Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Dokumentarac "Kraj veka" o Ramonsima  (Pročitano 6243 puta)
04. Okt 2009, 20:13:09
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
    
Dokumentarac "Kraj veka" o Ramonsima, kraljevima pank-roka sedamdesetih
Borilački klub

Oni su bili duvači lepka iz Kvinsa čiji je furiozni treš-rok utro put panku. Ali ozloglašeno ponašanje Ramonsa postavilo se kao velika prepreka za dvojicu ljudi koji su pokušali da naprave film o njima", piše Bil Verd, kritičar lista Gardijan o novom "rokumentarcu" posvećenom najvećoj pank grupi svih vrmena.

Tokom poslednjih 15 meseci "Kraj veka", dokumentarac o očevima pank roka, Ramonsima, prikazan je na velikim filmskim festivalima u Njujorku, Torontu i Berlinu. Privukao je poštovaoce među uticajnim likovima kao što su Nikolas Kejdž i režiser Džim Džarmuš. Hvaljen je u "Variety", "Entertejnment Vikli" i "Los Anđeles Tajmsu" za hrabar prikaz disfunkcionalnosti koja je podjednako pokretala i razdirala Ramonse.

Izgleda da jedina stvar koju film još nije postigao jeste datum ulaska u bioskope. Majkl Gramalja i Džim Filds, ljudi koji su napravili film, kažu da film nije prikazan široj publici posle skoro sedam godina rada zbog napetog odnosa između članova benda koji su pokušali da dokumentuju.

Sa super brzim, dvominutnim pesmama od tri akorda, Ramonsi su skoro isključivo sopstvenim snagama kreirali pank rok sredinom sedamdesetih. Ali dok su na koricama albuma delovali kao celina - crne kožne jakne, platnene "starke" i paž frizure, među članovima benda vladala je paklena napetost i ljubomora.

Džoni Ramon, gitarista, upravljao je bendom kao diktator. Di Di Ramon, basista, bio je heroinski ovisnik (umro od overdoze 2002. godine). Džoija Ramona, pevača, početkom osamdesetih šutnula je verenica Linda i otišla Džoniju. Džoi i Džoni nisu progovorili jedan s drugim tokom više od 15 narednih godina koje su Ramonsi proveli po turnejama, sve dok se nisu povukli 1996. godine. Nisu se pomirili sve do Džoijeve smrti od kancera limfnih žlezda u aprilu 2001. godine.

Gramalja smatra da je upravo ta negativna energija odigrala veliku ulogu u stvaranju mita o Ramonsima, što ne važi i za autore filma. Kada su Filds i Gramalja pokrenuli ovaj projekat 1998. godine, bili su novajlije kad je režija u pitanju, ispunjeni zanosom i bez ikakvog pojma o tome kako se stvarno pravi film. Filds priča da je Džoi sve vreme strahovao da će film prikazati Džonijev pogled na bend, a Džoni se bojao da će se film vrteti oko Džoijeve strane priče.

Džoi je je umro pre nego što su uspeli da ga intervjuišu. Prvih dana 2001. godine Džoi je pao na ledu ispred svog stana i slomio kuk. Rak ga je ubio pre nego što je stigao da izađe iz bolnice. Umesto toga, Gramalja i Filds su koristili audio- snimke sa Džoijem, koje im je dala Dona Gejns, novinarka Vilidž vojsa. Njih dvojica su grubo montiranu kopiju filma dostavili Slemdens festivalu u Juti. Primljen je i prvi put javno prikazan na Festivalu u januaru 2003. godine.

Čak i posle prikazivanja na Slemdensu novopečene filmadžije nisu uspele da dobiju dozvolu od Ramonsa i drugih bendova za korišćenje arhivskog koncertnog materijala i muzike. Takođe nisu dobili ni odobrenje Ramonsa za objavljivanje intervjua. Sada Dejv Frej, menadžer koji zastupa Džoijevu polovinu agencije Ramons prodakšen inkorporejtid, i Miki Li, Džoijev brat, kažu da neće aminovati film dok u njemu Džoi ne dobije više mesta. Frej tvrdi da Džoija uopšte nema u filmu.

