Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Mar 2024, 08:35:34
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Centurion  (Pročitano 2064 puta)
23. Nov 2010, 07:25:30
Moderator
Legenda foruma


Moje ime je Ozymandias.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 38906
Zastava Kragujevac
OS
Windows 7
Browser
Opera 10.63
Žanr: avantura, triler

Trajanje: 103 min.

Premisa: Istorija se piše krvlju!

Glavne uloge:   
Majkl Fasbinder (Michael Fassbinder), Dominik Vest (Dominik West), Olga Kurilenko (Olga Kurylenko), Dejvid Morisi (David Morrissey)

Scenario:   
Nil Maršal (Neil Marshal)

Režija:   
Nil Maršal (Neil Marshal)



SINOPSIS

Kvintus, jedini preživeli u divljačkom napadu na rimsko pogranično utvrđenje, pridružuje se legendarnoj Devetoj legiji generala Virilusa u maršu na sever i pokušaju da uništi surova plemena Pikta. Kada je legija napadnuta, a Virilus zarobljen, Kvintus se bori da preživi iza neprijateljskih linija s malom grupom vojnika, trudeći se da spase svog generala i izbegne zarobljavanje, mučenje i sigurnu smrt.

O FILMU

Nil Maršal je odrastao na jednom kraju Hadrijanovog zida, u Njukaslu na Tajnu, a mnogo godina je radio na drugom kraju zida, u Kambriji. Seća se da je mnoge sate proveo vozeći po starim rimskim putevima koji se još uvek protežu paralelno sa zidom. Baš tu je autor počeo da razmatra ideju da napravi priču o ovoj izuzetnoj, ljudskom rukom napravljenoj građevini.

"Neko mi je ispričao legendu o Devetoj rimskoj legiji, koja je odmarširala u maglu škotskih brda i nestala bez traga, ostavljajući iza sebe samo veliku misteriju", kaže Maršal. "Ideja o čitavoj rimskoj armiji koja je marširala u Škotsku i jednostavno nestala odmah sugeriše na neke natprirodne elemente. Ali ja nisam želeo da idem tim putem. Želeo sam da saznam šta je to moglo da se desi ako su zaista nestali. Šta je nagnalo tako moćnu imperiju kao što je rimska, da napravi zid koji je toliko velik i neprobojan? Za ime boga, od čega su se to štitili?"

Maršal je pomislio da su legendarna i moćna plemena, nama poznata pod imenom Pikti, koja su naseljavala Kaledonijske planine početkom 1. veka nove ere, mogla da napadnu legiju iz zasede. Počeo je da razvija zaplet oko te pretpostavke. Svoju priču fokusirao je na usamljenog pripadnika rimske armije koji je preživeo prvobitni napad i koji mora da se kroz borbu probija nazad kroz neprijateljsku teritoriju.

Producent Robert Džouns opisuje ovaj film kao "film potere" zasnovan na likovima, u maniru filmskih klasika kao što su "Južnjačka uteha" i "Apokalipto". Maršal se slaže s tim. On film vidi i kao omaž klasičnim vesternima Džona Forda s konjicom, s tim što Rimljani zamenjuju konjicu, a Pikti Apače.

Korišćenje modernog žanra u drevnoj scenografiji daje filmu prepoznatljiv ugođaj. Dejvid Morisi, koji tumači lik Botosa, jednog od preživelih Rimljana, kaže: "Scenario je bio različit od onih koje sam dosad dobijao. Više je bio zasnovan na akciji i pokretan dijalozima." Dominik Vest koji tumači lik harizmatičnog vođe legije, generala Virilusa, slaže se s tim: "Kada sam pročitao scenario, pomislio sam da je mnogo realniji, življi i smeliji od većine scenarija koje sam do sada čitao. Ne znam kakav će biti naslov, ali ovde ima mnogo dobre akcije i mnogo dobrih likova."

Zasluge za uverljivost filma idu i majstoru šminke i maske Polu Hejetu, koji film ukratko opsuje kao "rimsku verziju filma 'Umri muški'". On to kaže s nepokolebljivom odlučnošću koja je morala da krasi čitavu ekipu da bi izdržala surovu škotsku klimu tokom dva meseca snimanja filma.

O REŽISERU

Nil Maršal (scenarista i reditelj)
Rođen je u Njukaslu 1970, a prve filmove je počeo da snima sa 11 godina svojom super-8 kamerom. Studirao je filmsku umetnost na Politehničkoj školi u Njukaslu, gde je i diplomirao 2002. Primetio ga je lokalni reditelj, Barat Naluri, za koga je radio kao montažer, a povremeno mu je pomagao i kao koscenarista.

