Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Mar 2024, 08:28:30
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Silent Hill: Revelation 3D  (Pročitano 8356 puta)
25. Maj 2011, 21:34:50
Svedok stvaranja istorije


Otaku koji jede burek kod Trpkovica

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 23325
Zastava
OS
Nepoznat
Browser
Chrome 11.0.696.68
mob
Sendo 
Uloge:

-Adelaide Clemens as Heather Mason
-Kit Harington as Vincent
-Radha Mitchell as Rose Da Silva
-Sean Bean as Christopher Da Silva
-Deborah Kara Unger as Dahlia Gillespie
-Carrie-Anne Moss as Claudia Wolf
-Malcolm McDowell as Leonard Wolf

Loosely based on Silent Hill 3, Revelation 3D follows Heather Mason (Adelaide Clemens), a teenager who, along with her father, Christopher Da Silva (Sean Bean), has been evading for years forces of a nature that she does not fully recognize and on the eve of her 18th birthday, plagued by nightmares and her father's disappearance, discovers that her presumed identity is false and her life's origins, too. As a result, she finds herself drawn to the town of Silent Hill, over which a cult led by a woman and an insane man holds power. The female leader is Claudia Wolf (Carrie-Anne Moss) and the male leader is Leonard Wolf (Malcolm McDowell). Heather is accompanied by a man named Vincent (Kit Harington), a man named Harry (who is portrayed by an unknown actor) and Rose Da Silva (Radha Mitchell).



Moje mišljenje: Gledao sm prvi deo, nije uvredljivo loš (kao što je slučaj sa većinom filmova po video igrama), ali kao Silent Hill fan ostao sam uskraćen. Ne kažem da je film direktno kriv, Silent Hill je po narativnoj strukturi teško adaptirati, ali ipak je moglo mnogo, mnogo bolje. Ako ovaj film potrefi mojo SH3, zabava je zagarantovana.
Evo vam trailer iz igre na kojoj je film (labavo) baziran(sve sa bizarnom happy birthay pesmom):


Početna Animacija u igri:


I jedna od najjezivijih scena iz igre, ostava u bolnici
« Poslednja izmena: 25. Maj 2011, 21:47:40 od BlizzardJakkal »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
Kao veliki fan igara nisam odusevljen prvim, a ovaj drugi mi deluje da ce biti malko bolji. Inace, mislim da su trebali ipak da rade film po prvom delu igre posto mi je on jednostavno "epic"  Smile mada verujem da su zeleli da glavni lik ponovo bude zensko i da su(po likovima koji se pojavljuju u prvom delu) hteli da povezu price pa su zbog toga uzeli treci deo gde je glavni karakter osoba zenskog pola.  Smile
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost

Zodijak Aquarius
Pol
Poruke 4146
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.17
Meni se Sajlent Hil stvarno svideo kao horor. Sa vizuelne strane je savršeno preslikan na platno. Priča jeste malo šuplja bila, ali ništa katastrofalno. (mada ja opet i nisam neki fan SH). Uglavnom mislim da je stvarno dobar i kao samostalan film a i definitivno najbolja adaptacije video igre. Ona scena sa Pyramid Hedom...pffffffff.....stvarno ludnica Smile

Ali film je funkcionisao zato što je na filmu radio tim talenata - kako iz same igre tako iz filma. Pisac Sajlten Hil igre, Kompozitor same igre, režija Christopher Gans (Pakt s vukovima!) i naravno solidna glumačka postava.

Ovde je priča malo drugačija (pisac je ostao isti, što je po meni plus). Radnja preskače priču iz drugog dela igre (možda i najbolji SH ali sa perspektive filma, mudar potez). Režiser je promjenut, što je žalosno.

Preuzeo ga je režiser Solomon Kane-a - film koji me je smorio najstrašnije. Jedino što taj film ima dobro je početak i to je to. Mislim da neće nadmšit sa vizuelne strane prvi deo. Ali će da vidimo...


E da, i to nije pravi trailer za novi SH. To je iz filma They. Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Otaku koji jede burek kod Trpkovica

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 23325
Zastava
OS
Nepoznat
Browser
Chrome 11.0.696.68
mob
Sendo 
Oh, sry, kada sam ga otkucao ispao je taj trailer. Smile

Do tada evo čisto par scena koje nas mogu očekivati u filmu:

Happy Birthday?


Scary Mannequin


Što se tiče adaptacije, da, prvi deo filma se labavo zasniva na igri (recimo u filmu postoji Dahlia, glavni negativac iz prvog dela igre, i jedan motiva igre, ali je u dvojci svedena na neku preplašenu klošarku). Takođe je promenjen motiv kulta u filmu, jer su u igri želeli da otvore vrata raja, dok ovde su pomalo nedefinisani. Takođe, ubačene su reference iz keca (tipa, medicinska sestra kojoj krvare oči se smatra da je  Lisa Garland, jedan od likova iz keca, zatim medicinske sestre iz dvojke, piramid head. Ali evo gde se film zeznuo. Čudovišta u Silent Hillu predstavljaju nešto, nisu dizajnirana kako jesu onako. Ovo je najočiglednije u dvojci, gde medicinske sestre npr. predstavljaju bolnicu po kojoj je James vukao svoju ženu Mary, ali i njegovu iskomplaksiranost činjenicom da mu je žena bolesna i da nisu mogli da imaju odnos, dok je on nju pazio.