Naivni Gramalja i Filds su verovali da će se Ramonsima svideti film i da će zgrnuti veliku lovu. Pojma nisu imali da im treba dozvola za korišćenje muzičkog materijala. U svom praćenju grubijana iz Kvinsa koji su duvali lepak, do kraljeva panka (koji su prešli na prave droge), film odzvanja iskrenošću i ljupkošću koja je osvojila i kritičare i publiku. Među najzanimljivijim momentima nalazi se rani snimak svirke Ramonsa u njujorškom klubu CBGB na Menhetenu, u kome se članovi benda tuku na sceni oko toga koju će pesmu da sviraju uz nekoliko smehotresnih opaski pogubljenog (ali ipak britkog) Di Dija. Svoje utiske o filmu izneo je Džoni Ramon:

-Kad sam ga prvi put gledao pomislio sam: Aau, ovo je mračno. Bukvalno nisam dobro spavao zbog toga. Da me neko pitao da li smo se dobro slagali u bendu, rekao bih da nismo. Ali odgledati ceo film posvećen našoj neslozi? Izgledamo kao gomila totalnih ludaka!

Gramalja i Filds danas pokušavaju da nađu još materijala o Džoiju Ramonu da bi ga ubacili u film i pokušavaju da obezbede ugovore o distribuciji kojima bi pokrili troškove. Nadaju se da će film izaći ovog leta.

- Žrtvovali smo sve, kaže Filds. - Možda je to glupo, ali to je bila velika priča o važnom bendu koji niko nije razumeo. Ramonsi su samo želeli da budu bend i slede svoju strast. To smo radili i nas dvojica.

Izvor  http://arhiva.glas-javnosti.rs/arhiva/2004/07/04/srpski/G04070301.shtml
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
 Zanima me Vaš komentar o ovom što sam pronašao. Imam njihove ploče koje ponekad slušam a sad jedva čekam film.
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 44343
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
sta znam....preslusao sam ja sve sto su oni snimili ali ja jednostavno ne volim taj njihov jednostavan muzicki izraz...odgledao bih taj film ali nisam bas nesto preterano nalozen Smile
IP sačuvana
social share
"Бицикл је за људе који не могу да приуште ауто."
                                               Џереми Кларксон

 Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
  Ja jedva čekam da ga vidim iako za razliku od tebe nisam preslušao baš sve od njih.Krilatica "Manje je uvek više" ih najbolje opisuje u muzici.
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Time Lord

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 11237
Zastava Gallifrey
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.14
mob
SonyEricsson K800i
Citat: zoranjurkovic5@gmail.com 04. Okt 2009, 20:13:09
posvećenom najvećoj pank grupi svih vrmena.
They wish...  Smile
IP sačuvana
social share

Rad ubija!
Ne umri mlad!
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5920
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.3
mob
Apple iP5
Ne bih da se upuštam u to da li su najveća punk grupa ili ne, ali su svakako moja omiljena grupa. Ono što su snimili od početka karijere pa sve do 1983. i albuma Subterranean Jungle je vrhunska muzika po meni i to vrlo rado i često slušam. Posle 'Subterranean Jungle' kvalitet im je dosta varirao i te kasnije albume ne volim mnogo i retko ih slušam.

Svakako bih voleo da pogledam dokumentarac o njima, izgleda da su imali vrlo zanimljivu i uzbudljivu biografiju  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 10425
OS
Windows XP
Browser
Safari 2.0.172.43
Mislim da je pank najprecjenjeni muzicki zanr a Ramonesi su najprecjenjeniji bend.
(s tim sto hip-hop ne smatram muzikom, to je najprecjenjeniji zvuk)

I za minimalizam treba genijalnosti i tu su mi idoli David Gilmoure i BB King...

Moto panka bio je "Music is for zeros, noise is for heroes" i to je vise ko neki kulturni, subkulturni pokret.
Bunt u tada post-ratnom konformistickom drustvu.
Ali ko muzika ne zasluzuje mainstage.

Ramonesi konkretno su mi bas banalni kad ponove 50 puta rockroll highscool ili sheena is a punk rocker u eto pomalo harmonicnom sazvucju.
Mislim da su uspjeli sto lice na bend iz susjedstva. I to je glavna deviza panka sirovost i direktnost.
Ali nicega posebnog muzicki tu nema.

Ipak ko voli nek izvoli, i bez uvrede.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 9046
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
mob
Alcatel One Touch
Jedva cekam da odgledam...     Smile           http://www.endofthecentury.com/            http://www.imdb.com/title/tt0368711/
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 44343
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
Citat
I za minimalizam treba genijalnosti i tu su mi idoli David Gilmoure i BB King...

 Smile Smile
IP sačuvana
social share
"Бицикл је за људе који не могу да приуште ауто."
                                               Џереми Кларксон

 Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 10425
OS
Windows XP
Browser
Safari 2.0.172.43
Sta je?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.07 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.