Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Mar 2024, 04:57:01
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Burek bioskop - Argentina  (Pročitano 5744 puta)
05. Nov 2010, 17:52:31
Moderator
Legenda foruma


Before all else, be armed.

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 33603
Zastava Beograd, Mirijevo
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12
mob
HTC Smart
Nueve Reinas  http://www.imdb.com/title/tt0247586/







El Aura  http://www.imdb.com/title/tt0420509/







Crónica de una fuga  http://www.imdb.com/title/tt0479354/








Ево погледао сам "Crónica de una fuga". Шта знам, није ми ништа посебно. Прво ме добро сморио и декоцентрисао звук који је синхронизован на Француски. Радња је доста спора, сцене мучења су неубедљиве, чак се јасно види да их типови који их муче уопште не ударају, значи баш оно очигледно. Можда ће се свидети Инсајду, јер воли филмове чија радња се одвија у једном затвореном простору. Остало ми је нејасно откуд код главног лика пронађоше онај материјал, ако није револуционар? Надам се да ће преостали филмови бити бољи. Иначе главни глумац који тумачи улогу Клаудија глуми и у овом филму:
http://www.imdb.com/title/tt0318462/
« Poslednja izmena: 13. Feb 2011, 01:25:03 od Ziledin »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Damn Mad Cows !

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 21465
Zastava Trstenik, Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12
mob
Samsung Galaxy Kevoje8ac
Ja odgledao Devet Kraljica. Ali ajde necu jos da komentarisem da ne sjebem nekom uzitak. Samo cu vam reci da je snimljen holivudski rimejk 2004-e godine Smile A za sve one koji nisu gledali taj americki, bice ovo poslastica. Kenulo je sa odlicnim filmom  Smile
« Poslednja izmena: 06. Nov 2010, 14:18:44 od insideman »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije

Život je polno prenosiva bolest

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 19322
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12
mob
HTC Sensation
Ај пошто нико неће а и не знам где је Инсајдмен(вероватно се запио негде  Smile ) да ја пробијем лед  Smile
Не бих да оцењујем него ето мало опширније о сваком филму да напишем,ипак договор је да кренемо са коментарима од данас а они који нису још погледали нека не читају да не би покварили гледање филмова себи. Ићи ћу хронолошки редом како сам их гледао..

9 Краљица
Филм који ми се свидео. Знао сам да су му направили римејк који сам гледао и знао сам како ће ићи радња али сам се потрудио да се искључим и потрудим да га гледам као да не знам ништа,делимично сам успео у томе  Smile Ово је филм који свакако држи пажњу,лепо спакован са јако добром причом,битан је сваки минут и лако може да промакне нешто битније уколико се не гледа помно. Ипак,лошија страна филма је што нажалост само причу и има,остале компоненте и нису баш на неком нивоу,поготово глума која је морала бити боља,додуше ни филм није неки да тражи од глумаца неку Бог зна глуму ал ето,могло је боље. све у свему,интересантно,маштовито...да се поновим,свидео ми се!

Буенос Аирес 1977
Најлошији од понуђених филмова по мени. Има једну чињеницу која му је и терет и оправдање за неке ствари а то је да је прича рађена по истинитом догађају и да режисер очигледно није хтео да много мења и импровизује.
да будем искрен,једва сам чекао да се заврши филм,јер сам ухватио себе да ме не занима шта ће бити на крају осим чињенице да сам претпоставио да ће они ликови побећи. Не бих да причам о неким пропустима у причи,више бих се осврнуо на сам утисак који је код мене био јако блед.
Прво,прича иде јако споро,много неких празних ходова да би се попунило време,а допоунили су га оним сценама тортуре....а кад смо код мучења,оно је неубедљиво до бола. Акценат целог филма јесте у томе да дочара гледаоцу муке кроз које су заробљеници пролазили али осим пар пребијања ништа страшно и мучно нисам видео,нису ме убедили.
Опет кажем истинита је прича па ајде ту га негде и оправдавам,али то је све морало много уверљивије да буде.

