Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Mar 2024, 09:39:30
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: A kad brak nije lak  (Pročitano 1725 puta)
13. Nov 2009, 15:21:25
Moderator
Legenda foruma


Moje ime je Ozymandias.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 38906
Zastava Kragujevac
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
Žanr: komedija

Trajanje: 113 min.

Premisa: Možda je raj, ali nije odmor!

Glavne uloge:   
Vins Von (Vince Vaughn), Džejson Bejtman (Jason Bateman), Džon Favro (Jon Favreau), Malin Akerman (Malin Ackerman), Kristin Dejvis (Kristin Davis), Kristen Bel (Kristen Bell), Fejzon Lav (Faizon Love), Kali Hok (Kali Hawk), Žan Reno (Jean Reno)



Scenario:   
Vins Von (Vince Vaughn), Džon Favro (Jon Favreau), Dejna Foks (Dana Fox)

Režija:   
Piter Bilingsli (Peter Billingsley)



SINOPSIS

Četiri para sa Srednjeg zapada kreću na put u hotelski kompleks na tropskom ostrvu. Dok samo jedan par ide tamo da bi poradio na svom braku, ostala tri se spremaju da uživaju, voze skutere i borave u spa centru. Ubrzo će otkriti da njihovo učešće u terapiji za parove nije stvar izbora. Uslediće urnebesan pogled na stvarne probleme s kojima se suočavaju svi parovi.

O FILMU

Dejv (Vins Von) i Roni (Malin Akerman) su epicentar svog društva. Tokom godina oni su izgradili ispunjen život u kome su se posvetili deci, prijateljima i poslu. Posle osam naizgled blaženih godina provedenih zajedno, Džejson (Džejson Bejtman) i Sintija (Kristen Bel) nalaze se na prekretnici. Nekada srećan par šokiraće svoje bliske prijatelje – Dejva i Roni, Džoija (Džon Favro) i Lusi (Kristin Dejvis) i Šejna (Fejzon Lav) i njegovu novu devojku Trudi (Kali Hok) – kad im objave da razmišljaju o razvodu. Kako bi spasli brak, posegnuće za jedinom preostalom opcijom.

Džejson i Sintija otkrivaju odmaralište Iden, tropsko rajsko ostrvo u južnom Pacifiku, koje je specijalizovano za opsežnu bračnu terapiju. Ali, jedini način na koji to sebi mogu da priušte je da idu kao grupa i da tako dobiju popust. Situacija u kojoj svi dobijaju: oni će dobiti preko potrebno savetovanje, a njihovi prijatelji moći će da se izležavaju na belim peščanim plažama, odmaraju u saunama, voze skutere na vodi i da jednostavno uživaju.

Koliko god to primamljivo zvučalo, nema šanse da svi krenu dok Dejv i Roni ne pristanu da idu. Četiri para će se ipak zaputiti ka raju, ka obećanoj uživanciji u tropskim predelima. Ali, postoji jedna mala caka. Ekipa saznaje da svi moraju da učestvuju u nesvakidašnjim tehnikama savetovanja koje koristi znameniti "šaptač parovima" Iden odmarališta – gospodin Marsel (Žan Reno). U njima učestvuju ili svi ili niko. A ako niko ne učestvuje, sve će ih vratiti kući. Parovi ubrzo saznaju da nije sve onako kako izgleda, posebno u njihovim međusobnim odnosima.

Film "A kad brak nije lak" je rediteljski debi dugogodišnjeg producenta Pitera Bilingslija, a scenario za film napisali su Džon Favro, Vins Von i Dejna Foks. Muziku je radio dvostruki dobitnik Oskara - A. R. Rahman ("Milioner iz blata", "Elizabeta: zlatno doba").

