Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Mar 2024, 08:38:44
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Gamer  (Pročitano 3334 puta)
20. Dec 2009, 15:28:24
Moderator
Legenda foruma


Moje ime je Ozymandias.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 38906
Zastava Kragujevac
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
Žanr: akcija, naučna fantastika, triler
Trajanje: 95 min.
Premisa: U bliskoj budućnosti, ne živiš da bi igrao već igraš da bi živeo!

Glavne uloge:   
Džerard Batler (Gerard Butler), Amber Valeta (Amber Valletta), Majkl Hol (Michael C. Hall), Kira Sedžvik (Kyra Sedgwick), Logan Lerman (Logan Lerman), Alison Lohman (Alison Lohman), Ludakris (Ludacris)



Scenario:   
Mark Neveldin (Mark Neveldine), Brajan Tejlor (Brian Taylor)

Režija:   
Mark Neveldin (Mark Neveldine), Brajan Tejlor (Brian Taylor)



SINOPSIS

Kejbl (Batler) je superzvezda i kultni junak ultranasilne igre Ubice. Njega kontroliše Sajmon, mladi igrač sa statusom rok zvezde, koji svake sedmice vodi Kejbla do pobede. Ovaj moderni gladijator, koji je odveden od svoje porodice, zatvoren i primoran da se bori protiv svoje volje, mora da preživi kako bi pobegao iz igre i oslobodio svoju porodicu, vratio svoj identitet i spasao čovečanstvo od Kaslove nemilosrdne tehnologije.

O FILMU

Radnja filma odvija se u bliskoj budućnosti, kada su igre i zabava evoluirale u zastrašujući novi hibrid. Ljudi kontrolišu druge ljude u masovnim internet igrama u kojima učestvuje više igrača: ljudi se igraju ljudima na neodređeno vreme. Tehnologija za kontrolu uma vrlo je raširena, a iza tih kontroverznih igara stoji njihov tvorac, usamljeni milijarder Ken Kasl (Majkl Hol). Njegov najnoviji izum, pucačka igra u prvom licu, poznata pod nazivom Ubice, omogućava milionima ljudi da preko interneta i pred globalnom publikom ostvare svoje najbrutalnije fantazije koristeći prave zatvorenike kao avatare s kojima se bore do smrti.

Šta bi bilo da ne možete da kontrolišete sopstvene radnje? Na šta bi mogli da vas nateraju protiv vaše volje? Na seksualne odnose s potpunim neznancem? Da ubijate ljude koje volite? U ovom akcionom trileru čija se radnja odvija u ne tako dalekoj budućnosti Mark Neveldin i Brajan Tejlor ("Ubrzanje") odveli su virtuelnu stvarnost u zastrašujuću novu dimenziju.

Nakon uspeha filmskog serijala "Ubrzanje", koji Neveldin i Tejlor opisuju kao "pravu adrenalinsku poslasticu", dvojac je želeo da se pozabavi dubljom pričom koja će obrađivati veće ideje i imati složenije likove. Autori u ovom filmu stvaraju tri jedinstvena sveta, od kojih svaki ima sopstveni stil i dizajn. "Ubice je igra u virtuelnoj stvarnosti, odnosno masovno bojište s više igrača; Društvo je luda, fetišistička zajednica društvenog umrežavanja; a stvarni svet postoji izvan igara", objašnjava Neveldin. "Svaki od tih svetova ima sopstveni izgled i sopstvena vizuelna pravila – od boje, pokreta kamere i efekata pa sve do dizajna setova."

"Ovaj film ima sve odlike bolesnih, a ipak genijalnih umova koji krase Neveldina i Tejlora", kaže glumac Džerard Batler, koji glumi gladijatora Kejbla, koji se, da bi vratio svoj identitet, bori unutar sistema igre u kojoj je zarobljen. "Zbilja imaju urođenu prirodnu sposobnost osmišljavanja ovakvih koncepata, stvaranja velikih likova i zadržavanja elemenata kao što su svežina, mladost i progresivno razmišljanje. Vrlo su talentovani". Kao što je to slučaj kod većine uspešnih naučnofantastičnih filmova, spekulacije o budućnosti u filmu imaju čvrst temelj u sadašnjosti. Producent Tom Rozenberg tvrdi da je film upravo iz tog razloga privlačan. On kaže: "Iako je preterana, priča se zasniva na stvarnosti. Zapravo, iako se igra odigrava u budućnosti, u igri se sve odvija upravo sada".