Film daje reference na čudovišta, ali ne sa tolikom posvešenošću kao igre. Šta znam, očekujem dobar film (kao i uvek) i nadam se da neće upasti u kolotečinu zvanu "Resident Evil" od Pola W.S. Andersena.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


I Am My Own Savior!

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 8650
Zastava Vrčin
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 4.0.1
mob
Alcatel One Touch
Da, glavna mana filma je ta što je pokušo da strpa elemente prve dve igre u jedan film što baš nije ispalo najsjajnije. Smile
Mada Revelations ima potencijal da ispadne dobra adaptacija.

P.S. Horor u 3D. Hm, to već zvuči zanimiljivo.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Otaku koji jede burek kod Trpkovica

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 23325
Zastava
OS
Nepoznat
Browser
Chrome 11.0.696.68
mob
Sendo 
Znaš kako, nikada nije loše baciti pogled na:

link

Dobar forum posvećen Silent Hill serijalu, sa dosta dobrih rasprava itd.

Što se tiče filma da, pod jednim uslovom:

Ne trpajte jebenog Piramid Heada gde stignete
On je u dvojci sa razlogom, dok je u svim ostalim delovima Fanservice. Nadam se da će u filmu biti isto onoliko koliko i u trećem delu serijala (pojavio se na ikoni). Što se tiče 3Da, iskreno, jedino sam Avatara hteo da gledam u 3D tehnologiji. Kada film kaže da je u 3D, to mi je kao da mi kaže "gledaj 2D, jeftiniji je a isti s**t". Takođe, da prvi film je pokušao da bude sve, a ispao je ništa. Bolje da su se držali osnovnog koncepta, a ne njihovog smuti pa prospi. Inače smeta mi vraćanje Rose (iz keca ovde), što više na visoko drugo mesto. Zar Sony nije naučio lekciju "ne trpati nepostojeće likove u svaku adaptaciju RE ili SH". Mislim pogledajte RE, Alice radi sve u njemu, dok su ostali likovi samo marionete. Takođe mi je smešan kasting Trinity iz Matrixa (Carrie-Anne Moss) u ulozi Claudie. Mislim uporedite:




« Poslednja izmena: 26. Maj 2011, 23:15:58 od BlizzardJakkal »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Before all else, be armed.

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 33603
Zastava Beograd, Mirijevo
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.28
mob
HTC Smart
Novi Silent Hill film krajem oktobra

Silent Hill će se krajem oktobra vratiti u bioskope. Prema nedavno objavljenim informacijama, Open Road Films distributer je potvrdio da će se 26. oktobra novi Silent Hill film pojaviti na teritoriji SAD i nosiće naziv Silent Hill: Revelation 3D. U novom ostvarenju uloge će tumačiti Adelaide Clemens (X-Men Origins: Wolverine) i Sean Bean (Game of Thrones, The Lord of the Rings) kao Heather i Harry Mason u ulozi oca i kćerke. Ovaj film je nastavak filma iz 2006. Godine u kojem je takođe glumio Sean Bean, ali ne kao Harry Mason već kao Christopher deSilva. U novoj verziji takođe ćemo imati priliku ponovo da gledamo Deborah Kara Unger i Radha Mitchel-a.

Izvor: IT-svet
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Before all else, be armed.

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 33603
Zastava Beograd, Mirijevo
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.28
mob
HTC Smart
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Otaku koji jede burek kod Trpkovica

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 23325
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 20.0.1132.57
mob
Sendo 
@Monk Smile

Iz ovoga postoje male iskre nade, ali i skeptičnosti.

Prvo: Medicinske sestre. Ja znam da su one postale maskote serijala, od pojavljivanja u 2 delu (bdw imaju i sestre u kecu, ali totalno drugog dizajna), ali suština Silent Hilla (za sve koji nisu igrali igre) jeste da monstrumi simbolišu nešto, tj. nisu samo "nešto u šta se puca, i što služi za razbijanje lobanje". Sestre u trećem delu igre su treće s leva.



Drugo Vincent. Njegova uloga u Silent Hill 3 delu je bila da igraču, odnosno Heather daje uvid u događaje, uz povremeno provociranje i prećutkivanje. To je činilo zlobnim, ali dopadljivim, jer nije imao stranu (Heather ili Claudia). Prema ovome, mislim da su ga "omašili", ali videćemo.



I pored svega mislim da će film biti "guilty pleasure" za nas koji volimo igre (opet kažem, za pravi utisak se ne gledaju "filmovi po igrama" već se igraju igre), a za regularnu publiku će biti samo još jedan film po igrama. Neću da sudim pre nego što odgledam film, ali za prvi utisak dosta. Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Otaku koji jede burek kod Trpkovica

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 23325
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 20.0.1132.57
mob
Sendo 


Moram reći, meni ovo izgleda do jaja Smile
« Poslednja izmena: 27. Jul 2012, 23:16:22 od BlizzardJakkal »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Mar 2024, 08:28:30
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.079 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.