Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Nikita Mihalkov : "Varljivo Sunce 2"  (Pročitano 12493 puta)
22. Nov 2009, 09:31:46
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
  Film Varljivo Sunce 2 je završen a poslednja vest do koje sam došao kaže da će premijera biti najvwerovatnije u maju iduće godine.Ne znam za ostale ali ja jedva čekam da ga vidim.U nastavku je jedan ne baš nov tekst koji  piše ovom filmu.Postavio sam i link sa kog se može skinuti dosta fotografija sa snimanja.Bio bih zahvalan nekom ko je kompjuterski pismeniji od mene da ih skine i postavi.

 Sa snimanja "Varljivog sunca 2"

Završeno snimanje masovnih scena na otvorenom ratne epopeje "Varljivo sunce 2" Nikite Mihalkova. Glavne role tumače Nikita Mihalkov i Nadežda Mihalkova.

Snimanje masovnih scena na otvorenom ratne epopeje "Varljivo sunce 2" Nikite Mihalkova, na kome radi već tri godine, a čija se premijera očekuje 9. maja 2010. godine, je završeno. Snimljeno je 270 sati materijala po scenariju napisanom pre osam godina. Dva dela filma trajaće pet časova a televizijska serija dva puta duže. Prvi deo filma "Varljivo sunce" osvojio je 1994. godine Gran pri Kanskog festivala i holivudski Oskar za najbolji strani film. Film čija je tema Drugi svetski rat, sniman je od nižnjegorodskog imanja Mihalkovih do Bližnje dače Staljina i obale Azovskog mora.

Snimanju u Taganrogu, na jugu Rusije, prisustvovala je ekipa dnevnika "Izvestija" i razgovarala s Mihalkovim.

Režiser je na snimanju, kako ističe, često imao problema s vremenskim uslovima.

"Sve što se radi ozbiljno, teško je. Režiranje je stalno savladavanje prepreka. Ako treba da je sunce - pada kiša, ako je potrebna kiša - sija sunce, kada je potrebno vreme bez vetra - nailazi oluja. No ne treba biti ljut. Ovaj film Bog nije zaboravio", kaže Mihalkov, ističući da je molio zaštitnika Taganroga, Svetog Pavla da mu pomogne.

Posebno su bile teške scene prelaska reke u zimskim uslovima dok se na sve strane puca.

U centru radnje nalazi se Nađa (20), mlađa kćerka Nikite Mihalkova, koja mu je i u filmu kćerka. (Publika je zna kao devojčicu iz "Sibirskog berberina").

U ratnom vihoru kapetan Kotov i Nađa su se razdvojili i tokom rata se traže nadajući se da su preživeli.

Tokom snimanja Mihalkov mora i da povisi ton da po dva dana ostaje bez glasa. Nedavno ga je u jednoj sceni povredila cev od automata.

"Najteže je u filmu naučiti ljude da rade. Najpre ih treba odučiti od glamuroznog odnosa ka filmu. Zašto ja na njih vičem - zato što je to Rusija. Tu se bez vike ništa ne može postići. Svako beži od lične odgovornosti" , ističe režiser.

Kada su u pitanju scene koje snima Nađa, ocu-režiseru nije uvek lako.

"Nađuša idi u vodu. Idi mila, idi. Pripremite peškire, odeću, odmah je zamotajte čim izađe i kosu joj fenom osušite", daje Mihalkov upute saradnicima.

U očinskom glasu zvuči briga jer Nađa leži na mokrom pesku a vetar je šiba. Ona ima i dublerku Nadeždu Karavajevu koja veoma liči na nju.

Uloga Nadežde Mihalkove u filmu je obimna i fizički teška. Po snegu puže, izvlači ranjene, u vatri je i u vodi.

Nađa dubler igra u opštem planu, a prava Nađa u prvim, srednjim i krupnim. Opterećenje je pravedno podeljeno.

"Bravo, ti si pravi borac. Trpi, trpi dušo moja. Kaži "Bože pomozi mi" (pogledaj u nebo) i reci "Da nađem svog tatu", daje joj upute Mihalkov dok snima scenu u hladnoj vodi. Mlada glumica stoički podnosi sve.

