Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Mar 2024, 08:12:38
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Dobro došli u Zombilend  (Pročitano 2175 puta)
26. Nov 2009, 14:57:03
Moderator
Legenda foruma


Moje ime je Ozymandias.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 38906
Zastava Kragujevac
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
Žanr: horor, komedija
Trajanje: 88 min.
Premisa: Ovo mesto je tako mrtvo!

Glavne uloge:   
Džesi Ajzenberg (Jesse Eisenberg), Vudi Harelson (Woody Harrelson), Ema Stoun (Emma Stone), Abigejl Breslin (Abigail Breslin), Bil Marej (Bill Murray)

Scenario:   
Ret Ris (Rhett Reese), Pol Vernik (Paul Wernick)

Režija:   
Ruben Flajšer (Ruben Fleischer)



SINOPSIS

Dva čoveka su pronašla svoj način da prežive nalet zombija koji su opustošili svet. Kolumbus je velika kukavica, dok se Talahasi, zombi ubica, ne plaši ničega. Oni udružuju snage s Vičitom i Malom Rok, koje su takođe uspele da prežive. Ubrzo moraju da odluče šta je gore: da se oslone jedni na druge, ili da se predaju pred zombijima.

O FILMU

Reditelj Ruben Flajšer bio je veoma uzbuđen zbog različitih aspekata koje ovaj film ima: "Istovremeno kombinuje mnogo žanrova. Pre svega, ovo je komedija, potom road movie s horor elementima, kao i romansa". Dok je čitao scenario, Flajšer je sve vreme imao na umu samo jednog glumca za ulogu Talahasija, opakog momka koji je spreman da ubije svakog zombija koji stane između njega i poslednje čokoladice na planeti. Za Vudija Harelsona scenario filma "Dobro došli u Zombilend" predstavljao je veoma zanimljiv glumački izazov: "Ton filma ide po tankoj liniji između humora i preteće opasnosti od zombija. Nije lako, jer ako ne održite nivo relističnosti, sve postaje farsa. Uz to dobijate priliku da isprašite zombije. Šta bi još jedan glumac mogao da poželi?".

Za ulogu Kolumbusa, Flajšer je takođe imao na umu određenog glumca. "Ima mnogo talentovanih mladih glumaca o kojima smo razmišljali, ali je Džesi Ajzenberg uvek bio na vrhu moje liste", kaže reditelj. "I kada sam se sastao s njim, pokazao je izuzetnu duhovitost i osećajnost". Kolumbusu i Talahasiju se na pohodu preživljavanja pridružuju Vičita, koju glumi Ema Stoun, i Mala Rok, koju glumi Abigejl Breslin.

"Kod ovog filma mi se dopalo to što je istovremeno i duhovit i strašan, ali ne izaziva noćne more. On uspeva da održava ravnotežu između te dve krajnosti. To je višeslojni zombi film. Ko bi rekao da je to moguće uraditi?", kaže Ema Stoun. Abigejl Breslin je pored Harelsona drugi član glumačke ekipe nominovan za Oskara koji se pojavljuje u ovom filmu: "Zaista sam želela da radim ovaj film, jer je drugačiji od svega što sam dosad radila. Mala Rok je vrlo zanimljiv lik i uživala sam u snimanju. Morala sam i da naučim da pucam".

Još tokom kastinga Flajšer je počeo da uobličava izgled filma i, što je najvažnije, izgled zombija. "Pre nego što sam počeo rad na ovom filmu, nisam bio obožavalac zombi filmova, ali kada sam prišao poslu, počeo sam da istražujem i upoznao sam se sa svim filmovima samo da bih pošteno odradio svoj zadatak. Zaista poštujem gledaoce tog žanra, i želeo sam da oni budu zadovoljni onim što ćemo napraviti".

U prvobitnom scenariju nije bilo nikakvog objašnjenja toga šta je uzrokovalo zombi pošast koja je zadesila čovečanstvo. S idejom postapokaliptične planete scenograf Maher Ahmad počeo je da uobličava svet koji ovi ljudi naseljavaju. Ruben i scenaristi su odredili da se priča odigrava samo nekoliko meseci posle velike transformacije ljudi u zombije. Odlučeno je da oni ne budu smešni, već ozbiljna pretnja za naše likove. Da bi to postigao, Flajšer je odbacio već viđene zombi prikaze u korist modernijeg pristupa.

"Želeo sam da ovu priču ukorenim u realnosti koliko god je to moguće. Zamislili smo zombi virus kao realnu bolest koja se razvija i širi Zemljom. Hteo sam da i garderoba prikaže ono što su oni bili pre nego što su podlegli zarazi. Neki su obučeni kao prodavci brze hrane, farmeri... Hteo da nikada ne izgubimo osobu u zombiju, tj. da uvek imamo ideju o tome ko je ta osoba bila ranije".

Izvor: Krstarica
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 510
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.5
mob
LG KG-800
jedan od filmova koje sam stavio na listu za skidanje sljedeci mjesec
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Записи из подземља

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 15651
Zastava Београд
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
mob
Samsung S8
Odgledao sam film, nije los, deliuje nezavrseno... Smile
IP sačuvana
social share
Ako je nesto ocigledno, ne mora biti istinito.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Damn Mad Cows !

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 21465
Zastava Trstenik, Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.20
mob
Samsung Galaxy Kevoje8ac
Sad ga skidam, kasnije cu ga gledati ...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost

Zodijak Aquarius
Pol
Poruke 4146
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.5
Meni se bash svidio film. Kompletan koncept sa pravilima, onim trikovima i Woody-jem Harrelsonom - prejako. Iskreno bi volio nastavak
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Записи из подземља

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 15651
Zastava Београд
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
mob
Samsung S8
Film je dobar, ima neki extra fora, ali oni od sat vremena filma, pucaju na zombije na pocetku, malo na sredini i kraju. Ocekivao sam vise od te face to face borbe  Smile


IP sačuvana
social share
Ako je nesto ocigledno, ne mora biti istinito.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 44343
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
шта знам...више ми се свиђа концепт зомби филмова које је радио џорџ ромеро Smile
IP sačuvana
social share
"Бицикл је за људе који не могу да приуште ауто."
                                               Џереми Кларксон

 Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Mar 2024, 08:12:38
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.092 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.