Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 19:26:34
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Na ovom forumu, mozete postavljati teme sa informacijama o glumcima i glumicama, komentarisati ih, hvaliti... 
Ukoliko zelite da postavite novu temu, obavezno proverite da li je ta tema vec postavljena. 
 

Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Danilo Bata Stojkovic  (Pročitano 27373 puta)
13. Sep 2005, 18:56:45
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
U Beogradu je 16. marta 2002. godine u 68. godini zivota preminuo Danilo Bata Stojkovic, jedan od nasih najvecih pozorisnih i filmskih glumaca. Pamticemo njegove filmske, televizijske i pozorisne uloge u “Profesionalcu", "Klaustofobicnoj komediji", “Diplomcima”, filmovima “Balkanski spijunu”, "Cuvar plaze u zimskom perodu", "Pas koji je voleo vozove", "Nacionalna klasa", "Varljivo leto", "Poseban tretman", "Ko to tamo peva", " Maratonci trce pocasni krug", "Bubasinter", "Bure baruta"...
Poslednju predstavu, "Profesionalca", igrao je 13. februara, na sceni Zvezdara teatra, izmedju ostalih i za glumce Slovenskog narodnog gledalisca, koji su u Beogradu gostovali osam dana. Tada su imali priliku da gledaju zivu legendu.

Danilo Bata Stojkovic rodjen je 11.avgusta 1934. godine u Beogradu, a glumom se "zarazio" jos pre zavrsene gimnazije. “Jos kao momcic u beogradskom boemskom kraju na Cuburi, slusao je predavanja iz knjizevnosti, umetnosti, istorije i gradio kriticko misljenje o svom vremenu, uz pomoc "predavaca" poput Borislava Mihajlovica Mihiza, Mihajla Djuric, Bate Mihajlovica, Dejana Medakovica, Dobrice Cosica. Studije glume zapoceo je pre Akademije za pozorisnu umetnost, odlazeci, svako vece u Jugoslovensko dramsko pozoriste kako bi upijao svaku izgovorenu rec sa scene".
Bio je clan dve pozorisne kuce, Jugoslovenskog dramskog pozorista i Ateljea 212 gde je ostvario svoje najznacajnije uloge, a publika ga je  posebno zavolela u ”Zezdara teatru”, u ulogama koje je Dusan Kovacevic pisao za njega. Prvi put na scenu JDP izasao je 1956. godine i igrao slugu u "Magbetu", a godinu dana kasnije pojavio se kao agent u predstavi "Troje" na sceni Ateljea 212. U istom pozoristu  je pred svoju smrt  po 300. put odigrao "Korespodenciju"

Gluma u filmovima:   

1964   Izdajnik    
1965   Čovek nije tica    
1966   Vreme ljubavi    
1967   Bokseri idu u raj    
1968   Delije kao Gvozden   
1968   Ima ljubavi, nema ljubavi    
1969   Zazidani    
1970   Burduš kao reditelj   
1970   Lilika    
1970   Prirodna granica    
1970   Rekvijem    
1971   Bubašinter    
1971   Uloga moje porodice u svjetskoj revoluciji    
1972   Majstor i Margarita    
1973   Kužiš stari moj    
1975   Kičma kao čovek iz kafane   
1975   Testament    
1976   Čuvar plaže u zimskom periodu    
1976   Salaš u malom ritu kao Damjan   
1976   Vagon li    
1977   Hajdučka vremena    
1977   Pas koji je voleo vozove    
1978   Nije nego kao profesor   
1978   Pogled u noć    
1979   Nacionalna klasa kao Simketov komšija   
1980   Ko to tamo peva kao pobornik reda   
1980   Poseban tretman kao Steva   
1980   Srećna porodica kao poslovođa   
1982   13. jul    
1982   Idemo dalje    
1982   Maratonci trče počasni krug kao Laki   
1983   Čovek sa četiri noge kao fotoreporter   
1983   Kako sam sistematski uništen od idiota kao Babi Pupuška   
1984   Balkanski špijun kao Ilija   
1984   Čudo neviđeno kao Šćepan   
1984   Varljivo leto ''68    
1985   Držanje za vazduh    
1989   Atoski vrtovi - preobraženje    
1989   Balkan ekspres 2    
1989   Poslednji krug u Monci    
1989   Sabirni centar kao Simeon   
1989   Vreme čuda    
1990   Sex - partijski neprijatelj br. 1 kao Gvozden   
1991   Mala kao sveštenik   
1992   Crni bombarder kao Bogdan Marković   
1993   Kaži zašto me ostavi    
1993   Tri karte za Holivud    
1995   Podzemlje - underground kao Deda   
1995   Ubistvo s predumišljajem kao Stavra Aranđelović   
1995   Urnebesna tragedija kao 'mladoženja'   
1997   Balkanska pravila kao Sajdžija   
1998   Bure baruta kao Viktor, Aleksov otac   
1998   Rane kao komšija   
1999   Belo odelo kao pop   
1999   U ime oca i sina

