Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Mar 2024, 06:38:21
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Dilema  (Pročitano 696 puta)
29. Jan 2011, 17:58:03
Moderator
Legenda foruma


Moje ime je Ozymandias.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 38906
Zastava Kragujevac
OS
Windows 7
Browser
Opera 9.80
Žanr: komedija, drama

Trajanje: 111 min.

Premisa: Istina boli! Neka saznanja mogu biti opasna!

Glavne uloge:   
Vins Von (Vince Vaughn), Kevin Džejms (Kevin James), Vinona Rajder (Winona Ryder), Dženifer Koneli (Jennifer Connelly), Čening Tejtum (Channing Tatum), Kvin Latifa (Queen Latifah)

Scenario:   
Alan Loub (Allan Loeb)

Režija:   
Ron Hauard (Ron Howard)



SINOPSIS

Još od koledža, zakleti neženja Roni (Von) i srećno oženjeni Nik (Džejms) prošli su zajedno kroz sito i rešeto. Sada partneri u firmi za dizajn motora, ova dva drugara takmiče se da dobiju projekat iz snova, koji bi lansirao njihovu kompaniju. Uz Ronijevu devojku Bet (Koneli) i Nikovu ženu Ženevu (Rajder) pored sebe, njih dvojica su nepobedivi.

Ali, Ronijev svet će se okrenuti naglavačke kad slučajno vidi Ženevu u zagrljaju s drugim muškarcem (Tejtum) i odluči da sebi postavi zadatak da dođe do odgovora. Dok amaterska istraga bude pretvarala njegov život u komični haos, on će saznati da i Nik ima nekoliko svojih tajni. Kako vreme bude odmicalo i rastao pritisak pre najvažnije prezentacije u njihovim karijerama, Roni će morati da odluči kako i kada će otkriti istinu najboljem prijatelju.

O FILMU

Vins Von ("A kad brak nije lak", "Lovci na deveruše") i Kevin Džejms ("Čak i Leri, brak po meri", "Matorani") predvode ekipu velikih zvezda u komediji reditelja Rona Hauarda ("Frost/Nikson", "Da Vinčijev kod") i producenta Brajana Grejzera ("Blistavi um", "Američki gangster") o čoveku koji shvata da je ono što prećutite prijatelju podjednako važno kao i ono što mu kažete. Dženifer Koneli, Vinona Rajder, Čening Tejtum i Kvin Latifa pridružuju im se u filmu "Dilema", priči o tome koliko možete da razvučete bratsku vezu pre nego što pukne.

Reditelj Ron Hauard priseća se noći kad je ideja za film "Dilema" rođena: "Bili smo na večeri u Rimu za vreme 'Anđela i demona' i Brajan (Grejzer) je počeo da priča o nekim ludim scenarijima. Jedan od njih bio je: 'Šta biste radili kad biste saznali da nekog vama bliskog, na primer, najboljeg prijatelja, žena vara?' On kaže da mu je ideja iznenada pala na pamet: 'Šta da sam ja video Ronovu ženu da se ljubi s nekim? Šta bih radio i kako bih odlučio kad i kako da mu kažem?'"

Ne samo da je ta priča izazvala smeh za stolom već je i podstakla žučnu raspravu. Kad je zabava bila gotova, Grejzer je rekao Hauardu da je to jednostavno pitanje zapravo bila ideja koju je razmatrao za film. Hauard ga je savetovao da je to solidan koncept i da treba da razradi ovu ideju.

Alan Loub ("Vol Strit: novac nikad ne spava", "21", "Zamena") pozvan je da napiše scenario za ono što će postati film "Dilema". On je ubrzo završio priču o najboljim prijateljima Roniju i Niku, koji se poznaju više od 20 godina i vode zajednički posao. Njihovi životi će se promeniti ukoliko uspeju da dobiju veliki posao za jednu uspešnu automobilsku kompaniju. U toku tog stresnog perioda Roni će videti Ženevu (Nikovu ženu) s drugim muškarcem. Moraće dobro da razmisli kada je pravo vreme da saopšti to svom prijatelju. Ali, što dublje bude zalazio u Nikov život, to će stvari postajati sve zamršenije, a kad se Roni bude suočio s Ženevom, nastaće prava katastrofa.

Scenario je ispunio očekivanja koja je Hauard imao i zbog toga je pristao da režira film. "Pitanje neverstva predstavlja važan deo priče, ali se ona na kraju svodi na poverenje, istinu i to koliko toga govorimo najboljim prijateljima i voljenima", objašnjava reditelj. "Zapitate se koliko možemo verovati ljudima koji su nam najbliži."

"Dilema" predstavlja Hauardov povratak komediji posle gotovo deset godina. Projekte koje će da snima Hauard ne bira po žanru, već po priči i situacijama koje su mu intrigantne. "Volim sve vrste filmova: velike, male, komedije, drame, trilere ili fantazije. Komedije su mi među omiljenim žanrovima, ali izbegavam da snimam filmove kod kojih unapred znate šta će se dogoditi." Priznaje da je bio zadovoljan što je pronašao komediju koja je duhovita, ali u isto vreme i relevantna na jednom dubljem ljudskom nivou. "Bilo je ohrabrujuće i laskalo mi je to što su takve veličine komedije poput Vinsa Vona i Kevina Džejmsa bile zainteresovane da čuju moje ideje, posebno zbog toga što ja već 12 godina nisam snimao komedije", objašnjava Hauard.

"Dilema" je gotovo u celosti ispričana iz Ronijeve perspektive. On je jedinstven, moderan čovek sa srednjeg Zapada koji je uvučen u emotivni vrtlog zapleta i preokreta. Mislim da bi od svih današnjih komičara publika najviše volela da vidi Vinsa u takvoj situaciji", kaže producent Grejzer.

Vinsovog najboljeg druga igra Kevin Džejms, i iako oni ranije nisu sarađivali, hemija između njih bila je neverovatna i bili su uigrani od prvog dana. Za ulogu beskrajno strpljive Bet izabrana je talentovana Dženifer Koneli, koja je dobila Oskara za ulogu u Hauardovom filmu "Blistavi um". "Iako ona nije tipična glumica za komedije, kad smo pogledali priču i lik Bet, shvatili smo da ona i ne treba nikog da zasmejava. Ona treba da učini da osetite šta je sve u ovoj priči stavljeno na kocku i šta sve može da se izgubi", objašnjava Hauard svoju odluku o izboru glumice.

Ostvarena glumica Vinona Rajder prva je razmatrana za ulogu Bet. "Međutim, kada sam se sreo s njom i ponudio joj mogućnost da igra Ženevu – ženu koja izaziva mnogo seksualne tenzije i sumnje – ona nas je sve iznenadila i pristala da je igra. Njoj je to bilo izuzetno primamljivo, jer se razlikuje od svih dosadašnjih njenih uloga", kaže Hauard.

Izvor: Krstarica
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Mar 2024, 06:38:21
nazadnapred
Prebaci se na:  
Oznake: Dilema film

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.068 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.