Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Mar 2024, 07:37:36
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Počelo snimanje "Albatrosa"  (Pročitano 2449 puta)
06. Apr 2011, 13:15:01
Moderator
Legenda foruma


Before all else, be armed.

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 33603
Zastava Beograd, Mirijevo
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.16
mob
HTC Smart
Redakcija dramskog i domaćeg serijskog programa Radio-televizije Srbije počela je snimanje TV filma "Albatros" u Smederevu.

Vila dinastije Obrenović na Zlatnom bregu u Smederevu domaćin je ekipe TV filma "Albatros".



Redakcija dramskog i domaćeg serijskog programa Radio-televizije Srbije počela je snimanje filma čija se premijera očekuje na jesen.

Scenario za film "Albatros", po motivima drame "Cvetovi zla"  Bratislava Petkovića, napisali su Filip Čolović i Bratislav Petković. Filip Čolović se potpisuje i kao reditelj, urednik filma je Marko Novaković, a direktor fotografije Periša Đinđić.



U ovoj komediji situacije koja u sebi sadrži i značajni prikaz stanja Srbije s kraja devetnestog veka, glavne uloge poverene su Draganu Nikoliću, Bojanu Žiroviću i Milanu Vraneševiću, a pored njih pojavljuju se i Ljubomir Bandović, Andrej Šepetkovski i drugi.

Reditelju Filipu Čoloviću ovo je prvi TV film, ali ne i prvi projekat sa ovom ekipom. Čolović kaže da bi snimanje filma trebalo da traje do sredine ovog meseca, nakon čega sledi montaža materijala. Premijera TV filma "Abatros", u produkciji RTS-a planirana je za jesen.


Izvor: RTS
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Before all else, be armed.

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 33603
Zastava Beograd, Mirijevo
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.16
mob
HTC Smart
Dragan Nikolić, glumac: Završio sam sa pozorištem

U letnjikovcu kralja Milana Obrenovića, u Jugovu, počelo je snimanje televizijskog filma „Albatros” baziranog na dramskom tekstu „Cvetovi zla” Bratislava Petkovića, a u režiji Filipa Čolovića. Radnja TV filma se u najvećoj meri dešava u dvorskom salonu kralja Milana Obrenovića pred sam kraj 19. veka, a jednu od glavnih uloga u filmu tumači Dragan Nikolić, koji u razgovoru za „Blic” priča o ovom projektu, serijama koje snima i otkriva da je završio sa ulogama u pozorištu.

Pored prikaza stanja u Srbiji tog vremena, paralelni tok priče prati izlazak iz zatvora mladog pisca Branislava Nušića i njegov dolazak kod kralja Milana u audijenciju, u kojoj moli za pomilovanje od kazne zbog satirične pesme „Dva raba”, čije je objavljivanje i izazvalo kraljev gnev prema njemu. Glavne uloge tumače: Bojan Žirović (kralj Milan Obrenović), Dragan Nikolić (Gligorije Giga Geršić), Milan Vranešević (Branislav Nušić), Ilija Vlah (Ljubomir Bandović) i Andrej Šepetkovski (Maćedonac).

    * Da li ste se premišljali da li da prihvatite ulogu Gligorija Gige Geršića?

- Uopšte nisam! Imam utisak da se ponovo uspostavlja dramski program na RTS, što smatram vrlo dobrim potezom posle dugo godina, da ne kažemo decenija. To je nešto odlično. Možda je baš „Albatros” početak svega toga i drago mi je što učestvujem, kao što sam mnogo puta do sada učestvovao na počecima, naročito televizijskim.

    * Žalite li što ovog puta ne tumačite kralja Milana Obrenovića?

- Ja u ovim godina to ne mogu, ali bih voleo da sam tumačio kralja Milana Obrenovića kada sam bio mlađi. Mislim da je on bio jedna fantastična ličnost, pre svega jer je abdicirao kada je bio najsnažniji i politički najjači. On je bio hedonista, čak se pominje i u filmu „Mulen ruž” (pojavljuje se vizitkarta gde piše Milan - kralj Srbije), a mislim da ima veze i sa filmom „Princ i igračica”, u kojem je glumio Lorens Olivije. Smatram da je na nekin način i to priča o Milanu Obrenoviću.

    * „Albatros” se snima u letnjikovcu kralja Milana Obrenovića, koji je dosta sređen...

- Ja nisam prvi put ovde. U ovom letnjikovcu sam dosta filmova i serija radio tako da ovaj prostor poznajem kao svoju kuću.


Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Before all else, be armed.

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 33603
Zastava Beograd, Mirijevo
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.16
mob
HTC Smart
Nušić kod kralja Milana

TV film „Albatros“, koji govori o odnosu Milana Obrenovića i najčuvenijeg srpskog komediografa, snima se u Jugovu.



