Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Mar 2024, 06:17:36
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Da li ste čuli za Morganove?  (Pročitano 3291 puta)
20. Jan 2010, 07:32:36
Moderator
Legenda foruma


Moje ime je Ozymandias.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 38906
Zastava Kragujevac
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
Žanr: romantična komedija
Trajanje: 103 min.
Premisa: Nismo više na Menhetnu!

Glavne uloge:   
Sara Džesika Parker (Sarah Jessica Parker), Hju Grant (Hugh Grant), Sem Eliot (Sam Elliott), Meri Stinberdžen (Mary Steenburgen), Majkl Keli (Michael Kelly)



Scenario:   
Mark Lorens (Marc Lawrence)

Režija:   
Mark Lorens (Marc Lawrence)



SINOPSIS

Uspešni par s Menhetna, Meril i Pol Morgan, vode savršen život koji ima samo jednu manu – brak koji propada. Ali, zbrka u njihovom ljubavnom životu ne predstavlja ništa u odnosu na ono što ih tek čeka: nakon što prisustvuju ubistvu, postaju mete plaćenog ubice. Policija ih sklanja iz voljenog Njujorka u mali grad u Vajomingu. Tamo njihova veza preti da se u potpunosti raspadne, osim ako ne pokušaju da uprkos svemu ponovo razbuktaju staru strast.

O FILMU

Reditelju Marku Lorensu nije strano pisanje i režiranje romantičnih komedija, od kojih su najzapaženije bile "Muzika i stihovi" i "Dve nedelje za zaljubljivanje". Tokom snimanja tih naslova on je razvijao ideje za film "Da li ste čuli za Morganove?", priču koja će pomeriti granice žanra pokrivajući novu oblast - brak.

"Ideja mi se prvi put javila pre oko deset godina", kaže Lorens. "Bio je to projekat koji bih započinjao, pa onda ostavljao po strani, i ponovo mu se vraćao. Kažu 'piši o onome što znaš'. Jedina stvar o kojoj nešto znam jeste brak – upoznao sam svoju suprugu na koledžu i oženjen sam već jako dugo". Međutim, kod Morganovih nije u pitanju bilo kakav brak. "To je brak s problemom", kaže Lorens. "Ovo dvoje ljudi izgubili su vezu zbog neverstva, ali je srž problema u tome što su se udaljili jedno od drugog".

Hju Grant, koji glumi Pola Morgana, kaže: "Pol očajnički pokušava da vrati Meril. Izvodi je na večeru, i na povratku kući oni prisustvuju ubistvu. Postaju vrlo važni svedoci. Ubica ih je video, pa ih FBI šalje u program zaštite svedoka. Ovaj visokourbani njujorški par bude prebačen u program zaštite svedoka, u mali kaubojski grad u Vajomingu, i to ima zanimljiv efekat na njihov brak".

Sara Džesika Parker, koja glumi Meril Morgan, kaže da se ova premisa za romantičnu komediju dosta izdvaja u odnosu na njene prethodne projekte. "Dopala mi se njena dosetljivost. Nisam do sada glumila nekog kao što je Meril. Nisam glumila nekoga ko je u takvom braku". Domaćini i zaštitnici u Vajomingu su šerif Klej Viler, kojeg glumi Sem Eliot, i njegova žena Ema, koju glumi Meri Stinberdžen. Klej i Ema pokazuju Polu i Meril kako da prežive u malom gradu bez svojih asistenata ili karijera i, usput, kako da prežive svoj brak.

Spasavanje njihovog braka nije najveći od Polovih i Merilinih problema. Na njihovom tragu je plaćeni ubica rešen da dovrši posao i oslobodi se svih svedoka. "Dve najteže stvari prilikom snimanja filma su kako dobro napisati scenario i kako dobro odabrati glumce", kaže Mark Lorens. S tim u vidu, Lorens se obratio Hjuu Grantu, s kojim je već sarađivao. "Naravno, pisao sam ulogu za Hjua", kaže Lorens. "Toliko smo često radili zajedno da je bilo normalno da njemu pomenem ideju, i dopala mu se."

