Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Mar 2024, 12:50:16
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Red-Retired Extremly Dangerous  (Pročitano 4595 puta)
10. Okt 2010, 06:48:03
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 17305
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.10
Red (2010)

Release Date:15 October 2010 (USA)

Plot:When his idyllic life is threatened by a high-tech assassin, former black-ops agent Frank Moses reassembles his old team in a last ditch effort to survive.

Imdb:http://www.imdb.com/title/tt1245526/



Meni izgleda dobro Smile Smile
« Poslednja izmena: 10. Okt 2010, 06:48:34 od pleybeck »
IP sačuvana
social share

Calmly.. walk down the road.. and into your death..
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije

Život je polno prenosiva bolest

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 19322
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.10
mob
HTC Sensation
Јао,ово сам видео јуче,била реклама на ТВу...покидао сам се од смеха када Брус Вилис пуца у онај метак од базуке и наравно погоди  Smile Smile

У ствари тужно је  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost

Zodijak Aquarius
Pol
Poruke 4146
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.10
Jbt-e kakva klasa od glumaca! Samo im fali Christopher Walken. A djeluje kao čista akcijska komedija. Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost

Zodijak Aquarius
Pol
Poruke 4146
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.10
Izašla dvdscreener verzija  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 17305
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.10
Izašla dvdscreener verzija  Smile

Vec Smile ...Evo sad vidim da jeste, ja ovo skidam veceras Smile Smile
IP sačuvana
social share

Calmly.. walk down the road.. and into your death..
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 17305
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.10
Evo i hrvatski prevod Smile

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

IP sačuvana
social share

Calmly.. walk down the road.. and into your death..
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Moje ime je Ozymandias.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 38906
Zastava Kragujevac
OS
Windows 7
Browser
Opera 10.63
Јао,ово сам видео јуче,била реклама на ТВу...покидао сам се од смеха када Брус Вилис пуца у онај метак од базуке и наравно погоди  Smile Smile

У ствари тужно је  Smile

Ne puca Brus Vilis nego Dzon Malkovic.

Ovo je postalo moderno. Polu akcija polu komedija gde ubace gomilu poznatih glumaca kao i u The Expendables i u Machete, mada je ovaj dosta bolji. Svideo mi se, nasmejao me nekoliko puta Smiley

Brus Vilis, Dzon Malkovic, Morgan Frimen, Helen Mirer, Brajan Koks, Ricard Drajfus, Dzulijan MekMahon... Ludilo Smiley
« Poslednja izmena: 12. Nov 2010, 12:38:07 od Shone83 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Moje ime je Ozymandias.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 38906
Zastava Kragujevac
OS
Windows 7
Browser
Opera 10.63
Žanr: krimi, triler

Trajanje: 111 min.

Premisa: Žena velikog kalibra!

Glavne uloge:   
Brus Vilis (Bruce Willis), Morgan Friman (Morgan Freeman), Džon Malkovič (John Malkovich), Helen Miren (Helen Mirren), Ričard Drajfus (Richard Dreyfuss), Brajan Koks (Brian Cox), Džulijan Mekmahon (Julian McMahon), Karl Urban (Karl Urban), Meri-Luiz Parker (Mary-Louise Parker)

Scenario:   
Džon Hober (Jon Hoeber), Erih Hober (Erich Hoeber)

Režija:   
Robert Šventke (Robert Schwentke)



SINOPSIS

Frenk, Džo, Marvin i Viktorija nekada su bili najbolji agenti CIA. Zbog informacija koje poseduju postali su glavne mete agencije. Pošto su postali grupa koju treba ukloniti, oni udružuju svoje lukavstvo, iskustvo i timski rad kako bi bili korak ispred onih koji žele da ih ubiju. Da bi preživeo i zaustavio operaciju, tim se upušta u nemoguću misiju po celoj državi i upada u strogo čuvani glavni štab CIA. Tu će otkriti jednu od najvećih zavera u istoriji vlade Sjedinjenih Američkih Država.

O FILMU

Frenk je bivši agent CIA koji sada živi mirnim životom. Tako je bilo sve dok grupa naoružana hajtek opremom nije pokušala da ga ubije. Pošto mu je tajni identitet ugrožen, kao i život Sare, žene koju veoma voli, Frenk ponovo okuplja stari tim u pokušaju da preživi.