Bez kralja ne valja.
U letnjikovcu kralja Milana Obrenovića u Jugovu pre nekoliko dana počelo je snimanje igranog TV filma „Albatros“, baziranog na dramskom tekstu i scenariju Bratislava - Brace Petkovića, a u režiji Filipa Čolovića.

„Albatros“ je istorijska drama sa elementima komedije situacije. Radnja TV filma je u najvećoj meri smeštena u dvorski salon kralja Milana Obrenovića, pred sam kraj XIX veka. Priča prati izlazak iz zatvora mladog pisca Branislava Nušića i njegov dolazak kod kralja Milana u audijenciju, u kojoj moli za pomilovanje zbog satirične pesme „Dva raba“.

Mladom reditelju Filipu Čoloviću ovo će biti debitantska režija igranog TV filma na RTS, a ovo je i prvi tekst dramskog pisca Bratislava Petkovića koji se realizuje kao TV scenario za Javni servis.

Premijera se očekuje na jesen, a u glavnim ulogama publika će videti Bojana Žirovića (kralj Milan Obrenović) i Milana Vraneševića (Branislav Nušić), a pored njih, videćemo i Dragana Nikolića, Ljubomira Bandovića i Andreja Šepetkovskog.


Izvor: Kurir
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Before all else, be armed.

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 33603
Zastava Beograd, Mirijevo
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.24
mob
HTC Smart
„Albatros“ premijerno 14. decembra

Igrani film „Albatros“, snimljen prema tekstu Bratislava Petkovića, biće premijerno prikazan 14. decembra, u 20 sati, na Prvom programu RTS-a. U ovoj istorijskoj drami reditelja Filipa Čolovića igraju Bojan Žirović, Dragan Nikolić, Ljubomir Bandović i drugi.

Albatros, prvi igrani TV film koji je redakcija dramskog i domaćeg serijskog programa Radio televizije Srbije snimila tokom ove godine, biće premijernoprikazan 14. decembra, u 20 sati, na Prvom programu RTS-a.

Glavni i odgovorni urednik kulturno-obrazovnog programa RTS-a Miodrag Zupanc istakao je na konferenciji za novinare, da je ova TV drama rađena prema dramskom tekstu Bratislava Petkovića „Cvetovi zla", koji je nekoliko godina izvođen na sceni teatra „Moderna garaža".

Zupanc je rekao da je većina ljudi koja je radila na ovom projektu gledala ovu predstavu i procenila da je tekst izuzetna drama, koja može postati televizijski film.

„Kada smo odlučili da obnovimo naš filmski program, bez dileme smo odlučili da se radi drama po Petrovićevom tekstu Cvetovi zla", objasnio je Zupanc, dodavši da misli da je povučen pravi potez sa tom dramom.

Albatros je istorijska drama koja u sebi sadrži i elemente komedije situacije.

Radnja TV filma je u najvećoj meri smeštena u dvorski salon kralja Milana Obrenovića, pred sam kraj 19. veka.

Pored prikaza stanja u Srbiji tog vremena, paralelni tok priče prati izlazak iz zatvora mladog pisca Branislava Nušića i njegov dolazak kod kralja Milana u audijenciju, u kojoj moli za pomilovanje od kazne zbog satirične pesme „Dva raba", čije je objavljivanje i izazvalo kraljev gnev prema njemu.

Glumac Bojan Žirović koji tumači ulogu kralja Milana Obrenovića, rekao je da je ova uloga za njega najveći zadatak koji je imao.

Dragan Nikolić koji u filmu igra Gligorija „Gigu" Geršića, savetnika kralja Milana Obrenovića, istakao je da njegov lik nije samo kraljev politički savetnik već ga savetuje i oko važnih životnih stvari, dodavši da njihovo prijateljstvo poprima posebnu dimenziju kada Geršić osniva Radikalnu stranku čiji je Obrenović protivnik.

Reditelj Filip Čolović, kome je ovo debitantska režija igranog TV filma, rekao je da je ostvarenje bilo teško adaptirati, ali da je zadovoljan kako je na kraju sve ispalo.



Uloge u filmu tumače Bojan Žirović (Milan Obrenović), Dragan Nikolić (Gligorije „Giga" Geršić), Milan Vranešević (Branislav Nušić), Ljubomir Bandović (Ilija Vlah), Andrej Šepetkovski (Maćedonac), Dragan Vučelić (Fotograf).

Scenarista filma je Bratislav Petković, urednik filma Marko Novaković, direktor fotografije Periša Đinđić, montažer Ivan Vasić, a kostimograf Aleksandra Aleksandrić.

Izvor: RTS
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Mar 2024, 07:37:36
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.078 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.