Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Mar 2024, 10:53:47
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Salt  (Pročitano 5396 puta)
16. Avg 2010, 14:51:40
Moderator
Legenda foruma


Moje ime je Ozymandias.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 38906
Zastava Kragujevac
OS
Windows 7
Browser
Opera 10.61
Žanr: akcija, triler
Premisa: Ko je Salt?
Glavne uloge:   
Andželina Džoli (Angelina Jolie), Lijev Šrajber (Liev Schreiber), Čivetel Eijofor (Chiwetel Ejiofor)

Scenario:   
Kurt Vimer (Kurt Wimmer)

Režija:   
Filip Nojs (Phillip Noyce)



SINOPSIS

Kao agent CIA, Evelin Salt (Džoli), položila je zakletvu da će časno služiti svojoj zemlji. Njena lojalnost biće dovedena u pitanje kada bude optužena za špijunažu u korist Rusije. Tada Saltova počinje borbu koristeći sve svoje veštine i iskustvo tajnog agenta, kako bi izbegla hapšenje i dokazala istinu. Napetost sve više raste, jer njeni napori da dokaže nevinost još više produbljuju sumnju. Dok se trka za otkrivanje njenog pravog identiteta nastavlja, postavlja se jedino pitanje: "Ko je Salt?"

O FILMU

Radnja filma prati napore agenta CIA, Evelin Salt, da dokaže svoju nevinost. Optužena je da je dvostruki tajni agent i da radi u korist Rusa. Ali, što ona više pokušava da skine sumnju sa sebe, to se više postavlja pitanje ko je ona zapravo. A kao epilog svega, bilži se dan X, kada neformalna grupa ruskih špijuna planira da započne rat sa Sjedinjenim Američkim Državama.

"Dan X je i dalje kontraverzna tema", ističe Džoli. "Neki smatraju da je ta tema apsolutna glupost, dok drugi misle da nije nemoguća. Kada smo prvi put razmatrali temu, prišli smo joj kao da je fantazija, ali kako smo dobijali više informacija, shvatili smo da je realnija nego što smo ikada mogli da naslutimo."

Savremeni špijunski triler Salt nastao je posle opaske Džoli pre nekoliko godina. Kada je Emi Paskal, jedan od producenata, rekla da planira da napravi novi film o Džejmsu Bondu, Džoli je rekla da bi volela da ona bude Bond. Iako je to bila šala, iz nje je nastao ovaj projekat.

Scenario je u originalu bio pisan za mušku ulogu. Veoma brzo, Edvin Salt je postao Evelin Salt, čiji lik tumači glumica koja je možda trenutno i jedina žena na svetu sposobna da iznese naslovnu ulogu u akcionom filmu. Andželina Džoli za svoj lik kaže da se, potpuno opravdano, opire svakom pokušaju da joj se neko približi, pogotovu da nađe životnog partnera, jer bi takva veza ugrozila nekoga. Međutim, Salt se udaje za čoveka koji je svestan rizika njene profesije, zbog koje će i nastradati.

"Salt se bori agresivno, u borbama jedan na jedan. U nekim prethodnim filmovima, izazov mi je bio da, pošto sam žena, tu borbu učinim suptilnijom, a suptilnost nije nešto čemu se obučavaju dvostruki tajni agenti", navodi glumica. Kako bi se pripremila za ulogu, Džoli je radila istraživanje. "Razgovarali smo sa mnogo žena koje rade u CIA. To su sve drage žene, za koje se ne bi nikada reklo da se mogu naći u opasnoj situaciji. Tako sam naučila kako tajni agenti žive na ivici."

Jedna od glavnih karakteristika reditelja Filipa Nojsa jeste da se on uvek posveti detaljnom istraživanju života svojih likova, kao da radi naučno istraživanje. To umnogome olakšava rad glumcima. Za Lijeva Šrajbera, koji glumi Teda Vintera, šefa Saltove u CIA, posmatranje Nojsa na poslu bilo je kao pohađanje vrhunskog kursa režije. "Filip je neko kome sam se kao reditelj i glumac oduvek divio", kaže Šrajber, koji je nedavno režirao svoj prvi film. Šrajber je kao glumac poznat po ozbiljnim dramskim ulogama u filmovima kao što su "Mandžurijski kandidat" i "Prkos", ali je nedavno ušao i u svet akcije filmom "X-Men Origins: Volverine". "Liv je vrlo politički svestan i promišljen, tako da je sjajno raditi sa njim," kaže Džolijeva. "On ulogu shvata ozbiljno, a ipak se zabavlja."

