Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 23. Apr 2024, 10:34:23
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Na ovom forumu, mozete postavljati teme sa informacijama o glumcima i glumicama, komentarisati ih, hvaliti... 
Ukoliko zelite da postavite novu temu, obavezno proverite da li je ta tema vec postavljena. 
 

Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Andželika Hjuston ~ Anjelica Huston  (Pročitano 3969 puta)
29. Avg 2005, 07:40:37
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Andželika Hjuston (Anjelica Huston) rođena je 8. jula 1951. godine u Kaliforniji. Ona predstavlja treću generaciju holivudskih slavnih ličnosti u svojoj porodici, pošto su joj i deda i otac bili poznati režiseri i glumci u filmskoj industriji.

Detinjstvo i tinejdžerske godine provela je u Irskoj i Britaniji sa majkom, pošto su joj se roditelji razveli. Iako odvojen od nje, otac joj je pomogao u izgradnji glumačke karijere. Prvu ulogu ostvarila je u njegovom ne mnogo uspešnom filmu kada je imala 18 godina. Narednih nekoliko godina Andželika je živela u Evropi i bila je posvećena izgradnji karijere modela. Godine 1973. vraća se u Kaliforniju i živi sa ocem i maćehom.

Vrhunac svoje karijere imala je sedamdesetih i osamdesetih godina, kada je ostvarila uloge u filmovima "Frances", "The Last Tycoon" i "This Is Spinal Tap", "Ice Pirates" i "Ljubavna priča". Najveći uspeh donela joj je ipak uloga u filmu "Poštar uvek zvoni dva puta", sa Džekom Nikolsonom. U ovom periodu dobila je prve nominacije za Oskara, ali i prvu nagradu Akademije u svojoj karijeri.

Prepoznatljivu ulogu ostvarila je 1991. godine u ekranizaciji popularne serije "Porodica Adams", gde je imala ulogu Mortiše. Poslednjih godina se sve više bavi režiserskim i producentskim poslovima.

Andželika Hjuston je do 1989. godine (17 godina) bila u braku sa Džekom Nikolsonom. Godine 1992. venčala se sa vajarom Robertom Grejamom.

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

ahuston.jpg
(16.42 KB, 145x145)
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Superstar foruma


Званични Лоодак ::Бурек:: Форума

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 78747
Zastava Beograd
mob
SonyEricsson k800i
to bi mortisha u adamsima .?
IP sačuvana
social share


Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Moje ime je Ozymandias.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 38906
Zastava Kragujevac
Yep
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Before all else, be armed.

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 33603
Zastava Beograd, Mirijevo
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.28
mob
HTC Smart
Htela da bude časna sestra!

Za iskrenost nikad nije kasno! Glumica Anđelika Hjuston (60) izjavila je da je maštala da postane časna sestra dok je bila mala, ali da se onda sve u njenom životu promenilo kada je upoznala Džeka Nikolsona!

Ćerka čuvenog reditelja Džona Hjustona odrasla je u idiličnom dvorcu u Irskoj, gde je njen otac dolazio u lov.
„Išla sam u običnu školu jer moj otac, koji je bio ateista, nije želeo da postanem časna sestra. Ali, ja sam to želela. Stavljala sam majčine marame na glavu i pretvarala se da je to moje prvo pričešće. Kada sam rekla ocu da želim da budem časna sestra, on je rekao: ‚To je divno dušo, kada počinješ’”.
Jedna od najpoštovanijih glumica u Holivudu dobila je „Oskara“ za film „Čast Pricijevih“ koji je njen otac režirao 1985. Partner u tom filmu joj je bio upravo Džek Nikolson. Oni su bili Bred Pit i Anđelina Džoli tokom sedamdesetih godina u Holivudu: „Džeka sam upoznala na zabavi koju je pravila moja maćeha Sisi, peta supruga mog oca. Kada sam ga ugledala, pomislila sam: ‚On mi se dopada‘. Uvek su me privlačili loši momci, glumci i muzičari. Posle filma ‚Let iznad kukavičjeg gnezda‘ počeli smo da živimo zajedno. Sve vreme je pokušavao da me uvuče u svet glume, ali ja nisam to želela. Nisam želela da gradim karijeru na očevoj slavi. Ubrzo sam se odselila i imali smo vezu na daljinu“, seća se Anđelika.

Njen deda Valter je dobio „Oskara“ za „Blago Sijera Madre“ iz 1948.
„Odmalena sam bila u svetu glume. Otac je stalno putovao, a kada bi došao kući, onda bi organiovao zabave na kojima su Marlon Brando, Piter O‘Tul, Žan-Pol Satr bili redovni gosti“, kaže ona.
Anđelika se seća i tinjendžerskih dana:
“Roditelji su se razveli kada sam imala 15 godina. Šezdesetih su svi bili svingeri i ja sam maksimalno uživala. Bila sam slobodna, išla sam na rok koncerte i provodila se. A otac je stalno brinuo da ne zatrudnim.“
Anđelika je 16 godina bila u braku sa skulptorom Robertom Grahamom, koji je preminu pre tri godine. U karijeri je glumila u preko 30 filmova.

Izvor: Alo

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

andjelika-v.jpg
(31.63 KB, 460x280)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 23. Apr 2024, 10:34:23
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.227 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.