Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Mar 2024, 10:18:03
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Zduhač znači avantura  (Pročitano 4884 puta)
17. Apr 2011, 01:47:21
Moderator
Legenda foruma


Moje ime je Ozymandias.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 38906
Zastava Kragujevac
OS
Windows 7
Browser
Opera 9.80
Žanr: komedija, tinejdžerski

 Trajanje: 90 min.

Zemlja: Srbija, Bosna i Hercegovina

Glavne uloge:   
Srđan Todorović, Nikola Kojo, Nikola Pejaković, Duško Mazalica, Zlatan Vidović, Vujadin Milošević, Jelisaveta Orašanin, Katarina Ilić, Marko Živić

Scenario:   
Milorad Milinković

Režija:   
Milorad Milinković



SINOPSIS

 Nenad je tinejdžer koji živi u Trebinju. Na letnjem raspustu mu u posetu dolazi rođak i vršnjak iz Beograda, Uroš, koji ga, suprotno Nenadovim očekivanjima, blamira na svakom koraku. Usput ga upoznaje s Marijom, koju slučajno sreću. Marija je volonter na snimanju reklame u kojoj se kao model pojavljuje njena drugarica iz razreda, Sindi. Uroš se hvališe Nenadu da mu je Marija djevojka, iako to nije istina. A Nenadu se Marija odmah svidi. Marija i Sindi odlaze u Banjaluku na snimanje, dok se Uroš i Nenad spremaju takođe na put za Banjaluku jer ih tamo čeka Demofest.

 U isto vreme Maksa, sitni prevarant i menadžer, vodi turu iz Beograda, takođe na Demofest. S obzirom na to da su se prijavila samo dvojica, Bojan i Boris, on organizuje neke muzikante da sviraju u kafanama usput, gde dobiju i batine. Za to vreme, Uroš i Nenad kreću u provod stopirajući. Zaustavljaju čudaka Acu, koji Nenadu daje sok od kleke za koji tvrdi da će mu otvoriti nove svetove. Da li od kleke ili ne, on stvarno počinje da viđa čudne stvari. Aca ga ubeđuje da je to zato što je on Zduhač, predodređen da se u snu bori protiv zla. Nenad nije siguran da li treba da mu veruje.

 Priča se nastavlja tako što Nenad i Uroš ipak odlaze u Banjaluku na Nenadovo insistiranje i tamo sreću Mariju i Sindi, koje su u međuvremenu ostale bz novca i odlučile da Sindi prijave na izbor za Mis leta. Sindi je promakla informacija da se radi o izboru za Mis toples, te ona prolazi kroz razne probleme. Na izboru se pojavljuje i Maksa, koji spasava celu stvar i svi zajedno odlaze na Demofest. Nenadu se otvara put da se smuva s Marijom, međutim, on tek tada otkriva da ništa nije onako kako se čini. Možda je on stvarno Zduhač!

O FILMU

 U komediji neobičnog imena glavne uloge pripale su novim nadama naše glumačke scene - mladom Zlatanu Vidoviću, Vujadinu Miloševiću, Jelisaveti Orašanin i Katarini Ilić. Sreću se sasvim slučajno, kako u zduhačkim pričama to i biva, i zajedno kreću u Banjaluku - one da bi snimile reklamu, a oni da bi stigli na Demofest. Paralelno sa njima stiže i još jedna ekipa, kao i tezgaroški bend. Nije tu kraj. U Banjaluci se na kampu nalaze i izviđači. Da biste shvatili njihov značaj, moraćete da pogledate film.

 U ostvarenju Milorada Milinkovića glume i Nikola Kojo, Žika Todorović, Marko Živić i Nikola Pejaković. Reditelj Milinković, autor filmova "Potera za Srećkom", "Čitulja za Eskobara", "Mrtav 'ladan", snimio je prve scene filma na prošlom "Demofestu" u Banjaluci, a posle toga je snimanje nastavljeno u Trebinju i Beogradu.