Autor: Atelje 212

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

BataStojkovic.jpg
(16.76 KB, 440x339)
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Moje ime je Ozymandias.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 38906
Zastava Kragujevac
U "Maratoncima" je neprevazidjen Smile  Takodje i u "Ko to tamo peva" - Umal' se ne udavih  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Superstar foruma


Званични Лоодак ::Бурек:: Форума

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 78747
Zastava Beograd
mob
SonyEricsson k800i
ovaj chovek je stvarno neunishtiv


ali stvarno  Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share


Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.50
mob
Apple iPhone 6s
Rana karijera

Bata Stojković je odrastao na Čuburi, u porodici uglednog Alekse Stojkovića, predratnog veletrgovca drvima i ugljem, koga prijatelji opisuju kao autentičnu i impresivnu ličnost. Bata je rastao uz rođenog brata Žiku, kasnije poznatog beogradskog intelektualca i publicistu.

Glumačku karijeru započeo je u Jugoslovenskom dramskom pozorištu (1959), a 1962. postao je stalni član ansambla Ateljea 212. Kao što su mnoge njegove uloge ostale nezaboravne i antologijske, tako i prisustvo Bate Stojkovića u čuvenom bifeu Ateljea 212 danas pripada antologiji. Među kolegama i prijateljima ostaće upamćen i kao nenadmašni majstor duhovitosti i života. Publika ga je posebno zavolela u ”Zezdara teatru”, u ulogama koje je Dušan Kovačević pisao za njega. Prvi put na scenu JDP izašao je 1956. godine i igrao slugu u "Magbetu", a godinu dana kasnije pojavio se kao agent u predstavi "Troje" na sceni Ateljea 212.

Ljubav prema Beogradu
 
mladi Danilo Bata Stojković

Iako nije mnogo otkrivao činjenice iz svog privatnog života, Batino odrastanje i sazrevanje danas su već postali mit: Čubursko detinjstvo, poratne, političke spoznaje, početni neuspesi u Jugoslovenskom dramskom pozorištu...

"Vaspitavan sam u vreme kada je bilo sramota pričati o svom bogatstvu, materijalnom ili duševnom. Velike gazde nisu govorile da imaju para, a veliki švaleri nisu nikada govorili o svojim ljubavima. Što se mene tiče, sve što je trebalo da osetim i da prođem za života, bilo je u redu. Možda sam neke stvari ponekad dobijao malo kasnije, ali sam dobijao i više nego što mi je, može biti, pripadalo”, rekao je jednom prilikom Bata Stojković.

Poznata je bila i njegova ljubav prema Beogradu: "Rođeni sam Beograđanin i obožavam svoj grad. Istrpeću sve bez obzira ko je na vlasti! U mojoj karijeri prebrojao sam čak 32 ministra za kulturu, a ne sećam se imena nijednog od njih. Ali zato ću i ja i svi drugi uvek pamtiti imena Ljube Tadića, Mire Stupice, Steve Žigona, jer su oni pravo obeležje ovog grada. Za mene Beograd ostaje nepromenjen, može da strada, može da ima bilo kakvu vlast, sve to nije važno. Ovaj grad ima svoju dušu, otvoren je za izbeglice, za sve dobronamerne ljude, za one koji su hteli da ga oplemene, a ne unazade. Prema tome, sunovraćivanje Beograda ne želim da vidim, a ja mu sam dajem ono najbolje što imam. Zato sam se oduvek čudio kada neko ne voli svoj grad. Pa zašto onda živi u njemu? Niko ga ne tera. Onaj ko ne voli svoj grad ili selo u kome hleb jede, nije dobar čovek."

