Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Mar 2024, 03:47:58
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: The Wolfman  (Pročitano 4571 puta)
09. Jan 2010, 15:32:06
Supervizor foruma
Svedok stvaranja istorije


necu da ti kazem, chelavi...

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 21964
Zastava La45.2590  Lo19.8330
OS
Linux
Browser
Mozilla (hardy)
mob
Apple iPhone 12, S21
The Wolfman




Pocetak prikazivanja: 10 February 2010
Zanr: Horror | Thriller
Rezija: Joe Johnston
Scenario: Andrew Kevin Walker, David Self
Studio: Universal Pictures

Glumci:Benicio Del Toro, Hugo Weaving, Anthony Hopkins, Kiran Shah, Elizabeth Croft, David Sterne

Film:

Lawrence Talbot, a haunted nobleman, is lured back to his family estate after his brother vanishes. Reunited with his estranged father, Talbot sets out to find his brother... and discovers a horrifying destiny for himself. Talbot's childhood ended the night his mother died. After he left the sleepy Victorian hamlet of Blackmoor, he spent decades recovering and trying to forget. But when his brother's fiancée, Gwen Conliffe, tracks him down to help find her missing love, Talbot returns home to join the search. He learns that something with brute strength and insatiable bloodlust has been killing the villagers, and that a suspicious Scotland Yard inspector named Aberline has come to investigate. 






Izvor: IMDB
« Poslednja izmena: 09. Jan 2010, 15:33:06 od chelavi1 »
IP sačuvana
social share
- A robot may not injure a human being or, through inaction, allow a human being to come to harm
- A robot must obey the orders given to it by human beings, except where such orders would conflict with the First Law
- A robot must protect its own existence as long as such protection does not conflict with the First or Second Laws
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Žena
Poruke 25336
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.17
Ovo mora biti odlicno  Smile
IP sačuvana
social share

*Most gods throw dice, but Fate plays chess, and you don't find out til too late that She's been playing with two queens all along. *
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Записи из подземља

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 15651
Zastava Београд
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
mob
Samsung S8
Ovo mora biti odlicno  Smile

Slazem se, ogledao sam trejler vise puta i mogu reci da ce ovaj film tesko omanuti.

Benisio Del Toro je pravi glumac za ulogu.  Smile
IP sačuvana
social share
Ako je nesto ocigledno, ne mora biti istinito.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Moje ime je Ozymandias.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 38906
Zastava Kragujevac
OS
Windows 7
Browser
Opera 9.80
Vukodlak

Žanr: horor, triler
Trajanje: 102 min.
Premisa: "Čak i čovek koji je čistog srca i koji se svako veče moli može da postane vuk kada jedić procveta, a jesenji mesec zasija punim sjajem...", ciganska legenda

Glavne uloge:   
Benisio del Toro (Benicio Del Toro), Emili Blant (Emily Blunt), Entoni Hopkins (Anthony Hopkins), Hjugo Viving (Hugo Weaving)



Scenario:   
Endru Kevin Voker (Andrew Kevin Walker), Dejvid Self (David Self), Kurt Siodmak (Curt Siodmak), scenario filma iz 1941.

Režija:   
Džo Džonston (Joe Johnston)



SINOPSIS

Oskarovac Benisio del Toro igra Lorensa Talbota, ukletog plemića koji se vraća na porodično imanje posle nestanka svog brata. Ponovo udružen s otuđenim ocem (oskarovac Entoni Hopkins), Talbot kreće u potragu za bratom - a razotkriva svoju užasavajuću sudbinu. Detinjstvo Lorensa Talbota prekinulo se one noći kad mu je umrla majka. Kad je napustio uspavano viktorijansko seoce Blekmur, proveo je decenije pokušavajući da se oporavi i da zaboravi. Međutim, kada ga verenica njegovog brata, Gven Konlif (Emili Blant), pronađe i zamoli da joj pomogne da nađu njenu izgubljenu ljubav, Talbot se vraća kući kako bi se pridružio potrazi. On će saznati da nešto neverovatne snage i neutoljive želje za krvlju ubija seljane, i da je sumnjičavi inspektor iz Skotland jarda po imenu Aberlin (Hjugo Viving) došao to da istraži.