 Uz muziku i humor, film ima i elemente romanse. Lik iz naslova - Zduhač (mitološko biće, čovek s darom da se u snu bori za dobro), istovremeno je i lik u video igrici koju igraju glavni junaci. Film je urađen uz inovativnu primenu HD tehnologije.

Izvor: Krstarica
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 17305
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.15
IP sačuvana
social share

Calmly.. walk down the road.. and into your death..
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Before all else, be armed.

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 33603
Zastava Beograd, Mirijevo
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.16
mob
HTC Smart
“Zduhač znači avantura”: Predan rad, dobro druženje i smeh do suza

Otkačena romantična muzička komedija Milorada Milinkovića, autora filmskih hitova „Mrtav ladan“, „Potera za Srećkom“, „Čitulja za Eskobara“, okupila je veliki broj poznatih, ali i mladih talentovanih glumaca. Radnja filma prati četiri različite zabavne priče u kojima su glavni akteri mladi glumci iz Srbije i Republike Srpske. Zlatan Vidović, Vujadin Miloševć, Katarina Ilić i Jelisaveta Orašanin uživali su radeći sa vrhunskim glumačkim imenima poput Nikole Koja, Žike Todorovića, Nikole Pejakovića i Marka Živića, koji su svojim iskustvom nesebično pomagali mlađim kolegama. Svi su oni zajedno prolazili kroz različite avanture koje su ih zasmejavali do suza. Film je najvećim delom sniman u Banjaluci i Trebinju.
- Volim filmove koji su zabavni i duhoviti, ali da u sebi imaju i „ono nešto“, što ih čini drugačijima i daje im dublju notu, nešto zbog čega film ne zaboravite čim izađete iz bioskopske sale, već vam u malom mozgu ostaju slike ili pitanja, ili prosto emocije. Nadam se da je ovaj film takav. Još jedan veliki plus je činjenica da je reč o takozvanoj roud komediji – istakao je režiser Milorad Milinković.
Film rađen u produkciji „Aquarius Ogilvyja“ iz Banjaluke i „Rekreativne produkcije“ iz Beograda govori o grupi mladih ljudi koji na putu za veliki rok festival provode nezaboravni raspust pun avantura.
U komediji neobičnog imena glavne uloge pripale su novim nadama naše glumačke scene, Zlatanu Vidoviću i Vujadinu Miloševiću. Glavne ženske role poverene su njihovim koleginicama Jelisaveti Orašanin i Katarini Ilić. U filmu se sreću sasvim slučajno, kako to u zduhačkim pričama i biva, i svako zbog svog posla kreće u Banjaluku. Njih dve da bi snimile reklamni spot za osiguravajuću kuću koju u filmu producira Marko Živić, a režira Nikola Kojo, a njih dvojica da bi stigli na „Demofest“ koji počinje na Kastelu. Nikola Pejaković kao „zduhač“ postaje saputnik naših glavnih junaka „osveženih“ sokom od kleke. Zamena identiteta sa novom rep zvezdom G Spot Tornadom, koga glumi Žika Todorović, stvara novi urnebesni zaplet.
- Bilo je veliko zadovoljstvo glumiti sa ovim mladim talentovanim ljudima. Budući da smo u filmu direktno povezani, Nikola Kojo i ja odlično smo se zabavljali. Uloga producenta koji pokušava da napravi filmski spot bez novca veoma me je zabavila. Verujem da će rečenica „Kako te nije sramota da tražiš svoje pare“, koju upućujem Nikoli Koji, kome je u ovom filmskom ostvarenju pripala uloga reditelja, postati antologijska uzrečica u svakodnevnom govoru – kaže za magazin „Hello!“ Marko Živić koji će, inače, na dan premijere ovog filma u Beogradu proslaviti trideset deveti rođendan.
- Budući da sam poslovno prezauzet, nisam imao vremena da za svoj rođendan 4. aprila osmislim i organizujem specijalnu proslavu. Zato sam odlučio da sledećeg dana u isto vreme proslavim rođendan, kao i premijeru filma „Zduhač znači avantura“.
Na naše pitanje da li će premijeri filma i proslavi njegovog rođendana prisustvovati i njegova devojka, poznata manekenka Nena Ilić, popularni umetnik dodaje:
- Nena je u Los Anđelesu, tako da ne verujem da će stići na moj rođendan, ali ona voli da priređuje iznenađenja, pa se nikad ne zna. Ne brinite, kada se budem ženio, prvi ćete imati tu informaciju.