Аура
Ово је прави филм за четвртак увече рецимо  Smile Шалу на страну,можда и најкомплетнији филм,после гледања сам разумео шта је Инсајдмен мислио са оним да је режисер мало сазрео у односу на 9 краљица,много је то стилски било боље,глума је боља,камера,атмосфера  опет прича која је лепо упакована. Међутим има неколико ствари које ми нису јасне ал ајде видећу шта ће други написати о овом филму па ми можда и буде јасније,углавном сат ипо времена јако добрих а онда су покварили на крају. Стандардно. Гледао сам га на прескоке и можда би ми и био у рангу са 9 краљица да сам га гледао одједном(не знам) али заузима јако друго место. Филм је добар и свакако бих га препоручио свакоме,али кад већ анализирамо  увек је боље да причам о стварима које су ми засметале  Smile

Ух баш сам га развукао,ево сад ће крај  Smile

Да закључим.Аргентинска кинематографија је ок,види се да се нема пара,да се снимају јефтини филмови,да се све базира на доброј причи и ради се на томе да филм треба само да држи пажњу без превише уметности,али добро такав им је вероватно стил и то поштујем.
Некако ми је све то млако,није конкретно,а опет не може да се каже да су лоши. Навикли ме азијати на смелости,перверзије и болештину па ми је ово лаганица...хоћу да кажем није баш по мом укусу,ја бих мало то болесније да буде...ефектније.

Ипак све скупа заслужује прелазну оцену,обећавам да никад нећу прескочити аргентински филм за који сматрам да обећава и што је најбитније јако ми је драго да смо кренули са овом земљом,као што ми је и драго да сам се упознао бар за нијансу више са овом кинематографијом. Нисам се покајао.  Smile

Очекујем анализу и других људи који су одгледали,толико од мене  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Ovde ce izgleda biti tri polufinala

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 11678
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.63
mob
Apple 5
Meni se Aura vise dopala od Kraljice.Dosta sam filmova gledao na temu prevare pocev od Zaoke pa nadalje no ne kazem da je los film.Mislim da u Auri nije tolko los kraj,jedino ako je neko razocaran sto nije glavni lik (jbga vec sam zaboravio kako se zove) zavrsio sa devojkom.Atmosfera u filmu je super a bogami i priroda nisam znao da Argentina ima tako lepe sume.Gluma odlicna kao i rezija (sad tu nisam neki strucnjak).
Za sada tolko,zabolese me prsti  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12
  Da počnem onda sa filmom Aura (The Aura 2005),filmom koji sam prvi gledao od sva tri zadana,izglasana,dogovorena...
 Ovaj film mi se sam preporučio kao prvi za konzumaciju jer sam 9 Kraljica imao prilike da gledam pre par godina na TV-u dok sam Buenos Aires za kog sam mislio da će zbog same radnje biti najbolji i najteži za analizu ostavio za kraj.Malo sam razočaran svim ovim što sam video ali to ću verovatno na kraju obrazložiti.
 Ne mogu da verujem da je isti čovek,pokojni Fabijan Bjelinski,(sad pošto sam znam ko je snimio 9 Kraljica) kompletno ptpisao Auru.Film što bi naš narod rekao  ima kostur (radnju) ali mu fali dosta mesa da sve to lepo uobliči i poveže.Svemu tome je doprinela neverovatna naivnost koja se može videti u nekim detaljima.Da li su u pitanju pare,brzina ili neiskustvo stvarno ne znam.Prvi propust koji sam uočio je scena kad Esteban sa kolegom čeka isplatu u muzeju i pri tom mu priča plan pljačke.Prihvatljivo bi bilo da su bili sami,bez svedoka,ali svuda okolo su pored njih bili ljudi a ovaj veze li veze.Kolega je posle dobro iskorišćen jer je spomenutog ne samo odveo i ostavio u onoj brvnari već mi je pružio priliku da ga kroz razgovor bolje upoznam. Onda je na red došao onaj famozni prvi epileptični napad u lovu koji se posle dobro uklopio u priču i koji je tako loše i amaterski urađen da nisam mogao da verujem u ono što vidim.Pravi pesnički napad epilepsije ako uzmem u obzir objašnjenje koje je posle dato.Mislim da i deca znaju da pri takvom napadu bolesnik ne pada samo u nesvest već mu se uz nekontrolisano trzanje celog tela pojavljuje pena na ustima.Posle toga je uglavnom sve išlo svojim tokom izuzev one oružane pljačke posle koje je došao do ključa, gde ga niko ne dira (ni policija ni pljačkaši) kao da je nevidljiv i činjenice da se u nekoj kockarnici u nekoj zabiti može naći oko 2,2 miliona dolara.O tom da svi pominju ubijenog Ditriha a da ga niko od rodbine ne samo ne traži već i ne zove na telefon neću da govorim.Na kraju svega ovog (pljačke) ostaje pitanje šta je bilo sa čovekom u kombiju sa parama i da li je ovaj uopšte otvorio kombi.Zbog ovih amaterskih grešaka koje sam uočio samo na prvi pogled kao i sama dužina filma me je naterala sama po sebi da kažem da je ovo jedan od filmova na granici proseka.
 
