Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 17:14:56
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Dr. Kanye West  (Pročitano 3041 puta)
27. Sep 2005, 10:10:50
Mudrijas Burek Foruma
Legenda foruma


"I'm not always right, but I'm never wrong"

Zodijak
Pol
Poruke 49711
Ako znate ponešto o hip-hopu, onda znate i da je to žanr s dva oštro suprotstavljena tabora - reper koji drži do sebe ili je mainstream ili underground; ili je svodnik ili ulični pjesnik; ili se preserava zlatnim prstenjem ili je klošar koji repa o društvenoj nepravdi. To pravilo vrijedi za sve. Osim za našeg Kanyea Westa!

Prošle godine debitant Kanye West bio je deseterostruko nominiran za Grammyja, a tri komada je i zaradio. On je reper koji pripada backpacker zajednici koliko i bling-bling njuškama, a podjednako je vjerojatno da će raditi beatove za Beanieja Sigela ili Jay-Z-ja (da ne spominjemo gospodične Carey ili Jackson), koliko i za Mos Defa ili Dilated Peoples. Svoje stihoklepačke vještine duguje reperima iz A Tribe Called Quest, ali i Snoop Doggu. I baš zbog toga ga je, primjerice, NME proglasio "jedinim razlogom zašto bi ikoga uopće bolio kurac za hip-hop". Skoro da se i slažemo s njima.

Ovih dana izlazi mu drugi album "Late Registration", za koji je angažirao žive glazbenike te gomilu gostiju među kojima su Jay-Z, Cam'ron, Brandy i - Jamie Foxx. Mnogi ga željno iščekuju, pogotovo nakon bombastičnog najavnog singla "Diamonds (From Sierra Leone)" sa semplom iz "Diamonds Are Forever" Shirley Bassey.


BESKORISTAN PODATAK: Brandy koja gostuje na 'Bring Me Down', jednoj od pjesama s novog albuma Kanye Westa, bila je svojedobno udana za Roberta Smitha. Ne onog zvanog 'ptičje gnijezdo'...


Ne bismo sad više htjeli tupiti s ovom 'ili - ili' spikom, ali ćemo ipak primijetiti kako je i sam taj naslov simptomatičan za Kanyeove kontradikcije koliko i ispričavanje zbog kupovine bolesno skupog i kičastog zlatnog i draguljima optočenog medaljona s Isusovim likom, ili činjenica da se rijetko odvaja od voljene naprtnjače na kojoj je krupnim slovima ispisano ime Luisa Vuittona.

Kanye dolazi iz Chicaga, iz okruženja koje je bilo kudikamo sličnije "Cosby Showu" nego filmu "Boyz n the Hood". Prije 27 godina rodili ga mama, profesorica književnosti, i tata, pripadnik aktivističke organizacije Crnih pantera. Nakon što je odustao od faksa, postao je producent i brzo se pročulo za njegove vještine, a koristiti su ih počele zvijezde poput Jay-Z-ja, Ludacrisa i Alicije Keys.

Međutim, on je želio biti i MC, a svoj prošlogodišnji prvijenac "The College Dropout" vjerojatno bi snimio i ranije da nije bilo prometne nesreće u kojoj je skoro ostao bez pola čeljusti. Još bolno škrgućući zubima snimio je prvi singl "Through the Wire", a sve ostalo je hip-hop povijest u nastajanju.


Ima li išta pičkicastije od činjenice da je Kanyeova novoimenovana menadžerica - njegova mama?!


Dok svi drugi slavni reperi za sobom vuku ekipu koja brojem gotovo odgovara vojsci omanje srednjoameričke države, Kanye putuje sam, kao pravi backpacker. Točnije, donedavno je bilo tako, ali od zadnje turneje pridružila mu se još jedna suputnica, odnosno novoimenovana menadžerica - njegova mama. Ima li išta pičkicastije od toga, pitate se?

Teško, kao ni štreberskije od onoga da je nedavno propustio let iz Amsterdama za London i gomilu ugovorenih obveza - ne zato što se razbio ko pička u nekom coffee shopu, nego zato što je cijelu noć u svojoj hotelskoj sobi radio na nekom beatu, pa se nije mogao na vrijeme dić iz kreveta...

Ako ovim dvjema pogrdama dodamo još i očitu činjenicu da je West kao reper sasvim prosječan, neupućeni bi s pravom upitali - pa stvarno, zašto nam onda ne puca kita za njega? E, baš zbog onoga što nije - fejker. Usprkos svemu, on radi neodoljivo dobar, čak i pametan, humorističan i iskren hip-hop, a to je rijetkost skoro koliko i posjeti sredozemne medvjedice riječkom brodogradilištu...

"Svaki put kada spremam novi album doživljavam to kao da otkrivam lijek za rak!, lud ko struja je Kanye, koji već zna i to da će mu se treći i četvrti album zvati "Graduation" i "Good Ass Job". Imamo li drugog izbora nego vjerovati takvom luđaku?

(A. Holiga)

izvor: klik.hr

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

0002041v.jpg
(17.64 KB, 310x310)
0002003v.jpg
(64.01 KB, 310x414)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Mudrijas Burek Foruma
Legenda foruma


"I'm not always right, but I'm never wrong"

Zodijak
Pol
Poruke 49711
Najbolji u svojoj klasi: Kanye West

Kanye West, producent koji repa, je najuspješniji tip koji je prekinuo studij od vremena Billa Gatesa. Ako je istina ono što pjevaju vrapci - jedna pjesmica kod gospodina Westa - 100.000 dolara.

