Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 09:45:26
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Komplikovano je  (Pročitano 1703 puta)
22. Dec 2009, 07:17:05
Moderator
Legenda foruma


Moje ime je Ozymandias.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 38906
Zastava Kragujevac
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
Žanr: romantična komedija
Trajanje: 118 min.
Premisa: Prvo na redu je brak, drugo razvod, zatim sledi...

Glavne uloge:   
Meril Strip (Meryl Streep), Stiv Martin (Steve Martin), Alek Boldvin (Alec Baldwin), Lejk Bel (Lake Bell), Rita Vilson (Rita Wilson)



Scenario:   
Nensi Mejers (Nancy Meyers)

Režija:   
Nensi Mejers (Nancy Meyers)



SINOPSIS

Džejn (Strip) je majka troje odrasle dece, drži uspešnu pekaru i restoran u Santa Barbari i gaji – deset godina posle razvoda – srdačno prijateljstvo s bivšim mužem, advokatom Džejkom (Boldvin). Ali kada se Džejn i Džejk nađu van grada zbog proslave diplome svog sina, stvari će početi da se komplikuju. Običan zajednički ručak pretvoriće se u nezamislivo – u aferu. Pošto je Džejk oženjen mnogo mlađom Agnes (Lejk Bel), Džejn će sada biti u poziciji druge žene.

Usred njihove obnovljene romanse naći će se Adam (Martin), arhitekta koji je unajmljen da preuredi Džejninu kuhinju. Pošto se i sam oporavlja od razvoda, Adam će početi da se zaljubljuje u Džejn, ali će uskoro shvatiti da je postao deo ljubavnog trougla. Da li bi Džejn i Džejk trebalo da nastave sa svojim životima, ili je zaista istina da je ljubav lepša kad se ponovi? To je... Komplikovano.

O FILMU

Scenarista i reditelj Nensi Mejers ("Šta žene žele", "Samo ne ti" i "Odmor") spojila je Meril Strip, Stiva Martina i Aleka Boldvina u najnovijem filmu "Komplikovano je", komediji o ljubavi, razvodu i svemu između toga.

U filmu igraju i Džon Krasinski u ulozi budućeg Džejninog i Džejkovog zeta, Kejtlin Ficdžerald, Zoi Kazan i Hanter Pariš u ulogama troje odrasle dece Džejn i Džejka, Rita Vilson, Meri Kej Plejs, Aleksandra Ventvort i Nora Dan kao najbliže Džejnine prijateljice.

U poslednjih 30 godina Nensi Mejers je napravila nekoliko uspešnih romantičnih komedija koje se bave odraslim osobama koje su primorane da se suoče s istinama koje su dugo izbegavale. Tokom godina rediteljka je inkorporirala i lična iskustva u svoj rad. U "Komplikovano je" ona je zašla u oblast života posle razvoda.

Mejersova je našla ogromne komične mogućnosti na polju "razvedene žene koja ima ljubavnu aferu sa svojim bivšim mužem". "Privukao me je taj svet posle razvoda, u kome 'bivši' žive, i to kako se njihove veze u većini slučajeva nikad zaista ne završavaju jer uvek imate ta iznenadna naletanja jedno na drugo, nalaženja rešenja kako da i dalje budu roditelji zajedno, kako da zajedno žive u istom gradu. Primetila sam koliko reč 'zajedno' i dalje postoji čak i kada ste razvedeni", kaže Nensi Mejers.

"Ideja da se bivši potajno ponovo sastaju bila mi je intrigantna", priseća se Mejersova. "Komične mogućnosti su bile nepresušne, a posledice vraćanja ovog bivšeg para u živote jedno drugog u isto vreme su delovale i opasno i oslobađajuće. Ova priča me je potpuno privukla. Taj faktor 'šta ako' bio je toliko kompleksan na toliko različitih nivoa, a onda smo ubacili i novog čoveka, samo da bi stvari bile još komplikovanije!"

Dok je pisala scenario, Nensi Mejers je sve vreme u glavi imala Meril Strip za ulogu 50-godišnje Džejn, uspešne majke i vlasnice privatnog biznisa koja oseća da je konačno prebolela razvod i da gradi život onako kako ona želi. "Zamišljala sam Meril u ovoj ulozi i zamišljala sam je kako radi sve ono za šta ja nikad ne bih imala petlje. Džejn je definitivno hrabrija od mene i bilo mi je zabavno da opisujem tu hrabrost s kojom ona donosi neke odluke i prihvata neke prilike", kaže Nensi Mejers.