Predodređen da bude glumac
 
Scena iz predstave "Krčma na glavnom drumu"

U mladalačkim danima Bate Stojkovića. dogodio se jedan susret koji je nagovestio njegovu dalju sudbinu. Naime, 1953. godine, na Pašinom brdu igrao je u Čehovljevoj predstavi “Krčma na glavnom drumu”. U publici je bio i Dobrica Milutinović, koji je nakon predstave prišao Bati i uzbuđeno mu rekao: "Ti si, sine, još u majčinoj utrobi postao glumac." Bilo je to veliko ohrabrenje za mladog Batu. Ipak, presudni uticaj na njega imali su drugi.

"U 13. godini već sam znao da ću biti glumac", zapisao je Feliks Pašić u Dnevniku o Bati Stojkoviću. "Moj brat Žika je veoma lepo čitao poeziju, što je kod mene, kao deteta, često izazivalo suze. Na mene je uticao i neki doktor, Bogoljub Arsić, veliki naučnik koga je naš otac skoro usvojio. On je umeo da divno čita narodnu poeziju i čika Jovu Zmaja... U 14. godini ponavljao sam razred i otišao na radnu akciju.
 
Danilo Bata Stojković u filmu "Balkanski špijun"

Tu sam upoznao Branka Vujovića Bardofa koji je tada, sa 16 godina, čitao "Hamleta". Ja sam radio u kuhinji i kuvao za tridesetoricu, a pošto je Bardof povredio nogu, pomagao mi je u kuhinji. Nisam mu dao ništa da radi, samo da mi čita "Hamleta". I za mesec dana naučio sam napamet taj Šekspirov komad. Čim sam se vratio u Beograd upisao sam se u dramsku sekciju. Doduše, malo i zbog devojaka, jer su tada gimnazije bile odvojene..."

Na Akademiju ga je primio Tomislav Tanhofer, a diplomirao je kod Josipa Kulundžića 1959. godine, ulogom Đorđa Crnojevića iz Jakšićeve "Jelisavete" i Kapetana vatrogasca iz "Ćelave pevačice".

Iza Danila Bate Stojkovića ostala su brojna priznanja - beogradska Oktobarska nagrada, Sterijine nagrade, pulska Zlatna i Srebrna arena, nagrada na Festivalu glumačkih ostvarenja u Nišu, "Oskari popularnosti", nagrada na pozorišnom festivalu u Kvebeku, i ona najveća, za Životno delo, "Dobričin prsten". Na Međunarodni dan pozorišta, 27. marta Bata je trebao da primi "Zlatnog ćurana" nagradu Dana komedije u Jagodini, koja mu je dodeljena posthumno.
[uredi]

Sa filmom - ljubav na prvi pogled
 
Bata Stojković u filmu "U ime oca i sina"

U odnosu na film i televiziju, Bata Stojković uvek je davao prednost pozorištu. Govorio je: "Mi smo se školovali za pozorište". A opet, kamera ga je zavolela na prvi pogled, dok su u pozorištu, ipak, protekle decenije pre nego što su ga uočili, a prve velike kritike dobio je 1971. godine za "Putnika" Dragoslava Mihailovića u Ateljeu 212. Na televiziji se proslavio kao Bubuleja iz serije "Diplomci". Govoreći o filmu često je isticao da je na filmu radio sa ljudima sa kojima je bio i duhovno blizak - Mićom Popovićem, Kokanom Rakonjcem, Živojinom Pavlovićem, Dušanom Makavejevim, Paskavljevićem, Markovićem, Karanovićem, Sijanom, Idrizovićem, Božom Nikolićem...

Pisac je našao svog glumca

Pisac Dušan Kovačević našao je svog glumca – Batu Stojkovića. "Ja sam Batu upoznao u vreme strasne krize, velike depresije i ljudske mrzovolje. U to vreme, kad se većina ljudi odricala od svog posla, svoje umetnosti, kad ih je hvatala malodušnost, nespokojstvo, panika, Bata je i tada u pozorište dolazio u crnom odelu, besprekorno spreman za taj čin od dva sata", pričao je često Kovačević. Kovačevićevog “Profesionalca" odigrao je više od hiljadu puta! Ne tako davno, gostovao je u Zagrebu. Umesto planirane četiri, izveo je 11 predstava i još toliko bi, da se moglo.

Poslednji čin Batinog života
 
Bata Stojković

Petog februara, iako već teško bolestan, Danilo Bata Stojković igrao je Lupusa u Ateljeu 212, u jubilarnoj, 300. „Korespodenciji" (Mihizova dramatizacija dela Borislava Pekića u režiji Arsenija Jovanovića).