Zasnovan na DC kultnom stripu Vorena Elisa i Kulija Hamnera, "Red" je eksplozivna akciona komedija. Režirao ju je Robert Šventke po scenariju Džona Hobera i Erika Hobera.

Strip "Red" napisao je Voren Elis, a ilustrovao Kuli Hamner. Iako je prvobitno napisan kao jedna celina, objavljen je u tri poglavlja tokom tri meseca. Kasnije je objavljen u celini u formi knjige. Mada strip sadrži samo 66 stranica, Gregori Novek, potpredsednik kreativnog odeljenja, znao je već nakon prvog čitanja da je priča savršena za filmsko adaptiranje.

"Odmah mi se dopala knjiga", kaže Novek. "Varen i Kuli su dve najsvetlije tačke u svetu stripova. Zajedno su stvorili veoma uglađen akcioni triler sa sjajnim glavnim likovima i intrigantnom temom. Očigledno je da smo morali da proširimo Vorenovu priču da bismo od nje napravili film od dva sata. Ali sve vreme smo se trudili da zadržimo srž i najbolje elemente priče – kompleksne, konfliktne heroje - da ostanemo na centralnoj priči. Činjenica je da naše društvo odbija ljude, u ovom slučaju penzionisane agente CIA i špijune iz hladnog rata, koji su ostarili i jednostavno iz zamenjuje novim talasom mladih, tehnološki bolje opremljenih agenata."

Oskarovac Morgan Friman kaže: "Znao sam da ću opet raditi s Brusom Vilisom nakon filma 'Lucky Number Slevin' iz 2006. Nas dvojica smo se uvek lepo zabavljali na snimanju. Ali tada nisam znao da ću biti u prilici da radim s Helen Miren i Džonom Malkovičem. Ne postoji ništa bolje od toga da radite s ljudima kojima se divite i koje veoma poštujete. I niko se nije bunio dok je snimao ovaj film. Svi su pokazali svoje najbolje umeće."

"Uzaludno je reći da nisam bila polaskana kada su mi Džon i Erih rekli da su pisali ovu ulogu imajući mene u vidu", izjavila je Helen Miren, koja potiče iz istog malog engleskog grada odakle je i autor stripa Voren Elis. "Ali bilo je još mnogo drugih razloga koji su me privukli ka ovom projektu, pre svega prilika da radim s Brusom Vilisom. Zvuči kao pravi kliše kada izjavite: 'O, bože, on je tako sjajan momak', ali on stvarno jeste sjajan momak i neverovatno talentovan i velikodušan glumac. Ovi atributi nisu toliko česti kod ljudi njegove veličine i uspeha. Brus poseduje neverovatan kvalitet jer želi da bude s drugim ljudima, da učestvuje u svemu i da uvek bude u toku. Takva mu je i ulogu u filmu, kao lidera našeg tima."

Inspiracija za Helenin lik potekla je od osobe koja nema nikakve veze sa špijunažom i ubistvima - od globalnog brenda poslovne žene Marte Stjuart. "Da, ona mi je bila inspiracija, čak i za frizuru", kaže Mirenova. "Ona očigledno nije penzionisani ubica, ali šta god da radi, Marta Stjuart to radi odlično. Ona je perfekcionista i obožavam njenu kombinaciju ženske nežnosti i neverovatne snage, efikasnosti i praktičnosti. Nadam se da neće biti uvređena ovom karakterizacijom, jer sam ja njen veliki fan".

Glumac Džon Malkovič odabran je za ulogu Marvina Bogsa. "Kada su mi prvi put ponudili ovu ulogu, već sam snimao neki drugi film", kaže Malkovič. "Srećom, to se na vreme završilo i bio sam u mogućnosti da se posvetim ovom za mene fantastičnom projektu. Mnogo mi se dopao scenario, kao i likovi u filmu. Autori su bili spremni da promene bilo šta na mom liku, ali ja nisam ništa želeo da menjam, jer mi se veoma dopao scenario. Veoma je koncizan, nema nepotrebnih scena. Sa sjajnim likovima, sve obećava dobru zabavu."

O REŽISERU

Robert Šventke (režiser)
Već je bio nagrađivani režiser u svojoj rodnoj Nemačkoj kada je snimio svoj prvi američki film - "Plan leta" s Džodi Foster 2005. godine. U skorije vreme režirao je film "The Time Traveler’s Wife" s Erikom Banom i Rejčel Mekadams.

