Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Mar 2024, 10:37:03
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Glasanje
Pitanje: Sta mislis o filmu

Glasanje završeno: 20. Jan 2012, 10:58:47

Odlican
29.4%  (5)
Dobar
0%  (0)
Ne znam
23.5%  (4)
Neinteresantan
5.9%  (1)
Los
41.2%  (7)
Ukupno glasova: 17
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Tilva Roš  (Pročitano 5301 puta)
20. Jan 2011, 10:58:47
Zodijak
Pol
Poruke 1
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 8.0
IMDB Profile: hxxp:|| www. imdb. com/title/tt1516593/

Wikipedia: hxxp:|| en. wikipedia. org/wiki/Tilva_Roš

Youtube: hxxp:|| www. youtube. com/user/filmhousekiselodete

Official Blog: hxxp:|| tilvarosh. tumblr. com/

FB Page: hxxp:|| www. facebook. com/pages/Tilva-Ros/141623142561962

FG Group: hxxp:|| www. facebook. com/group. php?gid=121160903046

Twitter: hxxp:|| twitter. com/tilvaros

 Smile Smile Smile Smile Smile Smile


Obavestenje: Poruka je preseljena od strane moderatora Anea (Vreme: 20. Jan 2011, 11:01:23)



Obavestenje: Poruka je preseljena od strane moderatora Anea (Vreme: 20. Jan 2011, 11:02:11)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows 7
Browser
Chrome 8.0.552.237
mob
Apple iPhone SE 2020
I sta sad?
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 4859
Zastava Србија
OS
Windows 7
Browser
Chrome 8.0.552.237
Један део овог филма су снимали код нас у Мајданпеку... био сам међу статистима (холпаци када су као изашли због протеста)



Снимак са тог догађаја бај мај брудер...  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 17305
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
IMDB Profile: hxxp:|| www. imdb. com/title/tt1516593/

Wikipedia: hxxp:|| en. wikipedia. org/wiki/Tilva_Roš

Youtube: hxxp:|| www. youtube. com/user/filmhousekiselodete

Official Blog: hxxp:|| tilvarosh. tumblr. com/

FB Page: hxxp:|| www. facebook. com/pages/Tilva-Ros/141623142561962

FG Group: hxxp:|| www. facebook. com/group. php?gid=121160903046

Twitter: hxxp:|| twitter. com/tilvaros

 Smile Smile Smile Smile Smile Smile

Zar nije poenta napisati info, u vezi filma? Smile

Plot:Bor, Serbia, once the largest copper mine, now just the biggest hole in Europe. Small union protests are going on. Toda and Stefan are best friends, skaters, who spend their first summer after finishing high school. Stefan's going to Belgrade to the University in fall. Toda says he wouldn't apply to the University even if he had the money. They spend time shooting "Jackass-like" videos and hanging out with Dunja, who came back from France for her holidays, and get into a quiet battle for her attention. In that strange relationship of dying friendship and rivalry they try to get ahead of each other. But when small union protest evolves into a huge riot their destructiveness will tie them together.

код нас у Мајданпеку...

Bio sam tamo nekoliko puta...koja vukojebina jbt Smile To kazem, jer...podseca me na ono, "Iza sedam gora i sedam mora,sedam rijeka i sedam planina,sedam brda i sedam dolina,sedam ravnica i sedam potočića..." Smile
« Poslednja izmena: 20. Jan 2011, 16:21:28 od pleybeck »
IP sačuvana
social share

Calmly.. walk down the road.. and into your death..
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Since 06.01.2006.

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 6140
Zastava Bor, Srbija
OS
Windows XP
Browser
Chrome 8.0.552.237
mob
Nokia Lumia 630
I ja sam bio statista u filmu, samo u Boru... eee 10 sati cimanja ni za sta, snimili 4 kadra i toliko Smile Smile

Generalno koliko sam skontao radnju, 2 propaliteta nemaju sta da rade u zivotu i onda pokusavaju da budu srpski Jackass, u tu pricu se uplice i devojka koju oni pokusavaju da impresioniraju....
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 4859
Zastava Србија
OS
Windows 7
Browser
Chrome 8.0.552.237
Citat
Bio sam tamo nekoliko puta...koja vukojebina jbt  To kazem, jer...podseca me na ono, "Iza sedam gora i sedam mora,sedam rijeka i sedam planina,sedam brda i sedam dolina,sedam ravnica i sedam potočića..."

Па када су направили град у сред шуме, између брда и планина...  Smile

Какав је такав је мени је супер... побегао сам из Бгда иако и тамо имам решено стамбено питање...  Smile
« Poslednja izmena: 20. Jan 2011, 19:52:35 od lordvejder »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Since 06.01.2006.

