Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Mar 2024, 11:42:34
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Hugo (2011)  (Pročitano 6829 puta)
25. Okt 2011, 00:05:05
Prijatelj foruma
Poznata licnost

Zodijak Aquarius
Pol
Poruke 4146
Browser
Mozilla Firefox 3.6.23
Novi film Martina Skorsezea koji u sebi nema ni DeNira ni DiCapria.



Štaviše, ni žanrovski ni stilski ne djeluje uopšte kao Skorsezeov film. Djeluje više kao film Terrya Gilliama.

Možda nema klasičnih Skorsezeovih muza, ali glumačka postava je i dalje impresivna: Christopher Lee,
Sacha Baron Cohen, Ben Kingsley, Johnny Depp, Jude Law, Ray Winstone i Chloë Grace Moretz
(curica iz Kick-assa  Smile)

Vi prosudite:



Trailer baš ima onaj neki fin šmek u sebi.  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Otaku koji jede burek kod Trpkovica

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 23325
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 14.0.835.202
mob
Sendo 
Za sekund reko da adaptiraju drugog Huga sa podnaslovom "Skači levo" Smile



OT: Za film ćemo da vidimo, Martin verovatno snima ovaj za svoju dušu, pošto je isterao Oskara, pa sada može da snima filmove koji odudaraju od njegovog standarda.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Same rules apply

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 74299
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 7.0.1
i ja se uplasi da ce to da naprave  Smile
de si bre sakale  Smile
IP sačuvana
social share
Jeka je moj drug 
And I won't show or feel any pain even though all my armor might rust in the rain!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Before all else, be armed.

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 33603
Zastava Beograd, Mirijevo
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.23
mob
HTC Smart
"Hjugo"



U filmu glavne uloge tumače Ejsa Baterfild, Kloi Morec, Ben Kingsli, Džud Lou, Saša Baron Koen i drugi.

Čuvar sata i lopov, Hjugo živi u zidovima prometne železničke stanice u Parizu, gde njegov opstanak zavisi od tajni i anonimnosti. Ali kada u njegov život iznenada uđe ekscentrična devojčica koja je vlasnica malog kioska sa igračkama na stanici, Hjugov tajni život i njegova najčuvanija tajna biće ugroženi. Tajni crtež, dragocena sveska, ukradeni ključ, mehanički čovek i skrivena poruka sklopiće se u celinu... u ovoj zamršenoj, dirljivoj i očaravajućoj misteriji.

"Hjugo" u bioskope stiže u februaru, saopštio je "Taramount".

Izvor: Mondo
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Before all else, be armed.

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 33603
Zastava Beograd, Mirijevo
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.24
mob
HTC Smart
Hugo - 3D konačno ima smisla

„Najbolji film novog milenijuma“ i „3D tehnologija konačno ima smisla“ samo su neke od reakcija na novi film reditelja Martina Skorsezea “Hugo” koji je premijerno je prikazan 23. novembra u SAD.

„’Hugo’ nije kao drugi filmovi koje je Skorseze snimio, a ipak je najbliži njegovom srcu - visoko budžetni filmski ep u 3D tehnologiji, i na neki način ogledalo njegovog života“, tvrdi Rodžer Ebert, prvi kritičar koji je nagrađen Pulicerom za filmsku kritiku.

Film „Hugo“ baziran je na romanu Brajana Selcnika. Radnja je smeštena u Pariz tridesetih godina dvadesetog veka i govori o dečaku koji je odrastao samo sa ocem časovničarom koji na sina prenosi ljubav ka filmovima. Nakon prerane očeve smrti dečak ostaje sam na pariskim ulicama gde upoznaje neobičnu devojčicu i otkriva da ih vezuje misteriozni ključ.

„Ne tako davno, gledao sam 3D dečji film o pingvinima. Mislio sam da je to bila zaista pojednostavljena upotreba medija. Skorseze koristi 3D onako kako bi trebalo, ne kao trik, već kao sredstvo za povećanje celokupnog efekta“, objavio je Ebert na svom sajtu. „Obratite pažnju na njegovu kreaciju slavnog kratkog filma „Arrival of a Train at La Ciotat“ braće Limijer. Verovatno ste već čuli legendu: kako se voz kreće ka kameri, publika počinje da paniči i beži iz sale. Taj Skorsezeov snimak demonstrira pravilnu upotrebu 3D tehnologije“, dodaje on.