"On je perfekcionist i voli biti u centru pažnje", rekla je nedavno njegova mama u nekom intervjuu. (Pa to kaže svaka mama! I naše misle da mi super pišemo!) Da, ali mama Donde West, profesorica engleskog na Chicago State University, i tata Ray West, bračni savjetnik, tvrde i to da njihov sin nikada nije bio cool. (E, to naše nikad ne bi rekle - barem ne javno.) No to odmah ne znači da je bio glavni razbijač i zajebant. Više je to bio tip nezamjetnog i pristojnog dječarca. (I tu sada sve mame i cure žele takvog dečka i priča je gotova...)

Nipošto! Kada su mu se roditelji rastali (usprkos ili zahvaljujući tatinoj profesiji), Kanye je imao jednu godinu i počeo je pjevati od muke, a mama je postala njegov najveći fan (a to je ostala i do danas). Već u trećem razredu osnovne pomogla mu je u pisanju stihova, a kasnije je na svim klavijaturama i muzičkim programima pisalo 'Sponsored by Profesorica'.


Voli modu


Investicija se isplatila tek kada je Kanye došao u srednju školu i kada je počeo prodavati svoje beatove manje talentiranim frendovima za 200 dolara, sve dok ga prije dvije godine nije skužio Jay-Z i upregnuo pod Roc-A-Fella ugovor. Ovaj brzinski uzlet za dlaku je mogla uništiti i podjednako brza smrt, budući da je Kanye prije dvije godine u listopadu imao opaku saobraćajku.

Magazin Source je zahvalio Bogu na Kanye Westu jer je hip-hopu udahnuo novi život. (Hvala na albumu "The College Dropout" - hip-hopu s dušom i srcem, i na tome što nas je poštedio kokaina, silikona, bjesnih mečki i verbalnih prijetnji!) I vi biste mu sada mogli zahvaliti (mislimo na Boga, ne na Source) na tome što ga čuva i što imate priliku slušati njegovu glazbu i dignuti ovaj intervju s ekrana!


Album 'The College Dropout' za sve repere mekog srca


Budući da kasnite jedno tri sata na intervju jer ste bili u šopingu, možete li odgovoriti jeste li ovisni o kupovanju kao što tvrdi američki tisak? (Tek što je frajer u prvom tjednu prodao pola milijuna albuma 'The College Dropout', eto poštara iz American Expressa koji nosi crnu karticu).
Definitivno sam veliki prijatelj shoppinga. A što ću kad obožavam tu modu i lijepe tenisice. Znate, dizajn i boje jako puno kazuju o osobi. (Razmišlja.) Ok, možda sam ipak ovisan.

Grupa The Neptunes je prošle tri godine bila sigurni jamac za hit. Trenutno se pjevači tipa Jay-Z, Janet Jackson, Britney Spears i Alicia Keys guraju oko vas. Znači li to da sada producentski tron pripada vama?
Nema tu ni trona ni krune, važno je samo to da su ljudi kreativni i da ostanu vjerni svom stilu. Neka prijelazna kruna bi bila smiješna stvar! Pa tko želi curu koja je spavala sa svima iz škvadre? Ono što stoji je to da su Neptunovci uspjeli podariti Justinu Timberlakeu neku vrstu uvjerljivosti i da sada na tome zarađuju hrpu para. To što i ja imam puno posla je pitanje mode.


Voli i školu


Budući da vi ne repate o teškom životu na ulici, pa čak nikome ni ne prijetite ubojstvom, za koga vi zapravo pišete pjesme?
Moji tekstovi se obraćaju svim onim ljudima koji rade, studiraju, koji se vole i znaju opustiti. Mrzim klišeje i ne pokušavam silom ući u neku ladicu.

Što mogu naučiti klinci nakon slušanja vašeg albuma?
Puno toga, nadam se. O časti, prijateljstvu, vjeri u boga, a ponešto i o mojim svjetonazorima. Kad za vrijeme koncerta pogledam u lice publike, vidim da me razumiju.

Po svemu ovome ispada da ste na najboljem putu da postanete najuspješnijih faksolomac nakon Billa Gatesa?
Ovome nemam što prigovoriti!

Slušajaći vaš album, ispada da vas činjenica da hodate svijetom bez diplome prilično muči?
Ma ne, ja se i bez tog certifikata osjećam dovoljno lukavim za ovaj svijet. Konačno, mama mi je profesorica, tako da sam cijeli život morao učiti. Uostalom, diploma s faksa na zidu mi nikada nije bila tako važna kao platinasta ploča. A prva već visi!

izvor: klik.hr

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

0002011v.jpg
(45.38 KB, 300x424)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 15
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.1
joj imam par stvari..oke..ma nije oke...tip se iritantno izderava na pjesmama da mi je i jesus walks zgadio  Smile

bring me down s brandy je ludilo
ona s lauryn hill je totalni treš
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 15
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.1
btw. Brandy nije bila udata za tog morona, on trekao  Smile
Brandy je lezba  Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 17:14:56
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.153 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.