Maršalov debitantski film - "Dog Soldiers" iz 2002, bio je komedija o borbi vukodlaka i vojnika i s uspehom je prikazan u bioskopima širom Britanije a dobio je i dobre kritike. Njegov drugi film, "Descent", dobio je više nagrada za najbolji horor film. Nakon tog uspeha, ugledni filmski časopis "Variety" ga je u uvrstio u listu deset reditelja koji najviše obećavaju. Njegov poslednji film je naučnofantastična horor pustolovina "Doomsday".

O GLUMCIMA

Majkl Fasbinder (Kvintus)
Odrastao je u Kilarniju u Irskoj. Početak njegove karijere obeležile su uloge u televizijskim serijama, uključujući epsku produkciju Stivena Spilberga i Toma Henksa "Band of Brothers", zatim "Gunpowder", "Treason and Plot", "Hex" i "Wedding Belles". Usledio je hit Zeka Snajdera "300". Od tada je glumio u različitim projektima kao što su "The Devil’s Whore", "Eden Lake" i "Angel".

Njegova najbolja uloga dosad je portret Bobija Sendsa u debitantskom filmu Stiva Mekvina - "Hunger", koji je dobio Zlatnu kameru u Kanu, a Fasbinder je za isti film dobio nagradu za najboljeg glumca. Godine 2008. glumio je u filmu "Fish Tank", koji je dobio nagradu žirija u Kanu, a 2009. u Tarantinovom filmu "Prokletnici" uz Breda Pita i Majka Majersa.

Dominik Vest (Virilus)
Uspešno je razvijao svoju karijeru u SAD i Engleskoj, gde je tumačio glavne uloge na filmu, televiziji i u londonskim pozorištima. Karijeru je počeo nagrađenom ulogom u filmu "Galeb" Pitera Hola. Usledile su glavne uloge u filmovima "28 dana" sa Sandrom Bulok, "Osmeh Mona Lize" s Džulijom Roberts i "Zaboravljeni" s Džulijanom Mur. Takođe je glumio i u filmovima "300", "Čikago", "San letnje noći", "Zvezdani ratovi 1 – fantomska napast", Preživeti Pikasa" i "Ričard Treći".

Olga Kurilenko (Etain)
Proslavila se na međunarodnoj sceni glumeći uz Danijela Krejga u filmu o agentu Džejmsu Bondu - "Zrno utehe". Dobila je sjajne kritike za ulogu Kamile, žene koja je posvećena tome da osveti smrt svoje porodice. Prva uloga na engleskom bila joj je u adaptaciji novele "Hitman", koju je režirao Ksavijer Gens, a producirao Luk Beson. Godine 2008. je uz Marka Valberga glumila u akcionom hitu "Max Payne" i u filmu Džona Beka Hofmana "Tyranny".

Pored glumačke karijere proslavila se i kao model pošto je do svoje 18. godine već krasila naslovne stranice časopisa Vogue i Elle.

Dejvid Morisi (Botos)
Rođen je u Liverpulu i iza sebe ima impresivnu glumačku karijeru. Takođe, vodi i svoju producentsku kuću, a režirao je i nekoliko projekata za televiziju. Tumačio je širok spektar likova u hitovima kao što su "Mandolina kapetana Korelija", "Niske strasti 2", "Hilari i Džeki" i mnogi drugi.

Izvor: Krstarica
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Ovde ce izgleda biti tri polufinala

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 11678
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.63
mob
Apple 5
Film je odlican ko nije gledao neka gleda  Smile
Samo malo bajata vest,davno sam ga gledao  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Moje ime je Ozymandias.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 38906
Zastava Kragujevac
OS
Windows 7
Browser
Opera 10.63
Gledao i ja, nije los Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Ovde ce izgleda biti tri polufinala

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 11678
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.63
mob
Apple 5
Volim takve teme i posle Gladijatora pvi koji me odusevio  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 223
Zastava novi sad
OS
Windows XP
Browser
Chrome 7.0.517.44
mob
LG Nexus 4
Sta ja znam... film mi je pomalo 'meh'. Nit' smrdi nit' mirise. Vise sam ocekivao. Malo su preterali sa ocrnjavanjem onih Pikta. Ispadose zli kao Sauronovi Orci Smiley
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Mar 2024, 08:35:34
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.071 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.