Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Mar 2024, 10:17:25
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Burek biskop - Karakter (1997)  (Pročitano 4677 puta)
03. Feb 2011, 22:50:14
Svedok stvaranja istorije


Damn Mad Cows !

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 21465
Zastava Trstenik, Srbija
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.63
mob
Samsung Galaxy Kevoje8ac
Karakter









Prvi kadrovi filma su me asocirali na Šerloka Holmsa i probudili u meni veliku želju za gledanjem ovog filma. I ceo film jeste u tom stilu, vremenu. Zatim sledi i zagonetno "otvaranje" kojim me je film još više kupio.
Ovaj film sjajno demonstrira onu poznatu da "slika govori više od 1000 reči". Kristalno jasno i upečatljivo su u samo par scena predstavljeni i opisani glavni akteri. Ali maestralna stvar u ovoj drami je što su stvari mnogo komplikovanije i slojevite nego što se to čini i to je genijalan paradoks ovome što sam prethodno rekao.
Ima u ovom filmu stvarno svega. Svega osim bilo kakvog klišea. teško da se može naći neka zamerka. Odlična režija. Verno dočarana atmosfera doba u kome se radnja odigrava a to su druga i treća decenije prošlog veka. Ima i odlične glume, ne svih ali pojedinaca svakako. Ali sigurno film ne bi bio tao moćan da nije rađen po knjizi.



E sad, jako sam ostao zbunjen na kraju. I želeo bih da popričam o tome sa vama kad odgledate film. A i ne bih još konkretnije o radnji kako vam ne bi pokvario doživljaj.


edit:

Najbolji film koji smo imali prilike da gledamo u našem bioskopu.
« Poslednja izmena: 12. Feb 2011, 17:38:20 od Crowz »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Ovde ce izgleda biti tri polufinala

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 11678
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
mob
Apple 5

Evo i ja nesto o Karakteru.Prvo da kazem da sam se namucio sa prevodom drugog CD-a pa sam na kraju gledao i sa engleskim prevodom  :chuckel:Odlicno uradjen film i moram priznati da ranije nisam cuo za njega.Verno je docaran duh tadasnjeg vremena,predpostavljam da je sniman na autenticnim lokacijama,rezija odlicna kao i gluma.Inace volim filmove gde radnja ide unazad.Eto za pocetak toliko  Smile
« Poslednja izmena: 12. Feb 2011, 17:37:56 od Crowz »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije

Život je polno prenosiva bolest

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 19322
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
mob
HTC Sensation
Прво да поздравим пријатеља и надам се да ће нам се убрзо прикључити  Smile Smile

Дакле,Карактер

Што рече Инсајдмен,један од најбољих филмова у биоскопу,све на свом месту,темељно,питко,гледљиво....све је одлично. Током гледања ми се константно провлачилаљ мисао да постоји књига са неком оваквом темом,баш ми је деловала познато прича  Smile У сваком случају,иако сам знао како ће се завршити и чему све оно бахато понашање судског извршитеља(или ћалета како год) према сину,опет ме је пријатно ''изненадио''крај јер су га лепо одрадили.
Имам и пар замерки,прва је глума,која је ок али су сви ликови некако хладни и разервисани,почев од мајке,пријатеља,шефа,директора....и на крају оца. То је некако могло да буде другачије,шта знам...
А друга,нијеми јасно по ком основу је онај баја(судски извршитељ) онако исељавао сев оне људе,јел како му се ћефне или шта?  Smile
Ето толико за почетак...Инсајдмене,рече да ти је нешто било нејасно на крају? Претпостављам на онај последњи кадар?  Smile
« Poslednja izmena: 12. Feb 2011, 13:26:25 od Anea »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Damn Mad Cows !

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 21465
Zastava Trstenik, Srbija
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.63
mob
Samsung Galaxy Kevoje8ac
Odgledao sam tri filma u međuvremenu, čik se seti sad  Smile

Pa gluma je verovatno onakva kakvi su likovi u knjizi. To je ono što sam i pomenuo. Svi su oni stalno predstavljani kao hladni (to si u pravu), surovi, pojedinci neljudski ... ali svako od njih u dubini duše gaji lepa osećanja i ima dobre namere. Zapravo su i majka i njegov gazda ili preciznije tutor, a i "monstruozni" Dreverhaven bili hladni prema Katadreufu, neki kad je trebalo a neki celog života a ipak su svi radili u njegovu korist. Svi su radili na tome da od njega naprave uspešnog i psihički jakog čoveka, na jako neuobičajne načine. Majka svojim stalnim ćutanjem i hladnokrvnošću ... Otac tako što ga se naizgled odrekao i postao mu najveći neprijatelj u životu. A u stvari mu je bio jedini "neprijatelj". I sigurno ne bi Katadrauf bio to što jeste da nije imao takvu osobu u svom životu. Jer je u inat svome ocu krenuo tim putem a to je ovaj i želeo jer je znao da je najbolji put u tom vremenu u kom žive.
A to da Dreverhaven ima osećanja i da nije sve tako kako se čini, osim što se ispostavilo na kraju videlo se i u situaciji kad je policajac upucao onog malog (muško beše) koga je krenuo da iseli u sred noći.