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije

Život je polno prenosiva bolest

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 19322
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12
mob
HTC Sensation
Е због овога смо и отворили ову тему  Smile

Аполутно нисам неке од уочених ствари приметио које је Зоран навео,али сам уочио неке друге,али ај прво да одговорим на нешто Зораново по ономе како сам ја то видео.

Она прича о пљачки на почетку када њих двојица разрађују план по мени није била као наглас скроз већ као више шапутање баш у контексту да остали не би чули,тако сам ја то скапирао. Што се тиче напада епилепсије(сад ћу мало са стручне стране) с обзиром да му је онај тип у казину нашао фенобарбитон,значи да је ту епилепсију држао под контролом и да су они напади били у доброј мери ослабљени због лекова,а да ја баш због те дозе коју он узима онај напад буквално мутирао у ''оно'' полунирвана стање,које има везе са његовим срцем,тј напад настаје само онда када се узбуди.
За ово остало нема шта да додам,али бих питао,да ли је он уопште криминалац или мајстор за препарирање? Или и једно и друго? Зашто и како је он повезао да је онај тип кога је пратио после пуцњаве у фабрици баш онај Вега који је био умешан у цео онај план? И одакле му пиштољ у одсудном тренутку на крају у оној брвнари?

Оно што ми је засметало је његово понашање у стресним ситуацијама,као да се не плаши ама баш ничега,хладан као шприцер а овај му држи пиштољ на глави...
И да ли има неке везе(мада не верујем) или да ли постоји нека сличност у ономе што је он нашао оно опроштајно писмо и од жене и опроштајно писмо од оне девојке?
« Poslednja izmena: 08. Nov 2010, 23:16:54 od malkin »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Ovde ce izgleda biti tri polufinala