Izvor: Hello
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Before all else, be armed.

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 33603
Zastava Beograd, Mirijevo
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.16
mob
HTC Smart
Prvi domaći film snimljen Canonovim digitalnim fotoaparatom

Domaći film "Zduhač znači avantura” , koji je premijerno prikazan u beogradskom centru Sava, u potpunosti je snimljen digitalnim fotoaparatom Canon EOS 5D Mark II. Reč je o prvom, domaćem, dugometražnom igranom filmu koji je snimljen ovom tehnikom.

Film “Zduhač” je nastavak serije “Totalno novi talas”, koja je takođe snimljena istim Canonovim fotoaparatom u HD tehnologiji, a prati doživljaje glavnih glumaca tokom letnjeg raspusta.

“Film je snimljen Canonovim digitalnim fotoaparatom EOS 5D Mark II i uspešno je prebačen na filmsku traku od 35 milimetara. Kako je u filmu bilo snimaka iz aviona, na splavarenju, u kolima u pokretu i padova, mnogo je bilo lakše snimati digitalnim fotoaparatom. Za razliku od tradicionalnih tehnika snimanja, ovakvo snimanje zahteva vrlo kompaktnu ekipu snimatelja. Mnogo manje ljudi je bilo potrebno za čitav projekat snimanja i čitav posao je obavljen za mnogo manje dana snimanja. Snimanje digitalnim fotoaparatom dozvoljava izuzetno ozbiljnu intervenciju na samoj slici. Kolor korekcija je omogućila da se utiče na svetlosna svojstva slike, pa je kišni dan pretvoren u sunčani sl. Time je, između ostalog, postignuta vrlo raskošna postprodukcija”, naglasio je kreativni producent filma, Bane Antonić.

Izvor: Mikro vesti
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Before all else, be armed.

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 33603
Zastava Beograd, Mirijevo
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.16
mob
HTC Smart
Živić: Zbog glume sam bolji čovek

Marko Živić, o snimanju filma „Zduhač znači avantura“: Ovaj film nudi nove, mlade glumce, i potpuno drugu energiju, koja nam je nedostajala.

Zavesa se spustila, a prepunim Sava centrom prolomio se buran aplauz. Tako je u utorak uveče (5. aprila) zaživeo još jedan domaći film. „Zduhač znači avantura“, režisera i scenariste Milorada Milinkovića Debelog, u bioskope nam je doneo modernu, „omladinsku“ priču, punu dobre muzike, brzih kadrova i snova, bez čega ni film, a ni život ne mogu da se zamisle.

Marko Živić (odlično) tumači jednog od glavnih likova, a za „TV novosti“ s njim pričamo o „njegovom“ Savi Joviću, ljubavi, nerviranju, glumcima, glumi i još ponečem.

* Naslov filma objašnjava da zduhač znači avantura. Je li i snimanje bilo upravo to, ili je avantura došla tek kada je sve završeno?

- Avantura je bila snimanje filma! Sa Debelim i tako blesavom ekipom kolega bilo je pravo uživanje raditi. „Zduhača“ ću pamtiti po odličnoj energiji koja nije „napuštala“ snimanje. Zezali smo se, smejali i radili...

* Film nije nastao iz sekvenci serije „Totalno novi talas“, ali je nastao iz nje...

- Da, ideja je bila da se na neki način nastavi priča tih srednjoškolaca. Zapravo, da se objasni šta se njima događalo leto pred školu. U saradnji s kolegama iz Republike Srpske, snimalo se u Banjaluci i Trebinju. Uživao sam tih deset dana...

