Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: "Mamaroš" Momčila Mome Mrdakovića  (Pročitano 2281 puta)
11. Sep 2010, 01:07:50
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.9
Mamaroš“ u Njujorku


Film „Mamaroš“, reditelja i scenariste Momčila - Mome Mrdakovića, zaista ima čudnu sudbinu. Davne 2001. godine scenario za film dobio je nagradu „Hartli Meril“ u Los Anđelesu. Tek 2008. godine Mrdaković uspeva da okupi ekipu i snimi sedamdeset odsto filma sa Bogdanom Diklićem u glavnoj ulozi. Zbog Diklićeve bolesti projekat je dugo bio na čekanju, ali za nekoliko dana počinje snimanje završnih scena u Njujorku.
Glavni junak Bogdan Diklić na snimanju u Beogradu

Popularni Diklić glumi sredovečnog maminog sina Peru Ilića, koji bukvalno ne može da uradi ništa u svom životu bez pomoći majke Mare, koju igra Mira Banjac. Sve scene koje su snimane u Srbiji i Mađarskoj urađene su, ostalo je samo da se završni deo uradi u Njujorku. Međutim, u junu prošle godine Bogdan Diklić je imao infarkt, a oporavak jednog od najboljih srpskih glumaca bio je dugotrajan.


- Trebalo bi da sledeće nedelje počnemo snimanje u Njujorku. Preostalo je da uradimo još oko trideset odsto filma. Godinu i po dana sam čekao Bogdana Diklića da se oporavi, mislim da je on sada potpuno spreman i jedva čekam početak. Osim njega, u Njujorku će glumiti Mira Banjac, Anita Mančić i Bane Vidaković - rekao nam je Moma Mrdaković.


U filmu „Mamaroš“ glavni junak Pera Ilić u jeku bombardovanja Beograda na misteriozan način dobija zelenu kartu za useljenje u SAD. Nevoljno se odlučuje, ali ipak kreće na put do američke ambasade u Budimpešti, preko granice za koju nema valjana dokumenta. Uspeva da uz pomoć prijatelja ilegalno pređe u Mađarsku i konačno stigne u Budimpeštu, gde ga u ambasadi očekuje neprijatno iznenađenje. Njegova majka, jedini živi rođak, ne može da dobije dozvolu da mu se pridruži na tom putu. Posle niza peripetija, Pera i Mara se nalaze i ipak stižu u Njujork. Međutim, i u Njujorku Pera ne može da se snađe dok posao u svoje ruke ne preuzme majka Mara, stara komunistkinja koja je čitav život pljuvala Ameriku…


Film „Mamaroš“ je koprodukcija kompanija „Corazon International“ iz Nemačke, čiji je vlasnik reditelj Fatih Akin, „Mytberg Filma“ iz Mađarske, „Wild Buncha“ iz Francuske, „Paprika filma“ iz Srbije, a pod pokroviteljstvom Ministarstva kulture Srbije i fonda „Euroimages“.



Izvor : http://www.blic.rs/Zabava/Vesti/206475/Mamaros-u-Njujorku
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Oboleo od T.T. Sindroma

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 11474
Zastava Stanujem u... u... ulici... tu gore, gore, kod... kod... Ma, menjaju imena ulica, nikad ne znam gde stanujem!
OS
Windows 7
Browser
Opera 10.61
mob
Nokia E72
Mi imamo producentsku kuću "Paprika film"? Wtf?
IP sačuvana
social share
...kažu da imamo još samo par godina za nas...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.9
  Tek sam sad obratio pažnju na tu producentsku kuću.Kako je počelo u Srbiji će više biti producentskih kuća nego bioskopa.
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Ovde ce izgleda biti tri polufinala

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 11678
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.62
mob
Apple 5
Mi imamo producentsku kuću "Paprika film"? Wtf?
Najverovartnije nit imas lnk za film nit znas o cemu se radi,al bitno da se qrcis  Smile I bitno je da si se upisao Bunjuelu
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  
Oznake: Mome Mom film quot ila

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.073 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.