Šventke se rodio u Nemačkoj. Studirao je komparativnu književnost i filozofiju pre nego što je pohađao program Američkog filmskog instituta. Nakon diplomiranja na AFI-ju, započeo je da piše i režira za televiziju.

O GLUMCIMA

Brus Vilis (Frenk Moses)
Tokom svoje karijere glumio različite profile likova i uvek se sjajno pokazao u svakoj ulozi. Zapamćen je po ulogama u filmovima "Petparačke priče", "Ničija budala", "12 majmuna", "Peti element", "Šesto čulo" i ulozi legendarnog detektiva Džona Meklejna u filmovima "Umri muški". Pored zapažene glumačke karijere, oprobao se i u pozorištu i kao producent u filmovima "Talac" i "Ubica mekog srca".

Prvi put je 1988. godine tumačio ulogu Džona Meklejna u blokbasteru "Umri muški". Kasnije je reprizirao tu ulogu u tri nastavka: "Umri muški 2" 1990. godine, "Umri muški sa osvetom" 1995. i "Umri muški 4" 2007.

Morgan Friman (Džo Mateson)
Glumac nagrađen Oskarom za najbolju mušku ulogu jedna je od najpriznatijih filmskih ličnosti današnjice. U njegovoj karijeri nalazi se niz filmova koji su sjajno prošli kod kritičara i kod publike; među njima su "Bekstvo iz Šošenka", "Sedam" i "Devojka od milion dolara". Friman trenutno zauzima desetu poziciju na listi najprofitabilnijih glumaca na svetu svih vremena. Njegovi filmovi zarađuju preko tri milijarde dolara od prodaje karata.

Tri puta je sarađivao s filmskom legendom Klintom Istvudom, poslednji put u filmu "Invictus", glumeći Nelsona Mandelu, simbol nade i slobode. Za ovu rolu Friman je dobio svoju petu nominaciju za Oskara za najbolju mušku ulogu. U okviru svojih komercijalnih uspeha pojavio se u filmovima "Betmen počinje" i "Mračni vitez" i uz Džeka Nikolsona u filmu "Baketova lista". Njegov karakterističan i autoritativan glas omogućio je dva Oskara za najbolji dokumentarni film - za filmove "The Long Way Home" (1997) i "The March of the Penguins" (2005).

Džon Malkovič (Marvin Bogs)
Američki glumac, producent i režiser. Ostvario je zapažene uloge u filmovima "Spali posle čitanja", "Zamena", "Na liniji vatre" i "Mesta u srcu". Dva puta je bio nominovan za Oskara za najbolju sporednu mušku ulogu. Malkovič ima i zavidnu televizijsku karijeru, koja je nagrađena Emi nagradom za televizijski film "Death of a Salesman", u kojem glumi s kolegom Dastinom Hofmanom.

Helen Miren (Viktorija)
Jedna je od najpoznatijih i najpoštovanijih glumica s međunarodnom karijerom na pozorišnoj sceni, bioskopskom platnu i televiziji. Poznata je po prihvatanju izazovnih uloga. Nagrađena je brojnim priznanjima za efektnu i uverljivu glumu, uključujući Oskara za najbolju žensku ulogu u filmu "Kraljica". Mirenova je svoju prvu nominaciju za Oskara dobila nakon uloge kraljice Šarlote u filmu "Ludilo kralja Džordža", za koju je nagrađena kao najbolja glumica Kanskog filmskog festivala.

Svoju drugu nominaciju za Oskara dobila je posle uloge domaćice u filmu Roberta Altmana "Gosford park". Njena najuspešnija rola je lik Elizabete Druge u filmu "Kraljica"; pored toga što joj je ta uloga donela Oskara, Mirenova je nagrađena i Zlatnim globusom i brojnim drugim nagradama. Zapažene uloge igrala je i u filmovima "Devojke sa kalendara", "Obračun" i "Stanje igre".

Izvor: Krstarica
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.63
U, ovo se skida  Smile

Ocekujem cistu zabavu i nista vise od toga  Smile
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 17305
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12
U, ovo se skida  Smile

Ocekujem cistu zabavu i nista vise od toga  Smile

Nista vise i neces dobiti Smile
IP sačuvana
social share

Calmly.. walk down the road.. and into your death..
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Mar 2024, 12:50:16
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.171 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.