Da, malkine, zbunjuje me poslednji kadar. Šta ti misliš o tome ?


edit:

А друга,нијеми јасно по ком основу је онај баја(судски извршитељ) онако исељавао сев оне људе,јел како му се ћефне или шта?  Smile

Pa koliko ja kapiram on je hijmoćniji čovek u gradu. Pa verovatno kako mu dune tako i radi.
« Poslednja izmena: 06. Feb 2011, 00:58:12 od insideman »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol
Poruke 29583
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
Ај и ја да рекнем коју....

Као и инсајдмену и мене је одушевио тај први кадар и већ сам ту осећао да ће ми се допасти филм. Белгијанци су ми једна од најодвратнијих нација и готово да су у рангу са албанцима и шпанцима, али ето да знају да сниме добар филм - знају.  Smile
Изнервирало ме је што није дата временска одредница филма на самом почетку. Покушавао сам да сконтам у ком се времену одиграва филм, и циљао сам негде око 1910 године а нисам много промашио. Једини пут се година спомиња кад одведе кеву у биоскоп. Тад је 1924. Такође ни име града се не спомиње, ја сам онако глупо у себи претпоставио да је у питању Антеверпен због луке  Smile Smile. Сад тражим информације о филму и видим да се радња дешава у Холандији (не пише град) а занимљиво да је сниман у Пољској.  Smile Још занимљивија ствар за мене је да је он добио оскар испред Живот је леп  Smile

Тај хладни однос са мајком је био веома чудан. Мислим да је док је био дете све време желео оца јер нико није имао да му каже неку топлу реч, да осети ту родитељску љубав. Тренутак када је видео свог оца први пут је за њега представљао неку наду да ће бити вољен на прави начин али то разочарење је код њега пробудило гнев. Сцена кад долази код мајке и каже "Не треба нам више ништа од њега" је такође сјајна.

Свидео ми се крај, мада нисам сигуран у потпуности шта се десило.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol
Poruke 29583
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
Ма тотално сам се истриповао сад... Гледам Карактер на википедији и видим да се ту спомиње Живот је леп и сконтам да су исте године били номиновани и да је испушио  Smile А иначе слабо сам ја обавештен о тим оскарима  Smile

Citat
A šta podrazumevaš to "na kraju". Verovatno ono što i mene buni. Odkud otac ?

Jel to ?

Е то... Да ли је то уствари лажирана смрт или нешто друго....
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Damn Mad Cows !

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 21465
Zastava Trstenik, Srbija
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.63
mob
Samsung Galaxy Kevoje8ac
Citat
A šta podrazumevaš to "na kraju". Verovatno ono što i mene buni. Odkud otac ?

Jel to ?

Е то... Да ли је то уствари лажирана смрт или нешто друго....

Ja sam to skapirao drugačije.

Sećaš se da je isto tako zamislio da vidi onu devojku na krovu kada je otišla. Isto tako i sa ćaletom. I mislim da je to zato što mu je tada bilo žao što je ispustio nju a oca zato što mu je ipak falio kada ga više nije bilo. Kad je shvatio da je on zaista zaslužan što je on postao jaka i uspešna ličnost i da jeste radio za njegovo dobro, na svoj surov način.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije

Život je polno prenosiva bolest

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 19322
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
mob
HTC Sensation
Мислим да је оно на крају само фора,тј није исценирана смрт,мртав је ћале,већ је онај кадар убачен ето као кадар у којем је приказан ипај главни лик у причи.
Ја макар то тако гледам...а и мајку му,утерали су га у хладњачу  Smile

Однос са мајком је био врхунски,екстра хладан а опет пун љубави,а то се и видело кад се ипак вратио у ту кућу кад му је прсла она продавница,па онда оне 2 нове кошуље итд...додуше могло је то и мало топлије ал ајд...

едит; е да,дефинитивни победник је онај тип са фијоком(доњом вилицом)  Smile Smile
« Poslednja izmena: 12. Feb 2011, 13:28:24 od Anea »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol
Poruke 29583
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
Citat
A šta podrazumevaš to "na kraju". Verovatno ono što i mene buni. Odkud otac ?

Jel to ?

Е то... Да ли је то уствари лажирана смрт или нешто друго....

Ja sam to skapirao drugačije.

Sećaš se da je isto tako zamislio da vidi onu devojku na krovu kada je otišla. Isto tako i sa ćaletom. I mislim da je to zato što mu je tada bilo žao što je ispustio nju a oca zato što mu je ipak falio kada ga više nije bilo. Kad je shvatio da je on zaista zaslužan što je on postao jaka i uspešna ličnost i da jeste radio za njegovo dobro, na svoj surov način.
Фино објашњење. Свиђа ми се.

Заборавио сам да споменем онај сан његовог оца. То ми се јако допало. У правом сну он губи углед и "пада". Док у стварности права супротност. Наставља да сеје страх у свом граду и не може му нико ништа. Тада схвата да је непобедив.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije

Život je polno prenosiva bolest

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 19322
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
mob
HTC Sensation
Е да,браво Трле,сцена у сну када сања и види себе као неко без угледа,губи одећу(осећа се поптуно разоткривен) је одлична...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Mar 2024, 10:17:25
nazadnapred
Prebaci se na:  
Oznake: karakter

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.093 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.