Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Mar 2024, 08:25:05
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Moja velika grčka avantura  (Pročitano 4588 puta)
06. Nov 2009, 07:13:44
Moderator
Legenda foruma


Moje ime je Ozymandias.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 38906
Zastava Kragujevac
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
Žanr: romantična komedija Trajanje: 95 min.

Glavne uloge:   
Nia Vardalos (Nia Vardalos), Ričard Drajfus (Richard Dreyfuss), Aleksis Georgulis (Alexis Georgoulis)



Scenario:   
Majk Rajs (Mike Reiss)

Režija:   
Donald Pitri (Donald Petrie)



SINOPSIS

Džordžija je nezadovoljna Amerikanka grčkog porekla koja se preselila u Grčku, gde radi kao turistički vodič i ponovo otkriva ne samo lepotu svoje stare domovine već i svoj "kefi" – što na grčkom jeziku znači "duh". Njeni turisti radije bi kupovali majice nego slušali o istoriji. U histeričnom sukobu posebnosti i kultura čini se da sve ide naopako, sve dok joj jednog dana vrlo neobičan turista, Irv Gordon, ne pokaže kako treba da se zabavlja. To je inspiriše da dobro pogleda čoveka s kojim će, protivno svim svojim očekivanjima, pronaći ljubav.

O FILMU

"Moja velika grčka avantura" je romantična komedija smeštena u ruševine antičke Grčke. Reditelj Donald Pitri vodi gledaoce na romantično putovanje kroz ruševine u Grčkoj (snimano u Delfima, Olimpiji i Atini). Vardalosova kaže: "Donald je izabrao lokacije koje nisam mogla ni da zamislim. Napravio je izvrstan posao oko vizualizovanja, a to je upravo ono što reditelji rade – uzimaju reči i pretvaraju ih u slike". Lokacije snimanja su same po sebi zvezde ovog filma.

Nia Vardalos je impresionirana kulturnim i istorijskim bogatstvom: "Niko pre toga nije dobio dozvolu da snima na Akropolju i toliko sam uzbuđena samo zbog toga što stojim ovde. Zaista imamo sreće, svi mi imamo sreće". Veliki deo središnjih scena filma odigrava se na najpoznatijim mestima u Atini. O tim lokacijama Vardalosova kaže: "Bilo je jako zanimljivo doživeti te ruševine. Poseta tim mestima je zaista veliko iskustvo."

O REŽISERU

Donald Pitri (reditelj)
Izvod iz filmografije: "Kako izgubiti dečka za 10 dana" ("How to Lose a Guy in 10 Days", 2003), "Mistična pica" ("Mystic Pizza", 1988), "Grumpy Old Men" (1993), Just My Luck (2006), Welcome to Mooseport (2004), Miss Congeniality (2000), The Associate (1996).

O GLUMCIMA

Nia Vardalos (Džordžija)
Zvezda je i scenarista jednog od najuspešnijih nezavisnih filmova i romantičnih komedija u istoriji - "Moja velika, mrsna pravoslavna svadba". Napisala je i producirala film "Perike, šljokice i perje", u kojem je i glumila, a nedavno je dovršila svoj rediteljski prvenac, "I hate Valentine's Day", romantičnu komediju u kojoj glumi s Džonom Korbetom, glumačkim parterom iz "Moja velika, mrsna pravoslavna svadba".

Vardalosova je otkriće Rite Vilson i Toma Henksa, koji su film "Moja velika, mrsna pravoslavna svadba" producirali po njenom scenariju. Za svoj rad osvojila je brojne nagrade i zaslužila nominacije za Oskara i Zlatni globus. Trenutno za Toma Henksa i studio "Univerzal" piše scenario za film "Hello, My Name Is Harry Brown".

Ričard Drajfus (Irv)
Drajfus je oskarovac koji je "zlatnog dečaka" odneo za svoju prvu romantičnu ulogu nezaposlenog glumca u filmu "Devojka za zbogom". Uloge u američkim klasicima kao što su "Diplomac", "Američki grafiti", "Bliski susreti treće vrste" i "Jaws" (1975) učinile su ga pravom glumačkom legendom.

Izvor: Krstarica
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Ovde ce izgleda biti tri polufinala

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 11678
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
mob
Apple 5
Pogledao sam film,odlican je 9/10. Topla preporuka.Po ko zna koji put razocarali su me distributeri sa nakaradnim "prevodom" naslova filma.Film se u originalu zove  My Life in Ruins  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Очистимо Србију !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 42084
Zastava †  Србија 011
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5,
Citat
My Life in Ruins
zato ja nisam mogao da ga nadjem  Smile
IP sačuvana
social share
                                     
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Записи из подземља

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 15651
Zastava Београд
OS
Windows XP
Browser
Safari 3.0.195.27
mob
Samsung S8
Ponovo ovi nasi prevodioci sa naslovima... Smile

Film je okej, moja preporuka za gledanje. Smile
IP sačuvana
social share
Ako je nesto ocigledno, ne mora biti istinito.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan

Ма......

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10661
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.15
mob
Samsung 
Citat
My Life in Ruins
zato ja nisam mogao da ga nadjem  Smile

Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Mar 2024, 08:25:05
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.076 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.