Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Mar 2024, 03:23:39
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Ulaz u prazninu  (Pročitano 898 puta)
12. Feb 2011, 15:16:29
Moderator
Legenda foruma


Moje ime je Ozymandias.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 38906
Zastava Kragujevac
OS
Windows 7
Browser
Opera 9.80
Žanr: drama, triler

Trajanje: 161 min.

Glavne uloge:   
Natanijel Braun (Nathaniel Brown), Paz de la Huerta (Paz de la Huerta), Siril Roj (Cyril Roy)

Scenario:   
Gaspar Noa (Gaspar Noe), Lusil Hadžihalilović (Lucile Hadzihalilovic)

Režija:   
Gaspar Noa (Gaspar Noe)



SINOPSIS

Oskar i njegova sestra Linda nedavno su stigli u Tokio. Oskar je sitni diler droge, a Linda radi u noćnom klubu kao striptizeta. Jedne noći Oskar je uhvaćen u policijskoj poteri i ubijen. Dok leži mrtav, njegov duh, odan obećanju koje je dao sestri - da je nikada neće ostaviti, odbija da napusti svet živih. Dok luta gradom, njegove vizije rastu i postaju košmarne. Prošlost, sadašnjost i budućnost spajaju se u halucinantom vrtlogu.

REDITELJ O FILMU

Rastao sam ateistički odgajan, ali na kraju adolescencije, kada počnete da pušite džoint, počinjete da postavljate sebi pitanja o smrti i eventualnom postojanju posle nje. Iako nikada nisam delio neko religiozno shvatanje, počele su da me zanimaju knjige o reinkarnaciji, posebno "Life after Death" Rejmonda Mudija i imao sam neke ideje o tome šta bi mi se moglo dogoditi kada umrem. Taj strah od smrti pritiska više kako postajete stariji, ali moja početna ideja o pravljenju filma koji se bavi ovom temom, tj. onim što se događa posle smrti glavnog karaktera, potiče iz tog vremena. Kasnije, kada sam imao oko 23 godine, gledao sam "Lady in the Lake" (Robert Montgomeri, 1947).

Ceo film snimljen je iz ugla glavnog karaktera pod dejstvom opijata. Skoro da sam ušao u ekran i Marlovu glavu gledajući ga, čak i pored toga što je film bio crno-beli i titlovan. Mislio sam da je tehnika snimanja kroz oči karakatera najlepša kinematografska majstorija i da ću, kada budem pravio film o drugom svetu, snimati kroz subjektivnu viziju karaktera. Godinama kasnije, uvodna scena filma "Strange Days" Ketrin Bigelou potvrdila mi je efektivnost ovog filmskog sredstva. Ovo je ideja koju sam dugo imao. Pisao sam je u proteklih 15 godina i ne mogu tačno reći koliko sam verzija imao. Prva je bila narativnija i linearnija, dok su kasnije verzije bile apstraktnije i euforičnije.

Kao brat i sestra, oni dolaze iz iste utrobe. Imamo utisak da su oni dve strane istog entiteta, posebno zbog toga što su gotovo istih godina. Iako nisu blizanci, postoji egzistencijalna zavisnost između njih. Gubitak roditelja je već nešto što im je odseklo noge. Smrt jednog ili drugog takođe je nešto što bi bilo smrt i dela njih samih.

"Ulaz u prazninu" premijerno je prikazan na Kanskom festivalu 2009. godine i bio je u konkurenciji za Zlatnu palmu.

Izvor: Krstarica
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Mar 2024, 03:23:39
nazadnapred
Prebaci se na:  
Oznake: Ulaz prazninu

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.059 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.