Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Mar 2024, 05:43:20
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: U vazduhu  (Pročitano 960 puta)
05. Feb 2010, 15:08:49
Moderator
Legenda foruma


Moje ime je Ozymandias.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 38906
Zastava Kragujevac
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
Žanr: komedija, drama, romansa
Trajanje: 109 min.
Premisa: Vežite pojas, pre nego što počnete da pomažete drugima

Glavne uloge:   
Džordž Kluni (George Clooney), Vera Farmiga (Vera Farmiga), Ana Kendrik (Anna Kendrick), Džejson Bejtman (Jason Bateman), Dž. K. Simons (J.K. Simmons), Sem Eliot (Sam Elliott)



Scenario:   
Džejson Rajtman (Jason Reitman), Šeldon Tarner (Sheldon Turner)

Režija:   
Džejson Rajtman (Jason Reitman)



SINOPSIS

Džordž Kluni igra Rajana Bingama, eksperta u firmi koja se bavi otpuštanjem radnika. Njegov dragoceni život na putu biće ugrožen upravo u trenutku kada je na domaku da dostigne deset miliona proputovanih milja i nedugo nakon što je upoznao ženu svojih snova, koja takođe često putuje.

O FILMU

Od Džejsona Rajtmana, Oskarom nominovanog reditelja za film "Džuno", stiže "U vazduhu", odiseja Rajana Bingama (oskarovac Džordž Kluni), eksperta u firmi koja se bavi otpuštanjem radnika i pravog modernog, poslovnog putnika koji posle mnogo srećnih godina provedenih u vazduhu iznenada shvata da je spreman da ostvari pravu vezu.

Rajan je dugo bio zadovoljan svojim neopterećenim životom koji je provodio po američkim aerodromima, hotelima i iznajmljenim automobilima. U svom malom koferu može da ponese sve što mu je potrebno; mažen je i pažen; počasni je član svih putnih programa odanosti koji postoje i blizu je ostvarenja životnog cilja - da sakupi deset miliona proputovanih milja. Ali, ipak... Rajan nema ništa stvarno za šta može da se uhvati.

Kada mu se svidi simpatična saputnica (Vera Farmiga), njegov šef (Džejson Bejtman), inspirisan mladim ekspertom za efikasnost (Ana Kendrik), preti da će ga povući s puta. Suočen s takvom mogućom sudbinom, Rajan će u početku biti užasnut, ali će onda početi da razmišlja o tome kako bi bilo da ima dom.

U svoja prva dva igrana filma Džejson Rajtman je već postao poznat po tome da ima provokativne antijunake – lobistu za duvan u "Hvala što pušite" i trudnu tinejdžerku u Oskarom nagrađenom filmu "Džuno" – i što priča duboko ljudske, duhovite i privlačne priče u kojima ovi neobični likovi prkose očekivanjima. On nastavlja u ovom stilu s pričom Rajana Bingama, koji na prvi pogled ima prilično neprijatan posao: daje otkaz ljudima kada korporacije smanjuju broj zaposlenih.

Mada Rajanova priča takođe govori o čoveku koji je šarmantan i pristojan i koji je entuzijastično prihvatio naš brzi svet tehnologije, komfora, individualne ambicije i materijalnih pogodnosti; o čoveku koji vodi lagan i prijatan život; o čoveku koji ima sve, ali ipak shvata da mu nešto bitno nedostaje. Njegova priča pokreće neka intrigantna pitanja: u doba globalnog putovanja i razgovora koji se vode preko mašina, kako da ostvarimo prave i trajne veze? I šta se dešava kada pokušamo da ih izbegnemo?

Inspiracija za film "U vazduhu" započela je romanom Voltera Kerna koji je Rajtman iskoristio za početak pisanja scenarija. "Obožavam Volterov jezik, i ja sam ga upotrebio u scenariju", kaže Rajtman. "Ali, dok sam ga pisao, moj lični život se promenio. Upoznao sam svoju ženu, zaljubio se i dobio dete. U tom procesu je i Rajan Bingam postajao sve zreliji i počinjao je da traži više od života. Scenario je na kraju govorio o tome koliko su veze neophodne u svakodnevnom životu", kaže Rajtman.

Od samog početka priča je bila pisana namenski za oskarovca Džordža Klunija. "Ako ćete da pravite film o čoveku čiji je posao da daje otkaz ljudima i koji želi da živi sam, onda bi vam bolje bilo da imate zaista šarmantnog glumca. A zaista ne postoji niko ko je u tome bolji od Džordža Klunija", objašnjava Rajtman. "Uloga je kao stvorena za njega i verovatno je jedan od najuzbudljivijih momenata u mom životu bio taj kada je on završio čitanje scenarija i rekao mi: "Džejsone, sjajan je."

"Džordž i ja imamo sličan stav prema komediji", nastavlja Rajtman. "Obojica verujemo da komediji treba pristupiti iskreno, da ne treba da se trudimo da nešto bude duhovito. Scenario treba da bude duhovito napisan, ali gluma treba da bude iskrena".

Ulogu Aleks, žene koja će zavesti Klunija i pokrenuti u njemu želju da ostvari pravu vezu, reditelj je poverio Veri Farmigi, glumici koja je dobitnica mnogih nagrada, najpoznatija je po ulozi u filmu "Dvostruka igra" Martina Skorsezea.

O saradnji s Klunijem ona kaže: "Džordž je bio upravo onakav partner kakav mi je i bio potreban jer se nikada ranije nisam osećala toliko nesigurno. Dve nedelje pre početka prve probe kostima rodila sam prvo dete i zaista mi je bio neophodan neki saveznik, a Džordž je bio jednostavno divan. Njegov smisao za humor je ono što je najprivlačnije kod njega. Mnogo smo se smejali za vreme snimanja".

"Rajan misli da je pronašao savršenu ženu u Aleks, ženu koja neće tražiti više od veze koju imaju i oko koje neće morati posebno da se trudi. Ona se odlično uklapa u njegovu filozofiju, koja podrazumeva odsustvo vezivanja. Međutim, on će biti taj koji će se vezati", ukratko objašnjava Vera Farmiga ljubavnu priču koja se dešava između njenog lika i lika koji tumači Džordž Kluni.

Izvor: Krstarica
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Nista ne vredi NOVAC, zivot tezak k'o PELINKOVAC.

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 2456
OS
Windows XP
Browser
Safari 4.0.249.78
mob
Samsung 
meni se film svideo
mada nema mnogo komicnih delova iako je komedija  Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Mar 2024, 05:43:20
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.061 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.