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 6140
Zastava Bor, Srbija
OS
Windows XP
Browser
Chrome 8.0.552.237
mob
Nokia Lumia 630
Upravo sam se vratio sa projekcije filma

Kao prvo ovaj poster je jedino sto je dobro u ovom filmu, dakle film zasluzuje ocenu 0/10 ali dacu mu 1,5/10 zbog lokal patriotizma i zbog ok muzike koja se s' vremena na vreme uplitala u kadrove i na momente je film izgledao podnosljivo, ali avaj muzika nije mogla da pokrije ostalih 90% filma koji je u najmanju ruku ocajan. Film nema radnju, poruku (salio sam se, nisam je ni trazio, besmisleno je). Ne znam da li je reziser isao na kartu prirodnosti "obicnih" ljudi kao sto je to Felini radio, ali je u svakom slucaju omanuo. Gluma je ocajna, dijalozi predugacki, nerazumljivi i pretenciozno jadni! Elementarna nepismenost i akcentovanje su me uzasavali tokom celog filma.
 Naime, ideja za film je potekla od Youtube klipova koje su postavljali glavni akteri ovog filma, imitirajuci u ocajnoj produkciji Jackass... mada nisam siguran, ali mozda su samo mazohisti ili nihilisti. Prica prati dvojicu "prijatelja", sa jedni strane sin bogatasa koji odlazi u Beograd da studira i jednog koji je u manicnoj depresiji i ostaje u Boru, dvojca likova izgubljenih u tastini danasnjice, bez ciljeva u zivotu. Na kratko ih zblizava devojka koja je dosla u Bor na raspust, ali ih i udaljava posto se obojica zaljubljuju u nju.
Reziser je pokusavao da proda pricu o teskom zivotu, ali je jedino uspeo jete to, da prenese zgrazavanje publike u bioskopu.
 Ne razumem, zasto ovakav film dobija nagrade, da li je ovo vrhunac naseg drustva, da li je ovo krajnje dno dezkrajne jame, ali ja se jos uvek nadam da postoje tamo negde reziseri, scenaristi koji mogu da dobiju sredstva i da snime jedan kvalitetan "Srpski film". Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Moje ime je Ozymandias.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 38906
Zastava Kragujevac
OS
Windows 7
Browser
Opera 9.80
Žanr: drama, romansa

Trajanje: 99 min.

Glavne uloge:   
Marko Todorović, Stefan Đorđević, Dunja Kovačević, Marko Milenković, Nenad Stanisavljević, Nenad Ivanović, Filip Maksimović

Scenario:   
Nikola Ležaić

Režija:   
Nikola Ležaić



SINOPSIS

U borskom rudniku bakra u toku su radnički protesti zbog privatizacije. Devetnaestogodišnjake Todu i Stefana tranzicija ne interesuje. Oni su nerazdvojni prijatelji, skejteri, i sa svojim društvom provode svoje prvo leto posle srednje škole. Tumaraju gradom i po napuštenim površinskim kopovima; inspirisani TV serijom "Jackass", snimaju video klipove u kojima izvode razne vratolomije. Stefan na jesen odlazi u Beograd na studije. Njih dvojica vreme provode s Dunjom, drugaricom koja se preselila u Francusku, ali svaki letnji raspust provodi sa starim društvom u Boru. Toda i Stefan ulaze u prećutno nadmetanje za njenu pažnju snimajući sve luđe video klipove. U tom čudnom odnosu bezuslovnog prijateljstva i nadmetanja pokušavaju da nadmaše jedan drugog.

REDITELJ O FILMU

Pre četiri godine dobio sam DIVX sa jednočasovnim amaterskim "jackass" filmom pod imenom "CRAP - Pain is empty", koji su snimila dva tinejdžera iz mog rodnog grada, Bora - Stefan Đorđević i Marko Todorović. Snimak je imao neviđenu energiju koju samo tinejdžeri mogu da imaju i na mene je uticao kao neka adrenalinska injekcija. Neviđeno mi je prijalo da gledam koliko dobronamernog prijateljstva ima u svim tim uvrnutim stvarima koje su izvodili. Setio sam se sebe od pre desetak godina i shvatio da se nisam puno razlikovao - najvažnije je bilo dobro se zabaviti u dobrom društvu.

Odmah sam hteo da snimim pravi igrani film u kojem bi ti momci glumili sami sebe i radili stvari koje inače rade, a sve iz želje da pobegnem od sveg tog socijalnog i političkog besmisla koji nas okružuje i da se prepustim onome što sam osećao da je stvarno važno. Priča je nastala od klipova koje su snimali, stvari koje su mi ispričali da su im se desile, a sve sam to zalepio i povezao nekim svojim uspomenama i maštarijama i to je "Tilva Roš" - stvarno, ali ne baš stvarno.