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 11678
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.63
mob
Apple 5
Do pistolja u brvnari je dosao tako sto je prvi put kad je tu bio video da je sakriven iza rogova na zidu.
Pa sad kako treba da izgleda epilepticni napad meni nije mnogo bitno,bitno je da je lik epilepticar,ipak je ovo film a ne realiti.
Ditriha verovatno zena ne trazi zato sto ju je vostio,ali ga zato kompanjoni zovu vise puta na fon.
Jedino mi je malo nejasno sta je Vega trazio u fabrici?
Inace pocetak filma kad preparira lisicu uz propratnu muziku mi se dopada.
Ali je dobro kad u muzeju ostali radnici pricaju madjarski koji inace razumem  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12
  Ovde je očito reč o čoveku izuzetne inteligencije koji sve pamti,brzo shvata i koji ne gubi lako kontrolu nad sobom.A i kad je gubi zna odlično da predvidi situaciju koja nailazi.Nisam stručnjak za bolesti ljudi (moj fah su životinje) ali neka bude tako ako ti kažeš da sve to može bez bala i trzanja.
 Ona pljačka je priča za sebe.Ne samo da nema nigde potere i naroda (što je logičan sled stvari) gde je predstavljen kao duh,i to kao duh koji nepogrešivo zna gde je i kod kog ključ.Još jedan minus.
 Onaj pištolj koji je na kraju upotrebio video je pri prvom i jedinom otvaranju kad je bio sam onog skloništa i to pre čitanja onih zabeleški.Predvidljivo baš kao kod Čehova koji je svojevremeno napisao da puška koja visi na zidu u prvom činu mora da opali u trećem.
 Sad pošto znamo da je ovaj baja predstavljen kao sračunat i inteligentan čovek izgleda više nego naivno sa njegove strane da kolegi dok čekaju u redu ispred šaltera priča o planu pljačke istog.
 Prvo što sam pomisliom kad sam na kraju video koverat taze udovice koja ga je ostavila bratu pre nego što je otišla bio je moguć nastavak filma.
 
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol
Poruke 29583
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12
Ја за сада погледао само 9 краљица Smiley Али нећете ваљда одмах за два-три дана нове филмове јел?  Smile Да стигнем ја ово да погледам, прочитам коју паметну од вас, напишем коју глупу па тамо од следеће недеље нова тура  Smile

Е мени се јако допао филм  Smile Овог Маркоса, сам гледао већ у "El secreto de sus ojos". Ако је то он.  Smile Свиђа ми се та атмосфера улице, та лоповска несигурност, нервоза, превише размишљања код овог Хуана  Smile А Маркос као фаца, ово-оно профи лопов  Smile

Филм је успео да ме превари, и то је велики плус. Не знам јесам једини коме су то урадили  Smile, али јебига. Smiley Сјајна техника коришћена за то. Представити Маркоса као великог преваранта и Хуана као неискусног лопова, који једва да зна по који трик. Довољно да мене зајебе  Smile

Е, сад ћу читати ове коментаре а и ова два филма су ми скинута па ћу погледати данас/сутра.  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.63
Pogledao sva tri pa cu redom

Nueve reinas- Odlican, nisam gledao americki rimejk ali ne verujem da je bolji od ovog. Sasvim fino odradjena prica o prevarantima i njihovom poslu. Svidja mi se sto su se dosta udubili u propratnu pricu dvojice glavnih likova.  Cak i da se nije desio hepiend ja bih bio zadovoljan filmom ali i ovako je super

El Aura- Meni mozda i najtezi film za gledanje. Sasvim fino umetnicki odradjen( sa sve upecatljivom scenom sa kucetom(ili je u pitanju vuk  Smile )). Do pola filma nisam shvatao sta se u stvari desava da bi na kraju sve to dobilo lepu premisu u prici. Kraj je dobar mada meni ima neki osecaj nedovrsenosti

Buenos Aires 1977 - Valjda sam zbog cele nase situacije u zemlji malo oguglao na ovakve filmove pa me i nije potresao toliko. Radjen po istinitoj prici i koliko sam razumeo svi oni likovi su postojali u stvarnosti i kasnije su svedocili na sudjenju(osim onog jednog koji se preselio u Spaniju i gubi mu se svaki trag). Fino je odradjen i zaista realno(verujem da se zaista tako izdesavalo) ali kao sto rekoh mene nije me pogodio previse

Sve u svemu, sva 3 su dobri filmovi i nisam se pokajao sto sam ih odgledao. Kad ce sledeca tura?  Smile
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Mar 2024, 04:57:01
nazadnapred
Prebaci se na:  
Oznake: aura film bioskop

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.076 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.