Kritičar Ričard Korlis za magazin „Time“ ocenjuje da je ovo najbolji film novog milenijuma. „’Hugo’ ima odanog brata u Skorsezeu, koji je doživotni zaljubljenik u klasične filmove i njihov spasilac. Šezdesetdevetogodišnji reditelj nikada nije izgubio detinjastu radoznalost za spektakle divovskih slika u mračnim bioskopskim dvoranama“, smatra Korlis.

Ocenjujući ga sa četiri od pet zvezdica, Dejvid Griten za „Daily Telegraph“ piše da je ovo prvi Skorsezeov porodični film, ali da je suviše sofisticiran da privuče decu. „To nije savršen film, priča je pretrpana tolikim detaljima da se neretko gubi. Ni sve scene u kojima se pojavljuje Saša Baron Koen ne pogađaju suštinu, a i malo manje pridikovanja o vrednosti bioskopa ne bi bilo na odmet,“ miljenje je Gritena koji dodaje da je ovo jedan od retkih filmova u koje se upotreba 3D tehnologije čini kao zaista logičan izbor.

Film je zabeležio značajan uspeh na blagajnama u Severnoj Americi. Tokom prvog vikenda prikazivanja zauzeo je treće mosto na listi ostvarenja sa najvećom zaradom. Međutim, producenti su saopštili da su veoma zadovoljni, s obzirom na to da se film prikazivao u skoro tri puta manjem broju bioskopa od prva dva filma („Sumrak saga: Praskozorje“ i „Mapetovci“), prenosi „Hollywood reporter“.

Scenario za film potpisuje Džon Logan, a glave uloge tumače Ben Kingsli, Saša Baron Koen, Asa Baterfild, Kloe Grejs Moric, Rej Vinston, Emili Mortimer i Džud Lo.

Izvor: B92

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

1841101174ed101b15ecd9305232149_orig.jpg
(60.52 KB, 640x427)
7563531794ed101b191da0412769657_orig.jpg
(247.49 KB, 640x442)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Before all else, be armed.

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 33603
Zastava Beograd, Mirijevo
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.26
mob
HTC Smart
Изашао добар снимак. Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Moje ime je Ozymandias.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 38906
Zastava Kragujevac
OS
Windows 7
Browser
Opera 11.61
Moze li mi neko reci zasto je ovaj film ove godine dobio najvise oskara? Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Superstar foruma

аватар не чини човека

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 61642
Zastava Beograd
OS
Linux
Browser
Chrome 17.0.963.56
mob
Nokia C5-00
Ја га скин.. купио, али нисам још погледао...
Не смем гледати тему од сад па док не погледам... Не смем, не смем...  Smile
IP sačuvana
social share

Прочитајте: Кућни ред Најчешће постављана питања
You can be addicted to a certain kind of candy...
    
Pogledaj profil WWW Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Before all else, be armed.

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 33603
Zastava Beograd, Mirijevo
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.27
mob
HTC Smart
Колико знам није добио за неке претерано битне категорије. Smile Све главне награде покупио је Уметник. Хуго је добио за визуелне ефекте, сценографију, монтажу и слично. По мом мишљену потпуно залужено јер заиста је лепо снимљен и види се да је пуно пажње утрошено на најситније детаље.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Moje ime je Ozymandias.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 38906
Zastava Kragujevac
OS
Windows 7
Browser
Opera 11.61
Mozda sam ja naglo otupavio ali meni je film totalno nerazumljiv i nejasan. Prica je dosadna i nekreativna. Ukratko:

Ne zna se kakvu ulogu njegov otac ima u filmu, kakve stric, i kakve veze ima sve to sa ovim cicom sto je snimao filmove?

Kazem, mozda ja nisam ukapirao ali nisam gledao film sam tako da i drugi dele to misljenje sa mnom.

I da, kraj je nerazjasnjen kao sto sam i ocekivao gledajuci ovakvu dosadu...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Mar 2024, 11:42:34
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.145 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.