Vins Von je predložio ideju za film "A kad brak..." Džonu Favrou, s kojim je još 1997. sarađivao na filmu "Svingeri". "Nosio sam u sebi ideju o grupi prijatelja koji su oženjeni i imaju tipične probleme u vezi, neki možda ekstremnije od drugih", kaže Von. "Jedan od njih je katalizator. On kaže ostalima: "Našao sam jedno mesto koje je kao Meka za parove". Potrebni su mu prijatelji da krenu s njim jer je to jedini način da on i njegova žena priušte sebi odlazak koristeći popust za grupna putovanja. Ostali parovi misle da će to biti sjajan odmor, ali kada stignu tamo, shvataju da moraju da učestvuju u svim vežbama u sklopu terapije za parove. Zabava leži u tome što ćemo videti sve njihove veze pod mikroskopskom lupom".

"Želeo sam da normalne ljude sa svakodnevnim problemima stavim u neko neobično okruženje", nastavlja Von. "Priča je morala da bude prijemčiva da bi se publika poistovetila s nekim od četiri para kako bi se nasmejali situacijama i preprekama s kojima se suočavaju i koje moraju da prevaziđu. Takođe sam želeo da priča nudi nadu i ispunjenje želja. Iako stvari mogu biti teške, bolje je voleti i raditi na vezama nego ih nemati uopšte".

Favro je bio spreman da se udruži s dugogodišnjim prijateljem. "Kada mi je predložio ideju za film 'A kada brak nije lak', ceo koncept mi je delovao prijemčivo", kaže Favro. Priču o četiri para zajedno su napisali Favro, Von i Dejna Foks. "Ja sam iskusio i brak i imao sam malu decu, i mogu da kažem da u svemu tome ima dosta humora. Dosad to nisam iskoristio u svojim filmovima", kaže Favro.

Vonova potraga za rediteljem počela je i završila se kod Pitera Bilingslija, kome je ovo bio rediteljski debi. Bilingsli iza sebe ima dosta uspešnih ostvarenja kao producent, uključujući filmove "Raskid", "Četiri Božića" i "Ajron men". "'A kad brak nije lak' je moj četvrti zajednički film s Vinsom Vonom. Naši raniji zajednički projekti pomogli su mi da se spremim za režiranje ovog filma. Razumem kako Vins voli da se priča i likovi razvijaju, a obojica smo znali šta želimo da postignemo ovim filmom", kaže Bilingsli.

O ODABIRU GLUMACA

Pri odabiru glumaca reditelj i producenti nisu tražili samo komičare već i glumce koji mogu da se snađu i u dramatičnim scenama. "Tri od četiri para su u braku više godina, zato moraju verno da dočaraju te razmirice koje su uobičajene u braku", kaže producent filma Skot Staber. "Vins, Džon, Džejson i Fejzon su dugogodišnji prijatelji, ali Kristin, Kristen, Malin i Kali su bile nove u grupi. Njih četiri su se odmah zbližile kao da su prijateljice odavno. Znam da će se publika poistovetiti sa svakim parom i da će navijati za njih da prevaziđu svoje probleme".

"Dejv je divan otac i muž, ali nikada ne zastane da uživa u životu. Kada dođe na ostrvo, primoran je da razmisli: 'Da li moja žena i ja imamo probleme, ili su ovdašnji bračni savetnici prešli svoje granice?'", kaže Vins Von o liku koji tumači u filmu. Džejson Bejtman tumači ulogu Džejsona, preterano analitičnog muža koji PowerPoint prezentacijom uspeva da ubedi svoje prijatelje da odu u Iden. "Ponudili su mi ulogu u komediji s Vinsom Vonom i Džonom Favroom. Radnja filma bila je smeštena na Bora Bori, a moj lik su nazvali mojim pravim imenom. Od toga nema bolje", smeje se Bejtman. "Napisali su ulogu baš po mojoj meri, pogodili su moj smisao za humor, moj način govora, sve. Na kraju ću verovatno morati da vratim deo honorara Univerzalu, ali nadam se da ću to nadoknaditi svojom glumom".