Pošto sam rođen i odrastao u Boru, imao sam pomešana osećanja vezana za to mesto, jer je Bor u Srbiji mahom simbol razorene industrije. To jeste delimično tačno, ali ga ja nikada nisam dožiljavao kao neku istočnoevropsku postindustrijsku pustinju. Nikada nisam imao osećaj kao da živim u nekom ružnom, raspalom gradu duhova, naprotiv, oduvek sam Bor doživljavao kao najlepše mesto na svetu. Zbog rudničkih jalovišta koja opkoljavaju grad uvek sam zamišljao da sam u pustinji Arizone.

Nije ništa novo da neko traži lepo tamo gde ljudi to obično ne rade, tako da sam imao dosta jasnu referencu u legendarnom američkom fotografu Vilijamu Iglstonu. Njegove fotografije američkog Srednjeg zapada izgledaju kao najlepša uspomena koju neko može da ima, i dok sam ih gledao, imao sam apsolutno isti osećaj koji sam imao gledajući pejzaže kod kuće. Takođe, filmovi kao što su "Gummo", "My own private Idaho", "Thumbsucker" dosta su uticali na to kakvu vrstu osećanja želim da napravim.

Na mestu na kojem se sada nalazi rupa površinskog kopa u Boru nekada se nalazilo brdo crveno od bakra pa su mu lokalni meštani, Vlasi, dali ime Tilva Roš, tj. Crveno brdo. Tilva Roš je prvo rudno telo borskog basena.

O REŽISERU

Nikola Ležaić (reditelj)
Rođen je u Boru 1981. Završio je Fakultet dramskih umetnosti u Beogradu, odsek Filmska i TV režija. Jedan je od osnivača strip grupe "Smog" i književnog pravca metasinkrizam. "Tilva Roš" je njegov debitantski film.

Izvor: Krstarica
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 63
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
mob
SonyEricsson K800i
Upravo sam se vratio sa projekcije filma

Kao prvo ovaj poster je jedino sto je dobro u ovom filmu, dakle film zasluzuje ocenu 0/10 ali dacu mu 1,5/10 zbog lokal patriotizma i zbog ok muzike koja se s' vremena na vreme uplitala u kadrove i na momente je film izgledao podnosljivo, ali avaj muzika nije mogla da pokrije ostalih 90% filma koji je u najmanju ruku ocajan. Film nema radnju, poruku (salio sam se, nisam je ni trazio, besmisleno je). Ne znam da li je reziser isao na kartu prirodnosti "obicnih" ljudi kao sto je to Felini radio, ali je u svakom slucaju omanuo. Gluma je ocajna, dijalozi predugacki, nerazumljivi i pretenciozno jadni! Elementarna nepismenost i akcentovanje su me uzasavali tokom celog filma.
 Naime, ideja za film je potekla od Youtube klipova koje su postavljali glavni akteri ovog filma, imitirajuci u ocajnoj produkciji Jackass... mada nisam siguran, ali mozda su samo mazohisti ili nihilisti. Prica prati dvojicu "prijatelja", sa jedni strane sin bogatasa koji odlazi u Beograd da studira i jednog koji je u manicnoj depresiji i ostaje u Boru, dvojca likova izgubljenih u tastini danasnjice, bez ciljeva u zivotu. Na kratko ih zblizava devojka koja je dosla u Bor na raspust, ali ih i udaljava posto se obojica zaljubljuju u nju.
Reziser je pokusavao da proda pricu o teskom zivotu, ali je jedino uspeo jete to, da prenese zgrazavanje publike u bioskopu.
 Ne razumem, zasto ovakav film dobija nagrade, da li je ovo vrhunac naseg drustva, da li je ovo krajnje dno dezkrajne jame, ali ja se jos uvek nadam da postoje tamo negde reziseri, scenaristi koji mogu da dobiju sredstva i da snime jedan kvalitetan "Srpski film". Smile

Hahahahaha tacno sam znao da je nesto ovako,cim sam procitao da je dobio "kultni status u medjunarodnim okvirima"  Smile

edit - kako si gledao u bioskopu kad je valjda sutra premijera u sava centru ? o.O
« Poslednja izmena: 31. Jan 2011, 16:17:18 od stefanan »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Since 06.01.2006.

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 6140
Zastava Bor, Srbija
OS
Windows XP
Browser
Chrome 9.0.597.84
mob
Nokia Lumia 630
Pa ja sam iz Bora, kod nas je bila "mega" premijera Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Mar 2024, 10:37:03
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.128 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.