jesam, nego da me vole zbog onog što nisam

Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Moje ime je Ozymandias.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 38906
Zastava Kragujevac
OS
Windows 7
Browser
Opera 11.60
Amerikanac koji spasava Kineske devojcice od zlih Kineza? Ja cu ipak da propustim.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Before all else, be armed.

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 33603
Zastava Beograd, Mirijevo
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.25
mob
HTC Smart
Изашао добар снимак, превода још увек нема. Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Same rules apply

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 74299
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 9.0.1
super pristavicu ga da se skine  Smile
mislim da ga kupim legalno  Smile
« Poslednja izmena: 02. Jan 2012, 11:19:28 od crazy 123 »
IP sačuvana
social share
Jeka je moj drug 
And I won't show or feel any pain even though all my armor might rust in the rain!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.074 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.