Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Burek bioskop - Brotherhood (2004)  (Pročitano 3226 puta)
25. Feb 2011, 00:08:21
Svedok stvaranja istorije


Damn Mad Cows !

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 21465
Zastava Trstenik, Srbija
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.63
mob
Samsung Galaxy Kevoje8ac
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


ಠ_ರೃ

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 3824
Zastava Ratkovac - Srbija
OS
Windows 7
Browser
Opera 9.80
/// Spoiler zone. Do not read before watching. ///

Film sam gledao prilicno davno, pa mi je secanje u izvesnoj meri mutno, ali se bitnih momenata secam kao da sam film juce gledao. Ovo je jedna dirljiva prica o obicnim ljudima, koja simbolizuje taj nesrecni sukob izmedju 2 ideologije kroz pricu o 2 brata, nastanjena u severnoj juznokorejskoj provinciji. Kao sto je Zoran pomenuo, u ovom filmu se ne bave previse politikom (za jedan film o ratu), ali se slobodno moze reci da film ni u jednom momentu nije pristrastan, vec se slobodno i bez uticaja izrazava. Film simbolicno govori o sukobu kroz odnos izmedju 2 rodjena brata, koji se kroz ceo film menja i zavrsava tragicno, kao, u ostalom, i sam sukob. U oba slucaja je na kraju kasno za kajanje i preispitivanje. Moj radar za patetiku se ni jednom nije oglasio kroz ceo film. Iako je film juznokorejski i gotovo citav film snimljen iz ugla Juzne Koreje, ni u jednom trenutku nisam osetio namernu pristrasnost niti neukusno preuvelicavanje. Film je u savrsenom balansu i govori upravo ono sto i treba da govori.
Negde je to ideologija, negde je to religija, ali bratstva se sirom sveta unistavaju, to je cinjenica, pa se za ovaj film sa te strane moze reci da je univerzalan. Predlazem svima koji su ovaj film odgledali i ne smeta im sto je title na engleskom da odgledaju Silmido, koji na sukob gleda iz nesto drugacijeg ugla, ali sa jednako teskom porukom.
IP sačuvana
social share

┌─┐
┴─┴
ಠ_ರೃ
┌─┐     ┌─┐
┴─┴     ┴─┴
ಠ_ರೃ     ಠ_ರೃ
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije

Život je polno prenosiva bolest

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 19322
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
mob
HTC Sensation
Завршио гледање и освежио сећање на овај филм. Негде на неком форуму сам у коментарима прочитао да ако је Спашавање редова Рајана има оцену 8.5 онда би овај требао да има 14.7. Добро,није разлика баш у 6 оцена ал макар у 4 јесте.

Ово је за мене најбољи ратни филм икад снимљен. Свака част свима осталима,има их много који су маестрални али овај је посебан. Већину ствари је рекао Скинер  могао бих да потпишем ово што је и он писао. Морам да напоменем да иако је прича и потресна и иако ми је кнедла у грлу била још од пола сата пред крај филма,ни једног тренутка нисам досшау у ситуацију да ми је нека сцена била патетична.

Не постоји довољно добар начин како бих препоручио и убедио/натерао неког да погледа овај филм и најискреније сматрам да ко га није погледао стварно не зна колико је пропустио.

Што се тиче нашег биоскопа,ово је дефинитивно наравно најбољи филм који смо имали на репертоару и жао ми је што је дошао на ред у мало лошије време тј кад људи очигледно имају мањак времена па му можда и неће бити посвећено толико пажње као према осталима а који су мање вредни(иако одлични)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


I choose not to choose

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1017
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
mob
Nokia 
Naježio sam se kada sam video šta je na repertoaru
Gledao sam ga ranije,kada tada nisam zaplakao mislim da neću ni na sahranio svojih roditelja Smile
znam koliko to bolesno zvuči Smile

Svaki komentar je suvišan 10/10
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol
Poruke 29583
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.15
Мислим да ништа не бих погрешио када бих само једну реч написао за овај филм - филмичина.

Јебено сам одушевљен. Већ сам рекао да обожавам ратну тематику и знам дуго за овај филм али нажалост сам га тек сада погледао. Мада боље икад него никад. Пошто је Јужно корејски филм очекивао сам много политике о њему и зашто су они добри, а зашто су ови лоши. Међутим, то ме је на моје опште изненађење заобишло а све што се могло видети код војника је страх и патриотизам.

Музика.... Па да ли су ови људи нормални? Које савршенство јбт. Био сам најежен пет минута.... За чудо нисам био ни близу пуштања сузе, али су стварно сцене маестралне. Посебно задњих 25-30 минута.

Немам неких замерки сем што бих можда рекао да је то превише сцена борбе, бар за мој укус. Више волим неко ковање планова итд.

10/10
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


ಠ_ರೃ

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 3824
Zastava Ratkovac - Srbija
OS
Windows 7
Browser
Opera 9.80
Немам неких замерки сем што бих можда рекао да је то превише сцена борбе, бар за мој укус. Више волим неко ковање планова итд.

Pisac i reditelj na to nisu ni ciljali, vec su hteli da prikazu sukob kroz zivote obicnih ljudi, koji svaki rat iznesu na svojim ledjima i koji najvise gube u svakom ratu. Akcenat filma je na odnosu dva brata, koji simbolizuje u neku ruku i sam sukob izmedju severa i juga korejskog poluostrva. Zato je film toliko tezak i dirljiv.
IP sačuvana
social share

┌─┐
┴─┴
ಠ_ರೃ
┌─┐     ┌─┐
┴─┴     ┴─┴
ಠ_ರೃ     ಠ_ರೃ
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol
Poruke 29583
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.15
Ма знам ја да је акценат на томе, али кажем да је ипак превише сцена борби, пуцања итд. Не волим такве масовне сцене јер једва да и можеш да препознаш јунаке, а довољно су ме већ њихова имена збунила.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan

Why are you wearing that stupid man suit?

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12585
OS
Windows XP
Browser
Chrome 9.0.597.107
Film genijalan, kao i svaki koji sam pogledao, a da dolazi iz Južne Koreje. Jednostavno, ljudi su prešli igricu sa snimanjem filmova, bez obzira na tematiku.

Imao sam malo poteškoća u nekim scenama da razaznam ko je ko, u scenama borbi najčešće, jer je uglavnom svuda vatra i dim, a i oni sa šlemovima svi isti (doduše, prilično su isti i bez šlemova), ali to nikako ne umanjuje vrednost filma.

Gluma odlična, muzika takođe, scene borbi su vrlo realno prikazane i snimane iz takvog kadra da se meni ponekad činilo kao da sam i ja u rovu.  Smile

Film pokazuje na šta je sve bio spreman Jin Tae, valjda se tako zove, da svog mlađeg brata pošalje kući živog i zdravog. Nije ga bilo briga da li će svojim postupcima povrediti nekog drugog i da li će neko da trpi posledice zbog onoga što on radi. Toliko je imao potrebu da zaštiti svog brata, da je na kraju postao opsednut time i u potpunosti se promenio.

Sva 4 filma iz Južne Koreje su bila vrhunska, ne znam koji je bolji od kog. Ne bih ni mogao da odlučim koji je najbolji, u svakom je bilo po nešto što me je stvarno oduševilo. Ako filmovi iz drugih zemalja budu upola dobri kao ovi, ja zadovoljan.
« Poslednja izmena: 08. Mar 2011, 00:42:32 od dzejson »
IP sačuvana
social share
"And onward goes this thing of ours."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.095 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.