Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Mar 2024, 08:28:18
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Samo ga dovedi  (Pročitano 2889 puta)
23. Jul 2010, 15:17:12
Moderator
Legenda foruma


Moje ime je Ozymandias.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 38906
Zastava Kragujevac
OS
Windows 7
Browser
Opera 10.60
Žanr: komedija
Trajanje: 109 min.

Glavne uloge:   
Džona Hil (Jonah Hill), Rasel Brend (Russell Brand), Rouz Bern (Rose Byrne), Šon Kombs (Sean Combs), Elizabet Mos (Elisabeth Moss)

Scenario:   
Džejson Sigel (Jason Segel), Nikolas Stoler (Nicholas Stoller)

Režija:   
Nikolas Stoler (Nicholas Stoller)



SINOPSIS

Aronu Grinu (Hil) sve polazi za rukom. Ambiciozni 24-godišnjak uspeo je da dobije posao iz snova, i to taman pred zadatak koji će mu unaprediti karijeru. Njegova misija: otići do Londona i otpratiti boga rok muzike do Grik teatra u Los Anđelesu, na prvu stanicu velike povratničke turneje. Njegov šef, muzički mogul Serđo Roma (Šon Kombs), daje mu samo jedno upozorenje: "Ovaj umetnik je najgori čovek na svetu. Okrećeš mu leđa na sopstvenu odgovornost!"

Britanski roker Oldus Snou (Brend) je briljantni muzičar i potvrđena rokenrol legenda, ali je zbog gadnog raskida i propale karijere ispao iz koloseka i sad je hodajuća katastrofa. Umoran od ulizica i uplašen da je na zalasku karijere, Snou je upao u nihilistički vrtlog. Kad sazna da se njegova prava ljubav, model i pop zvezda Džeki Kju (Rouz Bern) nalazi u Los Anđelesu, Oldus će sebi zadati cilj da je ponovo osvoji - malo pre početka povratka svojoj svetskoj dominaciji.

Kad odbrojavanje do početka koncerta počne, jedan stažista će morati da se provuče kroz "minsko polje" londonskih dilera droge, njujorških tuča i plesova u krilu u Vegasu ne bi li isporučio svoju "obavezu" živu i donekle zdravu, a za sve to vreme pokušavaće da ostane veran svojoj devojci, Dafni (Elizabet Mos). Možda će morati da laska, laže, da odobrovolji Oldusa i da se provodi s njim, ali će ga dovesti do Grika.

O FILMU

Ovaj film ponovo ujedinjuje Džonu Hila i Rasela Brenda s rediteljem filma "Preboleti Saru Maršal", Nikolasom Stolerom, u priči o stažisti u izdavačkoj kući koji ima dva dana da dovuče rok legendu u Holivud na povratnički koncert. Ova komedija je poslednji film hit producenta Džada Apatoua ("4 banke, a nevin", "Zaglavilo se").

Priča počinje prilično jednostavno. "Želeli smo da prikažemo kako kad zamišljate druženje s rok zvezdom, sve izgleda zabavno i uzbudljivo", objašnjava reditelj Stoler. "Možete da ostanete budni celu noć i da idete na žurke. Želeli smo da razradimo ideju da se to jednostavno nikad ne prekida. Sledećeg jutra se probudite i nastavljate da ludujete. Tome nema kraja. To je vrtlog u kome postaje sve zabavnije, i zabavnije, i zabavnije, a onda dođe do momenta u kome se sve otrgne kontroli i onda počinje sunovrat".

Kad je smišljao priču za film "Samo ga dovedi", Stoler je na umu imao Rasela Brenda za protagonistu, ali nije planirao da njegov lik bude Oldus Snou. Međutim, kasnije je shvatio da glavni glumac jednostavno mora biti rok zvezda s ponašanjem i razmetljivim stavom koji ima Oldus. Tako je odlučio da napiše spinof svog rediteljskog debija - "Preboleti Saru Maršal", u kome se Rasel Brend prvi put pojavio u ulozi Oldusa Snoua.

"Rasel je neverovatno duhovit, izuzetan, šarmantan čovek i hteli smo da prikažemo njega takvog kakav jeste što je više moguće. Oldus je zapravo pljunuti Rasel", kaže producent Apatou. "Rasel je bio moje otkriće veka", priseća se koproducent Sigel. "Kad je došao na audiciju za film 'Preboleti Saru Maršal', odisao je neverovatnom seksualnom energijom i dobrim izgledom rok zvezde, a rekao mi je: 'Moraćete da mi oprostite, ali samo sam bacio pogled na vaš scenario. Možda biste mogli da mi kažete šta očekujete od mene?' Znam da sam pomislio da za tako nešto treba petlje i istog trenutka sam shvatio da je on taj tip. Odmah smo se bacili na prepravljanje scenarija za njega".