Favro je imao dvostruku ulogu - jednog od scenarista i Džoija, nesrećno oženjenog čoveka na ivici razvoda. "Džoi predstavlja ono što se dešava kad prestanete da radite na braku i sve umre, ali vi nastavite tako da živite 20 godina", kaže Favro. "Kad su me pozvali da snimam film, to mi je delovalo kao neki školski projekat jer smo Džon, Vins, Piter i ja dugogodišnji prijatelji", kaže Fejzon Lav. "Šejnu ne ide sve baš kako treba. Ima devojku od 20 godina, koja ga ponovo čini mladim i pokušava da zaboravi činjenicu da se razvodi", ovako Lav opisuje lik koji tumači u filmu.

Dok su birali glavne glumice, filmadžije su se potrudile da nađu kombinaciju glumica koje bi bile uverljive kao drugarice i koje bi služile kao snažan kontrapunkt muškom delu ekipe. Ulogu Dejvove žene, Roni, dobila je Malin Akerman, koja je nedavno igrala u filmovima "Veridba", "Nadzirači" i "Srcolomac". "Ja sam u braku dve godine i mogu da se poistovetim s ovom pričom. Veze su teške i zahtevaju mnogo posla. Ponekad previše ozbiljno shvatamo neke stvari i zaboravljamo da su najvažnije sitnice", kaže Malin.

Kada se birala glumica za ulogu Džejsonove podjednako analitične žene, Sintije, ekipa filma se okrenula Kristen Bel, zvezdi filma "Zaboravljajući Saru Maršal". "Tražili smo nekog ko je lep i ko bi predstavljao sjajnu ženu za Džejsona. Kristin ima te osobine", kaže Bilingsli. "Ona je neko ko bih ja volela da budem ponekad: uvek dolazi na vreme, jako je organizovana, odlučna i uvek drži konce u svojim rukama. Ali ne možete stalno živeti tako, i upravo zbog toga ona i njen muž imaju probleme", tako Kristen Bel opisuje svoj lik u filmu.

Za ulogu Lusi, Džoijeve neverne žene, ekipa filma se odlučila za glumicu koja u seriji "Seks i grad" igra suštu suprotnost Lusi, a to je Kristin Dejvis. "Kad sam prvi put pročitala scenario, pomislila sam: 'Zar oni stvarno žele da baš ja igram Lusi?'". Neprekidno sam se vraćala opisima lika jer definitivno nisam bila očigledan izbor za tu ulogu. Ali zato je ta uloga zabavna i uzbudljiva. Nekad je potrebno da drugi glumci posmatraju glumca na drugačiji način", kaže Kristin Dejvis.

Kao debitantkinja u filmu se pojavljuje Kali Hok u ulozi Trudi, naprasite 20-godišnje Šejnove devojke. "Trudi radi ono što želi i nikad se ne izvinjava ni zbog čega", kaže Hokova. "Mnoge moje drugarice ponašaju se i govore kao i Trudi u filmu. Ja sam mnogo opreznija, dok Trudi izbrblja ako joj se nešto ne sviđa. Uopšte se ne uklapa u Šejnovo društvo, ali među njima ona je možda jedina koja nije zaboravila da se jednostavno zabavlja", kaže Kali.

U obzir je dolazilo nekoliko tropskih ostrva za snimanje filma "A kad brak nije lak", uključujući Havaje, Karibe, Meksiko, Bahame i Bali. Bilingsli se priseća da je pitao dizajnera produkcije gde bi snimao da može da bira. Onda su počeli da proučavaju svako tropsko ostrvo na svetu. Kada su ugledali svetloplavu vodu koja okružuje bele peščane plaže udaljenog ostrva Bora Bora, znali su da su pronašli pravo mesto koje će poslužiti kao pozadina za odmaralište Iden.

"A kad brak nije lak" je prvi film koji je snimljen u tom delu južnog Pacifika posle Troelove epske avanture "Uragan" iz 1979. godine. Kada su pronašli ostrvo na kome žele da snimaju, ekipa je imala zadatak da pronađe odmaralište koje bi bilo pretvoreno u njihov Iden. Pronašli su ga u odmaralištu St. Ridžis, do koga se može doći jedino brodom i koji ima zadivljujuće bungalove iznad vode i predivnu lagunu.

Izvor: Krstarica
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Mar 2024, 09:39:30
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.092 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.