Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Mar 2024, 06:15:22
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Savršen dom  (Pročitano 1320 puta)
19. Apr 2010, 15:06:56
Moderator
Legenda foruma


Moje ime je Ozymandias.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 38906
Zastava Kragujevac
OS
Windows 7
Browser
Opera 9.80
Žanr: komedija, drama, romansa
Trajanje: 98 min.

Glavne uloge:   
Džon Krasinski (John Krasinski), Maja Rudolf (Maya Rudolph), Džef Danijels (Jeff Daniels), Alison Džejni (Allison Janney), Megi Gilenhal (Maggie Gyllenhaal)



Scenario:   
Dejv Egers (Dave Eggers), Vendela Vida (Vendela Vida)

Režija:   
Sem Mendez (Sam Mendes)



SINOPSIS

Priča prati bračni par koji očekuje bebu. Oni putuju kroz Ameriku u potrazi za savršenim mestom na kome bi pustili korene i podizali svoju porodicu. Tokom puta, imaće niz nezgoda i pronaći novu vrstu povezanosti s izborom rođaka i starih prijatelja koji bi možda mogli da im pomognu u otkrivanju pravog doma, prvi put pod njihovim uslovima.

O FILMU

Od dobitnika Oskara Sema Mendeza ("Američka lepota"), prema originalnom scenariju Dejva Egersa i Vendele Vide, stiže film "Savršen dom". Mendez je počeo da snima "Savršen dom" dok je još uvek bio u postprodukciji drugog filma - "Revolucionarni put". "Posvetio sam se snimanju filma 'Savršen dom' brže nego što sam ikada snimao ijedan film. To je bio način da upotrebim energiju na drugi način, posle intenzivnosti snimanja i montaže prethodnog ostvarenja", dodaje on. "To je bio proces isti kao u priči u kojoj par želi da pobegne kako bi pronašao sebe".

"U scenariju, Dejv i Vendela su pisali o tome šta se dogodi paru koji je na pragu da zakorači u novu fazu u svojim životima - s rođacima, nadom, strahom i uzbuđenjima koji ih okupiraju. Kao roditelj, i sam prepoznajem sve to". Producent Edvard Sakson kaže: "Kada vam pisci poput Dejva i Vendele pošalju svoj originalni scenario, to je neprocenjiv poklon. Privukao me je njihov humor, relevantnost i njihovi neverovatno upečatljivi karakteri".

Sakson dodaje: "Pitanja koja Bart i Verona postavljaju sebi su ista ona koja svi mi istražujemo u svojim životima – kako i gde da pustimo korene, ili šta znači danas imati porodicu, tako da nismo imali manjak interesovanja glumaca, čak i onih koji su igrali male uloge".

O izboru glavnih glumaca Sakson kaže: "Kada smo upoznali Maju Rudolf, bili smo oduševljeni njenom dubinom i ljudskošću. Već smo poznavali njen sjajan osećaj za humor iz uloge u filmu "Saturday Night Live". Suštinski, ona je Verona u realnom životu". Glumica potvrđuje: "Ovaj karakter je vrlo blizak meni. Nisam videla nekog kao što je Verona u filmovima ili u scenarijima. Veoma mi sviđa Dejvov i Vendelin scenario, sviđaju mi se Veronini i Bartovi karakteri. Zapravo, nešto od onoga što se dešava u ovoj priči dogodilo se i meni dok sam bila trudna".

Sakson nastavlja: "Džon Krasinski je imao malu ulogu u Mendezovom filmu 'Jarhead' (2005), a posle toga je postao šire poznat po ulozi iz TV serije 'The Office', tako da je Sem znao koliko je on talentovan. Nadam se da ću ponovo raditi s njim i kada postane velika filmska zvezda!" Krasinski kaže: "Ovaj projekat je savršena oluja s kreativnim supermoćima, sjajan materijal s rediteljem Semovog kalibra. Čuo sam o scenariju Dejva i Vendele pre nego što ga je Sem prihvatio. To je bio tako dobar projekat i radovao sam se što ću ga videti i uživati u njemu kada bude snimljen. Onda je došao poziv od Sema, koji je rekao: 'Ja samo tebe vidim u ovoj ulozi'. To je bilo neverovatno".

"Scenario je bio ekstremno zabavan, ali tema koja mi je bila najbliža odnosila se na to da negde pripadaš. Bez obzira na to šta radiš u životu, najveći san je da pripadaš negde. Bart i Verona su išli za tim. Mislim da je to vrlo hrabro. Kroz dijalog, takođe se stiče i osećaj da ovo dvoje ljudi, koji se poznaju jako dobro, dopuštaju jedno drugom da budu potpuno svoji, što je nešto čemu se ljudi nadaju u vezi".

Mendez kaže: "Hemija između Džona i Maje nosi film. Oboje su inventivni. Duh filma je bio u njihovim rukama i oni me nisu razočarali". Prilikom snimanja ovog filma reditelj se okružio novim saradnicima, što objašnjava na sledeći način: "Ljudi s kojima sam radio na prethodnim filmovima bili su sjajni, ali ja sam hteo da postavim pred sebe izazov i radim sa potpuno novom ekipom. Osećao sam da mi je potrebna promena u mojoj perspektivi. Drugačija brzina i ritam pomogli bi mi da postignem svežinu i opuštenost koje sam želeo da imam u ovom filmu".

Članovi filmske ekipe iskusili su izazov snimanja filma u tri države. Put ih je vodio kroz Severnu Ameriku i oko nje, kao u scenariju, i produkcija je tragala za lokacijama širom zemlje. Mnoge od ključnih lokacija bila su brda, doline i gradovi Konektikata.

O REŽISERU

Sem Mendez (reditelj)
Rođen je u Engleskoj. Radio je u pozorištu, gde je postavio veliki broj uspešnih produkcija. Za svoj debitantski film - "Američka lepota", s Kevinom Spejsijem u glavnoj ulozi, osvojio je Oskara za najbolju režiju. Film je takođe osvojio nagrade Zlatni globus i BAFTA. Osvojio je Oskara u pet kategorija. Njegov sledeći fim - "Road to Perdition" (2002), imao je šest nominacija za Oskara, a osvojio ga je u kategoriji najbolje fotografije. Usledio je "Jarhead" (2005), a zatim "Revolutionary Road" (2008), u kome glavne uloge tumače njegova supruga Kejt Vinslet, Leonardo di Kaprio i Kejti Bejts. Od sledećih projekata, Mendez će režirati film baziran na grafičkoj noveli "Preacher".

Izvor: Krstarica
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Mar 2024, 06:15:22
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.059 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.