Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Mar 2024, 06:05:26
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Čarli Sent Klaud  (Pročitano 1299 puta)
12. Sep 2010, 07:08:49
Moderator
Legenda foruma


Moje ime je Ozymandias.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 38906
Zastava Kragujevac
OS
Windows 7
Browser
Opera 10.62
Žanr: drama
Trajanje: 99 min.
Premisa: Život je da se živi!

Glavne uloge:   
Zek Efron (Zac Efron), Amanda Kru (Amanda Crew), Kim Bejsinger (Kim Basinger), Rej Liota (Ray Liotta)

Scenario:   
Kreg Pirs (Craig Pearce), Luis Kolik (Lewis Colick), Ben Šervud (Ben Sherwood) - roman "The Death and Life of Charlie St. Cloud")

Režija:   
Ber Stirs (Burr Steers)



SINOPSIS

Uspešni jedriličar Čarli Sent Klaud (Efron) uživa obožavanje svoje majke Kler (oskarovka Kim Bejsinger) i mlađeg brata Sema (Čarli Tejhan), a ima i stipendiju za koledž koja će ga odvesti iz njegovog uspavanog rodnog grada. Ali njegova svetla budućnost će se iznenada promeniti kada mu se desi tragedija koja će sa sobom odneti i njegove snove.

Kada se njegova školska drugarica Tes (Amanda Kru) iznenada vrati u grad, Čarli će biti rastrzan između ispunjavanja obećanja koje je dao pre četiri godine i nastavljanja svog života s novom ljubavlju. Dok bude nalazio hrabrosti da se zauvek odrekne prošlosti, Čarli će otkriti da je duša koju treba najpre spasavati upravo njegova.

O FILMU

Zasnovan na proslavljenom romanu, film "Čarli Sent Klaud" je romantična drama u kojoj Zek Efron tumači mladića koji preživljava saobraćajnu nesreću, posle čega svet vidi na jedinstven način. U ovoj emotivno nabijenoj priči on će započeti romantično putovanje u toku koga će prihvatiti mračnu realnost svoje prošlosti i ujedno otkriti i transformišuću snagu ljubavi.

Dok je tražio glumca koji će igrati ovog izgubljenog mladića, producent Plat je znao da "želi da nađe nekog s harizmom i humanošću koje ovaj lik poseduje, ali koji ne bi bio turoban i žalostan.

Producent je upoznao Zeka Efrona dok je ovaj bio u periodu "Srednjoškolskog mjuzikla". Čak i tada ga je impresionirao harizmatičan mladi glumac. A kad su se ponovo sreli posle nekoliko godina, Plata je iznenadila njegova zrelost. "Zek ispoljava izuzetnu humanost i saosećanje. Veoma je inspirativno videti mladog čoveka koji uopšte nije izveštačen, već gori od želje da snima i da prihvata rizike kao glumac. Dok smo razgovarali, ispričao mi je svoju porodičnu istoriju i pričao mi je o svom mlađem bratu, s kojim je veoma blizak", priseća se Plat.

Plat priznaje da je ovo mnogo ozbiljnija uloga od onih s kakvim se Efron do tada susretao. Ali Zek je bio spreman za izazov i uskočio je u svet Čarlija Sent Klauda strastveno i posvećeno. "Ima izvanredne glumačke veštine. I vredno je radio na stvaranju ovog lika i razumevanja njegovog podsvesnog konteksta", kaže producent.

Kada je pročitao scenario, Efron je odmah osetio povezanost s Čarlijem Sent Klaudom. On se priseća: "Postojalo je dosta toga poznatog s čime sam mogao da se poistovetim i dosta sam se prepoznao u Čarliju. Podsetilo me je na odnos koji ja imam sa svojim mlađim bratom." Ali Efron je znao da će ova komplikovana uloga biti veliki izazov. "Bilo je zanimljivo uskočiti u Čarlijeve cipele i odigrati momka kome manjka sreće, koji je otupeo i koji misli da nema razloga za život", kaže glumac. "Obično igram likove koji su energični, puni života i mnogo igraju. Ali Čarli je potpuno drugačiji i ovo je promena za 180 stepeni u odnosu na sve druge moje uloge, a to je i bilo najuzbudljivije."

Autor romana Šervud kaže: "Zek je sjajan izbor za Čarlija. On je mlađi od lika koji sam opisao u knjizi, ali kad gledate Zeka, zaista osećate sva obećanja njegovog lika, njegov potencijal i nade. Bilo je genijalno odabrati njega za ovu ulogu i oduševljen sam što je pristao da je radi. Mislim da će vam zaista slomiti srce, ali ga i zalečiti."

Reditelja je privukla priča o ljubavi, gubitku i oporavku. Osetio je da može verodostojno da adaptira roman za veliko platno. Ono što ga je najpre privuklo projektu bila je Čarlijeva borba uprkos svim izgledima. Stir nastavlja: "Čarli je zlatni dečko ovog jedriličarskog gradića. Potiče iz porodice s jednim roditeljem. Klasičan je primer radničke klase i jedrenje je njegova jedina karta za izlazak iz te situacije. Dobio je stipendiju, sve mu dobro ide i smeši mu se svetla budućnost. Sve do večeri posle njegove mature, kada doživljava stravičnu saobraćajnu nesreću koja će mu poremetiti čitav život. On je propali zlatni dečko i sad mora da se pomiri sa svojim životom, gubitkom, i da ponovo počne da živi."

Stirs je takođe želeo da istraži kako nastavljamo da doživljavamo bliske ljude koji su umrli. "Pitao sam se kako oni i dalje utiču na nas i žive kao deo nas i toliko vremena posle svoje smrti. Da li je Sem duh, ili samo produkt Čarlijeve mašte? Želeo sam da obe ove mogućnosti budu u opticaju. Nećete znati da li je njegova psiha pukla zbog ove užasne nesreće ili zaista vidi ljude s one strane. Ljudi će drugačije doživeti ovaj film i razmišljati o njemu."

Izvor: Krstarica
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Mar 2024, 06:05:26
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.059 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.