Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Mar 2024, 11:46:05
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Ljubavni džekpot  (Pročitano 1378 puta)
26. Mar 2010, 14:46:16
Moderator
Legenda foruma


Moje ime je Ozymandias.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 38906
Zastava Kragujevac
OS
Windows 7
Browser
Opera 9.80
Žanr: romantična komedija
Trajanje: 97 min.
Zemlja porekla: Ona to i dalje ima. On tek dobija!

Glavne uloge:   
Ketrin Zita-Džouns (Catherine Zeta-Jones), Džastin Barta (Justin Bartha), Megan Bern (Megan Byrne), Keli Gould (Kelly Gould)



Scenario:   
Bart Frojndlih (Bart Freundlich)

Režija:   
Bart Frojndlih (Bart Freundlich)



SINOPSIS

Sendi je prelepa, seksepilna majka dvoje dece, koja je upravo napunila četrdeset godina. Živi u lepom gradiću i apsolutno je savladala umetnost obavljanja više poslova odjednom: pečenja pita, pripremanja sendviča, vožnje dece u školu i brige o sportskoj ligi. Njen naizgled savršen svet naglo se raspada kada jednog jutra sazna da je muž vara. Odmah pakuje decu i odlazi u Njujork da bi pronašla posao i započela novi život. Tamo upoznaje Arama Finkelstina, slatkog 24-godišnjeg diplomca koji se očito nalazi u teškom periodu svog života. Upravo je saznao da ga je Francuskinja s kojom je bio dve nedelje u braku prevarila da bi dobila zelenu kartu. Taj romantični, optimistični i odnedavno razvedeni čovek sada se bori da bi očuvao veru u svet.

Aram ima dva posla. Radi u Ženskom centru i kao barmen u kafiću ispod stana koji unajmljuje Sendi. Oni ubrzo postaju prijatelji. Kada dobije posao na njujorškoj sportskoj televizijskoj mreži, Sendi pita Arama da li želi da čuva njenu decu i on prihvata ponudu. On ipak nema karijeru, ima malo prijatelja i previše vremena provodi sa svojim preterano zabrinutim roditeljima. Sendina karijera cveta i nude joj unapređenje. Njena najbolja prijateljica podstiče je da ponovo počne da izlazi, ali posle jedne katastrofalne večeri, ona je uverena da su ti dani iza nje. U međuvremenu, Aram počinje da igra sve važniju ulogu u njihovim životima. S njim je zabavno, a njena deca ga obožavaju. Ubrzo se formira nova porodica i, iako postoji čitav spisak razloga zašto ne bi smeli da budu zajedno, oni se zaljubljuju jedno u drugo.

Njihovi prijatelji i porodice imaju otpor prema toj vezi i oni sada moraju da saznaju da li je to što imaju samo zabava ili bi moglo da potraje večno.

O FILMU

Scenario za film Bart Frojndlih je počeo da piše dok je dovršavao produkciju filma "Ljubav u velikom gradu", u kojem glavne uloge igraju Dejvid Duhovni i Džulijana Mur. "Za razliku od mnogih filmova koje sam snimio, ovog puta sam želeo da eksperimentišem s tradicionalnijim, saosećajnijim glavnim likom. Sve je počelo s Aramom Finkelstinom (Džastin Barta), koji je dobio ime po liku iz priče pisca Vilijema Sarojana. To je divno njujorško jevrejsko ime. Morao sam da mu dam to ime", kaže Frojndlih.

Godinu dana je razgovarao o konceptu, razvijao Aramov lik i smišljao različite scenarije. "Počeo sam s pričom o mladiću koga napušta supruga Francuskinja, ali ubrzo su nastale paralelne priče o Aramu i Sendi (Ketrin Zita-Džouns), kojima je nanesena velika nepravda i koji pronalaze jedno drugo".

Pronašavši inspiraciju u umetnicima kao što je Vudi Alen i filmovima nalik "Diplomcu", Frojndlih kaže da film takođe potvrđuje važnost veza u vašem životu. "Bez obzira na to koliko ste povređeni ili ubeđeni da nema budućnosti za vas, ona uvek postoji i uglavnom je najvažnije prepustiti se i dopustiti joj da se dogodi". Oduvek ga je zanimala ideja o dvoje ljudi različitih doba, koji doživljavaju istu stvar; ideja o Aramu, 24-godišnjem klincu koji se razvodi i proživljava istu stvar koju proživljava 40-godišnja Sendi. "Razlika u godinama je zapravo bila sporedna priča. Važniji su bili povređeni ljudi koji pokušavaju da se zbliže i gledaju to s komične strane".

Film je isprva govorio o vrlo specifičnom periodu u nečijem životu, o trenutku kada se zaljubite, ali proširio se na mnogo duži vremenski period. "Ovi likovi osećaju istu bol koju osećaju ljudi kada moraju da se rastanu da bi ponovo bili zajedno. Znam da je to staromodno, ali zaista verujem u to", kaže Frojndlih. Frojndlih je želeo da snimi komediju koja neće biti samo duhovita nego i realna.

Ovo je romantična komedija, ali nalazi se na tankoj granici između farse i naturalističkog filma. Početak filma opisuje kao kratki prikaz stvari koje su prepoznatljive, s brzim i lakim elementima koji pokazuju ko je ko. "Sendi je savršena majka, Aram je izgubljeni diplomac kog je napustila supruga. On je iz grada, ona je iz predgrađa. Međutim, polako se ulazi u detalje likova koji postaju realni da bi gledaoci mogli da se povežu s njima. Nadam se da će takav biti kraj filma, da ćete zaista poverovati u njihovu vezu i da ćete ih zavoleti kroz komediju".