Producent Geri Lukezi to potvrđuje. "Mislim da je najbolja naučna fantastika ona koja odražava ono što vidite danas. Uzmete ono što se događa sada i onda to preuveličate. Sećam se kako sam jednog dana slušao radio dok sam se vraćao s posla", priseća se on. "Bilo je reč o mladoj ženi koja je svoj avatar iz video igre, svoj virtuelni alter ego, promenila u 198 cm visokog razbijača koji nosi pištolj ili nož i plaši ljude. Kroz taj video svet mogla je da izrazi svoj alter ego. Mislim da svi maštamo o nečem takvom".

Nakon što su pogledali njegovu fizičku, emocijama nabijenu ulogu u filmu "300" reditelja Zaka Snajdera, Neveldin i Tejlor su znali da je Džerard Batler jedini glumac koji može da odglumi Kejbla. "Na svetu je ostalo tako malo pravih akcionih zvezda, a Džerad je najbolji od njih", kaže Tejlor. "Ima neverovatan fizički nastup i, kao što smo videli u filmu '300', voljan je da se pripremi kako bi akcija bila stvarna i energična. Međutim, njegova guma je istovremeno toliko puna duše i ljudskosti da vas uvlači u priču i pokreće vaše emocije."

Zbog uloge Andži Tilman, Kejblove supruge koja je uvučena u fetišističku igru Društva, manekenka i glumica Amber Valeta suočila se s velikim fizičkim i emocionalnim izazovima. "Kada sam pročitala scenario, pomislila sam: 'Nikad pre nisam videla nešto slično'", kaže Valeta. "Žanr da, ali ne ovakav materijal. Nikad pre nije snimljeno nešto što zvuči ili izgleda kao ovo. Nikad ženu nisam videla u ovakvoj ulozi. Smatrala sam da je vrlo moderna."

Batlera je, pored originalne priče, privukao i inovativni stil autora. On kaže: "Volim da rizikujem i znam da će svaki moj projekt ostaviti utisak na ljude ili zbog novog načina snimanja, ili zbog emocija, ili pak zbog neobičnosti priče. Ovaj film je udovoljio svim tim zahtevima"

O GLUMCIMA

Džerard Batler (Kejbl)
Proslavio se ulogom spartanskog kralja Leonide u velikom hitu reditelja Zeka Snajdera "300". Trenutno ga možemo gledati u romantičnoj komediji "Gola istina" reditelja Roberta Luketića, a u martu 2010. godine pozajmiće svoj glas u animiranom filmu "How To Train Your Dragon". S Alenom Zigelom je 2008. godine osnovao produkcijsku kompaniju "Evil Twins", a njihova prva produkcija bila je psihološki triler "Pravda za sve" ("Law Abiding Citizen"). Nedavno smo mogli da ga gledamo u filmovima "Rocknrolla" reditelja Gaja Ričija i "P.S. Volim te" sa Hilari Svonk. Od ostalih filmova u kojima je glumio izdvajamo naslove: "Gospođa Braun", "Fantom iz opere", "Beovulf, "Lara Kroft - Tomb Rajder: kolevka života".

Izvor: Krstarica
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 89
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.6
ovaj film nezasluzuje da ima svoju topic  Smile film je totalna glupost na koju sam potrosio 30 minuta svog zivota  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 2941
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.6
ovaj film nezasluzuje da ima svoju topic  Smile film je totalna glupost na koju sam potrosio 30 minuta svog zivota  Smile
Slažem se,najgori film koji sam gledao ove godine.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Nista ne vredi NOVAC, zivot tezak k'o PELINKOVAC.

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 2456
OS
Windows XP
Browser
Safari 3.0.195.38
mob
Samsung 
ovaj film nezasluzuje da ima svoju topic  Smile film je totalna glupost na koju sam potrosio 30 minuta svog zivota  Smile
Slažem se,najgori film koji sam gledao ove godine.
i ja se slazem,ja sam potrosio sat i po vremena, posto film tolko traje  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Записи из подземља

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 15651
Zastava Београд
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
mob
Samsung S8
Slazem se, film je stvarno los.
IP sačuvana
social share
Ako je nesto ocigledno, ne mora biti istinito.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Jet set burekdzija


Any fool can use a computer. Many do.

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 8510
Zastava Minas Tirith
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
mob
HTC One X
Evo i ja se slažem Smile, skroz me je smorio.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol
Poruke 29583
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
И ја сам гледао можда првих 20 минута... Ужасно незанимљиво и није ме привукло да одгледам више.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Nista ne vredi NOVAC, zivot tezak k'o PELINKOVAC.

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 2456
OS
Windows XP
Browser
Safari 3.0.195.38
mob
Samsung 
ja sam ga odgledao da bi kasnije mogao da kazem kolko je glup, mada je pocetak majka kakav je finis filma Smile
a i kad krenem da gledam neki film ne prekidam ma kolko bio shit
Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Mar 2024, 08:38:44
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.072 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.