* „Zduhač“ je pun dobre muzike, priče koju smo pomalo zaboravili. Da li je srpskoj kinematografiji nedostajalo takvih stvari?

- Apsolutno! U poslednje vreme gledali smo mnogo filmova s ratnom tematikom. Nikako da izađemo iz njih. Ovaj film nudi nove, mlade glumce, i potpuno drugu energiju, koja nam je nedostajala.

* Kakav bioskopski život priželjkujete za „Zduhača“?

- Voleo bih da ostavi lep trag u srcima gledalaca. Nadam se da će se trend odlaska u bioskope nastaviti. Veoma je teško snimiti film. Potrebno je mnogo muke, rada i novca, a onda se dogodi da i ne bude baš dobar. Zato, kupujmo karte za domaće filmove! Tako će biti više njih. A onda, iz kvantiteta će se sigurno roditi i kvalitet...

* U „TNT“ ste (isto kao i u filmu) - Sava Jović, jedan od glavnih likova. Koje osećanje vas veže za ovu seriju?

- Zadovoljan sam „mojim“ Savom. Taj lik je poprilično realan i među nama je. Simpatičan je, i sitni muljator. A opet ima dozu plemenitosti i postaje veliki borac za kulturni centar. Nešto se u njemu prelama, i od sitnih interesa, kreće u borbu za boljitak te dece.

* Premijerni život na Hepi TV za „TNT“ i nije bio baš buran. Da li vam je žao što se serija emitovala na ovoj TV?

- Mislim da serija uopšte nije dobila tretman kakav zaslužuje. Nikako emiter nije imao dovoljno vere da prepozna snagu jedne lepe, urbane, kulturne tinejdžerske serije. U njoj ima mnogo dobre muzike, a nijedne psovke niti prostog humora. Donela je mnogo novih, darovitih mladih glumaca. Takve serije obrazuju mlade ljude. Govore im o pravim vrednostima... Nikako mi nije jasno kako to nekome nije važno ili kako to neko ne vidi, a onda se svi žale da na televiziji nema šta da se gleda.

* Igrali ste u značajnim filmovima i serijama čije se replike i danas upotrebljavaju, u pozorišnim predstavama koje publiku ne ostavljaju ravnodušnom... Kako birate uloge koje ćete oživeti?

- Ima neka teorija da glumac ne bira uloge nego da one čekaju njega. U dosadašnjoj karijeri sam tumačio različite karaktere. Srećan sam što nisam postao tipski glumac. Imao sam sreću što su ti filmovi i serije takođe bili dobri. Glumac svakom novom ulogom postaje bolji čovek. Igrajući neke likove, razmišljajući kao oni, shvataš ko si ti i šta kod sebe moraš da popraviš.

* Kažu da se karijera glumca ne gradi samo na prihvaćenim, već i na odbijenim ulogama?

- I to je tačno. Odbijao sam uloge iz umetničkih razloga, nikad zbog nedostatka novca. Nisam igrao niti ću ikad igrati u rolama koje na bilo koji način vređaju moju naciju. Nuđene su mi, uljudno sam se zahvalio, iako je finansijska ponuda bila odlična. Jesam glumac, ali prvo sam čovek koji živi tu gde živi, koji je to što jeste. Ako moj stav o tome neko ne razume, žao mi je.

* Pre tri godine, iznenadna bolest prilično vam je promenila život. Da li vas je to naučilo da se ne nervirate oko sitnica?

- U trenutku da, ali sam se brzo vratio „na staro“. Nerviram se, naravno. Ne može čovek da pobegne od sebe. Ali sam svakako naučio da kvalitetnije raspoređujem vreme. Ne bacam ga uzalud na kojekave stvari i kojekakve ljude. Nemam vremena za pogrešne.

* Vi ste, čini se, „probili led“ današnjim TV zabavljačima, a „Marko Živić šou“ na tadašnjem Foksu i nije baš sjajno prošao?