"Meril je bila prva osoba kojoj sam ponudila ulogu i oduševilo me je što je pristala da je igra. Ona je neverovatna, najpripremljeniji glumac s kojim sam ikad radila. Ne samo što zna svoje rečenice, ona sagledava film kao celinu – onako kako bi ga i reditelj sagledao", dodaje Mejersova.

Kad je pročitala scenario, Stripova je bila dirnuta činjenicom da je Mejersova "zašla duboko u problematiku porodica koje su prošle kroz razvod ili bilo koga ko je bio ostavljen od strane osobe koju je voleo". Stripova je razumela Džejn kao ženu koja je dostigla taj stupanj da se posle raspada života sada dobro provodi. "Njen biznis je konačno pokrenut i uspešan je, a ona se pomirila s razvodom kojim je pre deset godina okončan njen brak. Ulazi u veliki projekat oko zgrade i zainteresovana je za arhitektu. Sve izgleda savršeno dok Džejk ponovo ne uđe u njen život".

Za ulogu Džejninog udvarača odabran je komičar Stiv Martin, koji je s Mejersovom ranije radio na filmovima "Nevestin otac". Martin se radovao ponovnoj saradnji sa starom prijateljicom. "Nensi me je pozvala i rekla da ima ovu ulogu za mene", priseća se Martin. "Povikao sam u sebi 'Jupi!'. Pročitao sam scenario i video da je sofisticiran i da precizno opisuje ljudsko ponašanje. Ona jako dobro opisuje neobične situacije tako da one ne deluju preterano isforsirano. Piše o stvarnim ljudima i bio sam počastvovan što me je pozvala da budem u filmu".

O vezi Adama i Džejn, Martin kaže: "On Džejn doživljava kao ostvarenu, uspešnu poslovnu ženu koja je suzdržana i zna šta želi. Pomalo je rasejana i nekad je malo nervozna. Ali, ona se njemu dopada, on prepoznaje u njoj pouzdanost, kao i njenu neobičnost".

Za ulogu Džejninog bivšeg muža filmadžije su odabrali dvostrukog dobitnika nagrade Emi i Zlatni globus, Aleka Boldvina. Boldvin je duže vreme fan Mejersove, još od vremena kad je ona samo pisala scenarija. "Oduvek sam voleo njene filmove, jer su to filmovi za odrasle o vezama odraslih ljudi i problemima u koje ljudi zapadaju u tim vezama. Ali još jedan od razloga zašto sam želeo da snimim ovaj film je Meril. Kao i mnogi drugi glumci, i ja već duže vreme obožavam Meril i zahvalan sam zbog ove prilike da sarađujem s njom. Naravno, tu je i Stiv Martin, koji je već sarađivao s Mejersovom i čije filmove takođe volim".

"Alek je veoma umešan komičar", kaže rediteljka i scenarista. "On uspeva da oblikuje svoje rečenice upravo onako kako su i zamišljene, a onda ih i poboljša pravim pokretom – izrazom lica, pogledom ili klimanjem glave. On čini Džejka neodoljivim za publiku ali i za Džejn". Meril Strip takođe kaže da su glavni glumci bili primarni razlog zbog kojih je želela da snimi film "Komplikovano je".

O Martinu i Boldvinu ona kaže: "Obojica su neizmerno duhoviti. Obožavam ih obojicu. Svi koji glume u ovom filmu su savršeno odabrani. Muškarci se ne stide da pokažu osećanja. Ne samo da su spremni da budu duhoviti već su spremni i da razotkriju svoja osećanja, što nije uvek lako. Stiv ima veoma otmeno ponašanje. On je to što jeste i ne trudi se da to prikrije. Savršen je za ulogu jednog bivšeg muža. Džejk je više drčan tip. On uleće u priču, vidi šta želi i kreće u osvajanje. Alek je neodoljiv u ovoj ulozi. Njegov nagon da sve bude na svom mestu zapravo je pokretačka snaga filma."

O REŽISERU

Nensi Mejers (reditelj i scenarista)
Za scenario za film "Private Benjamin" dobila je nominaciju za najbolji scenario. Usledili su filmovi: "Irreconcilable Differences", "Baby Boom", "Nevestin otac", "Nevestin otac 2", "Šta žene žele" i "Samo ne ti" ("Something"s Gotta Give").

Izvor: Krstarica
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 09:45:26
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.085 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.