Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Burek bioskop - The Year My Parents Went on Vacation (2006)  (Pročitano 5084 puta)
10. Feb 2011, 21:59:01
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol
Poruke 29583
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13





Видим да нико не пише, али ај ја ћу почети.

Што се мене лично тиче, ово је најбољи филм који смо имали прилике да видимо у биоскопу. А ретки су они за које бих рекао да су просечни. Феноменална прича ми је држала пажњу свих сат и четрдесет, да нисам трепнуо. Како је филм одмицао даље, то је филм био бољи, занимљивији, напетији. За глумце такође све похвале, а овај клинац ми невероватно личи на некога али не знам на кога.  Smile

Колико је у истом тренутку лепо и ружно бити бразилац  Smile. У истом тренутку толико срања у држави, али опет ту је репрезентација да те орасположи, да заборавиш на невоље - макар на тренутак. Филм прожет самим Светским првенством је сјајна идеја. Од прве утакмице па све до последњег звиждука.

Такође, колико год се трудио ја не могу да разумем родитеље овог детета. Стављати своје дете иза јебене политике је мени одвратно. Оставити дете на прагу оца са којим не причаш (колико сам ја сконтао, то није зато што су обојица тврдоглави него зато што се оженио нејеврејком) са једним коферчетом да би ти шта урадио?

Ако се сетим још нечега, написаћу...
« Poslednja izmena: 13. Feb 2011, 13:36:58 od Ziledin »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Damn Mad Cows !

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 21465
Zastava Trstenik, Srbija
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.63
mob
Samsung Galaxy Kevoje8ac
The Year My Parents Went on Vacation


Uh, ne znam baš šta bih rekao o filmu pa ću biti kratak.
Znao sam da udara na emocije i to je kod mene donekle uspelo. Samo što sam očekivao da to bude malo surovije i upečatljivije. Pa sam tako roditelje otpisao na početku i negativno me je iznenadilo kada se majka opet pojavila. Po mom mišljenju velika greška.
Koliko sam ja razumeo oni su spašavali živu glavu i zato njega ostavili kod dede. A ne zbog politike. A možda i grešim.
Osim toga sve ostalo mi je veoma dobro u priči ali fali mu ono što ima recimo "Dečak u prugastoj pidžami" da bude fantastičan film. Eto taj film je u mnogim segmentima slabiji od obvog brazilskog ali ima kraj koji rastura. A čisto da pomenem da je i taj film rađen prema knjizi kao i Karakter.
Reditelj ima sjajan talenat i ovaj film ću pamtiti pre svega po njegovom sjajnom radu kamerom. Ali i sve ostalo mu je na zavidnom nivou. Izuzetno maštvit čovek. To je baš taj latino stil snimanja drama koji volim i cenim, i tako nešto se ne viđa u Americi čak ni kod onih najboljih.
A koliko sam shvatio iz one kratke biografije njegove na imdb, ovo je polu autobiografski film jer je on i scenarista.

Meni još uvek Karakter ostaje najbolji film iz bioskopa.
« Poslednja izmena: 11. Feb 2011, 01:26:46 od insideman »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
  Reditelj Hamburger očigledno nije imao predstavu i ambicije da će se možda ovaj film gledati malo dalje od Brazila i Latinske Amerike pa se zbog toga nije trudio da da neko objašnjenje koje bi nama sa strane moglo da pomogne da malo bolje razumemo film.To da je film prvenstveno snimljen za lokalne potrebe se može videti u više detalja od kojih su neki za nas nelogični.Takav je primer Poljskog Jevrejina Šloma koji se verovatno sunčao malo više po dolasku u Brazil pa je onako preplanuo.Drugo što bi zamerio Hamburgeru je što nigde nijednom nije spomenuta politička situacija koja je dovela Maura u ovaj položaj.Moglo se to čuti preko TV-a i radija ako se već nije smelo govoriti o tome.Kako ja i bilo ko ko nije iz Brazila i tog okruženja može znati šta je tamo bilo pre 40 godina.To je ipak važna stavka u filmu jer to je uzrok o kom se ne zna ništa,vide se samo posledice od početka pa do samog kraja.Ja sam znao za nestale ljude u Argentini i Čileu gde je to bila masovna pojava,nisam znao da je takkvih pojava bilo i u Brazilu.
  Sve ostalo je za pohvalu,naročito gluma dečaka koji igra Maura.Nemam trenutno neke zamerke osim onih gore nabrojanih.Toliko od mene za ovaj put,uglavnom ste napisali sve vas dvojica pre mene.
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Damn Mad Cows !