Film opisuje i životne filozofije dvoje ljudi. "Ne radi se samo o drugoj prilici s nekim, nego i o pronalaženju načina da budete verni sebi i da verujete svetu. Aram, optimista i romantik, istinski veruje u dobro u svetu, u male trenutke. Prema njegovoj filozofiji, život su ljudi s kojima pričate i koje svakodnevno viđate. Nije važno napredovati, dobiti novi posao ili unapređenje". Humor proizlazi iz situacija kada svet pokušava to da mu izbije iz glave, ali Aram je do kraja pozitivan, i to je glavna karakteristika njegovog lika. Prošlo je godinu dana dok je Frojndlih dao scenario producentu i dugogodišnjem prijatelju Timu Perelu. "Mislio sam da će njegov sledeći film biti jako mračan i težak, tako da sam bio iznenađen komedijom koja je išla čak korak dalje od filma 'Ljubav u velikom gradu'," kaže Perel. "Bart je vrlo šaljiv čovek. Umirao sam od smeha dok sam čitao neke od prvih scena, a jednako im se smejem i sada".

Zeleno svetlo za film zavisilo je od odabira glumice za ulogu Sendi, savršene majke iz gradića, koja živi savršenim životom sve dok ne sazna da je suprug vara. Frojndlih je jako želeo da ovu ulogu odigra Ketrin Zita-Džouns i ona je bila na vrhu njegovog spiska. Iako ova nagrađivana glumica opisuje sebe kao osobu koja ne zna pošteno ni vic da ispriča, tražila je priliku da igra u komediji. "Želela sam otkačenu komediju, a ovaj film je imao sve elemente koje sam tražila", kaže ona. Ketrin Zita-Džouns se poistovetila s velikim komičnim trenucima u scenariju, a najviše s trenutkom kada Sendi mora da počne ponovo da izlazi. "Čula sam bezbroj priča o tome od svojih prijateljica. Kad ste u braku, mislite da je vaš život zauvek vezan, a onda se razvedete i morate ponovo da dođete na tržište. U jednom trenutku jednostavno morate da počnete da se smejete situacijama koje se događaju kada se vaš život okrene naopačke".

O REŽISERU

Bart Frojndlih (reditelj i scenarista)
Nedavno je režirao uspešan film "Ljubav u velikom gradu", u kojem su glavne uloge odigrali Dejvid Duhovni, Džulijana Mur i Elen Barkin. Kao scenarista i reditelj debitovao je kratkim filmom "A dog race in Alaska", u kojem su glumili Sem i Džejms Voterston, a zatim je usledio dokumentarni film "Hired hands". Prvi dugometražni film koji je napisao i režirao bio je vrlo uspešni "Otisci prstiju". Zatim je napisao i režirao nezavisni film "Svetski putnik", u kojem smo mogli da gledamo Džulijanu Mur. Kasnije je režirao film "Catch that kid" s Kristen Stjuart, a na televiziji je režirao seriju "Californication".

O GLUMCIMA

Ketrin Zita-Džouns (Sendi)
Sjajna uloga u mjuziklu "Čikago" donela je oskarovki Ketrin Zita-Džouns nominaciju za Zlatni globus i brojne druge nagrade. Nedavno je s Gajom Pirsom glumila u romantičnom trileru "Death defying acts", a mogli smo da je gledamo i u filmu "Bez rezervacija" reditelja Skota Hiksa. Od ostalih filmova u kojima je glumila izdvajamo: "Klopka" sa Šonom Konerijem, "Maska Zoroa" i "Legenda o Zorou", "Ponovo u igri", "Terminal" s Tomom Henksom, "Razvedi me, zavedi me" s Džordžom Klunijem, pa "Putevi droge" reditelja Stivena Soderberga. Karijeru je započela u slavnoj televizijskoj seriji "Majski pupoljci".

Džastin Barta (Aram)
Kritiku i publiku osvojio je ulogom Rajlija Pula u uspešnom filmu i nastavcima "Nacionalno blago". Karijeru je započeo iza kamere, kao asistent produkcije filma "Analiziraj ovo". Ubrzo je postigao uspeh s druge strane kamere kad je napisao i režirao kratki film "Highs and lows". Glumački debi je ostvario u kratkom filmu "Tag", a zatim je dobio uloge u filmovima "Gigli" i "Carnival sun". Nedavno je odigrao sporednu ulogu u komediji "Kod kuće je najlepše" i glavnu ulogu u televizijskoj seriji "Teachers". Uskoro ćemo ga gledati u nezavisnoj komediji "High rollers".

Premijera: 25. mart 2010. godine

Izvor: Krstarica
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Nista ne vredi NOVAC, zivot tezak k'o PELINKOVAC.

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 2456
OS
Windows XP
Browser
Safari 4.1.249.1042
mob
Samsung 
Gledao sam ga i ima dosta dobrih i smesnih delova ali nije me nesto posebno odusevio. Nije mnogo poucan i dosta filmova na tu foru smo vec gledali. Ipak, ima nesto sto mi se stvarno svidelo a to je glumica. Smile

7/10
« Poslednja izmena: 26. Mar 2010, 15:10:53 od MIKA kv »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Mar 2024, 11:46:05
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.093 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.