Iako se u istom filmu ("Preboleti Saru Maršal") pojavio i Džona Hil, filmadžije su bile odlučne u tome da u filmu "Samo ga dovedi" on ne tumači lik koji je proganjao Oldusa po Havajima. Stoler je odlučio da Aron Grin bude uspešni mladi direktor izdavačke kuće koji ima tri dana da dovede rok ikonu iz Londona u Los Anđeles. Aron obožava ovu legendu, ali heroj će pasti u njegovim očima posle svega što će preživeti na zajedničkom putovanju s njim.

Hil je umirao od želje da ponovo sarađuje s Raselom i spremno je dočekao rediteljev poziv da snimi film "Samo ga dovedi". Kad je pročitao scenario, glumac je znao da je spreman da igra direktora opsednutog muzikom. "Aron Grin je motivisan i ambiciozan momak koji je u ozbiljnoj vezi", objašnjava Hil. "Verovatno je najnormalniji lik koji sam dosad igrao. Najinteresantniji deo je taj što smo dobili priliku da istražimo šta je ekstremno i čudno u Oldusovom životu. Aronu to neće biti toliko zabavno koliko je mislio da će biti, samo čudnije".

Pored Džone Hila i Rasela Brenda, u filmu igra i Šon Kombs, poznati reper. "Kada sam saznao da postoji šansa da budem u filmu u kome glume Džona i Rasel, koji režira Nik Stoler, a producira ga Džad Apatou, dao bih ruku da dobijem ulogu", kaže Kombs. "Spremio sam sve dijaloge, radio sa svojim učiteljem glume, a kada sam ušetao na audiciju, oni su mi rekli: 'Neće ti trebati scenario. Improvizovaćemo'. Pomislio sam da ću, ako stvarno želim ulogu, morati da dam sve od sebe i pokušam".

Ispostavilo se da je dodeljivanje uloge Šonu donelo višestruke dobiti jer ne samo da je bolje odigrao ono što su scenaristi smislili već je i postao jedan od važnih partnera filma. "S obzirom na njegovo višegodišnje iskustvo u muzičkim vodama, Šonu smo se obraćali kad nismo bili sigurni šta bi neki ludi direktor izdavačke kuće mogao da izjavi u pojedinim trenucima", kaže Apatou.

Na kraju je ipak Kombsova gluma, a ne njegovo muzičko iskustvo, najviše doprinela filmu jer je uneo neku svoju ludačku energiju, koja se savršeno uklopila s Brendovom i Hilovom energijom. Interesantno je da se u filmu pojavljuju i mnoge prave muzičke zvezde, kao što su Kristina Agilera, Pink, Farel Vilijams i bubnjar benda Metalika, Lars Ulrik, kao ljudi čiji su se putevi na neki način ukrstili s Oldusovim, ili koje je pregazilo njegovo ludilo.

Izvor: Krstarica
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Destroy Everything You Touch

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1433
OS
Windows 7
Browser
Opera 10.53
mob
Nokia 6220 Classic
cudo nidje nema seta rodzena  Smile
IP sačuvana
social share
Edit by Anea: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 44343
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Opera 10.60
од свих тих нових холивудских комедијаша џона хил је можда и најбољи
IP sačuvana
social share
"Бицикл је за људе који не могу да приуште ауто."
                                               Џереми Кларксон

 Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.60
Cuo sam za ovo. Ne bi trebalo da je lose ali ne bih ocekivao previse od tih novijih holivudskih komedija  Smile
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Нису нас сломиле ове тешке године...

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12392
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.8
mob
Nokia 1100
Џона Хил  Smile биће нешто од овг филма
IP sačuvana
social share
у суштини,овај документарац је за зле људе,нацисте,геноцидни шљам и сличне креатуре...кокота,топла препорука за тебе Smile
од мене ...нула испод земље
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost

Zodijak Aquarius
Pol
Poruke 4146
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.10
Izašao film na dvd ripu!  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol
Poruke 287
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.10
konačno. hvala na info.

samo nije film izašao na DVD ripu, nego je izašao DVD rip filma, ili tačnije rip DVD-a filma.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 2411
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6
Super komedija,kome se dopao Forgetting Sarah marshall i lik Aldousa Snowa,ovaj film treba obavezno da gvirne. Kraj je doduse dosta los.
IP sačuvana
social share
Roses are red. Violets are blue. I have a gun. Get in the car.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.63
Odgledao. Nista posebno a kraj su upropastili  Smile
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Mar 2024, 08:28:18
nazadnapred
Prebaci se na:  
Oznake: idi film dovedi

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.08 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.