"Nađa je odrasla kao profesionalac. Veoma je razborita. Ako ima problem koji može da prebaci na druge ona ih sama rešava. U filmu ima takvih scena koje bi i muškarci teško odradili a ne jedna tako mlada devojka. Posle svakog snimateljskog bloka počne depresija. Nađa potpuno živi sa ulogom", navodi reditelj.

Nikita MIhakov ne sumnja da pravi film, koji će imati veliki uspeh.

"Varljivo sunce 2" je blokbaster (popularno delo), a ljubav oca i kćerke upletena je u ratni vihor. I druge linije nisu manje važne. No centralna je da Kotov traži kćerku, a Nađa traži oca.

Motiv im pomaže da opstanu i izdrže sve ratne drame. U filmu nema ljubavne priče. Film je pun drugih emocija, ljubavi prema detetu, prema drugovima, prema domovini", kaže režiser.

Snimajući ratnu epopeju u koju je uložio mnogo Mihalkov ne očekuje nagrade.

"Nikada u životu nisam snimao filmove radi nagrade, radi Oskara. Imam ih dovoljno i nikada nisam zavidio onima koji imaju više. Želeo bi da naš film zaradi 100 miliona dolara. To će biti dokaz koliko ga je ljudi videlo. Želeo bih da ga vidi 50 miliona ljudi. A spreman sam da se ovog časa odreknem svih nagrada", podvlači Mihalkov.

Film će još biti dorađivan u studijima. Zatim sledi dugi period montaže. Na filmu "Varljivo sunce 2" radilo je 1.300 ljudi, 200 iz filmske ekipe, oko1.000 u masovnim scenama i najmanje 100 glumaca.

Tu su Oleg Menjšikov, Nikita Mihalkov, Viktorija Tolstonogova, Nadežda Mihalkova, Vladimir Ilijin, Sergej Makovjecki, Valetin Gaft, Dmitrij Djužev, Jevgenije Mironov, Sergej Garmaš, čak i za epizodne uloge angažovane su glumačke zvezde.

Izvor : http://www.b92.net/kultura/film/vise.php?yyyy=2008&mm=09&nav_id=320842

Slike sa snimanja : http://www.trite.ru/photo_films_in.mhtml?PubID=178
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


ಠ_ರೃ

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 3824
Zastava Ratkovac - Srbija
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.0.13
Zvuci dovoljno zanimljivo. Volim ono sto Mihalkov radi...
IP sačuvana
social share

┌─┐
┴─┴
ಠ_ರೃ
┌─┐     ┌─┐
┴─┴     ┴─┴
ಠ_ರೃ     ಠ_ರೃ
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
  Ja isto poštujem njegov radi.Mene lično zanimaju mnoge stvari u vezi ovog filma.Zanima me kako je Mihalkov video po zlu čuvene Staljinove zatvore i  kako sam kaže Otadžbinski rat.Takođe me zanima susret i saradnja dželata Mitje (Menjšikov) i žrtve Kotova (Mihalkov).Rusi su u više bezuspešnih navrata pokušali da svetu  prikažu svoj ne baš mali udeo u slomu III Rajha.Ulogu  kojui  im  je Holivud u svojim filmovima zanemarivao.Varljivo Sunce 2 će zahvaljujući Mihalkovu uspeti da bar malo ispravi tu nepravdu.Varljivo Sunce 2 će bar sudeći po fotografijama sa snimanja biti film o kom će se pričati i koji će se dugo pamtiti.
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 277
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
mob
Nokia N86 8MP
ovih dana je u Moskvi bila premijera drugog dela filma Nikite Mihalkova
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
 Mislio sam da će premijera biti kao što je najavljeno 9 Maja na  Dan Pobede.Nadam se da će ovaj film naći put do nas.
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
 Nešto više o premijeri...