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 21465
Zastava Trstenik, Srbija
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.63
mob
Samsung Galaxy Kevoje8ac
Pa baš to Zorane. Ja sam možda zato i propustio poentu priče. A koliko sam shvatio iz filma on je kao jevrej bežao da spasi glavu a žena iz nekog, meni nepoznatog, razloga krenula sa njim. Na kraju je on kao jevrej stradao a ona ostala živa. To sam jako slabo razumeo do duše pa verovatno i grešim.
A glupo mi je što se na kraju vratila, nekako film nije dovoljno tragičan da bi ostavio jači utisak na mene. Ni tamo ni vamo. A onakvo opraštanje majke sa sinom na početku govorilo mi je da njih dvoje svesno odlaze zauvek od njega zbog neke situacije koju ne mogu da kontrolišu. U svkom slučaju taj njen povratak mi je totalno bezveze.
« Poslednja izmena: 11. Feb 2011, 21:58:12 od insideman »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
  Nije on nestao zato što je Jevrej već verovatno zato što je bio komunista.Video si da su pretukli njegovog druga Itala koji je završio u stanu kod malog.I Šloma su priveli pod optužbom da je komunista.Ovo je film koji nema glavu ali ima telo i rep.To je mana.Možda je i mana taj srećni holivudsku kraj,nisam još siguran.
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Damn Mad Cows !

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 21465
Zastava Trstenik, Srbija
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.63
mob
Samsung Galaxy Kevoje8ac
Čekamo još malkina i vasabija da napišu svoje utiske i mišljenja pa se očekuju prvi komentari na temi u vezi Carandiru. A možda se još neko priključi bioskopu.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
  Zvao sam par ljudi da bar pročitaju šta pišemo i to su uradili.Da li će nam se pridružiti ne znam.
  Meni se u filmu dopalo kako je Hamburger vešto umontirao one scene u kojijm se ljudi raduju kad Brazil poentira.Lepo je bilo videti one stare bradonje kako mašu i raduju se.Dobra je i ona scena kad se Mauro provlači kroz gomilu da vidi pandure na konju a kamera ga prati taman u visini njegovih očiju.To su odlični kadrovi.
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Damn Mad Cows !

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 21465
Zastava Trstenik, Srbija
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.63
mob
Samsung Galaxy Kevoje8ac
Pa da. Kao što rekoh rad kamerom mu je odličan. Takođe i scene kada je hvatao oba stana, sa suprotne strane zgrade itd. Već sam zaboravio dosta toga jer sam odgledao jop 2 filma danas.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
  Dobro si me podsetio.To je onaj kadar kad stari i dete večeraju svaki u svom stanu a kamera sa strane hvata oba balkona i stan.
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije

Život je polno prenosiva bolest

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 19322
OS
Nepoznat
Browser
Opera 9.50
mob
HTC Sensation
evo i mene,bicu kratak jer mi ne radi net pa kuckam sa mobilnog a i vi ste uglavnom sve rekli. naravno kao i vama mi neke stvari nisu jasne oko roditelja i celokupne situacije u drzavi medjuti s obziromda sam i ja pasionirani ljubitelj fudbala mnogo mi se svidela celokupna odradjena atmosfeea ojo Mondijala  a onaj klinac me donekle podsetio na mene kad sam bio klinac i kad je neko bitno takmicenje i fudbalu. Dobar film koji me je kupio.
sto se tice narednog filma,mozda cu da kasnim zbog pomenutih problema
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.071 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.