Dok bude odgonetao krvavu zagonetku, saznaće za kletvu iz davnina koja ozleđene pretvara u vukodlake kad je mesec pun. Sada će, ako ima ikakve šanse da prekine pokolj i zaštiti ženu koju je zavoleo, Talbot morati da uništi opako stvorenje koje živi u šumama koje okružuju Blekmur. Ali dok bude lovio zastrašujuću zver, običan čovek s izmučenom prošlošću otkriće svoju primitivnu stranu - onu za koju nije ni mogao da pretpostavi da postoji.

O FILMU

"Vukodlak" vraća mit o ukletom čoveku njegovom legendarnom poreklu. Četrdesetih godina prošlog veka "Univerzal pikčers" je prikazao u bioskopima seriju horor filmova, što je stvorilo novi žanr zabave za publiku: film s čudovištima. Transformišući se u dobro poznate likove poput Drakule, Frankenštajna, Mumije i nevidljivog čoveka, legendarni glumci, uključujući Belu Lugošija, Borisa Karlofa i Kloda Rejnsa, oživeli su na celuloidnoj traci noćne more koje su do tada postojale samo u mašti čitača.

Tokom više hiljada godina njemu su pripisivana razna imena u različitim kulturama. Već duže vreme postoji globalna fascinacija mitološkim bićem koje je poznato kao likantrop, ljudsko biće s natprirodnom sposobnošću da se pretvori u biće poput vuka kad je mesec pun. Ali tek se poslednjih sedam decenija snimaju filmovi o njemu. "Univerzalov" klasik iz 1941. - "Čovek vuk", čvrsto je uspostavio moderan kinematografski mit o vukodlaku. Film je stvorio nezaboravni lik u vidu tragičnog i hirovitog plemića po imenu Lorens Talbot, koga je igrao Lon Čejni Mlađi, sin ikone nemog filma Lona Čejnija, zvezde filmova "Fantom iz opere" i "Zvonar Bogorodičine crkve".

Glumac i producent Benisio del Toro je duže vreme bio fan ovog žanra i počeo je da razmišlja zajedno sa svojim menadžerom i producentom Rikom Jornom o odavanju počasti ovom filmu. "Kad sam prvi put došao u Holivud, želeo sam da uradim rimejk jednog od ovih starih filmova", priseća se Jorn. "Pre nekoliko godina, kad smo Benisio i ja izlazili iz njegove kuće, ugledao sam poster za film "Čovek vuk". Na njemu je izbliza bio prikazan Lon Čejni Mlađi kao čudovište. Zagledao sam se u poster, a onda u Benisija – koji je tada imao dugu bradu – i rekao mu: 'Šta misliš o tome da uradimo rimejk filma 'Čovek vuk'?'"

Iako je znao da će to zahtevati tešku šminku i masku da bi se dočaralo prepoznatljivo stvorenje, Del Toro je bio spreman za izazov. "Frankenštajn, Drakula, Mumija... Kad sam bio mali, gledao sam ove filmove", objašnjava Del Toro. "Moje najranije sećanje na glumu bilo je gledanje Lona Čejnija Mlađeg u ulozi Vukodlaka. Želeli smo da odamo počast ovom klasičnom filmu i da ga snimimo na klasičan način".

Del Toro nije želeo da se napravi rimejk filma frejm po frejm, već više da se modernizuje za savremenu publiku. Po njemu je priča koju su napisali scenaristi Endru Kevin Voker i Dejvid Self "dala filmu neke preokrete i moderan pristup, ali je ostala dosledna originalnoj priči". Za producente nikad nije postojala sumnja da je Del Toro pravi izbor za glavnu ulogu. "Benisio ima izuzetno moćne oči", kaže producent Staber o ovom oskarovcu. "Za srž filma je kritično da se oseti ogromna količina emocije koja izbija iz transformacije. Gluma je uvek najbitnija da biste saosećali s likom. Specijalni efekti su neverovatni, ali oni samo naglašavaju glumu, ne stvaraju je".