O Staljinovim gresima



 DUGO očekivana premijera novog filma reditelja Nikite Mihalkova, drugog nastavka “Varljivog sunca”, njegovog kultnog ostvarenja, upriličena je u subotu, u mnogim gradovima širom Rusije. Glavna projekcija filma “Očekivanje” organizovana je u najvećoj ruskoj koncertnoj dvorani, Kremaljskoj kongresnoj palati sa pet hiljada mesta, koja ipak nije bila dovoljno velika da primi sve one koji su bili zainteresovani da se nađu na ovom glamuroznom događaju.
Ovako veliko zanimanje predstavnika političkog, kulturnog i javnog establišmenta Rusije za novo delo slavnog reditelja i glumca, može se pravdati i drugim, neumetničkim razlozima - “Očekivanje” je potrošilo rekordni budžet, 42 miliona dolara i postalo najskuplji film u istoriji ruske kinematografije, a snimanje je trajalo osam godina. Dodatnu aktuelnost filmu koji se bavi poststaljinovskim događajima daje i činjenica što se uoči obeležavanja 65-godišnjice Dana pobede, u ruskoj javnosti vode velike polemike o političkoj i istorijskoj ulozi Staljina.
Premijera u Kremlju napravljena je ambiciozno i spektakularno, bez želje da se štedi, zbog čega će se verovatno dugo pamtiti i prepričavati - goste, koji su čekali u dugim redovima jer su morali da prođu strogu kontrolu, dočekivale su devojke i mladići u vojničkim uniformama, a iz Italije je dopremljen
specijalni ekran dužine 30 metara. Što se tiče filmskog esnafa, kao što se i očekivalo, u dvorani su bili samo oni reditelji i glumci koji su u “ratu filmadžija” (ova borba u Rusiji traje već nekoliko godina), na strani Mihalkova.
Pred početak premijernog prikazivanja filma, Nikita Mihalkov je izjavio da želi da se po završetku “Očekivanja” ljudi malo više zamisle kako u životu postoje veliki problemi, jer su često zaokupljeni malim, i u suštini nevažnim stvarima. Uoči predstojeće 65-godišnjice Dana pobede, koja će se slaviti 9. maja, Mihalkov se zahvalio svim veteranima koji su učestvovali u velikom ratu.
I dok film “Varljivo sunce” govori o periodu Staljinovih čistki, u kojima strada i general Kotov, koga je Mihalkov sjajno i igrao, u nastavku ovog filma vidimo da brigu o njegovoj porodici preuzima pukovnik NKVD (preteča KGB) Mitja Arsentjev, koga igra Oleg Menjšikov. U “Očekivanju”, kao i u trećem delu filma koji nosi naslov “Tvrđava”, Mihalkov se bavi sudbinom generala Kotova i njegove porodice, koja je dobila tešku etiketu “narodnog neprijatelja”. Ćerka Nađa, kao pionirka, počinje javno da priča da je njeno pravo prezime Kotov, a ne Arsentjev...U međuvremenu, otpočinje i rat, i bivši general Kotov opet je u prvim rovovima, zajedno sa “kaznenim bataljonom”, i sa golobradim, neobučenim vojnicima, pitomcima Kremaljskog puka. Mihalkov tako paralelno vodi dve teme: sudbinu onih koje je Staljinov režim proglasio “narodnim neprijateljima”, ali i gresima brkatog “hazjajina”, jer sovjetska vojska nije bila pripremljena za rat sa Hitlerom...
Kako je pokazala i reakcija premijerne publike (film traje tri sata), ova tema čini se i danas veoma važnom, pogotovo sada kada se u Rusiji opet iznova analiziraju “lik i delo” Josifa Staljina, i postavlja pitanje da li bi 9. maja na ruskim ulicama trebalo da budu i njegove fotografije.
U “Očekivanju”, kao i u svojim drugim filmovima, Nikita Mihalkov napravio je nepogrešiv izbor glumaca - sjajne likove ostvarili su, pored Olega Menjšikova, i Dmitrij Njužev, Natalija Mihalkov, Valeri Zolotuhin... Njegova evropska premijera zakazana je na festivalu u Kanu, na kome je Mihalkov 1994. za “Varljivo sunce” dobio “Zlatnu palmu”, a zatim i Oskara za najbolji strani film.