"Želeo sam da radim na ovom filmu iz jednog prostog razloga – posle čitanja scenarija, shvatio sam da je ovo film koji bih želeo da pogledam. Platio bih da ga vidim", kaže Nojs. "Pri prvom čitanju, opila me je kombinacija istorijskih činjenica i petparačke fikcije. Izgledalo je to kao savršen recept za redak film koji bi zadovoljio intelekt i zagolicao čula, uzbudljiva avantura koja može da oduševi odraslu osobu u svakom tinejdžeru i dete u svakom odraslom."

Film je dobro upakovana priča, sastavljena od različitih žanrova. U isto vreme, to je triler i akcija, bazirana na nikad zastarelom hladnoratovskom sukobu dve supersile, ljubavi, poverenju i gubitku.

O REŽISERU

Filip Nojs (reditelj)
Australijski reditelj, već sa 18 godina počeo je da snima kratke filmove, a svoj prvi profesionalni film snimio je 1977. godine. Dobitnik je nagrade Australijskog filmskog instituta. Svojim radom u Sjedinjenim Državama, Nojs je proslavio Nikol Kidman kao glumicu, a ulogama u njegovim filmovima, Harison Ford i Majkl Kejn bili su nominovani za nagradu Oskar.

O GLUMCIMA

Andželina Džoli (Evelin Salt)
Jedna je od najboljih i najuspešnijih glumica danas. Karijeru je započele devedesetih godina prošlog veka i odmah se izdvojila interpretacijom u filmu "Đija". Svetsku popularnost doživela je ulogom Lare Kroft u filmu "Tomb Rajder". U njenoj uspešnoj karijeri izdvajaju se uloge u filmovima "Prvi greh", "Sakupljač kostiju", "Aleksandar Veliki", "Gospodin i gospođa Smit", "Zamena". Svoj glas pozajmila je i tigrici u aminiranom filmu "Kung Fu Panda". Dobitnica je tri nagrade Zlatni globus i najprestižnije filmske nagrade, Oskar, za sporednu ulogu za film "Neprilagođena". Andželina Džoli smatra se jednom od najlepših žena sveta. Pored glumačke karijere, aktivno se bavi humanitarnim radom. Ambasadorka je dobre volje i visoki komesar Ujedinjenih nacija za izbeglice.

Izvor: Krstarica
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Записи из подземља

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 15651
Zastava Београд
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.61
mob
Samsung S8
Mnogo glup film. Smile
IP sačuvana
social share
Ako je nesto ocigledno, ne mora biti istinito.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


One for all,all for one

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 1238
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.8
mob
SonyEricsson C902
Citat
Mnogo glup film. Smile

Slazem se.A po najavama se očekivalo mnogo vise...Ja sam mislio da postoji tema vec,ali izgleda da sam se prevario  Smile
IP sačuvana
social share


 Sons of Gondor! Of Rohan! My brothers. I see in your eyes the same fear that would take the heart of me. A day may come when the courage of Men fails, when we forsake our friends and break all bonds of fellowship, but it is not this day. An hour of wolves and shattered shields when the Age of Men comes crashing down, but it is not this day! This day we fight! By all that you hold dear on this good earth, I bid you stand, Men of the West!
Pogledaj profil Skype Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 836
Zastava Novi Sad
OS
Windows XP
Browser
Chrome 5.0.375.127
mob
HTC Sensation
koliko sam gledao glupih filmova ovaj je jos i dobar,ali ideja filma mi se svidja
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Kapetan

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 4288
Zastava Ljubinje (Republika Srpska)
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.8
mob
Apple iPhone 4
Никада више нећу гледати филм у коме глуми Анђенила  Smile
Нисам ни овај погледао.
« Poslednja izmena: 27. Avg 2010, 21:12:17 od DraskoSix »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol
Poruke 129
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.8
Nije lepo reci da je neki film glup a ne obrazloziti to Smile.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 555
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.8
mob
SonyEricsson k700i
Glup je film..... Nje vredan obrazlozenja..... Verujte mi na rec .
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost

Zodijak Aquarius
Pol
Poruke 4146
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.8
Istinski debilitet od filma....
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


ಠ_ರೃ

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 3824
Zastava Ratkovac - Srbija
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.61


tourettes guy je rekao sve.
IP sačuvana
social share

┌─┐
┴─┴
ಠ_ರೃ
┌─┐     ┌─┐
┴─┴     ┴─┴
ಠ_ರೃ     ಠ_ರೃ
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 6179
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.8
Odgledao ga sa curom u bioskopu. Film je dovoljno interesantan da sam ostao budan, ali ne dovoljno da osetim nekakvu emociju.

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Mar 2024, 10:53:47
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.078 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.