Kao i kod svih svojih projekata, reditelj filma Džo Džonston je bio mnogo više zainteresovan za priču nego za spektakl. On je u scenariju pronašao "ispod akcije, krvi i straha, ljubavnu priču između Lorensa Talbota i verenice njegovog pokojnog brata, Gven. Želeo sam da ta veza bude element koji će povezati celu priču", dodaje Džonston. Za ulogu Lorensovog ekscentričnog oca odabran je legendarni glumac ser Entoni Hopkins. On objašnjava vezu između mlađeg i starijeg Talbota: "To je jedna veza hladnoće i napuštanja. Lorens nikad nije mogao da upozna svog oca i bio je odbačen zbog užasne strahote kojoj je prisustvovao kao dete, a to je smrt njegove majke. Ser Džon ga je gurnuo od sebe i poslao ga da živi u Ameriku, ali on se vraća u Englesku kao svetski poznat glumac i otkriva da je njegov brat u nevolji".

Na pitanje šta ga je privuklo ulozi, Hopkins kaže: "Psihološki gledano, ljudi uživaju da posmatraju mračnu stranu života. Transformaciju, uskrsnuće, spasenje, ova priča ima sve to". Hopkins je bio zainteresovan i za to kako će se veza između ova dva čoveka razvijati: "Ser Džon je hladan i ne pokazuje nikakvu blagost prema tragediji i patnji, a takav je i u ophođenju sa sinom. On manipuliše i provocira ga opaskama koje nikada nisu otvoreno okrutne, već samo u nagoveštajima".

Pošto se otac i sin nisu videli niti čuli godinama, od trenutka kada su se ponovo sreli, veza između njih je prirodno napeta. Del Toru nije bilo teško da se uživi u taj deo uloge jer je na početku bio izuzetno nervozan što snima s Hopkinsom. S osmehom se priseća: "Na početku sam više bio zapanjen što sarađujem s njim nego što sam uživao. Ali, dok sam posmatrao njegov rad, on mi je mnogo pomogao i s vremena na vreme mi je davao savete. Bilo je lepo sarađivati s glumcem koji ti daje smernice".

Izvor: Krstarica
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma


Ko tebe kamenom, ti njega hlebom... starim 15 dana

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 36573
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Safari 4.0.249.89
mob
HTC One
Cua sam da ljudi bas nisu odusevljeni... kada izadje videcemo.  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 582
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.8
bice super film
IP sačuvana
social share
Edit by chelavi1: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 23
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
mob
Nokia 6600
Odgledao... I nisam baš oduševljen, više očekivao od filma u kome se pojavljuju Benisio i Entoni. Previše je predvidljiv za dobar triler, a nedovoljno strašan za dobar horor.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 582
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.8
mozda si pokvario film, gledajuci cam verziju?!
IP sačuvana
social share
Edit by chelavi1: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


ಠ_ರೃ

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 3824
Zastava Ratkovac - Srbija
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
Kolko god iznenadjujuce i skandalozno zvucalo, prica je ista i u cam verziji i u dvd rip verziji.
IP sačuvana
social share

┌─┐
┴─┴
ಠ_ರೃ
┌─┐     ┌─┐
┴─┴     ┴─┴
ಠ_ರೃ     ಠ_ರೃ
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma


Ko tebe kamenom, ti njega hlebom... starim 15 dana

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 36573
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Safari 4.0.249.89
mob
HTC One
Kolko god iznenadjujuce i skandalozno zvucalo, prica je ista i u cam verziji i u dvd rip verziji.

Stvarno  Smile

 Smile  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Mar 2024, 03:47:58
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.072 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.