Izvor  http://vesti.aladin.info/2010-04-18/171562-o-staljinovim-gresima
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

uvek je krivo osim kad je pravo

Zodijak
Pol
Poruke 44
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
mob
Samsung 
VARLJIVO SUNCE 2

Ovaj prikaz počinjem netačnim naslovom samo zato da bi ga pretraživači prepoznali i ’’ponudli’’ eventualnom radoznalom filmofilu. .  Ovaj prevod nije proizvoljan, ali nije ni tačan, jer originalni naziv bi morao da bude preveden kao ’’Zamoren suncem’’. Ruska glagolska imenica утомление ima nekoliko značenja – umor, zamor, sustalost, iznurenost, samo ne varljivost. Dakle, film čiji već drugi deo gledamo (a očekuje se u novembru i treći koji je snimljen) mogao bi da se zove i ’’Iznuren suncem’’, ’’smoren suncem’’, samo ne zavaran njime.

’’Umom se Rusija ne shvata, aršinom se ne meri. Ona je čudna soja. U Rusiju se samo veruje’’. Rečima velikog književnika vojnici u filmu ’’Bitka za Moskvu’’ obrazlažu jednom funkcioneru u bežaniji zbog čega mu oduzimaju kamion i izbacuju stvari. To objašnjenje bi moglo i moralo da se upotrebi i prilikom tumačenja epskog filma Nikite Mihalkova. Suprotno svom običaju, u pripremama za ovaj tekst pročitao sam pro et contra kritike ovoga filma, potpuno siguran da neće promeniti moje prvobitno mišljenje o njemu...i bio sam u pravu. Sad sam još više ubeđen da je ono što sam, na prvi pogled, video i pomislio tačno. O čemu je reč?
Ovaj moj ’’obračun’’ sa drugim kritikama (nadajući se da će moje mišljenje nekoga privući u polemiku) počinjem upravo citatom Tugenjeva (ako se ne varam). Svi ruski ratni filmovi se moraju poimati u najvećoj dubini socijalnog i istorijskog konteksta, pa tako i ovaj. Nikita Mihalkov se poduhvatio neverovatnog posla – da napravi ’’Rat i mir ’’ dvadesetog veka i ostavi u amanet generacijama, baš onako kako je to pre četiri decenije uradio Bondarčuk. Ovaj film je, jednostavno, morao da bude snimljen. I dok se Ozjerov u filmovima ciklusa ’’Oslobođenje’’ bavi manje-više istorijskim faktima i na igrani način dokumentuje Drugi svetski rat očima najveće sile pobednice, Mihajlkov to radi drugačije: na fonu epske ratne drame on prati sudbinu nekoliko ljudi, dajući im karakteristike, crte opštosti i univerzalnosti. Dakle, radi ono što vanserijski um, čovek od soja i umetnik koji je klasa za sebe treba i može da radi: izražava se na individualistički način. Ako bih mogao u literaturi da nađem pandan ovom filmu i njegovoj poetici, to je svakako trilogija Teodora Plivijea ’’Moskva’’, ’’Staljingrad’’, ’’Berlin’’. Fascinantno je kako su dva umetnka iz dva različita etnosa, na život i smrt sukobljena, na isti način razmišljala o ratu i ljudima u njemu. Na Zapadu je film dočekan s podozrenjem i rekao bih potpuno nekritički, što dokazuje nezrelost i povodljivost socijalnog miljea Evrope. U njihovoj šematizovanoj svesti Rusija je predstavljena kao ’’medved koji se budi’’, a Mihajlkov je čudna mešavina cariste-staljiniste. Vrhovna glupost takvog pristupa koštaće evropsku kinematografiju mnogih lepih ideja. U Rusiji je, pak, podeljenost druge vrste. U Rusiji niko ne spori da je ovaj film jednostavno morao da bude snimljen; sporovi se vode oko toga – da li ovako kako je Nikita uradio ili na neki drugi, klasični način. Rane su preduboke, sećanja živa, a rekacije uvek burne. Ono što je Nikita pripisao Džejn u ’’Sibirskom berberinu’’ (’’...I sve shvataju smrtno ozbiljno’’), ovde se , u javnosti Rusije okreće za njega ili protiv onoga što on radi. Obično se kaže – ’’nikoga ne ostavlja ravnodušnim’’. Kritičari se kreću u rasponu od traženja perfekcionizma (nalazeći po svaku cenu neke materijalne netačnosti u filmu), do osporavanja ideološke potke filma, smatrajući da se reditelj nije dovoljno strogo ogradio od Staljina. Nikita perfekcionistima odgovara da su detalji tu da upotpune glavnu sliku i da im nije cilj da sami sobom oduševe (kao što je to u ’’Spasavanju redova Rajana’’, filmu koji ga je izazvao da progovori o istorijskoj istini iz ruskog ugla), a što se staljinizma tiče, opšte je mišljenje da je ocena pregruba: film jeste apoteoza antistaljinizma kao takvog, a epska freska ruskom narodu i njegovoj borbi za život, okretanju pravoslavlju i vernosti porodici.