Desetak dana nakon toga, na molbu mladih glumaca iz Slovenije koji nikada nisu imali priliku da ga vide uživo na sceni, došao je i u Zvezdara teatar da odigra „Profesionalca" Dušana Kovačevića, jedno od najvećih glumačkih ostvarenja u posleratnom srpskom pozorištu. Posle predstava ostao je i da malo proćaska sa njima. To su bili poslednji nastupi najcenjenijeg srpskog glumca koji je dobio sve pozorišne i filmske nagrade za glumu i u vreme bivše Jugoslavije.

U prepunoj sali Zvezdara teatra 20. marta je održana komemoracija povodom smrti Bate Stojkovića. U prvom redu, pored supruge Olge, sedele su Batine kolege - Ljuba Tadić, Ružica Sokić, Bora Todorović, Petar Božović, Mira Banjac, Neda Arnerić... Tom prilikom Dušan Kovačević, njegov “lični pisac”, je rekao: "Ne znam da li je iko voleo pozorište kao Bata. Pred početak svake predstave ulazio je u garderobu maksimalno doteran, sa pažljivo odabranom kravatom. Govorio je: "Dobro veče deco, za vas sam se uredio, svaka predstava je za mene praznik i ja joj na ovaj način odajem počast.""

U ime Jugoslovenskog dramskog pozorišta, od Bate se oprostila njegova koleginica Branka Petrić, a komemoraciji su prisustvovali i Zoran Živković, savezni ministar unutrašnjih poslova, akademici Matija Bećković i Dragoslav Mihajlović i brojni glumci. Telegrame saučešća poslali su i Vojislav Koštunica, predsednik SRJ, i Zoran Đinđić, republički premijer. Bata Stojković je kremiran na Novom groblju u Beogradu, a poslednje reči uputio mu je ponovo njegov “lični pisac” Dušan Kovačević: "Dragi Bato, danima pokušavam da ti kažem nešto nalik na oproštaj, a da se ti ne namrštiš ili nasmeješ. Beograd je imao velikih glumaca, ali nikada nekoga kao što si ti. Prošao si našom scenom kao oluja. Našim prijateljima koji te čekaju reći da smo bolje nego što jesmo..." Poslednju počast na Novom groblju velikom glumcu odali su Đorđe Marjanović, Brana Petrović, Siniša Kovačević, Bajaga, premijer Zoran Đinđić i mnogi drugi.

Filmska ostvarenja

Ostvario je veliki broj uloga na filmu, ali i u pozorištu. Najpoznatije i legendardne uloge su mu u filmovima:
"Ko to tamo peva" (1980),
"Maratonci trče počasni krug" (1982),
"Balkanski špijun" (1984).

Za sve ove tri uloge nagrađivan je brojnim nagradama. Dobio je nagradu Dobričin prsten 1990. godine.
 