Podjednako važno kao to da Grant igra Pola Lorensu je bilo da angažuje pravu glavnu glumicu za lik Meril. Grant opisuje Meril kao "silu prirode". "Ona je nova u nizu Markovih ženskih likova. One su često Njujorčanke, ambiciozne, neurotične, pametne, duhovite, komične žene. Mislim da su one za Marka žene iz mašte, na neki način, i nije teško zaljubiti se u njih".

Ko bi osim Sare Džesike Parker mogao savršeno da otelotvori taj arhetip, na ekranu i van njega? "Ona se toliko identifikuje s Njujorkom i zaista bi se osećala kao riba na suvom u Vajomingu", kaže reditelj. Parkerovoj se dopala priča, želela je da radi s Markom Lorensom, ali je imala i drugih motiva. "Zaista sam sanjala, kao mnogi drugi, naročito žene, da snimim romantičnu komediju s Hjuom Grantom". Njih dvoje su već bili u istom filmu, pre mnogo vremena ("Ekstremne mere" iz 1996.) i jedva se sećaju toga. "Izgledalo mi je kao da prvi put glumimo zajedno, iako smo se pre mnogo godina već sreli", kaže Parkerova.

Ovo možda izgleda kao neverovatna postavka, ali Lorens kaže: "To je upravo način na koji ja vidim svet. Kada sednem da pišem, ne pomislim: 'Oh, napisaću komediju'. Prosto imam ideju: 'Hoću da napišem priču o braku', i eto šta iz toga ispadne".

O REŽISERU

Mark Lorens (scenarista/reditelj)
Debitovao je kao reditelj romantičnom komedijom "Dve nedelje za zaljubljivanje". Pre toga je napisao scenarije za filmove "Mis tajni agent" i "Sile prirode". Radio je i na filmovima "Muzika i stihovi", "Život sa Majkijem" i "The Out-of-Towners".

O GLUMCIMA

Sara Džesika Parker (Meril Morgan)
Proslavljena ikona filma, televizije i mode. Glumica od svoje osme godine, Parkerova nastavlja da gradi svoju karijeru ispred i iza kamere. Osvojila je kritiku i publiku ulogom Keri Bredšo u seriji "Seks i grad", za koju je četiri puta nagrađena Zlatnim globusom. Nedavno je bila i producent filmske adaptacije ove serije, a trenutno snima nastavak "Seks i grad 2". Igrala je u filmovima "Pametni ljudi", "Klub prvih žena", "Hokus pokus", "Medeni mesec u Vegasu", "Priča iz Los Anđelesa", "Devojke samo žele da se zabave".

Hju Grant (Pol Morgan)
Nagrađivani glumac poznat po širokom dijapazonu filmskih uloga. Među internacionalne zvezde je ušao 1994. ulogom u hit komediji "Četiri venčanja i sahrana". Nakon toga usledili su filmovi: "Ja u ljubav verujem", "Sve o dečaku", "Svitanje", "Leglo belog crva", "Gorki mesec", "Razum i osećajnost", "Devet meseci", "Sitni prevaranti", "Dnevnik Bridžet Džouns" i njegov nastavak "Bridžet Džouns: na ivici razuma", "U stvari ljubav".

Izvor: Krstarica
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Nista ne vredi NOVAC, zivot tezak k'o PELINKOVAC.

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 2456
OS
Windows XP
Browser
Safari 3.0.195.38
mob
Samsung 
cuo sam za morganove al nisam cuo za titl za taj film  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 54
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
da li stvarno ima neko prevod za ovaj film*?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol
Poruke 29583
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
Овај Хју Грант у сваком филму на Менхетну... Даве више, има триста хиљада оваквих филмова и сваки није ни за курац... Још кад видим да је ова из Секс и Град ту  Smiley 1
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Nista ne vredi NOVAC, zivot tezak k'o PELINKOVAC.

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 2456
OS
Windows XP
Browser
Safari 3.0.195.38
mob
Samsung 
da li stvarno ima neko prevod za ovaj film*?
nismo culi za prevod  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 54
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
Da li neko moze da pronadje prevod za ovaj film?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Mar 2024, 06:17:36
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.079 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.