Film, naravno, nemam nameru da prepričavam. Nešto što traje tri sata i ne treba prepričavati, već odgledati s olovkom i papirom u ruci.U najkraćem, priča je (kao sve životne priče) i jednostavna i komplikovana. Pratimo sudbinu pukovnika (generala) Kotova za kojim traga pukovnik NKVD (kasnije SMERŠA) Mitja. Po ličnom naređenju Staljina i Berije on kreće u potragu za čovekom u čiju se sudbinu duboko umešao, spasavajući mu ženu sigurne smrti tako što se ženi njome (!). Kotov za to vreme prolazi neverovatan put – logoraša, od bekstva iz logora, dolaska u kazneni bataljon do statusa veterana i heroja koji odbija odličja. Priča , naravno, time nije zatvorena, naprotiv: glavni junaci su tu samo da bi skrenuli pažnju na najvećeg junaka ovog filma – ruski narod. Navešću nekoliko sekvenci na koje treba posebno obratiti pažnju i koje su svakako rediteljski i scenaristički (pa time i glumački) zvezdani trenuci filma.
-Surovo likvidiranje ’’narodnih neprijatelja’’ u logoru, koje komandant objašnjava lapidarno – neprijatelju nećemo nikoga ostaviti – ’’ko je došao, došao, ko nije nije. Streljaćemo ga usput’’. A za početak postreljaju najpre one koje neće voditi za sobom. Sekvenca sa bolničkim brodom i njegovim potapanjem je jedna od originalnijih koje sam do sada video u ratnim filmovima, a video sam ih mnogo. Krkljanac na mostu i bežanija u svoj svojoj neorganizovanosti, ali bez panike. Posebno bih izdvojio možda i centralnu sekvencu filma – tragediju Kremljovskih kursanata, deo koji je do sada u ruskoj kinematografiji obrađen samo u jednom filmu. Borac koji bajonetom pokušava da zaustavi tenk, sneg koji pada po bojnom polju i zatrpava leševe...Naravno, previše je sjajnih momenata u filmu da bih mogao da ih ovako, na prvu ruku, prebrojim, a kad bih počeo da ih opisujem podrobnije, morao bih da onda opišem ceo film, a to nije cilj prikaza.

Reditelj se opredelio za postupak koji je za ovakav film-reku, film –fresku, najcelishodniji: kombinacija efektnih i ne predugih ’’flešbekova’’ i sekvenci filma koje govore o primarnoj radnji. To je učinjeno s merom i jedino je tako bilo moguće predstaviti ukrštanje puteva Mitje i njegovog ’’begunca’’, složenost njihovih privatnih odnosa na fonu krvavog rata koji uopšte nije pozadina već je sve vreme tu. S obzirom na dužinu trajanja filma, montaža nudi lako rešenje – počeci sekvenci datirani su, tako da niko ne može da se zbuni kada je reč o vremenu radnje.
Filmska ekipa je srećno spojena od vrhunskih ruskih imena, ali i mnogih koje naš prosečni gledalac ne poznaje, a izvanredni su glumci. Uopšte, ruska filmska glumačka baza je praktično nepregledna, a Mihajlkov se opredelio za neka imena koja su poznata celoj svetskoj kinematografiji. U toj plejadi skoro da sam prevideo njegovog omiljenog Petrenka. Prepoznaćete junake ’’Devete čete’’, ’’Gospode oficira’’, ali nećete videti glumce koji nisu u Nikitinom sazvežđu . U ovakvoj podeli morao da se nađe jedan Habejski ili Fomin, no to je deo ruske priče, kao što se takva priča o klanovima, miljenicima i drugima, može ispričati u svakoj kinematografiji.