Stojković u filmu Ko to tamo peva
Otac (2001) (TV) (kao Danilo Stojković) kao Kapetan Adolf
Proputovanje (1999) kao Stojan (segment "Srebrni metak")
Belo odelo (1999) kao sveštenik
Đeneral Milan Nedić (1999) (TV) kao Milan Nedić
U ime oca i sina (1999) kao Mrgud
Bure baruta (1998) kao Viktor, Aleksov otac
Rane (1998) kao Komšija
Balkanska pravila (1997) kao Petar Kostić
"Gore dole" (1996) (TV Serija) kao Avram Jakšić
Ubistvo s predumišljajem (1995) kao Stavra Aranđelović
Podzemlje (Bila jednom jedna zemlja) (1995) kao deda
Terasa na krovu (1995) kao Dragutin
"Bila jednom jedna zemlja" (1995) (mini TV Serija) kao deda
Urnebesna tragedija (1994) kao Vasilije
Kaži zasšto me ostavi (1993) kao teča
Tri karte za Holivud (1993)
Crni bombarder (1992) kao Bogdan Marković
Mala (1991) kao sveštenik
Video jela, zelen bor (1991) (TV) kao Milovan
Seks - partijski neprijatelj br. 1 (1990) kao Gvozden
Klaustrofobična komedija (1990) (TV) kao Sava odžačar
Profesionalac (1990) (TV) kao Luka Laban
"Zaboravljeni" (1990) (TV Serija) kao Adamov tast
Atoski vrtovi - preobraženje (1989)
Sabirni centar (1989) kao Simeun
"Balkan ekspres 2" (1989) (TV Serija) kao Mida Baba
Čudo u Sarganu (1989) (TV) kao Islednik SUP-a
Osmi dan u nedelji (1989) (TV)
Poslednji krug u Monci (1989) kao Dobrivoje
Sile u vazduhu (1989) (TV) kao Toša
Vreme čuda (1989) kao Jovan
"Vreme čuda" (1989) (mini TV Serija) kao Jovan
Balkan ekspres 2 (1988) kao Mida
Iznenadna i prerana smrt pukovnika K.K. (1987) (TV)
Milan - Dar (1987) (TV) kao Dr Milan Savić
Štrajk u tkaonici ćilima (1986) (TV)
Ne znate vi Martina (1986) (TV)
"Priče iz fabrike" (1986) (TV Serija) kao Tambura
Svečana obaveza (1986) (TV) kao Zoranov otac
Držanje za vazduh (1985)
Provincija u pozadini (1985) (TV) kao Jaša Muktar
Yalta (1984) (TV) kao Staline
Balkanski špijun (1984) kao Ilija Čvorović
Varljivo leto '68 (1984) kao Veselin Cvetković
Čudo neviđeno (1984) kao Gazda Šćepan
Naš učitelj četvrtog razreda (1984) (TV)
Čovek sa četiri noge (1983) kao Fotoreporter
Kako sam sistematski uništen od idiota (1983) kao Babi Papuška
Korespondencija (1983) (TV) kao Simeon Njegovan Lupus, deda
13. jul (1982) kao Poslanik
Idemo dalje (1982) kao Božur, upravnik škole
Kante ili kese (1982) (TV)
Maratonci trče počasni krug (1982) kao Laki Topalović
"Sijamci" (1981) (TV Serija)
Poseban tretman (1980) kao Steva
Ko to tamo peva (1980) kao Brka
Proleće života (1980) (TV)
Gradilište (1979) (TV)
Kost od mamuta (1979) (TV) kao Dušanov otac
Nacionalna klasa (1979)
"Pripovedanja Radoja Domanovića" (1979) (TV Serija) kao Čiča Ilija Stanojević
Prva Srpska železnica (1979) (TV) kao Marko Bogdanović
Srećna porodica (1979) kao Poslovođa
"Srećna porodica" (1979) (mini TV Serija)
Nije nego (1978) kao Budić - Buda Filadelfija
Pogled u noć (1978)
Siroče (1978) (TV)
Tamo i natrag (1978)
67. sastanak Skupštine Kneževine Srbije (1977) (TV) kao Nikola
Hajdučka vremena (1977) kao žandarmerijski narednik
Marija Magdalena (1977) (TV) kao majstor Anton
"Nikola Tesla" (1977) (TV Serija) kao Džordž Vestinghaus
Pas koji je voleo vozove (1977) kao Otac
Čuvar plaže u zimskom periodu (1976) kao Miloje Pasanović, Draganov otac
"Povratak otpisanih" (1976) (TV Serija) kao Steva i Prletov otac
Salaš u Malom Ritu (1976) kao Damnjan
Vagon Li (1976) kao Prvi putnik
Vlajkova tajna (1976) (TV)
Zvezdana prašina (1976) (TV) kao kum
Borisko i Natalija (1975) (TV)
"Grlom u jagode" (1975) (TV Serija) kao Sreten, Banetov otac
Kičma (1975) kao čovek iz kafane
Pavle Pavlović (1975)
"Salaš u Malom Ritu" (1975) (TV Serija) kao Damnjan
Testament (1975)
Zimovanje u Jakobsfeldu (1975) kao Damjan
Oglas (1974) (TV) kao Pavlović
Pred zoru (1974)
Bombardovanje Nju Hejvna (1973) (TV)
Beograd ili tramvaj a na prednja vrata (1973) (TV)
"Dimitrije Tucović" (1973) (TV Serija) kao Dragiša Lapčević
Kužiš stari moj (1973) (TV Serija) kao Pekar
"Naše priredbe" (1973) (TV Serija)
Pjegava djevojka (1973)
Policajci (1973) (TV)
Putnik (1973) (TV) kao Mali
Ćelava pevačica (1972) (TV)
Dervis i smrt (1972) (TV) kao Vezirov defterdar
Majstor i Margarita (1972) kao Bobov, kritičar
"Obraz uz obraz" (1972) (mini TV Serija)
Razvojni put Bore Snajdera (1972) (TV) kao Selimir
"S vanglom u svet" (1971) (TV Serija)
Bez naziva (1971) (TV)
Bubasinter (1971) kao Živan Gasić
"Ceo život za godinu dana" (1971) (TV Serija)
Čep koji ne propušta vodu (1971) (TV) kao Milicioner
"Diplomci" (1971) (TV Serija) kao Dušan Bubuleja
Haleluja (1971) (TV)
"Operacija 30 slova" (1971) (TV Serija)
Uloga moje porodice u svjetskoj revoluciji (1971) kao Strogi
"Uniforme" (1971) (mini TV Serija)
Burdus (1970) kao reditelj
Engleski onakav kakav se govori (1970) (TV)
Lilika (1970) kao Poočim
Prirodna granica (1970)
Rekvijem (1970)
Kako je lagao njenog muža (1969) (TV)
Pucanj u glavu (1969)
"Rađanje radnog naroda" (1969) (TV Serija) kao Bangeja Kukuljević, ratni vojni invalid
"Samci 2" (1969) (TV Serija)
Vrane (1969)
Zazidani (1969) kao stražar
U raskoraku (1968) kao poštar
Bekstvo (1968) (TV)
Delije (1968) kao Gvozden
"Gorski car" (1968) (TV Serija)
Ima ljubavi, nema ljubavi (1968)
"Kod Londona" (1968) (TV Serija)
Ljubitelj golubova (1968) (TV)
Sajam na svoj način (1968) (TV)
Sezona poljubaca (1968) (TV)
Bokseri idu u raj (1967) kao Profesor
Jutro (1967) kao vojnik
"Krug dvojkom" (1967) (mini TV Serija)
Ove žene posle rata (1967) (TV)
Stara koka, dobra juha (1967) (TV)
Roj (1966) kao Nikola
"Volite se ljudi" (1966) (TV Serija)
Vreme ljubavi (1966) .... Ratko
Čovek nije tica (1965)
Čovek iz hrastove šume (1964) .... Stevan
Izdajnik (1964)