- Po meni jeste. Sve zavisi od toga šta čovek očekuje. Veoma sam ponosan na to šta smo mi tad uradili. Iako je tempo bio nametnut i ubitačan. Iako to tad neki nisu ni razumeli, mi jesmo bili u neku ruku vizionari takvog programa na našem tlu.

Ta emisija je imala toplinu i dušu. Ne primećujem baš mnogo takvih emisija danas.

* Maštate li o nekoj filmskoj, pozorišnoj ili TV ulozi?

- O mnogim. Ima sad nekoliko sjajnih ponuda. Kockaju se stvari. Ako se to bude ostvarilo, biće to na moje veliko zadovoljstvo, a bogami i publike. Uskoro pričamo o tome...

PLANOVI I LJUBAV

Živić kaže da u zemlji u kojoj živimo ne mogu baš da se prave „petogodišnji planovi“, ali...

- Polako. Zdrav sam, srećan... A poslova će biti. Radim da bih živeo, a ne živim da bih radio. A, ljubav? Uh, svakako da regeneriše. Svašta se tu događa. I dobro i loše. Važno je samo da nije dosadno - smeška se glumac.


Izvor: Novosti
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Before all else, be armed.

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 33603
Zastava Beograd, Mirijevo
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.16
mob
HTC Smart
Zduhač, znači razonoda

U svom prepoznatljivom stilu, reditelj Milorad Milinković rešio je da publiku odmori od teških tema i pruži im još jednu vratolomnu komediju sa obiljem muzike. „Zduhač znači avantura“ je ujedno i prilika za upoznavanje sa novom generacijom glumaca.

Talas komercijalnih domaćih filmova u bioskopima. Među njima je i nova komedija Zduhač znači avantura reditelja Milorada Milinkovića - posvećena gledaocima umornim od teških tema.

Lakim, gledljivim komedijama za razonodu pridužio se film Zduhač znači avantura, doslovce vratolomna i dinamična priča koja se nadovezuje na prethodni opus reditelja Milinkovića Mrtav ladan, Poteru za srećkom, Čitulju za Eskobara, ali i na popularne takozvane omladinske komedije s obiljem muzike, poput Mi nismo anđeli 2, Munje ili filma Kad porastem biću kengur.

Sudar urbanih i ruralnih životnih stilova, pomirenje zarad opšteg dobra, gde rokeri obrađuju popularne narodnjake, zgode i nezgode junaka, karikaturalni likovi, ljubavne romanse, neobični zapleti i situacije koje podstiču smeh.



Sve to odlikuje film koji je reditelj prema sopstvenom senzibilitetu začinio i nadrealnim momentima. Za neke, takva simbioza deluje kao preforsirana, konfuzna filmska avantura dok je drugima prijemčiv, dinamičan rediteljski pristup.

Kreativan i produkciono dobro urađen film, bio je i šansa za dokazivanje plejade mladih glumaca iz Banjaluke i Beograda, uz podršku iskusnih Nikole Koje, Marka Živića, Nikole Pejakovića.



I na kraju, mnogi će se upitati šta znači Zduhač. Lik iz naslova filma mitološko je biće poput staroslovenskog avatara sa darom da se u snu bori za dobro, a ujedno on je i junak video-igrice koju virtuelno i u praksi igraju junaci ove priče.


Izvor: RTS
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

...члан секције младих трезвењака...

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 37273
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.16
Lici na fail, vidjecemo...
IP sačuvana
social share
Prefer a feast of friends to the giant family
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost

Zodijak Aquarius
Pol
Poruke 4146
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.16
Cimer je išao da gleda - kaže da je ok, dovoljno dobar, tu negdje kao Potraga za srećkom, ima fora. Njegova cura kaže da je film bezveze.

Meni je Potraga za srećkom bezveze film. Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 56
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.16
NIje bezveze, film je retardiran. Samo da je nabaviti skrinsote sisa i guzova, za ostalo ne vrijedi...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Mar 2024, 10:18:03
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.089 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.