Moram da se vratim suštini ovoga filma: on je , kako rekoh, morao da bude snimljen jer niko drugi neće o ruskim žrtvama govoriti tako kao oni sami. I Evropa više ne slavi tako glasno Dan pobede već ga proglašava Danom Evope, trudeći se da ne gura prst u oko Nemcima, Italijanima, Fincima, Mađarima, itd, S druge strane, pak s previše komocije guraju taj isti prst u oko Rusima. Eto, sticaj okolnosti je hteo da budem na mestima koja se u ovom filmu (ali i u drugim delima) prikazuju u svoj surovosti . Bio sam na Volokolamskom šase, bio sam i na mestima epopeje Podoljskih kursanata. Od vrhunskih eksperata slušao sam zastrašujuće brojke o milionima poginulih. Tek iz ruskog ugla možete i morate da sagledate da je Drugi svetski rat bio terminatorski rat, sudar titana na život i smrt. Rusi su pri tom u staljinističkim čistkama izgubili više najodanijih komunista nego što ih je pobila sva zapadna policija zajedno. Veliki nemački pesnik Šiler rekao je davno da je ’’Rusija jedina zemlja koja se graniči s bogom’’ i bio je u pravu. Samo zahvaljujući veri u Boga i uznoseći se ljubavlju, beskrajno velikom ljubavlju prema majčici Rusiji, Rusi su uspeli da najvećeg terminatora u poznatoj istoriji, fašističku Nemačku, savladaju i dotuku u njenom brlogu. Cena je bila ogromna, jeziva i nezaboravna. Tom nezaboravu služi ovaj film i sve primedbe koje kao filmsko delo prima, padaju u vodu pred njegovom misionarskom ulogom: da sadašnjoj generaciji Rusa zauvek usadi u kolektivno pamćenje da sloboda nema cenu i da su oni jedini Sloveni kojima niko ne može ništa. Ako je od Mihajlkova, dovoljno je. Naravno da preporučujem za obavezno gledanje ovaj film. Uz sve primedbe i cepidlačenje, lavinu protivrečnih ocena, ova je svakako jedinstvena: ’’Varljivo sunce’’ jeste film koji je nedostajao . Dobro je što je tu prazninu na ovakav način popunio autorski tim Nikite Mihajlkova.

http://predstoyanie.com/
IP sačuvana
social share
najbolji su oni planovi za koje neprijatelj sazna kad počnu da se ostvaruju...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows 7
Browser
Opera 9.80
mob
Apple iPhone SE 2020
Moram da priznam da sa nestrpljenjem ocekujem ovaj film...
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

uvek je krivo osim kad je pravo

Zodijak
Pol
Poruke 44
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
mob
Samsung 
Producentsku ekipu ''Tri te'' upoznao sam na četvrtom festivalu ratnog i patriotskog filma ''Valakalmskij rubjež'', održanom u Podmoskovlju 2007. godine kada sam kao član stručnog žirija festivala bio u prilici da odgledam i neverovatni film ''12'' koji je ( kao  remake filma ''Dvanaest gnevnih ljudi'', Sidnija Lumeta iz 1957. godine) snimio Mihajlkov. Tada smo učvrstili odnose i samo sticaj okolnosti (zauzetost službenim obavezama) sprečila me je da devetog maja ove godine budem na premijeri. Zato sam bio pre desetak dana u Moskvi pa sam s kolegama razmenio mišljenje (i došao do filma, naravno :[115]Smiley.  Siguran sam da će te ovaj film svakako fascinirati, pošto reči kao što su oduševeljenje, ushićenje  ne treba koristiti u preciziranju vrednosti filma. Fascinaciju uvek mogu da objasnim, a oduševljenje je emotivna emanacija koja je prilično udaljena od estetičkog promišljanja. Drago će mi biti da  pročitam tvoje utiske.
IP sačuvana
social share
najbolji su oni planovi za koje neprijatelj sazna kad počnu da se ostvaruju...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.088 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.