Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Burek bioskop - Zwartboek aka Black Book (2006)  (Pročitano 4778 puta)
07. Feb 2011, 21:46:19
Moderator
Svedok stvaranja istorije

Život je polno prenosiva bolest

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 19322
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
mob
HTC Sensation





Ево ја ћу први о Црној књизи,па ето ко је одлгедао можемо да продискутујемо...

Дакле,онако на први мах ми је деловао филм као мало лошије организивани Отписани без Прлета и Тихог а са женом у главној улози  Smile међутим како је филм одмицао и постајао све замршенији,добијао је другу димензију. Некако ми се чини(и то можда први пит помишљам) да се за тих скоро 2 ипо сата филма десило баш баш много ствари и догађаја који су описани. То је само плус више јер је требало толико ствари представити али квалитетно,темељно и јасно. свака част. похвалио бих главну глумицу која је одрадила стварно ''мушки''улогу! Иначе имао сам и ја сличну дилему кад нисам могао да се сетим одаклеми је познат онај шваба Мунзе,кад оно онај писац из Живота осталих  Smile

Е сад,морам да признам да сам у пар наврата стварно био збуњен где су они,од кога се крију,ко је отпор,ко немац,ко их јури итд....па чак и на крају кад је било оно разрешење око доктора,пар пута сам враћа,јбг није ми ишло све баш да их похватам по имену па још да повезујем..

Ето толико...очекујем и остале  Smile

« Poslednja izmena: 13. Feb 2011, 12:19:07 od Ziledin »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
  Nisam obratio pažnju na ime onog Švabe koji je bio zakon,odnosno Munze konza.Njega se sećam iz filma Štaufenberg (Stauffenberg 2004) gde je igrao pomenutog pukovnika koji je ostavio bombu u Hitlerovoj blizini.Ona verzija sa Kruzom je na žalost bolja od ove.
  Malo sam se šalio a sad ozbiljno.U filmu je sve urađeno sa merom i ukusom.Golotinja koja je prikazana je najbolji primer za to.Film ima sve elemente koji su potrebni i koji čine dobar film.Spomenuta erotika je samo jedan deo ovog kolaža koji pored nje sadrži elemente ratnog filma,špijunskog trilera,akcionog filma i ne znam čega sve još što je ovde Verhoven uradio i prikazao.Ovo što je uradio u Holandiji (Evropi) ne bi mogao ni pod tačkom razno da izvede u Holivudu gde uglavnom snima gluposti.
  U svakom slučaju ovo je jedan od boljih filmova koje sam imao prilike da vidim ovih nekoliko godina unazad.
 
 
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije

Život je polno prenosiva bolest

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 19322
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
mob
HTC Sensation
Citat: zoranjurkovic5@gmail.com 07. Feb 2011, 22:42:45
 
  U svakom slučaju ovo je jedan od boljih filmova koje sam imao prilike da vidim ovih nekoliko godina unazad.
 
 

Ово ми је драго да чујем!!

По свему до сад виђеном,Бенелукс испаде до сада најквалитетнији јер су и Карактер и Црна књига стварно феноменални филмови. Морам опет да кажем(јбг не бих био ја кад не бих тражио ману) али глумачки ме и нису нешто одушевили,ал добро,режија и сценарио су им јача страна.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
  Savršenstvo ne postoji osim u slučaju ljudske gluposti.Verhoven je jedan čovek kod kuće a sasvim drugi u Holivudu.Ovo je film koji iako je sklopljen iz više žanrova ne liči na Frankenštajna već je ono što se zove dobrim filmom.Ne zna čovek šta je bolje u njemu,scenario,režija ili glumci koji su izneli sve ovo.Ova glavna glumica (ne znam kako da napišem ime) je neverovatno dobro sve ovo uradila i podnela.
  Zanima me baš šta ostali misle.
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Ovde ce izgleda biti tri polufinala

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 11678
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
mob
Apple 5
Da da dobro je podnela  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol
Poruke 29583
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
Ево и ја управо заврших са гледањем, па да изнесем утиске док су још свежи.

Нисам баш толико еуфоричан као Зоран  Smile, али сам прилично задовољан оним што сам видео. Плус, ја сам предложио овај филм  Smile.
Ратна тематика, посебно Други светски рат, ми је једна од омиљених. Није комплексан као Карактер, ни не треба да буде, ово је једна сјајно испричана прича и што се мене тиче, могло је ово још да траје.... Нисам ни осетио да је прошло више од 2 сата.
Оно што ми се на почетку чинило безпотребно је да је ово као сећање наше главне јунакиње... Али тек на крају, то поприма прави смисао. Жена у рату, радила баш оно што треба. Није била Рамбо, била је заводница. И то каква...
Сцена коју бих издвојио и сцена коју ћу сигурно запамтити из овог филма је она када угледа Франкена за клавиром. Атмосфера на улицама након капитулације Немачке такође феноменална. Мислим да ово није био лак посао.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Damn Mad Cows !

