Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Mar 2024, 09:45:27
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Papa Jovana  (Pročitano 2269 puta)
13. Mar 2010, 14:49:16
Moderator
Legenda foruma


Moje ime je Ozymandias.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 38906
Zastava Kragujevac
OS
Windows 7
Browser
Opera 9.80
Žanr: drama, istorijski, romansa
Trajanje: 149 min.
Zemlja porekla: Nemačka, Velika Britanija, Italija, Španija, 2009

Glavne uloge:   
Johana Vokalek (Johanna Wokalek), Dejvid Venam (David Wenham), Džon Gudman (John Goodman), Ijan Glen (Iain Glen)



Scenario:   
Dona Vulfolk Kros (Donna Woolfolk Cross) - roman, Hajnrih Hading (Heinrich Hadding)

Režija:   
Zenke Vortman (Senke Wortmann)



SINOPSIS

Evropa u devetom veku. Johana odrasta u Ingelhajmu na Rajni. Kći dogmatskog i doktrinarnog seoskog sveštenika, protiv očeve volje u tajnosti uči da čita i piše. Njen neobičan talenat otkrivaju i, kao jedinoj devojci, dozvoljavaju joj da pohađa školu pri katedrali u Dorštatu. Stavljaju je pod okrilje viteza Gerolda, u koga se ona smrtno zaljubljuje. Posle krvavog napada Normana, Johana se prerušava u muškarca i odlazi u manastir u Fuldi. Tamo je uče veštini isceljivanja i zaređuje se. Kasnije, u Rimu, izlazi na glas kao iscelitelj i postaje lični lekar pape Sergija. Ubrzo potom njega truju. Predvodnik zavere, biskup Anastazije, nada se da će on sesti na tron. Umesto njega, za papu biraju Johanu. Ali neotkrivena "papisa" ima opasnu slabu tačku: ostala je u drugom stanju sa Geroldom, svojim tajnim ljubavnikom.

O REŽISERU

Zenke Vortman (reditelj)
Zenke Vortman je jedan od najzanimljivijih nemačkih režisera. Još od prvog semestra na Minhenskoj akademiji za televiziju i film, gde je izučavao svoj zanat, Vortman je pokazao neobičan talenat. Njegov prvi film, "Nachtfahrer", bio je tako dobar da je reditelj dobio poseban poziv Londonske kraljevske umetničke akademije. Diplomski film iz 1990. na Minhenskoj akademiji - "Dre D", doneo mu je nagradu Istman film na festivalu Hot film dejz i nominaciju za studentskog Oskara. Naredne godine Vortman je za komediju "Allein Unter Frauen" dobio nagradu Hipo na Minhenskom filmskom festivalu. Njegov prvi dugometražni igrani film je "Kleine Haie" (1992).

Izvor: Krstarica
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 3504
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.11
Čitala sam knjigu, nisam ni znala da je snimljen film. Rado ću ga pogledati. Knjiga je odlična, nadam se da film nije upropastio priču, kao što to obično biva..
IP sačuvana
social share


            Svako slovo koje napišem je deo mene, a ono što sam ja i što mogu biti nije ni deo napisanih slova...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Why do me ?

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 55904
Zastava novi sad
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.61
mob
Nokia 
citala knjigu , mlako , mlako...
IP sačuvana
social share



Wake Up - 2012 - The Revolution Has Begun
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


One for all,all for one

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 1238
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.8
mob
SonyEricsson C902
Vidim da traje dva i po sata,pogledacu nadam se da necu izgubiti vreme  Smile
IP sačuvana
social share


 Sons of Gondor! Of Rohan! My brothers. I see in your eyes the same fear that would take the heart of me. A day may come when the courage of Men fails, when we forsake our friends and break all bonds of fellowship, but it is not this day. An hour of wolves and shattered shields when the Age of Men comes crashing down, but it is not this day! This day we fight! By all that you hold dear on this good earth, I bid you stand, Men of the West!
Pogledaj profil Skype Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Mar 2024, 09:45:27
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.092 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.