Danilo Bata Stojković je glumio u gotovo svim najpoznatijim jugoslovenskim filmovima i biće upamćen kao jedan od najboljih glumaca sa prostora Balkana.

Izvor: Wikipedia
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Mudrijas Burek Foruma
Legenda foruma


"I'm not always right, but I'm never wrong"

Zodijak
Pol
Poruke 49711
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.6
sjajan glumac

zao mi samo sto sam ga gledala samo jednom u pozoristu
Smile

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 89
Zastava Split
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
mob
SonyEricsson k610
Balkanski špijun je trebao dobit oskara za najbolji strani film i Danilo za najboljeg glumca....preporučam akademiji da posmrtno dodjeli čovjeku oskara i ispravi mu barem posmrtno nanesenu nepravdu...legenda...u Splitu ekipa zna sve scene iz filma napamet...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Jet set burekdzija


Ideje i smeh će spasiti svet... ♫

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 8225
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.53
mob
Samsung Galaxy S2
sjajan glumac
zao mi samo sto sam ga gledala samo jednom u pozoristu
 Smile
Ista situacija.
Koliko je dobar shvatio sam nakon što je, nažalost, preminuo.
Pitam se kakav bi bio u ulozi Profesionalca na filmu.
To  je scenario koji je prvenstveno pisan za njega, pa je naknadno prepravljen za Boru Todorovića (koji je genijalno odigrao).
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Mudrijas Burek Foruma
Legenda foruma


"I'm not always right, but I'm never wrong"

Zodijak
Pol
Poruke 49711
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.1
ja sam ga gledala bas u Profesionacu u Zvezdari

ne znam
ne bih volela da sam to videla
a mozda bi zahaljujuci bas njemu film i bio bolji
Bora je ok odigrao ali nije mi to to
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Somewhere around nothing!

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 11442
Zastava Herceg-Novi
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.1
mob
Apple Iphone 5s
institucija Smile

veliki gubitak za nas film Smile

balkanski spijun najjaci

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


seti se da zaboraviš...

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 1734
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.53
mob
Nokia 
U svakom slučaju je legenda...a odabrati njegovu najbolju ulogu mislim da je malo teže...uvek je bio odličan.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 19:26:34
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.128 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.