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 21465
Zastava Trstenik, Srbija
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.63
mob
Samsung Galaxy Kevoje8ac
Ponovo sam odgledao film zbog onih silnih obmana koje sam u međuvremenu zaboravio. Smatravši da će one možda biti glavnih predmet diskusija ovde. Nije tako ali mi nije žao što sam ga gledao ponovo.

Ono što nisam primećivao prilikom prvog gledanja, jer sam bio skoncentrisan na priču, je težak uticaj holivuda na reditelja i radni naviku koju je stvorio, po njihovim šablonima i pravilima. Pregršta klasičnih holivudskih klišea u, najboljem slučaju, svakoj drugoj sceni. Režija koja liči na mnoge druge holivudske filmove. Da nema tog scenarija koji je dragulj ovog filma i koji nosi gotovo sve zasluge, ovo bi bila verzija Džejmsa Bonda iz drugog svetskog rata.
Slažem se Zoranom oko toga da je reditelj sve izbalansirao i da ima tu od svega po malo i to je jedna, dobra strana režije. Ali druga strana, znatno lošija, je što mu sve scene liče na mnoštvo drugih koje imamo prilike da vidimo u holivudskim fiolmovima. Scene akcije su najbolji primer. Pošto je evropska produkcija u pitanju treba očekivati da baš toga nema u filmovima ali je ipak ovaj reditelj predugo u holivudu i to je uzelo maha.
I pored toga ne kažem da je film loš. Scenario je toliko dobar da film prosto nije mogao ispasti loše. Pored priče glavna glumica jeste najsvetlija tačka. Imao sam odlično mišljenje o filmu, nije da nemam još uvek ali je mišljenje o reditelju drastično srozano.


p.s.

Vasabi nemoj toliko da kuckaš, umorićeš se  Smile
« Poslednja izmena: 08. Feb 2011, 01:02:46 od insideman »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije

Život je polno prenosiva bolest

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 19322
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
mob
HTC Sensation
Мислим да би ми сад било идеално да одгледам филм још једном,пошто као што рекох нисам успео да похватам сва она швапска имена па је пажња била усмерена на повезивање људи а не на саму режију рецимо....
Е да,онај твист са доктором на крају је за сваку похвалу и заиста ме изненадио
Ипак,уколико би требало да се одлучујем,благу предност дајем Карактеру  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Damn Mad Cows !

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 21465
Zastava Trstenik, Srbija
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.63
mob
Samsung Galaxy Kevoje8ac
Meni je Karakter par stepenika iznad Crne Knjige.


A što se tiće ssvih tih obmana. U nekom trenutku svako je počeo da gleda svoje dupe i da pokušava da izvuče maksimum iz situacije. Neki su toliko uživali u "čarima rata" da im je bilo žao kad se završio. Drugi su se radovali a treći strahovali. Ali ta medalje opet ide za scenario.


edit:

Trle ajde bacaj predlog malkinu ako nisi.  Smile

Ja verujem da ste svi gledali Tropa De Elite, Grad Bogova i Grad Ljudi pa zato nisam predložio njih već ovaj The Year My Parents Went on Vacation http://www.imdb.com/title/tt0857355/

Da spomenem samo i interesuje me vaše mišljenje u vezi ova tri filma. Od ova dva grada meni je daleko bolji "Grad ljudi". Ta priča o prijateljstvu i odnosu sa ocem je nešto što je ostavilo mnoooogo jači utisak od priče o gangsterčićima iz favela.
"Tropa De Elite" mi je takođe mnogo bolji film od "Grada Bogova". Oni imaju sličnu tematiku ali "Tropa" ima mnogo bolje razrađene likove i priču i kao i "Grad ljudi" uspeo je da me poveže sa likovima, što nije slučaj sa "Gradom Bogova".

Kakvi su vaši utisci u veži ovih filmova ako ste ih gledali ?
« Poslednja izmena: 08. Feb 2011, 01:25:43 od insideman »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Ovde ce izgleda biti tri polufinala

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 11678
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
mob
Apple 5
Da je Crna knjiga neko veliko ostvarenje valjda bi se neceg secao posle dve godine  Smile
Tako Insajderu neznam sta bi vise kuckao  Smile Bice vise na Brazilu. Inace nisam dao predlog Malkinu jel verovatno nisam pogledao ni jedan brazilski film tako da cu se sloziti sa vama a i sta da predlazem kad jos nikad nije uvazen moj predlog  Smile
« Poslednja izmena: 08. Feb 2011, 07:39:12 od vasabi »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.079 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.